STREETKIDS  FESTIVAL
19.6.2010 Brno Tenis club

- Razorblade - NL
- Horrorshow - PL
- Operace Artaban
- Normals
- Zhoda Náhod - SK
- The Riot
- Crossczech
- Prohibice
- Never Forgive - D
- Konflikt - SK (20 let hrající punková legenda)

Report na tuto akci s velkým A (pro rejpaly: A bez kroužku, ne A jako Anarchie, hehe) píšu až s týdenním zpožděním. A to z důvodu, že jsem se z ní týden vzpamatovával, chodil jsem do práce jako mátoha a měl jsem bříško tak nějak pořád jakoby na vodě, hehe.
Rozhodli jsme se pro vlakovou alternativu a nakonec nás jelo sedm, přičemž každého to vyšlo tam a z5 na pěkných 200 Kč. My, z okolních vsí okolo HáKáče, jsme to měli samozřejmě dražší. Ale to je holt daň za to, že my narozdíl od HK vidíme večer na nebi aspoň hvězdy, kdežto ti velkoměšťáci tuto romantiku neznají ;-) A slavní spisovatelé pocházeli tak nějak vždycky ze vsí a náhonů :-) Jako první posádku potkávám v HK Jindru s Joskou „Topičem“ a posléze i ještě mírně přiopilého Kubajze a krátíme si chvíli povídáním si o proběhlých akcích...


Ale z5 ke Štatlu. Cestou vlakem jsme rozebírali nehoráznou politickou korektnost a popíjeli Braníky a Pernštejny. Kupé hýřilo dvojsmysly a nějaký darebák také polil podlážku pívem. Paní průvodčí byla ale fajn, jak tomu už tak bývá u ČD. U vlakáče ve Štatlu jsme vrátili lahve a byli jsme zase v balíku. Před vchodem na Tenis Garden už postávali Anky kámoši a kámoška z Polska (Oi!Punk united ;-) a jen co zasvištěly gumy, tak dovalila i plzeňsko-pražská posádka tágem (buržousti ;-)! Eat the rich, haha. Na Štatl jsem se těšil jak cyp, protože v týdnu kdy se měl konat mi přišla od Kabanose zpráva, že povyměňoval pár kapel. A k mému štěstí je vyměnil za KONFLIKT, což je moje srdcovka jako sviňa!
Protože jen 3 kapely v životě mě přiměly k tomu nechat si narůst číro: Powerhaeus, Konflikt a Oxymoron!

Jako první grupa zahráli Normals..no, mohl jsem je vidět už dvakrát, ale nikdy mi to nevyšlo. Poslouchal jsem je i na bandzone, ale nezlobte se na mě..chybí tomu šťáva...kuráž asi mají, ale jejich hudba není moje milá. Jako druzí (asi...pořadí kapel neberte jako dogma – bumbal jsem strašně moc, tak si toho moc nepamatuju :-) hráli Zhoda Náhod. Ty jsem moc nevnímal, omlouvám se :-) Měl jsem žízeň.

Jako další nejspíš The Riot. Dobrý jako vždy...co víc psát...jsou to takoví Razorblade po česku, hehe. Nevím jak to hodnotit, když už je člověk za ty dlouhatánské járy viděl sotkrát a už přesně víš jak se bude zpěvák šklebit při tom kterém slově...Dále Operačka...No masakr..dali jsme s Jindrou nějaké to pogo a já se ty vole fuckt cejtil jako bych byl před 17ti lety v tom Bzenci! Prostě hustý, skandoval jsem, zpíval jsem, pařil jsem a hrozil jsem...:-)


Prostě Skinhead Pride! Bylo to hustopeklo...Dále vystoupil Konflikt!!! 20 let hrající punková legenda. Punk Rock s duší a s názorem! Krása, lahoda, balzámek! Akorát mi nezahráli Toleranci, i když jsem s tím obtěžoval a vyplňoval chvíle mezi písničkami :-) Kytarista pár dnů před festivalem oslavil 43 let...těžký punk rock, co? :-) Nejlepší kapela tohoto festivalu...sorry ostatním, ale já to tak cítím. Kéž by příště přijeli zas...dokonce jsem na ně viděl pod póďákem pařit asijského punkera. Horrorshow jsem viděl už před dvěma lety, ale tentokrát jsem byl víc nabumbaný, takže jsem pařil jako o život a zpíval více než před těmi pár járy :-)

Pak už nastoupili Razorblade a jejich music for maniacs! Dal jsem s nima řeč před i po koncertě, jsou to skvělí typy...Hlavně zpěvák je cool! Vyptával se mě na historii skins a na Orlík, tak jsem mu dal takové reference, že chce po mně hned, abych mu poslal oba jejich vinyly :-) To už padala tma a možná i rosa (bylo kolem půlnoci) a zábava se pomalu přesouvala dovnitř, kde z Jukeboxu už hulákal Orlík, takže se afterparty trošku prodloužila :-) Lidi odhazovali trika a zpívali a já si nemohl pomoct, ale musel jsem přerušit družný rozhovor s Polákama i s Razorbalde a šel jsem si zahulákat taky. Projela celá deska Oi! Oi!, takže údajně ta, co ještě nemá názor, haha.


 

 

 

Pak už jsme pokračovali do sálu, kde hráli CrossCzech a posléze i německá revoltující kapela Never Forgive, což je takový Oi!Core pod hlavičkou Good night white pride...A hrají chorošnou muziku. Pařili jsme jako diví (Davídek i zádama na podlaze :-), ačkoliv jsme byli na konci sil!!! Vytleskali jsme si i přídavek a byli jsme jako komorní dvorní fanoušci, protože nás pařila fakt jen hrstka.

 

 

 

 

 

 

Pak už nastupovali Prohibice, ale stihli jsme jen pár písní, protože nám za hodinu jel co? Protože nám za hodinu jel vlak, vole! :-) Cestou na nádr jsme si zpívali takové ty (ne)korektní písničky a byl to kopec švandy...Akce to byla super! Akorát bych dal veliké mínus za pivo (Strakonický dudák), které stálo neuvěřitelných 26 vočí :-( To je fakt strašně hodně!!!! Bojím se toho, že po této zkušenosti tam příště pojede většina lidí už dost řádně nacamraných. Pak už jen dloooouhá cesta domů a celkem 32 hodin beze spánku !!! Vždycky si po takovém vypětí říkám „to bylo naposledy“, ale víte jak to je...člověk se oklepe a příště jede zase ;-)
K nezaplacení je taky pohled na vlaky co jedou na hlavák právě kolem Tenisu. A výrazy těch civilů za okny, když vidí, jak se plešky a číra pospolu nádherně baví :-D  UNITED! Oi!