Na Bandu jsme se s reds chystali už pár let, ale jelikož nejblíže koncertovali až v Německu, tak do toho vždycky něco přišlo..znáte to! Proto jsem byl rád, když zavítali do Práglu (vstup byl 200). I když na 007 jsem je zrovna nečekal. Ale vzhledem k tomu, že o nich panuje mínění plné předsudků a zášti a taky fámy, že to jsou jen nehorázní bolševici, tak jsem přijal i fakt, že bude asi lepší zamluvit pro ně klub menší. Luca, se kterým jsem dělal interview pro SkinRead se koncertu nezúčastnil. Zato mě ale překvapilo, když jsem před 007 uviděl ohromný cestovní zazobaný autobus. Žádná kapela před nimi nehrála (asi se nikdo z našich „hrdinů“ nechtěl zkompromitovat) a koncert začal krátce po půl deváté. Jel jsem ze svého bydliska sám, jen s kámošem ze střední. Nikdo z plešek jet nemohl a nebo nechtěl. Každopádně jsem v tom zůstal ouplně sám a dle toho jsem taky do vlaku vzal příslušný objem alkoholu pro mě a pro kolegu. Vytáhli jsme si pěkně panáčky, pivečko, heh. V Prase u koně jsem se měl sejít s Tepličákama, ale nakonec jim ujel vlak, tudíž jsem se tam sešel jen s Mirkem a jeho slečnou. Pak hurá na klub, kde moc narváno nebylo.

Banda zahrála skvěle, střídali se 2 zpěváci + zapěl si i Sandokan song Cuba. Šou to bylo úžasný, nikdo se nenudil, nasazení 100%. Zpěvák se prolétl s bubeníkem nad hlavama, bubeník neustále bafal kubánský doutník a v audienci bylo taky dost lidí z jejich crew. Myslím, že v post-exkomunistické zemi čekali nějaké útoky. Proto si s sebou vzali i gorilu v boxerských botech. Na koncertu Bandy se totiž jednou stalo, že v audienci pod póďákem byli přestrojení náckové, kteří tleskali a skandovali a najednou si stáhli zpěváka z pódia a dali mu pěknej céres. Toho se asi chce BB do budoucna vyvarovat. Zpěvák předváděl ironicky Berlusconiho, který byl dost podobný Mussolinimu, prostě magor jako magor, hehe. Většina členů BB byla v trikách Jurij Gagarin, Amore e Odio. Zazněly písně jako Stalingrado, Carabina, Gagarin, pár nových songů z nového CD, ale bohužel žádná v anglině. Během koncertu mi volal kámoš, že můžu chrápat na koleji a že čeká v nonstopu. A jelikož nebylo nazbyt a v minus 20° jsem nechtěl spát pod mostem nebo zevlovat pod tísíci věži, zaesemeskoval jsem mu a ihned po konziku zavolal, že se sejdem před klubem. Takže hned jak dohrála poslední píseň (Bandu jsme si vyvolali zpátky), vystřelil jsem kalit do Ládví! Až do 2 v noci a v 5 jsem mazal na metro. V 10 jsem byl doma, hoďka chrupka a hurá do práce…no, znám i lepší dny v práci :o)

Koncert dobrej, i když v cizině by to bylo šou 1000x lepší! A taky moje skinheadská vizáž včetně mikiny Last Resort byla zřejmě pěstí na oko a tak jsem se stal cílem mnoha hltavých očí. Přičemž se jednomu „pánovi“ nepozdával můj český lev vyražený v roce 1938 jako antitotalitní symbol proti fašistickému útlaku a okupaci naší země nacistickými vojsky! Hm, divné jak někdo dokáže mlžit či dokonce zapírat historická fakta! Já jsem antinacista, antifašista a na tomto symbolu nevidím pranic zvláštního či dokonce nesnesitelného na koncertě redskins kapely, která má STEJNÁ ne-li více vlastenecká stanoviska než JÁ!! To jsem tomu mládenci chtěl taky vysvětlit, ale na otázku obrany kultury (protisudeťáctví) se jen vysmál a když už neměl argument, tak mi řekl: „jo, to seš ty, jak nemá rád ty homosexuály ve SkinReadu?“…hm, jak srdceryvné! Šáhněte si sami do svědomí. Když už nevím kudy kam, je nejlepší hledat špínu, nebo ne? A hlavně: mnoho hardcoreistů rádo užívá maltézský kříž. Nic proti, ale leckomu nezasvěcenému by to mohlo připadnout jako 100% obhajoba nacistických reálií a propagace! Takže když se do mě někdo naváží kvůli českému lvu (jasně antifašistickému symbolu), tak proč se kurva tihle chytráci nenaváží do lidí honosících se maltézáky??? Uff, tím samozřejmě HCčkům nechci brát jejich módu, ale jen poukazuju na zaslepenost některých našich „soudruhů“ !!!

Kdybych nebyl jak sep a neřešil otázku kde složit kosti přes noc, možná bych se pustil do sáhodlouhé debaty, ale takhle…THIS WORLD IS TOO FUCKING MAD, I AM MAYBE POLITICALLY INCORRECT!!!! A bylo moc zajímavé poslouchat lidi, jak se každý obává každého a jak nejsou ani za nehet schopni se sjednotit proti skutečnému nepříteli. Lidi (tzv.Trockisté) se obávali AFNTIFY (či ČSAF), rozseparované AFA skupinky se vzájemně tolerují ale nerespektují, redskins se hádají s RASH kdo že je to lepší a s čistším a méně totalitním duchem, SHARPS napadají RASH kvůli přemíře „politiky“ a jedni z Prahy 1 se nechtějí srocovat s těmi z Prahy 2, protože je prý zbytečné zvednout prdel a dojet 5 km tramvají do jiné hospody! Uff! Apolitici jsou nenávidění kvůli tomu, že se pár neonacistických debilů nazývá také apolitikama a čeští tzv.antifas jsou schopni seřezat na antiglobalizační demonstraci italské komunisty, se kterými ovšem TAM anarchisté spolupracují na vysoké úrovni v odborech….aaaarrrrggghhh!

Takže kde je to vykřičené Unity??? Myslím, že lidský rod (zvláště ten Euro-africko-atlantský) není schopen jednoty a války, teror, rozpory a smrt mu budou vždy bližší než JEDNOTA, BRATRSTVÍ, MÍR, POROZUMĚNÍ A LÁSKA!!!
Regards to Banda Bassotti – great showmen!