Čajánkova  Kasárna
pietní akt

            O této akci, jakožto pietním aktu, toho bude asi napsáno dost na stránkách Svornosti, takže to vezmu z té mé plešaté strany trošku jináč. Do HK jsem dorazil v klidu a pohodě, protože jsem měl pívo v plastu. Za chvíli na nádr dorazil Ládínek (ó mocný) a jeho čertův švagr Iceman. Potkali jsme nějakého borce z Národní Gardy, ale kluci se s ním moc nechtěli kamarádit. Pak jsme koupili hromadnou jízdenku a hurá nach Cziesky Tszeszin. IC bylo dost narvané, tak jsme se museli rozdělit. Potkáváme i dvě duše ze Severu – Dóšu a jeho kámoše z NBG.

Jelikož jsem si nevzal moc kapesného, tak aspoň prodávám SkinReady, abych měl aspoň na jídlo :-) S Ládínkem si sedáme do kupé, kde sedí DĚDEK. Valil tam klíny do hlavy nějaké slečně a oba jeli do Žiliny..Jo, jo, do Žiliny idě vlak a v ňom sedí Dědek :-).

Dědek neměl zuby a smrděl chcaním jako rasův pytel. Říkal té slečně, že jak někde budou stát policajti, tak že nemá zastavovat, nebo že ji zneuctěj a okradou. Že je má hned postřílet! Že prý on by to udělal taky a že je poučenej z Mašínů, že prej to byli vrazi.
Taky nám povídal, že si máme koupit pořádný auto – Ladu Nivu. Že má motor z Oplu a že s ní jezdí Putin a že kdyby měl 900.000,-, tak že si ji hned koupí. A jak by mu ji nějaký chuligán stříknul sprejem, tak že by ho seřezal hadicí přes koule až do modra :-))

Pak dědek usnul..k naší nelibosti jeho spánek ale vyrušilo vlakové hlášení, takže debata jela nanovo. Tentokráte jsme se ale dozvěděli, že nejvíce požárů mají na svědomí Kafky nebo Havrani, nebo jak se ty svině jmenujou (říkal Dědek, pouze cituji :-)! Že prej kradou vajgly a odnesou vám je do obýváku, až se to vznítí. Že pak prý jen sedíte a čumíte jak vám hoří kvartýr :-D

Poté jsme se už přesunuli k našim kamarádům, protože nás bolely bránice :-) Ve Frýdku Místku jsme byli dle časového rozvrhu a zamířili jsme do Stolovny, což je taková vysoká hospoda (ne moc útulná) udělaná z bývalého truhlářského závodu nebo dílny. Dali jsme si něco do žaludků, Radegasta a shromáždili se k pochodu na místo, kde kdysi byla Kasárna a kde v březnu v roce 1939 stála hrstka nováčků se zbraní v ruce na odpor proti nacistické invazi. Na místě už bylo několik lidí z Klubu Vojenské Historie, položil se věnec a pamětní květiny k dnešnímu pomníčku a pod českými vlajkami a vlajkou Vlastenecké Ligy (s touto tradicí začala kdysi právě VL) jsme vyslechli pár projevů. Hodně aut troubilo, ale dodnes si myslím, že to byli jen pomatenci, kteří si mysleli, že jsme z Dělnické Strany (nově reorganizované). Pokud se však mýlím, je to jedině dobře!

Večer pak byla v hospodě volná zábava a následoval Sněm, kde se volilo a diskutovalo (někdy velmi rozhořčeně a přiostřeně). Pak už chrápání na ubytovně (celkem v pohodě), i když někteří se rozhodli propít se až do rána ke střízlivosti. Na mě něco lezlo, takže jsem (ač oblečený) klepal kosu celou dobu v hospodě, takže jsem po několika pivech, slivovici a čaji s rumem byl rád, že si můžu lehnout...

Druhý den bylo počasí taktéž pod psa a jak to tak bývá, tak mi od vlaku nejel bus, takže jsem musel pěšky přes les 5 km. Takže kolem 16.hod jsem byl doma, nestihl jsem zpunktovat nohejbalový zápas, byl jsem unavený jak bečka...no, ale vlastenecká povinnost splněna....

Kde stě boli, vy ostatný, keď sa blýskalo ?!!!