LHOTA U TRUTNOVA
„SOUKROMÁ OSLAVA NAROZENIN :-)“

V regionu, kde se léta pořádaly NS koncerty se zastoupením i světových WP kapel, jsem podobnou akcičku vážně nečekal. Blackmetalové sedánky tak budou třeba v budoucnu nadobro vystřídány punkem, kdo ví. Samotné metalové akce jsou zde uspořádávány tak 2x do roka s tím, že první akcí bývá Monsters of Metal and HardCore a tou druhou je Ruebezahl Fest (již zmiňovaný blackový festiválek). Punkovou tradici měl pouze Antifest, který se díky panu starostovi a imbecilnosti několika pseudo-punx přestěhoval do Jaroměře. Jako následovník byl pak punk-rockový víkend ve Chvalči (tento rok bude na konci května i se Zónou a S.P.S.).
No a mezitím nic. Což je škoda...jednou v pátek si jdu na pivko (dle kolegy nejlepší ve Střední Evropě) do hospody v centru Trautenau a vidím plakátek...říkám si, že z těch kapel tam znám pořádně jen ZAČIATOK KONCA, ale už jen kvůli nim musím jet! Takže jsem právoplatně rozhodnut se akce zúčastnit, i když vůbec nevím kdo to pořádá a 150,- mi taky docela udělá díru do rozpočtu...ale co, v tomhle regionu je to prostě nutnost se zúčastnit. Měl jsem doma ještě asi 7 ks zinu, tak je beru s sebou a doufám, že bude kupní síla větší než za celou tu dobu krize :-( !!! Sobota byla celá ve znaku honění, protože jsem vstával v 6, šel jsem do rachoty, kde jsem byl až do dvou, pak rychle něco doma hodit do žaludku a přestrojit se a přichystat číro, které mi stejně spadlo...no, ještě jsem teda stihl odpálit zkratem pojistku v autě, což mě totálně vyvedlo z míry :-( ale naštěstí už je to v cajku...ale řeknu vám, že jezdit bez ukazatele hladiny benzínu a bez tachometru je docela „zábava“! Na místo dorážíme chvilinku před 19.hod a v sále je pár lidí. Žádné distro nevidím, tak si rozkládám pár zinů jen tak před sebe na stůl.
Hospoda ve Lhotě dávno není tím čím byla. Žádné pivo za 15 jak jsem byl zvyklý, ale za 20! Takže o cenu velkých panáků, které tam byly vždy tak do dvacky jsem se ani raději nestaral. Za chvíli za okny projíždí MHD bus a rázem se sál plní. Něco malinko skinheadů, nějací metloši, dreaďáci a jen pár punx. Zbytek asi herberts nebo co :-D ! Nakonec se to ale pořadatelům (prý byli 2) snad i vyplatilo, protože prý zůstali v dluhu 3000 kč, takže pro každého párty za 1500, to je hezký ne?! Aspoň že to dopadlo takhle...Jelikož je jaro, tak mi dost klepalo na poklopec a při pohledu na to ženské osazenstvo co tam bylo mi harašilo v bedně :-) Nějaké ženy tam byly opravdu k nakousnutí, ve vší úctě!!! Zvučil tam kámoš a potkal jsem tam i dost lidí, do kterých bych oblibu v podobném bigbítovém stylu neřekl! Nepřekvapilo mě ale, že jsem prodal pouze 3 kusy a to jen lidem, které jsem znal a u kterých jsem věděl, že si to koupí!


