1968 – 69
Skinheads jsou konečně vidět všude na britských ulicích a jsou velice rozšířeným jevem. Navzdory všem chytrostem, které jsem četl v různých novinách jste ještě nemohli slyšet a poslouchat Oi!. Objevují se Slade. Rolf Harris produkuje „Two Little Boys“. A to je zásah – subkultura je na světě. 
1970
Listopad – Slade nahráli jejich LP „Play It Loud“, jež má na obale skinhead rysy (že by obchod?).
1971
Slade nabírají na důležitosti a bootboys je následují. Na únorovém koncertu ve Walesu je jim T-Rexem zakázáno vystoupení vzhledem k jejich pověsti.
1974
Známými se stávají Cock Sparrer, kteří založili kapelu ve východním  Londýně. Nikdy před tím neslyšeli o punku a nikdy předtím neslyšeli o Oi!. O několik let později si vlastně uvědomili, že byli časnými předchůdci, tak jako ostatní lidé jejich doby. Zrodilo se Oi!
1975
Cock Sparrer koncertují (ale myslím, že velmi zřídka)
1976
Listopad – Sham 69 odehrávají jejich první akci.
1977
Květen – vychází debutní singl Cock Sparrer "Runnin' Riot" na Decca. Také Slaughter And The Dogs mají na Rabid Records z Manchesteru svůj debut "Cranked Up Really High".
Červen – Debut singl od Skrewdriver "You're So Dumb" u Chiswick. Pursey znovu formuje Sham v nové sestavě (za zmínku stojí, že Sham měli ve své sestavě původně skinheada – basáka Albie Slidera, který se později stal jejich cestovním manažerem).
Srpen – Menace a jejich debut singl "Screwed Up" na Illegal Records a Sham 69 nahrávají debutní singl "I Don't Wanna" u Step Forward Records.
Září - Slaughter & The Dogs produkují jejich druhý singl "Where Have All The Bootboys Gone?" a první pro Decca.
Říjen – Druhý singl Skrewdriver "Anti Social". Sham hrají na otevřeném festivalu v punkovém klubu Vortex.
Listopad – Debutní LP od Skrewdriver  'All Skrewed Up' u Chiswick. Kvůli krátkému času se pouští na rychlost 45. Cock Sparrer vydávají druhý singl "We Love You" (Rolling Stones cover) .
1978
Leden – Sham mají druhý singl, první pro Polydor "Borstal Breakout".
Březen – Singl "GLC" od Menace je venku.
Duben – Cock Sparrer se rozpadají (problémy s nahráváním, ulejváctví)
Květen - The Angelic Upstarts debut singl "The Murder Of Liddle Towers" nahrán na jejich valstním labelu Dead Records, jenž je brzy pod patronátem Rough Trade/Small Wonder. Slaughter & The Dogs vydávají debut LP 'Do It Dog Style'.
Červen – Hudební noviny mají nového redaktora. Pod recenzemi UK Subs a The Clash se objevuje jméno "Garry Bushell".
Červenec – Sham 69 mají 4.singl "If The Kids Are United". Nakonec se ukázalo, že nikoliv – jednotní nejsou!
Srpen – Sham 69 vystupují na Reading Festivalu. Jimmy Pursey odchází z pódia se slzami v očích, neboť fanoušci Sham se začali mezi sebou řezat.
Říjen - Peter And The Test Tube Babies se dávají do kupy v Brightonu.
1979
Březen – Angelic Upstarts nahrávají singl "I'm An Upstart" u hlavního labelu Warner Brothers.
Duben – BBC natáčí dokument Sham 69 Arena.
Květen – Bushell byl vyrušen nabídkou dvou herberts, kteří mu dávali svou kazetu. Ukázalo se, že šlo o bratry Rejects.
Červenec - The Cockney Rejects vydávají debutní singl "Flares And Slippers". Sham 69 odehrávají svůj závěrečný koncert v Rainbow. To se ale pokazilo a byl předčasně ukončen. Následující týden psaly noviny, že „Nacističtí pohrobci překazili poslední vystoupení Sham 69“. Ještě nahráli singl "Hersham Boys" a podle Jima to byl nejkrásnější počin kapely.
Srpen – čtyři skinheadští přátelé z východního Londýna zakládají skupinu s názvem 4-Skins.
Říjen – v Lewishamu - jižní Londýn - se zformovali The Business.
Listopad – The Cockney Rejects nahrávají jejich první singl "I'm Not A Fool" pro EMI.
October - The Business form in Lewisham, south London.
1980
Únor – The Business poprvé vystupují na kamarádské sešlosti. Byli založeni Infa-Riot. Titulkoví Cockney Rejects se vydávají na své první turné. Splodge pořádají turné pod názvem 'Plenty Of Time To Wallow In The Liver Sausage Within The Absolute Lowest Depths Of Malcolm's Mum's Wiffy Fishnet Tights Tour', což znamená něco jako „Veškerý čas se válet v játrové omáčce zabořený co nejvíce v síťových okách punčocháčů manželky Malcolmovy mámy“. Trička jsou k dostání pouze ve velikosti XXXL. Pokud ovšem nějaká jsou. Venues říká: „Jestli chcete, můžete si tam obtisknout vlastní krvavý portrét“. Píše se o odsouzení vedoucího ochranky British Movement Mattyho Morgana na 12 měsíců za napadení policisty a je popisován jako muž, který „je nejvíce odpovědný za nárůst popularity BM mezi skinheads“.
Březen – Noviny ´Herald the Arrival´ se objevují s posterem Stinky Turnera na obálce pod nápisem ´Nová tvář punku´ a uvnitř je plakát a tří stránkový rozhovor jako reakce na jejich nové album.
