Turnaj v Malé kopané – Ploskovice
27.6.2009


Na tento datum bylo chystáno pár koncertů a musel bych se nejspíš rozpůlit, abych stihl všechno. Dokonce i extrémní pravice se rozhodla uspořádat taky kdesi na severu koncert s americkou účastí, ale ACABi byli rychlejší, takže pokud by se mezi hochama našel někdo sportuchtivý, mohl si s náma jít zakopat :-D Na cestu jsme vyrazili v 6 ráno, masakr! :-) Pro tuto příležitost jsem si koupil zbrusu nové turfy a vypůjčil jsem si chrániče, které jsem nakonec ale stejně nepoužil, protože skinheadi a punkáči jsou civilizovaní lidé. Z naší běžné posádky jel jen Domes. Zbytek buď ZRADIL nebo ochořel! Hlásili bouřky (jak jinak), ale nakonec to dopadlo tak, že jsme se všichni stihli spálit na přímém sluníčku. Vybírala se symbolická stovka a v ceně byl Březňák, nealko a Gulášek. Myslím, že organizace se Dóšovi moc povedla a bylo znát, že to byl už několikátý ročník. Cestou jsme trošku zabloudili a zajeli si až do České Lípy. Holt odbočka na Litoměřice nebyla moc čitelná no :-) Po cestě jsme míjeli autobus plný slávistických fans a taky mraky houbařů potulujících se po lesích. Po příjezdu jsem již rozeznával známé obličeje a nastala psychická příprava nad pivem a vyvěšení vlajky. Holt když neumíme hrát, musíme prostě aspoň obstarat choreo :-)


Fotbal já nehraju vůbec a malá kopaná je trest i pro trénované čutálisty. Ale byla to pro mě výzva :-) Aspoň jsem mohl poznat svoji fyzičku. Jenže…hned po roztrénování jsem špatně dupl a KŘUP..pravý kotník v píči! Jenže jsem pozval a zburcoval kámoše a jsem přece chlap, tak co bych to na sobě dal znát..běhalo se mi s tím mizerně. Poslední dva zápasy už jsem prostě nemohl stát na nohách, ale ty předtím jsem v bolestech odkulhal. Kotník mi natekl a ke konci turnaje už jsem kulhal jako stará bába. A s hrdostí (blbostí) mi vlastní v těžkých botách, aby se to dokurvilo úplně…Opět dobrá bilance zranění. Plzeňský tým to odnesl asi nejhůř. Peet má měsíc sádru, urvané vazy, Šnéba nechodí, spíše leze, Franta má kotník a Kaffu se nemůže hejbat, protože dorazil šlachy. No a moje maličkost: natržené vazy a uštíplá kost, takže 3 neděle v gypsu :-( A to si vemte, že se Plzeňáci ještě domlouvali, že bychom mohli zorganizovat vodní pólo :-D Jaká by byla bilance otrávených nebo utopených si ani nechci představovat.

Hra to byla civilizovaná a zdá se, že i technická :-) Každý běhal a bránil jak uměl. Gulášek chutnal, po pivu se zaprášilo a všem bylo fajn. Z tlampačů hrál nový Landa – Nigredo, Operačka, Jablonecký protest, Hovorkovci, ale proběhlo taky pár nostalgických songů a kapel, které nemůže zapřít nikdo..ehm, třeba Orlík a jemu podobní souvěrci :-D Prima odpoledne! Pak se ujmul dýdžování Peddy, jehož jakýsi americký a holandský Oi! byl po půl hodině překřičen Outsiderem ;-) Návštěvu nedalekého zámku jsme vzali jen v cuku letu. Přesun do hospody probíhal autem, protože jsem fakt už nemohl na tu nohu. Jelikož byl hlad, pozřel jsem utopence bez chuti, pivko a hurá dom. V pondělí pak na chíru, kde jen potvrdili mé obavy, uff. Ale porazili jsme Plzeň, pořádající NBG a o bod skoro i Prahu :-) Ale všichni hráli čestně a férově, protože běžně docházelo k propojování družstev. A když jste někoho potřebovali, stačilo poprosit. Převážně šlo jen o skvělou sobotu, kterou si někdo vyložil vyloženě piknikově :-D Byla to zase jednou změna! Super akce!

Díky Dóšovi a všem zúčastněným! A měli jsme dokonce i pár sporadických diváků, což vždycky potěší :-) Chtěl jsem vydírat Peddyho, který mi předal Cd na recenzi, že mu napíšu negativa, když nás nenechá vyhrát.

Načež mi právem připomněl, že on přeci píše recenze taky a že mně má přeci teď někdy vyjít zine :-D

 

Má recht! Oi!