LUCKY PUNCH
(+ 2 kapely)
Sokolov – Kino Alfa; 19.11.2010
20:00; 80,- Kč

Nedoufal jsem, že by se mnou jela nějaká velká posádka, ale aspoň se dvěma lidma jsem počítal. Další jsem obvolával a bylo mi od všech řečeno, že jsem magor, když jedu takovou štreku ;-)Lucky Punch ale hrají tak vzácně, že jsem byl více než odhodlaný, že se na ně pojedu mrknout třeba až na konec světa. Pár takových kapel vytypovaných mám. Prostě je jednou vidět zahrát a pak třeba v klidu umřít :-) Dle plánovače tras jsem vysondoval, že cesta zabere maximálně tak 3 hodiny. Proto naše strohá posádka vyjíždí z Trutnova v 16 hodin, hned po práci. Na pátek jsem spal necelé tři hodiny, za sebou ranní š(l)ichtu, takže jsem byl docela KO, ale těšil jsem se a touha je přece zázrak ;-) Po cestě začalo chcát a bylo prd vidět. Cestu nám lemovaly 2 bouračky a v Sokolově jsme se ještě museli 3x ptát na Kinosál Alfa. Zaparkovali jsme u nějakého baráku bez oken (takže takový druhý Chánov) a přivítala nás vyžilá snědá kurva (myslím povoláním, né charakterem ani barvou kůže, haha).

Kino Alfa je veliký a slušný sál a my se namontovali ke stolu hned vedle parketu. Osazenstvo mladičké a snad více než polovinu tvořili pohledné slečinky. Shodou okolností si k nám ke stolu přisedli i chlapi z Lucky Punch a začali si domlouvat posloupnost skladeb. Byl jsem štěstím bez sebe a hned jsem se představil, že jsem jeden z těch bláznů, co je za týden pořádají v Hradci Králové. Kluci mi pochválili triko a já jsem byl rád, že jsem jim udělal radost ;-) Probrali jsme ještě pár věcí a pak už jsme sledovali co pro nás mladá krev připravila.
Společně jsme zvedali věkový průměr jak osazenstva, tak i skupin.
První kapela zahrála takový hard/fast/grind core se dvěma zpěvy a celkem jim to šlapalo. Z hubeného človíčka za mikrofónem se ozýval prasopalský řev a já jsem si to i přes veškeré to Pito užíval. Ta druhá kapela pokládající se za punkovou squadru hrála už více melancholicky a techničtěji a když jsem si odskočil na WC, tak mě cestou zpět málem srazil jejich frontman, který opustil stage a hrajíce na kytaru běžel směrem ven. Pak se ovšem vrátil a šou must go on. Jen jsem zjistil, že totálně nerozumím všem těm novodobým škatulím. Lidičky byli příjemní, mladí a tančili brutální pogo! Dokonce proběhl i stage-diving. Já si vždycky myslel, že nejbrutálněji tancují punx, ale byl jsem na omylu ;-) Ty lidi bych do jednoho typl na nějakou diskotéku nebo emo akci typu Tokio Hotel. Zdání však klame. Pokud je tohle nová generace punku, tak je to docela ok ;-) Akce měla podtitulek číslo 41 a pořádal ji nějaký Raduz, takže se zdá, že na Sokolovsku to žije. Jako after-party měli údajně zahrát ještě Eternal Fire, ale ti se nakonec nekonali. Po těch dvou skupinách už nastala „naše“ chvíle.

Lucky Punch měli připravených 14 skladeb a nakonec ještě titulní „Strach“ opakovali. Představili se jako „skejťácká skákačka“. Honza mi věnoval píseň „Modrý pruhy“, za což mu jsem vděčný! Vystoupení bylo skvělý, maximálně energický! Nezahráli (asi z důvodu změny osazení v kapele) „Sex Drogy a Rock N Roll“ ani „Teror“, ale bohatě mi to vynahradili jinými šlágry!
Kluci hráli mnohem drsněji než na demu a předvedli i „Rouhání“, které jsem neznal! Honza také měnil části textů, takže jsem se náramně bavil, protože v dnešní době si jen tak sprosťárny zařvat nemůžeš :-) Zapařil jsem, zazpíval jsem, zahrozil jsem, pak jsem s klukama dal i řeč a společnou fotku na památku a hurá domů s příslibem, že příští sobotu k nám dorazej, i kdyby měli jet vlakem :-) Jsou to holt punks s asociálním přístupem :-) Protože komplet aparát si zapůjčili od předchozí kapely a až na prasklý řemen u baskytary to dopadlo dobře.

Cestou zpátky mě zachytil radar, tak nevím kolik budu cálovat :-( Benzín vyšel na cca 1400,- Kč a celkově nám cesta zabrala 5 hodin tam a 5 hodin zpátky. Rychleji to prostě za boha nešlo!!! 606 km celkově !!!
Ale stálo to zato!!!

Druhý den jsem byl KO ! Ale to nejcennější v srdci mám...