BRIGADA FLORES MAGON /FRANCE/, HEROS § ZEROS /HOLLAND/

6.3.2003, 007 – Praha 150,-Kč

Kurva, tak konečně!!! Podobný koncert ještě za podpory Los Fastidios, Stage Bottles a Opció K-95 byl naplánovaný už na listopad roku 2002. Jenže kvůli zasedání tupců z NATO a kvůli policejním opatřením to bylo odvolaný. Takže na tenhle konzík jsem měl spadýno už dlouho, protože vidět BRIGADU naživo patří a patřilo k mým obrovským snům a privilegiím! Takže jsem si vzal volno, spakoval svých 69 švestek a mohlo se jet! V Praze už na mě čekal Rejnok alias jeho dalších 99 přezdívek! Abych pravdu řekl, nejel jsem do Prahy jen kvůli koncertu, ale taky abych poznal osobně tohohle SHOWMANA :-) No, nejen jeho, protože jsem měl třeba takovou „smůlu“ /nebo štěstí?!/, že jsem měl tu čest /a krev!/ poznat /dobře vnímejte!!!/ „židovského nacionálně socialistického a sionisticky orientovaného, radikálně proti-arabského RAC punkáče“…No, podivnou to směsku lidí ukrývá pověstná matička Praha! Ale jinak to byl úplně fajn „člověk“;o)! Před konzikem jsme se byli posilnit v nějaké knajpě, kde si ještě musím vybrat dluh :-) a pak jsme byli nuceni dát si běh do vrchu kvůli nedostatkovým spojům! Na Sedmičce už se zkoušelo, první si omakávali nástroje a prostředí chlapi z B.F.M! Ale byla to jenom zkouška. Rejnok každýmu cpal, že shání fet a že jsme gay-“skins” z Londýna! Hm, pár lidí mu to sežralo, ale já bych to jako prdel nebral, protože mám svoji vikingskou prdel moc rád! Z kapel jsem nestihl nikoho odchytnout před koncertem, a tak jsem se aspoň přihlásil po akci. Asi nejdelší rozhovor jsem měl s Markem z Heroes § Zeroes. V nějakém z dalších čísel čekejte s touhle kapelou rozhovor, protože je HODNĚ moc dobrá!!!!!!! Saxík, dobrá kytara, za basou blondýnka Anna, silné bubny a 100% power zpěv! Marko mi věnoval i píseň “Worker´s Power” a dá se říct, že jsem zdárně i pár dalších válů odzpívával…teda jen ty, co jsem znal z jejich EP, hehe! V dubnu budou pod hlavičkou Mad Butcher Rec. nahrávat nové CD, který už sice vlastně nahraný je, ale bude se už dokončovat vizuálně + mixovat atd.! Určitě si to nenechte ujít!!! THE SOUND OF CHANGES! S Markem jsem chtěl loupnout nějaký piva, ale on je kurva sakra silná osobnost – je sxe, ha!
BRIGADA už měla připravenou úrodnou půdu. Všichni se nahrnuli dopředu a začal nářez! Zahráli nové písně z nového CD, ale i starší úderný vály, který musí znát každej ať už z jejich debutu nebo z různých kompilací! Popravdě řečeno, čekali jsme mrtě anarchistů, autonomů a punkerů, ale nakonec byl sál až na vyjímky vyloženě skinheadský. Lidi zpívali, skankovali a vyřvávali. Celý představení bylo totálně emotivní a prošpikovaný ultra-nábojem. Bylo tam hodně i těch, co BRIGADU nemusej kvůli jejím textům, ale i ti nakonec uznávali, že to byl koncert no.1 ! Měl jsem fakt radost, to vám nemusím říkat!!! Je to stejný, jako když se více méně „pravicoví“ skinheads rozpovídají o kvalitách Skin-Reada…Rejnok pak ještě s bubeníkem probíral nepolitickou francouzskou skins scénu, Epinal a podobně! Jako poslední song BRIGADA střelila R.A.S.H. Ať si každý myslí co chce ať už o RASH samotných nebo o textu této písně, ale tohle byla vážně trefa! Nemohl jsem ani dejchat, jak se na mě zezadu všichni tlačili! Zpěvák se ocitl nad našima hlavama a spousta lidí zpívala refrén!!! A i když tam určitě nebylo moc RASH (nebo snad jeden?;o)), přesto se všichni spojili a zpívali!!! Jedna píseň ještě byla věnována politickým třídním vězňům, spolubojovníkům a tak! Musím ještě dodat: až budou hrát píseň, kde pozdravují francouzské Redskins, rychle utečte od Rejnoka protože jinak vás bude držet zuby nehty abyste nemohli skankovat! A ještě jedna rada: před koncertem kam přijde i tento gauner si umyjte hlavu, i když budete mít ultra krátké vlasy, protože tento člověk má oblibu v čuchání….:-) Pak jsme dali ještě pokec, nějakej ten fotbálek a pak už clockwork orange cesta do Kanárovy postele. Jojo, cestou to byl tak trochu třídní riot! Hm, už asi trošku stárnu na podobné vejlupinky, ale být v Práglu doma, dělám to samý!!! Až zase BRIGADA dorazí k nám, určitě pojďte! A vy, co dokážete jen pomlouvat a neznale kritizovat, na vás to platí dvojnásob!!! SKINHEADS RULE – INTERNATIONAL POWER!!!
P.S.: Jako předkapela těmto dvěma skvělým bandům měla hrát Rude Guerilla, ale bubeník se prý bál, že by od anarchistů dostal do držky, a tak prý nedorazili…nevím co je na tom pravdy, ale pokud je to tak, tak potom „chlape, kde máš svoji víru a svou hrdost!!!“