OLDE YORK + Kung-Fu Girlz
25.1.2013, vstup 100,- , Azyl – Liberec

Amíci z Yorku tu byli naposledy před 3mi lety a hodně jsem si je oblíbil. Hudebně bylo starší album lepší než to momentální, bo více koketovalo s ulicí, Oi! a méně se subjektivismem. Přesto jsme od té doby zůstali v kontaktu a těšil jsem se na to, až z kytaristy a zpěváka vydundám nějaké kuloáry z města, které nikdy nechrní! O 2 dny později hráli i v Prase, ale mně je bližší Reichenberg, neboť jsme spojili příjemné s užitečným a oslovili ještě pár kámošů z vojny. Na netu jsem lustroval Azyl bar a jelikož se tam týden před tím konal pietní večer za J.Kučeru, tak jsem měl tušení, že se atmosféra bude linout ve znamení „nekompromisního antifašismu“, lustrace a nepěkných pohledů na jakoukoliv připomínku skinheadské vizáže :-) Ono zosobnit oběť blbosti a násilnosti do antifašistického boje  je věc jedna a uvědomění si, že šlo vlastně o pouliční surový boj skinheada vs. „nácka“ (spíš Mongola) je věc druhá...A jen tak mimochodem mě napadá...

  1. pokud by se uspořádal pietní večer za oběti násilí ze strany „menšin“, tak by to bylo rozmáznuté médii jako hovno a spolky typu (nejmenované) by to dozajisté odsoudily ! To jen tak pro příklad...
  2. plná huba antifašismu a spojenectví, ale skutečně by vám nevadili na support večeru za J.Kučeru například RASH, kteří mají v logu srp a kladivo? :-) tolerance, přátelé, je výsada inteligentních lidí! Nemám rád spolky, které přes svoji omezenost napadají všechny „jiné“ ! A levicový nacismus se mi krajně příčí !

Ale jedeme dál..bereme bombra, přesku RASH (když už, tak už!) a já triko Stalingrado 43! Cesta na houby, skoro 2 hodiny. Mrzlo až praštilo, -12 °C. Klub jsme hledali jak zběsilí, bo jsem navigaci zapomněl v autě. Že je Reichenberg multikulturním městem jsme se přesvědčili záhy, když brácha 1.koho se zeptal, byl japonský student. Ptali jsme se i v okolních barech, ale nikdo azyl neznal. Servíry pěkné, voskové, ale neznalé :-) Druhý na koho brácha narazil, protože houno vidí, byl cigán v bombru s koněma na nohách :-) Říkal nám, že netuší, kde by bar mohl být, měl očividně na spěch a povídal, že jako cigán absolutně netuší kde je levá a pravá. To mě rozesmálo :-D A až doma jsme přišli na to, jak to vlastně myslel ;-) Vzhledem k naší vizáži to myslel čistě politicky :-) Najednou vidíme plešatého týpka v civilním ohozu, tak se zeptáme a on „jasně, pojďte se mnou“. Nenápadně vypadající týpek pak v hospodě sundal bundu a hrdě nosil triko Enjoy communism a byl fakt fajn! Asi nejvíc fajn z celého klubu :-) U našeho stolu vedle pana Brauna seděl ještě „lepkoun“ Kevin, kterého tímto zdravím a ještě připojuji vřelé a líbezné pozdravy pro paní Švancarovou (tu z TV :-). A pak jedna paní s manželem, oba velice slušní lidé :-) Ona majivší pod patronátem vkusné modelky a on majivše přehled o skinheadské subkultuře. Rozdal jsem vizitky a mazal za amíkama, kteří se povalovali na lavičkách totálně unavení. Rozdal jsem jim ziny, pokecali jsme, zamluvil jsem si jejich EP na recenzi a domluvil vstupy zadara. Jako 1. měli vystoupit kung-fu girlz, což jsou k mému neštěstí jen kluci a žádné dívky se nekonají :-( Jeden člen (basák nebo kytarista) měl aspoň ohrnuté jeansy a fred perry, takže body nahoru. Zpěvák, takový ten patkáč – neopunkáč – nebo jak si říkaj, chtěl dělat nějaké 77 pózy, ale spíše vypadal jako Koňýk, když se mu zrovna nepovedou grimasy :-) Odehráli pár písní. Rychle a stručně. S pořadatelem, který je mimochodem hluchej jako poleno, domlouvám vstup zadara (no byla to fuška). Jdu si na pito, když v tom přijde ožralý mladý „punk“ jako co že to mám za triko. Takže očekávaná situace nastala. Chválabohu pro něj v konstelaci mé absolutní střízlivosti a psychické vyrovnanosti!!! Povídám, jestli se mu líbí nebo proč se tak blbě ptá. No že prej co to znamená, že se mu to nelíbí. Začal jsem mírně pěnit, ale znáte to, jsem moudrý neprchlivý muž :-) Tak jsem mu povídal, že je to pro mě bod zlomu, východní fronta, dárek od redskins z kapely N.T....A najednou mi to došlo. On si myslel, že to mám jako poctu vojákům Wehrmachtu. A nebo že jsem Stalinista...no prostě už mě svrběly kloubky na pravé ruce. V tom do toho vstoupil Kevin, který mu začal říkat něco ve smyslu, ať táhne do hajzlu :-) „Punkáčovi“ se vytříbil rozum, začal se omlouvat, začal mi chvalořečit kolik toho vím a že nejsem jako ostatní :-o

No...po jeho odchodu mě Kevin pochválil za to, jak jsem se vypořádal s idiocií vyššího stupně :-) Načež jsem opáčil, že moudřím. Pan Braun se do mě opřel, že nemoudřím, nýbrž stárnu :-D Tak si vyber... Pak chvilu trvalo, než si Amíci vzali kraťasy a šou mohla začít ! Hráli nové i starší písně! Při streetpunkové „On and on“ mě Blake lákal na pódium, ale odmítl jsem, neboť jsem toho ten večer měl plné brejle a čekala nás ještě štreka dom.

Hlavně jak sem řekl: OY jsou dobří lidé, ale nejsou to zrovna hudebníci mého stylu :-) Takže je nemám moc naposlouchané, tak bych odgdákal jen refrén, ale tím by to skončilo. Na to, že v klubu bylo jen pár lidí, tak hráli jako urvaní. Intro tam hodili mírně hip-hopové, aby to kontrastovali brutálním HC, který následoval.

Hoši skákali, bouchali do strun (hlavně basák vytvářel skvělé tóniny) a zpěvák byl permanentně mezi lidmi. Česky děkoval, pozdravoval Liberec a dokonce mně a bráchovi věnovali píseň.

Brácha propogoval trikot a..to byl vlastně konec...domů jsme dorazili okreskama po 3 hodinách ve 3 ráno. Já s hladem a rozporuplnými pocity a vjemem, že takovéhle akce už na mě prostě nejsou a že bych žabomyší války chtěl řešit totálním vyhlazením a genocidou !!! ...lidské stupidity !

A tak aspoň ať moje samolepka vydrží na tom malým hajzlu co nejdýl ! :-)