S.P.S. + E!E Pogo Tour 2010
Klub BASTION, Jaroměř;  150,- Kč


Akce započala ideálně a nevinně. Bráchova kámoška mě nabrala skoro před panelákem, takže jsem na sebe rychle hodil Perryho (abych vypadal jako slušný kluk), bombera, fungl nové Cockneye a ohrnul si kalhoty. Naskočil jsem do Chevroletu, kde jsem posléze zjistil, že se nevyplatí hádat ženskejm věk, protože jsem té bráchovy kámošce hádal tak 45, načež jsem za jízdy dostal hned dva lokty. Tak jsem jí chtěl říct (po vzoru mého bratra :-) „radši řiď, ty čůráku!“ :-D  Nakonec jsem se ovládl a jeli jsme v poklidu pro bráchu před fabriku a o kousek dál nastoupil i ex-Ligař Džíska. Cestou do Jaráče chcalo, tak jsme byli rádi, že jsme v tom komplexu fabrik klub našli a hupsli dovnitř. Pivko bylo vyjímečně dobré. Géčko dvanáctka, ale jako med. To se mi stalo osudným. Protože jsem kalkuloval, že když hrajou 2 kapely, tak že budu tak ve 23 hod doma a relativně střízlivej. Nakonec to bylo ož o půl třetí a relativně na plech :-)

Piva do mě padaly jak houna do žumpy a ještě jsme chlastali jako správní alkopunx pepsinu s vínem, kterou jsme dovnitř propašovali v kabelce. Osazenstvo lidí bylo různé a zahlédl jsem dokonce i jednoho Trojan plešouna. Ale spíše se mi místní jevili jako lokální alkos a neutrálové. Holt vesnice :-) Po nějaké chvíli přichází ze stínu cikánského ghetta i Jarda se svojí Icemanovou kámoškou a přisedají ke stolu. Ladíme koncert Lucky Punch a domlouváme další nestoudnosti. Jako první nastupují SPS, což nás potěšilo, protože vidět koncert postpubertálních Éček a ještě k tomu za střízliva, by mohlo být krajně úmorný. Kámoš mi říkal, že S.P.S. už viděl a že byl překvapený jaké šlágry hrají! A měl pravdu!!! Všechny precizní hity!! Zpíval jsem, až mě hrdlo bolelo!!! Svatý Václave, ODS, Hořčice, Černá ruka, jako přídavek Ruská, Pivní (znám ještě z dob Leninova Chaosu..asi jim to ukradli :-), Terracy...Skvělé!!! Bomba! Uno perfekto! Musím je vidět znova!!!


Kluci byli až na kytaristu nalití, zelené do nich padaly jak při posledním výkopu :-) Ale výkon odvedly parádní. Za ta léta už v tom asi mají praxi :-) Jak dlouho hrají? Skoro 30 let? A pořád punx tělem, duší!
Ze staré sestavy tam byl asi jen kytarista a zpěvák, ale zbytek nezaostával, ale držel krok :-)
E!E trapárna jak jsme očekávali, ale s tou mírou alkoholu v krvi se to dalo...Humusák a Pelikáni ještě šly :-)

Pak už rozlučka, cesta domů a trochu riotu před panelákem, aby nám důchodci moc nezkostlivěli :-)