5.9.2009 se odehrál koncert v Lomnici nad Popelkou za účasti 3:2 pro MH (první koncert po X letech ve změněné sestavě – Karlos, Spáč a myslím, že dvě pěkné streetgirls :-), Disdainful, Operace Artaban a Ani Krok Späť.

Takže jak asi sami usoudíte, byl by hřích nejet. Do poslední chvíle to ale nebylo tak jisté, protože jsem neměl povolenkového „volňáska“ z domova a na koncerty jezdím autem hrozně nerad. Ale jak jinak se do Lomnice dostat. Koncertu předcházel ještě fotbalový zápas, kde se utkalo několik mužstev a mělo to co dělat i se Svorností. Bohužel jsem vzhledem k mé nedávné zlomenině nemohl toto vzrušení absolvovat, a tak už zbývala jen ta večerní kultura. Nabídl jsem volné místo Joskovi (co pořád něco mele:-) a Duchinovi, kteří ihned souhlasili, protože cítili luxusnost mého obřího vozu :-)

Vyjel jsem v 18hod a cestou nabral ještě Dáchina, kterého u nás v Sudetech ještě očumovali nějací cikánští chlapci. Asi chtěli dát „férovku“ :-) Naštěstí jsem ho vyzvedl včas a hurá na místo. Cestou ještě domlouváme s Kubajzem vstup pro „nezávislé novináře“ zdarma :-)


ZA TO CHCI KUBAJZOVI STRAŠNĚ MOC PODĚKOVAT!!!

Protože do tisku SkinReadu č.10 jsem dal skoro 30.000 kč, takže opravdu každá stovka dobrá! Klub AON je umístěn na náměstí, ale přilehlá oblast mi přijde spíše jako ghetto nebo slum pro neplatiče :-) Takže rozporuplné pocity se dostavily, ale nakonec bylo všechno ok. Tento koncert se konal pod vynikající originální taktovkou sloganu GOOD-NIGHT-UNCLE-FIDO :-)


Což je maximální vychytávka. Na plakátku taky figuroval Rumcajs. Holt jsme v jeho království a aby po nás nestřílel žaludama, tak musíme uctívat jeho zákony a pravidla. Koncert měl začít v osm, ale jak to tak bývá, tak 3:2 začali hrát až o půl desáté. Do sálu se začalo valit hodně moc známých obličejů a já byl ve svém živlu, protože to byla vlastně taková rodinná sešlost. Nepočítám-li několik mladičkých punkerů, kteří dorazili s vínem „bambus“ a hned před vchodem to stihli pozvracet. Holt punk´s not dead, vy volové :-D  Přijelo hodně moc lidí ze Svornosti jako Kaffu, Šnéba a Peete, mí milovaní východočeští Bratři včetně Jardy z nekriminálního Josefova :-), velký Pražák Honza, má druhá část rodiny Hebkovi :-) a tak dále. Zanedlouho přišli i ti, kteří sledovali fotbálek v hospodě, takže vřelá zdravice s milými přátelskými úsměvy s věčnými skins Kabanosem, Pierrem a Miloškem a taky s Pražákama jako Peddy, Kish, jeho slečna a Vláďa. No prostě mazec večer. Kdybych si s každým měl dát škopek, asi teď ležím už ve vodmašťovně :-)

3:2
odehráli i pro mě pár neznámých válů a jelikož neznám moc slova, tak jsem spíše řešil podnětnější věci ohledně sdružení a nově vydaného zinu. Nakonec jsem prodal 3 čísla a jedno z nich také kapele Ani Krok Späť, ale k té se ještě vrátím :-)

Druzí ozvučili nástroje Disdainful a i když lidi moc neznají slova (hrálo se převážně z druhého alba), tak se pařilo pěkně! The Real Heroes zazněla dvakrát a má tak poutavé sólo, že by mohla znít asi pořád. Zazněl taky cover od TMF „fuck you“ a Skinhead Skinhead z Romperu :-) Jak jsem podotkl už večer: „tahle píseň má názor“ :-) Osvěžením byla píseň Chuck Norris, což je takový lopatický jižanský rock. A nejsměšnější na tom je to, že ho kluci dokáží odzpívat s kamennou tváří. Z toho jsem padl na kolena.


Operace Artaban
založila slušné pogo pod pódiem, kdy to lítalo hlava nehlava. Změnili také image a kapela už není to co bývala :-) Teď mají dlouhá hára, melíry a vyměnili i zpěváka :-D

Pro Kubajze zazněl i vál, který kapela leta letoucí nehrála, což kvituji jako velice dobrý a příjemný krok: „páteční večery bývají skvělý....vyrážíme do ulic bavit se a smát, když nám nágl zkříží cestu budeme se rvát..:-)“

Hlavně pro nás pamětníky. Zazněly všechny potřebné hity! Co dodat. Je to kapela, na kterou se nejvíce paří...nevím co více psát, protože reportů o této skinheadské stálici jsem již napsal desítky :-)
Jsou prostě nej. Nakonec několik přídavků a z toho také „Bombr, holou hlavu, v Orlíku...“ od Orlíku :-)A nakonec slovenští bratia AKS. Opravdu mladá kapela, ale luxusní svým projevem a názorem. Je to asi nejvíce antifašistická skinheadská patriotická banda momentální scény.
Zahráli i dost písní mimo své demo, které jsem neznal jako třeba „Slovensko, vstaň“, která byla jako mnohé další kapelou představená jako song „proti zkurveným náckům“.

Zahráli i cover od The Protest. Vlastně to byl cover od Poeblers United – Antifascist Skin.
A zahráli ho dvakrát, přičemž jednou ho s nimi odzpíval (s mírnými alkoholickými úpravami :-) i Vláďa.

No, a to byl konec...cesta domů a v posteli jsem byl v 6 ráno...nechutně střízlivej!

Jo, vlastně jsem se ještě stihl porvat ve jménu Good-Night-Ptáčku-Ducháčku :-)
Viz.fotka!!! :-) Ale je možné, že on na svých stránkách to bude interpretovat trošku jinak ................................................................................................................... :-)