Lucky Punch + Áda Vitáček + Bad Lovers + Chlastarbeiter
Hradec Králové - RC Strojovna; 27.11.2010; od 18 hod
150,- Kč

Do HK to nemám tak daleko jako do Sokolova, ale cesta byla pěkně na hovno, protože nejdříve tálo a pak to mrzlo, takže jsem jel obezřetně a ani jsem nekalil, takže jsem byl opět na Pitu. Měli jsme spočítané, že musí přijít 50 lidí, aby se nám vrátil vklad. Zpočátku to ale vypadalo, že kapely budou mít veřejnou zkoušku a že jsme si je pozvali jen sami pro sebe. Dokonce jsme vstup vybírali i od přítelkyň, bratrů a nejlepších kámošů ;-)
Akci zahájili se zpožděním 1,5 hodiny pražští Oi! borci Chlastarbeiter, při kterých mě zaujal naprosto skvělý zvuk, který vydržel po celou dobu koncertu!!! Severka je na toto fakt skvělý klub. Chlastarbeiter si naše srdce získali nejen zdravými ryzími názory, ale mě především prací kytaristy-sólisty, který válel jako profík a zvedal věkový průměr této skvělé kapely ;-)!
Zahráli nám i cover od Orlíku – „Čech“, cover od The Business – „Smash the disco“ v češtině, cover od Fist Boi!s – „A.C.A.B.“ (na přání dvakrát) a co hlavně, tak cover od VALAŠSKÉ LIGY – „Gastarbeiter“ !!! To jsem ani ve skrytu duše nedoufal, že tohle někdy uslyším naživo !!! BOMBA !!! NAPROSTÁ !!!

Díky kluci ! Sál už se začal pomalinku a plíživě plnit.
Na hradecké rock n rollové / psycho gangstery Bad Lovers už pod pódiem stálo lidí dostatek a jak basák, tak kytarista s bubenicí odehráli svižnou šou a udělali pěknou atmosféru. Je to takový líbivý styl, který dokáže lidi vcucnout dovnitř do sálu.

Áda Vitáček (autor nesmrtelných písní Orlíku, Plexisu a Wanastovek) se myslím při poslechu coverů od Orlíku náramně bavil ;-) a se svojí partou profíků nastoupil za bicí, aby odehrál skvělý, leč krátký, set. Zazněl i „Oi!Love Song“ (bravo!) nebo „Orlík“ – bývalá Ádovka -(dokonce dvakrát na vyžádání nás – fanatiků)! A to ještě s původním textem, takže „žádnej pankáč po desátý večer nesměl sem“, haha. Ještě, že jsem nedostal od plešek na držku, hehe. Bavila se jak kapela, tak i my – a to královsky ! Hoška za kytarou nahradili charismatickým mladým kytaristou, který je výborným šoumenem. Áda nás zase bavil svými průpovídkami mezi songy :-) Chlapi byli boží !!!
Natáhli nám asi 6 lidí z řad civilního obyvatelstva a vlili energii do žil dalším hvězdám večera – Honzovi a klukům z Lucky Punch !

Honza hned v úvodu prozradil, že se nestihl moc nachlastat, tudíž není ve své kůži. Opak byl ale pravdou! Nasazení 100%, všichni jsme zpívali, objímali se a hrozili :-) Sled písní byl totožný jako před týdnem na severu, takže jsem věděl co přijde a zákonitě si to užíval. Pěkně jsem provětral kšandy a boty :-) Byla mi věnovaná píseň a z pódia pochváleno triko – díky, cením si toho!!! ;-) Kdo neví o co v Lucky Punch jde, tak určitě navštivte jejich bandzone.cz!!! Budete zírat!

Děkuju Lucky Punch i ostatním kapelám, že svižně reagovali na naše maily a že s nima byla parádní domluva !!!
Chci moc poděkovat všem svorným bratřím, kteří vážili cestu přes celou ČR z Prahy a z Brna ! Dokonce jsem prodal i jeden výtisk zinu ;-)

A taktéž mým drahým spoluorganizátorům, bez kterých by tento koncert nemohl proběhnout – Kuba, Pája, Jarda, Radek a také Security v orthodoxním skalním triku Lucky Punch a výběrčímu daní Icemanovi :-D

A suma sumárum: udělali jsme si vánoce! Provar do radikálního mínusu byl celkově skoro 5.000,- Kč
Co se dá dělat...trpíme za to, že lidi nemají hudební vkus ;-)
Tak třeba zase za ro(c)k?!
Oi! Oi!