PAGAN-FOLK (název mi nejde přečíst :-), PROHIBICE, CHLASTARBEITER, LUCKY PUNCH, COMPRESSOR  - MOTORÁJ, 3.12.2011, od 16:30


Jedna z mých NEJ českých punkových kapel Lucky Punch hraje tak sporadicky, že každý jejich koncert je tak trošku zázrak. A když se k tomu připojí poslední šance vidět CHLASTARBEITER na pódiu a křest jejich CD, tak je volba jasná! Na tento koncert jsem musel jet, i kdybych jel vlakem a čekal v Prase na 1.ranní spoj třeba od půlnoci. Naštěstí jsme zmobilizovali naši Východní Crerw (světe div se...pár kiláků od sebe bydlí 2 bojovní skinheadi a oni o sobě nevědí ;) a Pája vypůjčil od spřízněné nejmenované rodiny dodávku.  Asi od nich dostala požehnání, neboť nás dovezla i s navigací v pořádku tam i zpět – velikánské DÍKY patří Pavlovi, který nás odvezl bezpečně na koncert a pak každého individuálně i domů. Budiž mu odpuštěno, že s námi cestou zpátky vymetl disco-club a tím nám způsobil nemalou újmu na psychice, haha! Ale zase byla cestou švanda, protože nabral svého kámoša a rýpali do sebe kdo že je větší zlo – jestli bílé zlo nebo černé zlo. Pěkné zpestření noční jízdy :-D Doma jsem byl před pátou ráno jako na koni, nechutně střízlivej, ale s výborným pocitem z jedné moc pěkně vydařené akce. Ale předbíhat nebudu...

Koncert měl začít v 16.30, ale cestou jsme měli ještě něco na práci, tudíž jsme napříc celým krajem se zpožděním sbírali své sou“druhy“, abychom před Motoráj dorazili nějak kolem půl šesté. Přišli jsme o pár písní pohanského folku, ale nic vyjímečného to nebylo. Viděl jsem po X měsících pražskou crew Svornosti – zdravím! Pivo podmírák, přechlazené, samá bublina a 26 kaček za 10° Staropramen. No, nedivím se, že jsem byl v neděli asi 5x na toaletách. Hnus fialovej! Mezitím Stanley dealoval CD Chlasarbeiteru za 120 kč, což je zadarmo (stejně peněz stál i vstup na tuto akci). A vůbec když zohledním fakt, že si na CD poslechnete i song Gastarbeiter od Valašské Ligy a Čecha od Orlíku !!! Na bárku jsme pokecali s klukama z Lucky Punch, kteří mi prozradili tajemství, že dnes zahrají i Josefa :-D ! Jisté hity totiž nikdy nezestárnou! Také mi prozradili, že byl uklizený jejich bývalý basák na nucenou dovolenou a vypadá to na pár let ;-)
PROHIBICI, která se rovněž rozpadá, jsem tudíž moc nestíhal. Viděl jsem jen pár písní. Prý se po rozpadu kapely vrhnou na nějaký metalovější projekt. Celkem bylo v klubu tak 30 lidí, což je bída! ALE KVITUJI FAKT, že mezi nás přišla i Mistryně světa v Boxu (a navíc hrozně krásně voněla :-)!!! Ještě jednou touto cestou dodatečně gratuluji !!! Jak říkal posléze Honza z pódia, který jí věnoval píseň: „Je mrzuté, že když si kterejkoliv blbej fotbalista uprdne, jsou toho plný zprávy...ale takovýhle výkon je prakticky ignorován...“ Takže ještě jednou – SMEKÁM A GRATULUJI !

Pak Chlastarbeiter, kteří k mé obrovské radosti zahráli Valašskou Ligu dvakrát a rval jsem se k mikrofonu, abych si zahymnil. Pak mě potěšil fakt, že mi lidé v obecenstvu říkali, že já na to prostě mám. Že bych se měl do zpívání opřít :-D Bylo mi i chváleno tetování a tak, takže vřelé díky! ;-) Křtu CD se chopil Honza z L.P., který pronesl, že se kapela Chlastarbeiter nemůže rozpadnout, protože tím dá „zmrdům“, kteří si to přejí, zelenou. Pak CD polili šáněm a hodili do davu, aby se ho s láskou ujmul náš učesaný Herbert Ládínek. Sosal co to dá, ale moc šáňa v krabičce a na bookletu už bohužel nezůstalo. Kluci se trochu proházeli za nástroji. Stanley opustil bicí, což ke vší úctě k němu těleso posunulo minimálně co se týče svižnosti kupředu. Za bicí usadili sympatického punkera, kterému to docela odsejpalo! Stanley měl pak proslov, ve kterém poděkoval naší crew za support, jmenovitě pak vyzdvihl také mě (děkuji moc – já jsem narcista, pro mě takové gesto moc znamená ;- !) a uvedl, že Antifa jméno kapely haní a hledá v mnoha věcech i to, co tam není. Hodně lidí to dost rozlítilo, tak jsem vykřikl, že se polepším, a že když to je takhle, tak že to teda na těch stránkách přepíšu :-D To sklidilo upřímný smích obecenstva. Kdyby to lidi nepochopili, tak by mě asi umlátili kšandama :-D
Cesta Skinheada je být proti všem. V českých podmínkách to platí dvojnásob. Jak z prava, tak z leva...komu to chceš vysvětlit? ...důležitý je pro mě lidský charakter, nikoliv třeba nějaké provokativní tričko!!! Orlíkovský Čech nakonec zazněl dvakrát, aby ukončil Chlastací set.

LUCKY PUNCH hráli 3 nebo 4 nové písně – „Zlatý déšť“ pro milovníky pissingu. Josef skutečně zazněl, zpívalo to snad 5 lidí i mikorfónu. Dokonce dvakrát na vyžádání. „Kdo nikam neuhání jsem jen já a cikáni“ z jejich nejstaršího songu dnes neplatilo. Protože my na koncert uháněli právě takovouto dodávkou, přičemž jsme pěkně porušovali zákon, když se v zavazadlovém prostoru vezli 2 „černí“ pasažéři sedící na židličkách pro rybáře :-D

No a nakonec COMPRESSOR ze Slovenska, kteří v ČR hráli již podruhé. Poprvé to bylo, tuším, s Orlík revivalem a katolickým folkařem Tomem Hametem. Sem jeli prý 700 km, což je 4 krát dál než my !!! Hudba zajímavá, taková mixáž stylů. Trash-punk?

Asi...“Policajný štát“ nesměl samozřejmě chybět. Pak byl střídán písněmi o zhrzené lásce a songy, které se objeví na chystaném CD. Úplně nějvětší bomba byl cover od Squad 96. Píseň, kterou jsem poslouchal před jedenácti lety prakticky denně: “...ale to se mi nestává tak často, abych už nevěděl jak dál...“ !!!

Pak ještě Ace of...od  Motoerhead a byl konec. Cestou domů jsme doslova vybílili benzinku, bo jsme měli hlad jak novorozenci ! Kdo nebyl, ať lituje, protože tady si každý přišel na své. Za málo peněz hodně slušné muziky !!!