To, že pojedu kamarádovi popřát k narozkám jsem věděl už dávno. Je to totiž povinnost. Ale tak jako vždycky jsem řešil jak se tam dostat! Řešit otázku „s kým pojedu“ je zbytečný, protože tady v té prdeli stejně nikdo není a pokud jo, tak musí pracovat a nebo je to socka nevymáchaná, takže stejně nemá žádné peníze! Takže jak jsem předpokládal, i tentokrát jsem zůstal samotinký sám. Bylo docela teplo (10 stupňů) a do Nováče to mám asi 50 km, takže jsem do poslední chvíle dumal, jestli nemám jet na kole. Toto rozjímání mi ale přerušil Duchin, když mi den před tím zavolal, že bych mohl jet autem a dělat spojku mezi Nováčem a Vrchovinama pro něho, kapely a podobně. Jídlo, benzín a vstup by byl zajištěn. A tak proč ne, řekl jsem si.

Osedlal jsem tedy svého ACAB šemíka a vyrazil jsem. Předtím jsem ale musel ještě pod Duchinovým nátlakem zapnout ICQ (vyslovuj „I sieg U“ :-) a doladit s ním překladatelské náležitosti. Třeba jsem musel Němcům psát, aby si vzali stojan na činel, což je překladatelský oříšek :-). Dále měli skopčáci hroznou starost, aby jim někdo neukradl půjčené auto. Načež jsme jim vtipně odpověděli, že tady nejsme v Románii :-D Pak už dali pokoj a já mohl vyrazit s batohem plným rohlíků, paštiky, kofoly a iontových nápojů (blé!).
V Nováči na námku v hotýlku už sedí Kubajz, Joska, Duchin, Trcek a Wolf a nějaká slečna ;-) a Duchin má trošku „bobky“ ohledně toho, jak to dneska dopadne. Za chvíli už vidíme pražskou Svornost jak zevluje na náměstí a Josku pověřujeme vrchním topičem v sále, bo tam byla zima jako kráva. Paní barmanka nám pouští naši muziku a Duchin dokonce zvolí i jedno CD čistě pro mě (ó, děkuji – takový neškodný metálek :-).
Když přicházejí další a další lidi, tak se zvedám a odvážím topiče a Kubajze za Melounem do Vrchovin. Cestou vídáme už pár plešek a je to jako v Bzenci před vystoupením Orlíku :-) Metromaskáčové bombery, těžké boty, vlasy všech možných střihů, paráda :-) V sále už je celkem zatopeno (Josko, někdo Tě předběhl a zbavil Tě funkce!, haha), a správce budovy už nosí zásoby dovnitř. Když vidím šplhací horolezeckou stěnu, tak si říkám „kurva, to zase bude úrazů“.
No a pak už zvučí Beerstreet bois a nastává chaos a několikeré ježdění mezi Vrchovinama a Nováčem, sem tam, tam sem. Nejdřív bloudí Němci, pak dorazí Lumpex s posilou a pak je nutný zařídit ubytování, vyzvednout kapely, no masakr. Do toho nejsou bedny, chybí odposlechy, které nakonec jsou a aby toho nebylo málo, tak některé kapely vůbec nedorazí :-( Třeba The Riot dorazili bez bubeníka, protože skončil ve špitále a Haircut Oiffense se na to vysrali. HTO nezahrají, protože přijel jen Meloun a basák a Lumpex mají zpoždění jako kráva a nechtějí Němcům moc půjčovat bedny. To bude ještě živá noc, říkám si. 
Paní na hotelu, kde měli být ubytované kapely byla moc prima a měla i prima dceru :-) Paní se ráda dívala na upravená číra punkerů a byla i dost výmluvná. Dozvěděl jsem se zajímavé postřehy, např.že i ona pomáhala organizovat různé koncerty a že naprosto nesouhlasí s perzekucí lidí jen kvůli jejich hudebnímu vyjádření.
Všichni víme, co tím myslela. I Duchinovi totiž tento večer volala kriminálka!!! Kdepak asi vzali jeho telefonní číslo?!!! Chtěli počet lidí, názvy kapel...takže jim popravdě odvětil něco ve smyslu Agrese 95, Zášť 88 a Vlajka :-D . Určitě pak špízovali za okny, jestli neuvidí nějaký les pravých rukou :-)
V předsálí (malá hospůdka) bylo dost zahuleno, ačkoliv mě tam chvilku držela skutečnost, že servírky byly fakt šťabajzny :-) Říkal jsem si, že půjdu tedy do sálu, ale o nic lepší vzduch tam nebyl. Pak už jsem se pozdravil s různýma posádkama ze všech koutů republiky a zase jsem startoval motor a hurá do Nováče. Neviděl jsem Beerstreet Bois, ale vystoupení to mohlo být zajímavé, protože jejich oi!core by mě určitě bavil. Normals jsem nikdy neviděl a ani tentokrát se mi to nepodařilo :-)

