DANIEL LANDA
14.2.2003 – Zimák, HRADEC KRÁLOVÉ

Orlíkem a Landou to tehdá vlastně všechno začalo! A co by to byl člověk za plešouna, kdyby nebyl aspoň jednou na koncertu Lanďocha nebo Orlíku! To druhý už nikdo z nás nestihne, ale naskytla se šance uchopit se aspoň toho Landy, tak proč ne! Možná už to bylo jeho poslední vystoupení a vlastně jeden vůbec neví, kdy se tenhle člověk rozseká o nějaký strom či auto při těch jeho koníčcích! Osedlali jsme s Raduzem a ženama našeho antisemitského Forda a bez alkoholových doplňků vyrazili! Cestou už bylo vidět nekonečně mnoho plešounů a já se svým způsobem nemohl dočkat…A to tak, že jsem hrdě nadupkal do fronty, čekáme a čekáme a najednou, když už jsem u Security a u vchodu…“kurva, vždyť já mám lístky v autě“…hehe – moc k smíchu to nebylo, protože jsem běžel přes čtvrt Hradce ve vysokejch Martenskách! Jenže znáte to – péřový krok…takže nakonec jsme vše stihli akorát a já si mohl v klidu ponadávat :o) Tímto se omlouvám celé naší osádce, zvláště pak mojí ženušce ;o)!!!!

Jako 1.předkapelu zvolil Lanďoch Doktora P.P. – docela fajn muzika a fajn zvuk! Ten zpěvák mi hodně připomínal Simona z The Chancers. Moc dlouho to nezdržovali a asi po 8mi písních to zabalili. Další byli ti Playboyz, o kterých jsme se mylně domnívali, že je to nějaká pohodovka. Jsou to motorkáři, takže moc potichu nehrajou, ale mezi nástroji najdete i „didžeridu“! Zaujali mě až poslední 3 písně. Pak už se to před póďákem značně nakupilo, objevila se dokonce i česká vlajka a show mohla začít! Lanďoch naklusal v pískových maskáčích, s kapucou na palici a začal pět Vltavu. Při pomalejších skladbách mu lidi napomáhali zapalovačema. Lidi byli v hledišti různí – od starých po ty nejmladší, ale i od těch vlasatých po ty plešatý! Brácha tvrdil: „Budou tam všichni, co mimo Landu neznaj nic jinýho“. A měl skoro pravdu. I když – našlo se tam i to tvrdší jádro neonacistů, přičemž celé představení seděli jak pecky…ale myslím si, že přece jenom jít se svastikou na tričku a na mikině na koncert Landy je už fakt totální debilita a ubohost! Jinak já osobně jsem měl Landu za docela uspořádanýho a znalýho chlápka, jenže ty bludy co předváděl před písněma z alba „Pozdrav z Fronty“ mě fakt sraly!!! Asi 2 dny před tím byl totiž Lanďoch v Kuvajtu, kde zpíval pro českou jednotku…(mám pocit, že tam předvedl stejný repertoár jako tady na Zimáku!) Pochvaloval si jak je hezký, když vám český voják řekne, že je schopnej umřít pro českou vlajku! Jenže Danečku, měl by ses zamyslet trošku hlouběji – ti naši jsou jen tupí žoldáci, který ani za mák nebojujou za nějaké naše zájmy!!!

Ale vracet se dál k Lanďochovým slovům nechci, protože mě to nadmíru vytáčí! Jinak zazněly písně jako Víly, 38, Kyselá o sametovém podvodu, Muži s padáky, Pozdrav z fronty, Kdybych nebyl…, Krvavá parta, Válka z Valčíku, Debílek, 200 v městě…, Smrtihlav, Obsidián, Tajemství, Krysař, Ulice, Včera…, 9mm, Morituri te salutant /věnováno Karlu Krylovi/ a Šance.

Pak Lanďoch zmizel z pódia, aby se po vyvolávání opět objevil a přidal ještě Přízraky, Valčík a Motýlka! Naopak nezazněl vál, na kterej jsem fakt čekal a to „Ztracení hoši“…Prostě ho tam ten večer zasadit měl! Ještě byla prdel, že doprovodný zpěv vedl Petr Kolář, známý to český pěvec…kytaru obsadil týpek v sukni a s vlasama po prdel a na vrchu póďáku se kymácely do rytmu 2 ženský…U písně „1938“ bych se bez toho ale určitě obešel! Dusilová nakonec nedorazila.
Nějaké vály byly upravený, a to buď textově nebo hudebně a nebo obojím způsobem. Někdy povedeně a někdy zase míň! Dobrej koncert a každej kdo není nějak omezenej by tam měl bejt! A vůbec – kdy se vám zase poštěstí vidět takovýho narcistu naživo? A mohlo to posloužit i jako dárek k Valentýnoj, hehe (ale jen ubožák by to slavil, nebo ne?!)