Landovy koncerty nemají šanci zevšednět, proto mám vždy jasnou volbu zda-li jet či nejet. Lístky kupuji do Pardubic na stání do „sektoru pro sociály“ (za 475,-). Kleklo mi auto, tak jsem si musel půjčit jiné, tak vyrážíme raději v 17.30, páč koncert má začít v osm a o žádné předkapele se na lístku nepíše. Což je super, protože já ty předkapely nevydejchávám. Nudí mě to a zbytečně to bere energii na další vystoupení. Třeba v Prase jsem tenkrát na Bouři stál 3,5 hodiny před samotným Danovým vystoupením, když jsem musel snášet debilní Cocotte Minute, blé! Jediné co bych určitě zkousnul by byla předkapela typu Olga Lounová nebo Ondrej Ďurica či Walter Kraft ;-) Tentokrát by se mi ale nějaká podobná pseudovsuvka šikla, protože jsme cestou mezi Jaroměří a Hradcem narazili na opravu vozovky a ztratili jsme minimálně 30 minut. Po příjezdu do Pardubek bylo všude narváno, takže jsme auto bodnuli 1,5 km od Arény. Aspoň jsme měli s ženuškou romantickou procházku večerními namrzlými Pardubicemi ;-) Před arénou fronta jako sviňa!! Jeden proud z leva, druhý zprava a ten nejprogresívnější střední co nikoho z boků dovnitř moc nepouštěl. Už tam jsem viděl pár holých hlav, pár vysokých bot, harringtonů a bomberů, takže jako rybička ve vodě ;-) Prorvali jsme se dovnitř až asi ve 20.10 a říkám, si, že pokud se lidi ještě tlačí dovnitř a pokud lidi zevlují na chodbách, tak to ještě začít nemůže. Tak okukuji trika, která už byla k dispozici jen v obřích velikostech a najednou slyším šílení davu a odpočítávání „osm, sedm, šest...“. Rychle jsem vtrhnul do prvního průduchu u sedadel, ačkoliv jsme měli místo na stání! Vozovou Hradbu od Orlíku si „užívám“ z tohoto krajního, ne moc pěkně akusticky vybaveného místa. Na Chlapečka z periferie už mizíme do druhého průniku, kde už je zvuk o poznání lepší a je dokonce i pěkně vidět. I na plátno šlo dohlédnout, ale stěží tak na půlku. Po prvních písních si myslím, že se to mělo jmenovat spíš RALLYE TOUR, protože snad 4 nebo 5 songů se točilo jen kolem aut, holek a mašin a podobných chujovin, které nemají s hnutím davu nic společného. Po Motýlkovi a Zombici jsem chtěl hodit flintu do žita, roztrhat lístky a jít domů. Protože jsem byl dle Džískových slov (jeden starý blízký Kališník) připraven, že teda po Danových písních cestou domů svrhnem vládu :-D.

Přestože tyto písně jsou sice dynamické a chtěné (dle hlasování playlistu) od nenáročných normálů, ale pro skinheada a „revolucionáře“ pod zástavou kalicha a Vozové hradby ;-) nemají vůbec žádnou hodnotu! Naštěstí těmito písněmi Dan rychle ukojil potřebu svého závoďáckého a rodinného já (věnoval je povětšinou Mirjam a dcerkám), a tak nastal čas pro ty správné kousky, kvůli kterým (doufám), přišla většina z těch deseti tisíců lidí ! Dan upozornil, že má 15 let staré džíny, které jsou sice rozervané, ale materiálem stále vehementní jako kdysi. Stejně jako on a jeho myšlenky!
Takže zákonitě následovala moje osobní hymna ZTRACENÍ HOŠI (s podtitulem injustice alá tehdy 17ti letý skinhead Aleš Martinů a pedofilní vrah Opočenský). Tématicky se písně dotkly i války (Ona, Pozdrav z Fronty, Muži s padáky, Nad Afghánistánem), kdy vypomáhali i děti pozvané na pódium. Bohužel jim nebyl dopřán dostatečný auditivní prostor a jejich výkon byl téměř neslyšitelný :-( Touha, Protest song, Blaničtí, Chcíply dobrý víly, Bílá hora, Vltava. Tentokrát Daniel ani nezapomínal slova.

2 nové písně- Bohemia a Král - tuto přednesl jako báseň bo ještě nebyla zhudebněná. Křoví mu dělal i Tomáš Savka, heh. 
Dan vzpomenul na ti, kdož byli před 20ti lety KALIŠNÍKY a pozdravil je vymazleným ryze českým skinheadským mottem ČISTÝ ŠTÍT !!! Yeah, před dvaceti lety jsme s bráchou domu přinesli vinylovkou Oi! Oi!, bylo to právě tehdy! Čas, který to vše nastartoval. Okamžik, který mému životu vtiskl tento ráz, který bych nikdy za nic nevyměnil, ať to stojí co to stojí!
Skoro mi ukápla slzička :-) Je fakt, že Dan na koncertech ty správné skinheads zmíní téměř vždy, za což má u mě ohromné DÍKY! Slyšet 20 let staré písně od ORLÍKu v hale pro 10.000 lidí bylo pro mě impozantní! A asi nejen pro mě...Jen lituji, že jsem si nevzal harringtona s kalichem :-( Botky ani ohrnuté jeansy mi tento subjektivní pocit nedokázaly vykompenzovat. Takže příště v plné polní !!! ;-) Píseň ČECH zahrál Dan 2x!! Ruce letěly nahoru...

V mezivsuvkách určených pro proslovy Dan pozdravil zde přítomné Slovenské bratry a i Polské (zahlédl jsem i polskou vlajku v kotli).
Ať si kdo chce co chce. Pro mě znamená ORLÍK celé mé dětství, celou mou adolescenci a jak to vypadá, tak i celý můj život...Jako KALIŠNÍK jsem byl pokřtěný už jako miminko. Jako KALIŠNÍK jsem dokázal přežívat při prvních nepěkných střetech v ghettu a to jak s těmi méně přizpůsobivými nebo jak se jim teď politicky korektně říká, tak i s těmi co si českou zemi pletli s Henleinovým cvičištěm. Jako KALIŠNÍK jsem získal rozhled v Oi! a punkové scéně a dokázal bez problémů navázat (díky již bohužel neexistujícím kališnickým kapelám) na kapely pod hlavičkou SHARP nebo Redskins, protože sociální podtext je nám bližší než by se na 1.pohled mohlo zdát! A jako KALIŠNÍK dokážu z této scény brát jen to co obohatí mě, mé okolí, moji rodinu...na ostatní kašlu. Já se chci dožít národního společenství na sociální bázi se spravedlivou justicí. Tak, a teď do mě kamenem :-)...

Cesta KALIŠNÍKA je tím nejideálnějším. Jak by řekl Aristoteles, je to Zlatým středem, neměnnou pravdou, Platonovským ideálem ;-)  

...z ušlápnutejch branců zbyla banda kanců !...krátery na duších, který nikdo netuší, zamaskovat legrací, srdce krvácí...takže přej si co chceš, probouzej sílu, s ní už neklopýtneš..touha je zázrak, kámo, zázrak…měsíc Ti posvítí na cestu do NAŠICH ŘAD !!