S.P.S. + V.H.S.
Hotel Úpa – 13.1.2012, Velká Úpa, 130,- Kč


Tato akce v pátek třináctého se vyvedla se vším všudy! Dokonce jsem si stihl při pogu téměř opět zlomit svoji již kdysi zlámanou haxnu, tak uvidíme co z toho bude. Při psaní tohoto textu ji leduju a mažu. Nikdy na koncerty nechoďte v těžkých polobotkách, ale vždy ve vysokých butách až nahoru zavázaných! Za tento večírek jsem utratil 8 stovek, ale stálo to zato! Jednoznačně vynikající akce! Už jen kvůli tomu, že jsem nemusel řídit a organizace naší crew byla taková, že jsem se nemusel o nic starat (děkuji, Libuško!)! Tímto zdravím také všechny mé nové pohodové známé! Před výjezdem ze sudetského Trautenau jsem se stavil na pár vynikajících pivkách v tamější přístavní hospodě, kde ženou Krakonoše vzduchem a né céóčkem. Tudíž pivečko naprosto luxusní. Na kuráž jsem tam šoupnul se svým lektorem ještě 1 zelenou. Kucí z rachoty mi chválili jak jsem pěkně sladěný – kšandičky, Perry, mikinka :-) ale nebylo jim vůbec blbé mě porážet v kartách a chtít po mně panďuláky!

Celou zimu nechumelí a začne samozřejmě dnes, když se vydáváme do Krakonošova. Zdendovi z SPS píšu, ať si vezmou řetězy :-) Ale nakonec není tak zle. Hotel Úpa je útulné, příjemné horské místečko! Byli jsme tam mezi prvními, rozebírali staré metalové časy a kladli si otázku, kde že ty metloši těch dob dneska jsou (where have all these bootboys gone)?! Krakonoš dobrej a za dvacku, což se na horách nevidí!!! Za chvíli se přihnali první punx, kteří honili číra až ke stropu. První kapelu VHS znám z CD od Cecka. Hulení, houby, nic pro mě. Ale pár songů o anarchii namísto Boha a že při „mrdání není zima a proto že je príma“ jsem si s úsměvem poslechl rád. Navíc měli jako hosta na akordeon prima punkera z Driáku, který mi chválil kérky, což pohladí nejen na duši ;-) Pamatuji, že mi Radek nabídl nějaké hopsinky, tak jsem to naráz vyzunknul :-D
Mezitím jsme dávali pokec ze Zdendou u nás u stolu. No, co dodat! Asi každého pohladí u srdíčka, když může část večera strávit s punk rockovou legendou. Navíc když Zdeněk je naprosto rovný člověk. ROZENÝ ŠOUMEN A BAVIČ!!!

Probrali jsme možné i nemožné. Od 90tých let a skinheadsko-punkovou družnu té doby (že, Jindro? ;-), přes bezzubé nazpívání CD až po čestné mnohoženství, rodinné soužití či velkolepé plány v Divadle pod taktovkou bídného režiséra :-) Ale „wínečko bíwé“ Tě, Zdendo, naučili super! Máš hlas jako dar od pána Boha! Čas letěl kupředu, tak nastala doba natáhnout šle a shodit trikot. Zazněly veškeré hlavní songy. S.P.S. byi dvakrát vyvoláni zpátky. Nejdřív jsme skandovali „eště dvě, eště dvě“...

Ale jelikož Zdenda tvrdil, že je starý pán, tak jsme se podruhé uskromnili na „eště jednu“ :-D Nemá cenu songy jmenovat! Jeden jsem ale neznal zcela určitě! Stále jsem pořvával, že chci Korupci nebo T.G.M., ale prý nebyly nazkoušené :-) Vynahradili nám to ale jinými brilantními kusy !!! Dokonce jsem si chvílu zabékal i do majku.

Po koncertě nás Zdenda stíhal rozesmívat ještě honosněji než před tím. Radek celé kapele vynadal, že jsou to hajzli, protože si kvůli nim propotil celé tričko (holt svérázný styl humoru, haha). Dali jsme foto na rozloučenou, Zdenda pořvával na „manažera“, že ho vymění :-D a pak už hybaj domů. Před Hotelem jsme chvilku vadili projíždějícím autům a já povykoval „do prdele s ČEZem, až nám bude nejhůř, za kamna si vlezem“. Avizoval jsem, že budu v jedenáct doma...když si připočtete 4 následující hodiny, tak jsem mluvil pravdu! Celou sobotu jsem měl hlad jak cyp, povaloval jsem se a vzpomínal na jeden z nejlepších PUNKOVÝCH VEČERŮ CO JSEM KDY ZAŽIL !!!!

PUNKOVÁ LEGENDO, BYLO MI CTÍ !!!!