Ale Operaci Artaban jsem si ujít nenechal ani za zlaté prase a nabídku, abych odvezl lidi na jídlo do města! Zahráli veškerý průřez svojí tvorbou. Dost písní z alba Páni Kluci a to je vždycky masakr jako svině! Páteční večery si zpívám ještě teď...holé hlavy připraveny pro pouliční boj..prostě klasika, jak by řekl Duchin :-) Nemohla chybět ani 123-Oi! a podobné skvosty!

Pilsner Oiquell (namísto Riotů) hráli tak nějak s unaveným zpěvákem a zvukově to byl propadák. Já to neznám vůbec a nepochytil jsem ani slovo, tak jsem se zeptal lidí co to poslouchají a ti také nic moc neslyšeli, takže zvuk průser jak barák.

Lumpex předvedli dobrou šou, ale zpěvák měl nějaký chrapot, takže měl co dělat, aby to vytlačil. Ale jel naplno a řval i mimo mikrofon. Tahle bandička z Legie Danzig to rozpálila celkem řádně.
Mezitím Joska povýšil na hlavního osvětlovače, kdy měl za úkol po dohrání kapely vždy nahodit pojistky. Jenže od té doby, co mu jako vrchnímu topičovi nadskočila kamna asi 20 cm nad zem, tak se vykašlal i na tuto funkci a šel lít s kamarádem :-) Je to klasik.
Já jsem si koupil CD CONTROL – Hooligan Rock n Roll, protože je naprosto úžasný a chtěl jsem to mít originálně! A neprohloupil jsem!!!

 

Gerbenok mi kurvy nechtěli vyměnit CD za zin, tak ať jdou do hajzlu :-) Ale hráli celkem dobře (určitě líp než na CD, kde mi to přišlo trochu lopatové) a mělo to šťávu. Byla to vlastně taková sebranka skinhead/bootboy rebel s Thorovým kladivem/a herberti..takoví slušní hoši :-)

S Kubajzem jsme jim nutili peníze za vystoupení, ale oni pořád nevěděli kolik si říct. Tak jsme jim dali 9.000 a řekli, že nejsme žádní „unterwassermani“, tak snad to pochopili. Celkový provar na konziku byl 13.000 kč!!! Takže docela mejdlo! Hned jak skončil koncert jsme s organizátorem zvedli kotvy :-) a odvezl jsem ho do rodného ghetta, přičemž cestou cinkali v kufru flašky tvrdého chlastu. Doma jsem byl kolem druhé ráno, celkem unavený a vyuzený. Hned jak jsem ráno otevřel oči mi ale volá paní z hotelu, že Němčouři nezaplatili a že zbývající 4 Poláci se také nemají k zaplacení. A jelikož jsem se den před tím se všema domlouval anglicky, tak si nevěděla rady.

 

Nakonec (asi po 6ti telefonech různým lidem), tam musel Duchin stejně jet osobně a peníze jí předat (šlo ještě asi o 1400 kč). No, takže to byla taková krátká zpráva o tom, jak jsem se (ne)chtěně stal spoluorganizátorem naprosto legálního koncertu :-D