17.3.2012; Pardubice – Ponorka; 110,- Kč
Johny Stalker, PROMILE, KONFLIKT (ne ten osmdesátvosm :-D), Sešlost

Na KONFLIKT jsme se těšili v rámci jejich Somnium tour strašně moc! Nové album je melodické, zpěvné a plné nápadů! Poctivě jsme doma trénovali, abychom si mohli zatančit přes celou noc a nakonec si dát Posledné pogo! Příjezd do Pardubek byl v pohodě, akorát kruhák směrem na Prahu by měl být více osvětlený, bo takhle to je vyloženě o držku, když ta rovinka z kopce tam nutí pořádně točit motor. Vyzvedli jsme Anku v jejich vilové čtvrti pro boháče :-), předal jsem Mod a Oxymoron CDs panu z domu, vyfasoval jsem hudlánka od hodné slečinky Júlinky a jelo se na místo činu. Zatím se zvučilo, tak jsme se ukotvili ve vedlejší knajpě, kam postupně přicházeli známí skoro už neznámí, neboť jsme se rocky neviděli :-) Saky, Terka, Jelín a další skvosty místního odbojového podhoubí :-) První kapele to docela šlapalo, hlavně bubeník byl „in“. Stylově někde mezi trashem a crossoverem. Zhruba tak.
PROMILE zde měli pár blízkých a skalních fans, ale na to, že slavili 11 let jsem jich čekal vícero. Fans měli hokejové dresy, z nichž nejluxusnější byl „Fidgi 88“ :-D 
Kapela samotná je složená z pohodových lidí, kteří ten svůj metal-punk valí VELICE ZDAŘILE ! Je to hudba, která nenudí! Baví mě tento styl velice, jak by řekl Fanánek! Politicky nekorektním soudruhům bych je mohl přiblížit přirovnáním ke KTC nebo k Beowulf! Těm více korektním pak k Tattooed Bastards. Opravdu zdařilá muzika, kde se tvrdost pojí s melodikou a výškami vokálů. Zahráli i cover od Tublatanky! Na CD „...a dáááávej“ mají i hosty jako Štěpána z N.V.Ú. nebo Juryho z KONFLIKTU! Jak píšu, dobrá kapela, pohodoví lidi, fajn představení ! S Jelínem jsem vyměnil zboží (žádné drugs!) a už jsme čekali na Konflikt.
Parket se rázem plnil, scházeli se různí lidé od punx po normals a santusáky :-D Hned při prvním songu se mi na záda nalepil nějaký holomek vlasatej a musel mi vygryndat pívo na Perryho, jeans až k tílku...nejdřív jsem ho chtěl umlčet, ale velmi rychle to pochopil, svoji osudovou chybu uznal, tak jsem se smyloval! Já na tyhle hopsající exoty s pívem v ruce mám smůlu. On ale nebyl zdaleko tak na šrot jako Juryj a Palin z Konfliktu! Palin sotva držel víčka s milimetrovou škvírou a vypadalo to, že každou chvíli spadne. Juryj to sice ustával, texty si pamatoval, ale jeho naprosto kalné oči vypovídaly za vše!!! Pár promile v sobě měli ;-) Srovnání jejich výkonu s CD je téměř nemožné – nebe a dudy. Co mi nejvíce vadilo, tak byl fakt, že z nového CD zahráli pouze a jen první písničku a dále se věnovali starým válům... :-( Ani to Posledné pogo se nekonalo, i když bylo před tím avizované. Holt, co se dá dělat. Aspoň zahráli Rebela, na kterého ze židle vyskočil i jeden „uvědomělý“ mladík v triku Brutal Attack :-) Asi si spletl koncert, nebo co... Na Sešlost jsme už čekat nemohli, neboť jsme měli před sebou 80 km a byla jedna v noci. Cestou domů jsme vyložili Sakyho a Anku, což se nám stalo málem osudné :-) neboť nás ťapli ACABi jak ve zlém americkém filmu. Musel jsem si fouknout, osvítili mi palubku, prohledávali kufr...500 m od domova další hlídka a další lustrace!

Hoši, hoši...kdybyste radši chodili pěšky a prolézali parky a honili vrahy nebo devianty..ach jo! Ale takhle aspoň víte, že když zastavíte skinheada s čírem na hlavě, v ohrnutých džínách a ve vysokých botách a v kšandách, tak že je naprosto bezúhonný a třeba si pro příště dáte pokoj :-)

Oi! WIDE POWER!