Jiráskův Hronov - 9*mm, K2, Heebies Jeebies, S.P.S.
160,- Kč
22.12.

Nikdy jsem nebyl přítelem punkových a skinheadských výjezdů v předvánoční čas. Člověk by měl být v tento svatý čas doma se svými blízkými a obdarovávat je svojí přítomností, když už to tak během roku často není. Prostě jim kompenzovat svoji lásku :-) Ale na druhou stranu, když venku místo sněhu padají sračky, je brutální inverze a město smrdí jako pytel kuřáckých hoven, a koncert punkového velikána SPS je téměř za humny, tak proč toho nevyužít…Vánoční tulení bylo tentokrát již podruhé v Jiráskově sále v Hronově (bývalá bašta Hammerskins, Kališníků i Cikánů  a neustálých střetů :). Sál se hodí spíš k plesům, ale romantický nádech k tulení patří. Aspoň se nemohlo kouřit vevnitř, tak člověku hadry smrděly o to méně. Pája B. (novodobý pojící článek všech východočeských skinheadů) mě vyzvedl svojí károu nějak po 20.hod v mém rodném prdelákově a mohli jsme mazat! Za Kostelcem už nás čekali 2 mladí kámoši a Míra, který s důvtipem jemu vlastním oznámil klukům „nebojte se, já s váma nejdu“ :-). Vydali jsme se ještě na hutnou večeři na Pavlišov, kde jsme do sebe kopli řízky a pár pivek, za což jsme si od majitele vysloužili přízviska jako „Uhlobaron, Továrník, Velkoprůmyslník“ :-) Každému tuto rodinnou hospodu doporučuji!


Před vchodem do sálu už to hlučelo, protože venku stálo mrtě mladých skins. Vypadá to, že Orebitská krev neumírá a že směrem od Náchoda, přes Hronov, Teplice až k Broumovu mladá skinheadská krev žije…Což jsem nevěděl :-) „Jako že jsem starý tetovaný „křižák“, tak za to bych se zastyděl“ :-) Asi 10 „nových“ skins, punkeři s čírama, dokonce i jedna „rejna“. No, prostě super bilance. Vyplázli jsme 160,- za vstup, ale už jsme minuli slaďárnu 9*mm i lolitky K2, které prý hrají docela choršně. Takže jsme si zaplatili vlastně za 2 kapely – Heebie Jeebies a SPS. Přičemž po odehrání HJ už vstup nevybírali. Ale co, aspoň jsme podpořili SPS !!! Na baru jsme dali nějakého panáčka, nějaké pivka a šlo se na sál. Tam už „Hipani“ rozjížděli svoji rastafari šou, která je hodná spíše Michala Šepse. Na sále bylo X lidí v trikách Vozová Hradba – Daniel Landa, za což taky palec nahoru ;-).

Hipani před svým setem ještě měli úvodní řeč o zemřelém Waškovi, díky kterému se akce neměla vůbec konat! Je to jak za totáče, když umřel nějaký státník, tak museli všichni povinně bulit a chodit se svícema u nosu. Takže mě osobně byla řeč toho šuldy z Heebies naprosto u zadku. Ten si pak prosadil minutu ticha „za velkého člověka“. Nevím, ale osobně s plošnou amnestií pro devianty a vrahy nemůžu souhlasit. Stejně jako s poskytnutím vzdušného prostoru bombardérům NATO, ani s likvidací českého zbrojního průmyslu…Wenca Láhev obětoval vše !!!
HJ jsme nějak přežili a pak už SPS, kteří to pojali po mém vkusu a velmi inteligentně do svého repertoáru zasadili pár brilantních písní, které prostě sedlay jako prdel na hrnec :-) Na SPS se strhlo neuvěřitelné pogo, kde hráli doménu právě skins J Zdeněk mi věnoval píseň Made in ČSFR s tím, že určitě jsem býval taky Čechoslovák…no jasně že jó !!! A hrdej :-) ! Zazněly songy jako Máma, Army song, Svoboda 89, Václavák, Válka, Nejsme takoví, GOD SAVE THE PRESIDENT, Černá ruka, Druhý břeh, Útěk z reality a nakonec RUSKÁ !!!
Bohužel už byla skoro půlnoc, tak se nekompromisně muselo skončit…

Venku už čekali ochránci zákona se psem, tak jsme se s nima aspoň vyfotili. Dali jsme hromadnou fotku…Pája se toho vůbec nebál a už si na ně rozepínal bombera :-) Pak už cesta domů…děkuju Pájovi za grátis odvoz…

Ok, rozjedeme to na Východní frontě ve velkém stylu ;-D. Pokud tedy nadšení všech těch mladých skins bojovníků vydrží aspoň pár let…Vím jak to chodí, když mladí lidé narazí na první životní křižovatky..To pak už jsou skinheads tatam…Uvidíme !!!
Ještě vřele doporučuji distro kapely SPS, kde najdete od placek přes ponožky, trička až kulichy všechno !
A podporujte kapelu návštěvou koncertů – rádi vidí všechny punks, Oi! a další šílence ;-)

S.P.S. vládne !!!!