EVERYDAY H8, PAVILON 9, STREETMACHINE, OPERACE ARTABAN, CROSSCZECH, PROi!EKT

27.6.2003, PONORKA – PARDUBICE, 60,-Kč


Vše mělo vypuknout v osm hodin a my teprve v sedm osedláváme naši dělnickou káru! Koncert začal až po devátý, což nebylo na škodu, protože člověk obešel distra, pokecal s kámošema (těma častějšíma i těma méně viděnýma) a dal nějaká ta pivka…silné nátury jako já třeba i pita, haha! Atmosféra byla více než skvělá, o což se postarali především kapely a taky nálada lidí – holt byl pátek a pro mnohé to znamená 2 dny rebelie a volna! Bylo tady taky dost mládeže – možná proto, že byl konec školního roku :-) Prví to odbouchali hradečtí Everyday H8, kteří mají venku své první CD a myslím, že bez problémů zastoupili Jednu Krev, která nedorazila.

Na Pavilon9 pak trsalo mnoho místních, ale i přespolních – celkem slušný ohlas (maj spoustu nových válů, ale „Poznamenanej“ se chytnul hned 2krát). StreetMachine šampusem pokřtili CD REALITA a se zpěvem jim občas vypomohl už trochu oči klížící Medvěd z Crossczech. Co víc psát, StreetMachine jsou prostě výpal, výplach…nářez, haha! Proběhlo i nějaké to skákání do davu.

Operačka představila své nové úderky ze split CD se Začiatkom Konca. Chytli se více než dobře…energie, snaha dvou novějších členů kapely a hlavně v každé druhé písni slovo „skinhead“ nebo „oi!“ což se ve spojení s tvrdou muzikou vždycky příjemně poslouchá…To jen Raduz je schopnej za mnou přijít a říct, „ty vole to už ale jednou hráli ne?“ ;-) Samozřejmě, že se i přidávalo než Kabanos ohlásil „jdeme chlastat kurva“, haha.

O Crossczech jsem se od pár Pražáků dozvěděl, že je tam nikdo mimo Vládi nezná, že asi choděj chlastat spolu. Je to divný, protože já Pražák nejsem ani omylem a znám je a chlastal jsem s nima taky !? Crossczech jsou dobrý a myslím, že je u nich k dostání i live záznam z 007! Jako hvězda večera nastoupili PrOi!ekt! Mají 10 nových písní (třeba Macanda :-) a hledají, kdo by jim to vydal! 1 píseň je i o rudé vlajce s černým hákovým křížem, kterou Petr uvedl více než spontánně - „to je o těch sviních, zkurvenejch, hnusnejch, posranejch, německejch, fašistickejch…“ haha!!! Občas byl k slyšení i nějaký ten polský hooligan chorál a jeden song byl věnovaný i Mirkovi Lakatošovi :-) Vše skončilo nějak před čtvrtou ranní, což byl parádní čas na to jet domů, trochu se vyspat a další den pokračovat na Fesťáku Summer Pogo v Trutnově, o kterým teď všichni vědí, že to byla zlodějina a podvod! Pardubice u nás začínají být proslulé výbornýma koncertama!! Skvělá AKCE!!!