A CO VY OSTATNÍ?!! KURVA!!!!!!!!! TADY SE FAKT NEVYPLATÍ NIC DĚLAT....ČLOVĚK DÁ DO TISKU SKORO 30 HADRŮ, DALŠÍCH 5 DO POŠTOVNÉHO A VÝSLEDEK??? MŮŽE SI S TÍM DOMA POMALU ZATÁPĚT...260 ks výtisku se během toho roku naštěstí už prodalo nebo rozeslalo všude možně do světa, ale doslova mě sere to, že si to lidi prostě sami od sebe nekoupí..že je do toho člověk musí nějako natlačit..uff, mám střídavé období, kdy jsem nadšený a jsem odhodlaný udělat další výtisk. Ale pak přijde další rána a fuckoval bych to všechno! I když nejsem internetový pisálek, tak ale skoro 4,500 návštěv na webu mluví za sebe a možná se tedy i já uchýlím k tomu, že budu dělat už jen netový časák...což jsem nikdy nechtěl!

Ale zpět ke koncertu...jako první nastoupili Očkování Proti Vzteklině, kteří hráli opravdu dlouho a vyplňovali tak svižně čas a vnukli nám dobrou atmosféru. Písně jako skinhead není nácek, proti rasismu, skinheadi a punkáči vyzněli dle mého bratra sic maličko infantilně, ale což. Je to mladá kapela s ryzími názory, takže no problem! Jako finální vál zahráli GNWP, na kterou jsem si ačkoliv skoro střízlivý musel jít zahrozit, protože určité pasáže toho songu jsou fakt kus pravdy a i když logo GNWP nepoužívám a mám k tomu své důvody, tak hudebně je tenhle vál fakt jednička!

DRIÁK už jsem nějak nepozoroval, akorát vím, že jim vévodí harmonika. Potkal jsem tak totiž staré dobré známé z teamu Bohemky – Everchlast ze Dvora, které tímto zdravím!

Pozvat TASS bylo asi dobré, protože s sebou přitáhli i dost známých, ale podle mě je to banda dávno za zenitem a spíše než kvalitní poslech přináší pocit, kdy je vám trapně za ně. Kdysi možná nabídnout něco mohli, ale dnes poslouchat stupidní texty o botech poskvrněných hovnem a o abstinenčních příznacích z tvrdých drog je trošku dementní. Nehledě na vzhled samotných „muzikantů“ :-) Jedeme dál...

Mezitím dovalil do sálu i Tlusťoch, který dělal průvodce ZAČIATKU KONCA. Kluci po dvou letech opět stojí bok po boku a toto bylo jejich 1.VYSTOUPENÍ!!! Sympatičtí chlapáci, kteří si s hudbou tykají. Před vystoupením jsem s každým z nich probíral mnoho věcí a jsem moc šťastný, že jsem si s nima mohl pokecat. Dal jsem jim také 1 zin, ať vědí, co se ve scéně po dvou letech děje :-) D.N.J.S. je už minulost a já jsem rád, že stojí opět tady ZK.

Přijeďte do HK na antimáj, budou tam a snad budou mít i nové CD! Byli absolutně nejlepší kapelou toho večera! Tlusťoch 3x skočil z opravdu vysokého pódia, ale to víte, chytat takového mužika je docela problém, takže vždycky skončil na zemi :-) 2x jsme si ZK vyvolali zpět na pódium a zahráli i Na Královej holi, kterou jsem na ně skandoval během písniček po celou dobu :-) New Age od The Blitz je samozřejmostí :-) A jelikož už jsem měl 8 piv a brácha ráno vstával do rachoty a bylo už půl druhé, tak mě švagrová přinutila vypít odvětralé pívo téměř na X, fuj :-)

Teď je pondělí a mám ještě chrapot, ale stálo to zato! Jo a to jsem se od zvukaře ještě dozvěděl, že jen co jsem odjel, tak že teklo i hodně krve :-) Nějaký malý špindírka začal bejt prej hustej a co jsem slyšel tak i na holky a tak se to někomu nelíbilo a několikrát mu naložili...a nedal si říct a nedal :-)) hovado! Ale to je jen tak z doslechu..jelikož jsem si zapomněl vzít foťák, tak používám foto, které mi snad poskytne Feďo :-)

BOHEMIA HAMMER PUNKS; SULTÁN SLUTAN  ;-)