ZÓNA A, NEZFALEŠ, a nějaký TEEN-ROCK :-)
Jaroměř - Bastion, 3.2.2012, 100,-


Kurva!!!! Tenhle report píšu už podruhé, protože mi kixnul původní soubor :-( Takže jeden po týdnu znova...
Můj původní plán byl skvěle vymyšlený, neboť jsem měl podržené VIP místečko u Líby v autě, takže bych se opět nemusel o nic starat a mohl jsem si dát pár zdravotních piveček. Jenže já jsem hlava otevřená a tak jsem obvolával veškeré známé, že uděláme monstr skinhead přehlídku :-) Nakonec kalich Džískoun podlehl moribundu, a tak jsme s Pájou zůstali sami. Jenže minus 25°C je hodně i na nás, kluky z hor, a i na naše auta, takže Pája nenatočil vůz. Nezbývalo mi než se vydat na koncert mojí károu a doplnit do sestavy brudera. Na místo jsme dorazili skoro včas a s radostí jsem viděl herberta Ládínka se svojí crew. Také můj nový kámoš z Jaráče dorazil a dokonce jsem po letech potkal i Valdu z Melody Boys!!! Pozdravil jsem u stolu naši pracovní posádku, přičemž mi málem vyhrkly slzy zoufalství, když mi Líba ukázala malou lahvinku Kirch pálenky!


První kapela mě neučarovala a nejen mně! Bylo to bídné...nenadchla, neurazila. Sestavou banda teenagerů s textama o tom jak je škola krásná jen když hoří. No, dětem by se to asi líbilo. Mě to však neoslovuje! NEZFALEŠ už zněli o poznání lépe, neboť nic nezdržovali a neprotahovali. Energický punk v duchu 77 s poselstvím skinheads and punx united! Překvapilo mě, že mají v kapele plešku. To potěšilo. Pouštěli i vzkazky mezi lid o Oi! a tak. Fakt fajn banda!
Na skinheadské akce jezdím zhruba 15 let a dalo by se říct, že bez střetů mezi lidmi. Tento kraj je však podivný a toto místo sdružuje podivné lidi :-) Tudíž na baru se chytli 2 dreaďáci a tahali se za ocásky :-), čemuž Koňýk s úsměvem přihlížel za barem. Všude byla zima jak v morně, nebyl čas na hrdinství, tak jsem schoval kšandy a trikot, oblíkl si mikinu a bombera a šlo se na ZÓNU A !!!

Vynikající vystoupení, po kterých si je dav dvakrát zavolal zpátky! Pařili staří, mladí, metalisti i punk rockeři! Všichni se náramně bavili ! Zazněly všechny známé hity (Čiervená armáda, při které na mě Ládínek dělal dlouhý nos, neboť odhalil mé socialistické pohnutky, Lucia, Puf a Muf, Haf haf...:-). Nejvíce nás všechny potěšily ska a reggae riffy – Bratislavské dievčatá...a vypalovačky jako Útok na špicu hitparády. 1 song (Chleba) věnovali i protisystémové stávce – vyjebaná vláda-šálalálaly...zkurvený parlament – šubydubydam...mi v hlavě znělo ještě pěkně dlouho!!! Ládínku, kdože to tam pořád skandoval „Problém“ ? :-) Zařvali jsme si i „smash the system“ !! Ládínek se nebál a skákal do sálu z vysokého pódia. Je to lumpík, který má štěstí, že se vždy našel obětavec, který mu poskytl své tělo jako podušku při pádu :-) V tomto prapodivném kraji se to začalo mlít i na Zóně. Punker chytl pseudopunkera, který se schovával za svoji polovičku. Nakonec toho urostlého punka začal škrábat do očí a nosu. Prostě se rval jako „chlap“ :-) Aby toho nebylo málo, tak naši přítomnost stále obtěžoval ovád pojmenovaný „gumídek“. Neustále poskakující a vrážející do lidí. Když ho naše skupinka vždy odstrčila, protože ne každý je psychicky tak stabilní, aby si nechal vylévat permanentně pivo, tak se vracel jako bumerang s neuvěřitelnou rychlostí. Byl to magor, dle našeho sjetý herákem. Vůbec to tady vypadalo, že třetina návštěvníků se buď propadla v čase a nebo na tento koncert dostala opušťák z nedalekého ústavu! Radek to zhodnotil tak, že se zde bude natáčet autentický záběr doby před 25ti lety! Samej blázen...
Po doznění posledních tónů precizní Zóny A jsme se raději rychle zbalili a opustili tyto prostory!

Cestou domů jsme si ve Skalici vzpomněli na našeho kámoša Tlustého Jozefa. A usnesli jsme se, že jeho názor povýšíme na zákon. On totiž razí teorii, že skinheadem se nemůžeš stát jen tak sám od sebe. Skinheadem jsi až tehdy, když Tě na to pasují kamarádi...A to budiž zákonem nejvyšším ! :-)
Výborný koncert ZÓNY A !!! Byla to noc gumídků a noc plná šklebů ! Dalšího dne jsem se chystal na Iné Kafe do Pardubic. Pavel mě varoval, ať nejezdím...že tam bude 300 takovýchto gumídků! Naštěstí se jeho vize nevyplnily, neboť gumídci asi utratili předešlého dne všechno na heroin v Bastionu ;-)
Dozvěděl jsem se, že se zakládá fan klub mé maličkosti. Ptal jsem se kolik má již členů. Tak prý zatím 2 skalní :-) Tak na nic nečekejte a jděte do toho. FC SkinRead. Budou trička, placky, plakáty, čepice, tašky... :-D
„Pavle...posloucháš mě?“