Duben – Singl "Greatest Cockney Rip Off" od Cockney Rejects rychle získává popularitu a udržuje se na horních příčkách (dokonce první místo) Top Of  The Pops.
Květen – Business hrají jejich první "Oi!" gig v Hackney – Deuragan Arms – po boku 4-Skins. The Rejects usilovně tvoří "I'm Forever Blowing Bubbles" po shodě s Wast Ham v F.A.Cup Final. Tato nahrávka je posílá zpět na nejvrchnější příčku Top Of  The Pops. Mezitím se Trevor Brooking ohýbá, aby si mohl zavázat tkaničku, přičemž ho přeskočí míč. To ho přinutilo zdvihnout hlavu a West Ham získává titul.
Červen – Koncert The Rejects v Birminghamském Cedar Klubu končí rvačkou a velké množství z příslušenství kapely je rozkradeno. Následující ráno je Micky Geggus tak zaneprázdněn a pochroumán, že ruší jeho schůzku s GBH. „Splodgenessabounds“ nahrávají jejich debut singl "Simon Templar". Druhou písní na B-straně je velice známá "Two Pints Of Lager", která je dost proslavila a dostala se i do hitparád.
Červenec – nahrán debutní 7" "Border Guards" od Red Alert.
Září – Splodge vydávají druhý singl s jejich dalším hitparádovým hitem. Je to cover "Two Little Boys", dobře známý jako tehdejší číslo 1 pro Sira Rolfa Harrise.
Říjen – The Cockney Rejects mají konečně venku jejich druhé album 'Greatest Hits'. Následující malé turné po UK je přerušené a zakázané kvůli nepřetržitému násilí. Také "We Are The Firm" je nahrán jako singl. Debut singl The Samples "Vendetta" je nahrán na jejich vlastním Sample labelu. Splodge pořádají nové turné, tentokrát nazvané 'The Plenty Of Time To Wallow In The Pardon Me Boy Is That The Toffee Crisp You Chew Chew Tour' („Veškerý čas trávit omluvami za karamelovou žvýkačku ve tvých kadeřavých vlasech“). Příznivci křičí: „Ach jo, zase oni“. Podporovately koncertu jsou La Pathetique, The Piss Flaps a Rotting Clits. V jiných dnech také nahrávají Not Sensibles and Twits "Hungle the Hun & don't tell your mum."
Listopad – Sounds ve spojení s EMI nahrávají vůbec první Oi!  LP kompilaci 'Oi! The Album' ve spojitosti s Garry Bushellem. Jako biskup prý všem říká „tohle je trefa“, vzpomíná Eric Fueller v jeho rozhovoru. Obsaženy jsou 4 hvězdy a půl – hlavním dodatkem jsou ´Oi Polloi´. První číslo v měsíci obsahuje titulek ´Tvá země tě nepotřebuje – nový punku´ a je umístěn nad obrázek Gary Hodgese. Velice pichlavé.
Prosinec – debutní singl Vice Squad "Last Rockers" nahraný na Riot City.
1981
Březen – Arthur ´Bilko´ Kay má debut s Last Resort, poté co Saxby oficiálně opouští kapelu a Roi končí se zpěvem – Acklam Hall, Londýn. Potíže nastávají během vystoupení Infa-Riot.
Duben – Garry Bushell má narozeniny. A pořádá párty v Bridge House. A pro tuto příležitost se dávají dohromady Cock Sparrer, 4-Skins, The Bussiness a Last Resort.
Květen – Po kompilaci 'Oi! The Album' následuje 'Strengh Thru Oi!' a série mini-Oi!-koncertů vítajících začátek léta s představením 4-Skins a Last Resort v Deuragonu v Hackney. Plánované EP obsahující Infa Riot "Five Minute Fashions", 4-Skins "Clockwork Skinhead" a The Last Resort "Violence In Our Minds" se nedokončuje.
Červenec – 4-Skins, Last Resort a The Business hrají na festivalu v Hambourgh Tavern v Southall. Oou. Sanitky, požárníci, policajti – to jsou představitelé Oi!
Srpen – Blitz nahrávají debutní singl ´All Out Attack´ EP, kterého se prodává na 25 000 výtisků. Sounds vydávají 4-Skins debut singl SOTW. Na konci měsíce hrají 4-Skins poprvé od Southall – jde o tajné vystoupení ve Skans v Nottinghamu, kde je Gary Hodges s kapelou naposledy.
Říjen – Třetí (a  pro mnohé nejlepší) Oi! výběr ´Carry On Oi!´spatřuje světlo světa. Infa-Riot nahrávají debutní singl "Kids Of The 80's". The Exploited okupují příčky Top Of The Pops pomocí "Dead Cities". A No Future vydávají debutní singl The Partisans. Obsahuje dvě písně "Police Story" a "Killing Machine".
Listopad – The Business konečně také vydávají jejich debutní singl "Harry May".
Prosinec –  Red London se zakládají v Sunderlandu.
1982
Leden – Znovu zformovaní Business včetně Marka Brennana a Steva Whalea vytváří jejich live-debut nahrávku v Manchesteru jako předskokani Blitz. Last Resort hrají v Kings Lynn  s ABH. Tento koncert je však rozehnán poté, co skins společně se soul boys v Hawajských tričkách vyřvávají na ulici. To byla poslední kapka pro Last Resort, kteří se rozhodli dále nehrát.
Únor – Je otevřen klub Skunx v Islingtonu. Skunx znamená „SKins a pUNX společně“. Dobrá, lepší než jen teorie, ne? Jako první zde hrají Infa-Riot. The Business se dostávají na úvodní stránku Soundu. Last Resort činí v Soundu prohlášení, že se opravdu rozpadli. Red Alert nahrávají "In Britain" a Blitz jejich druhý singl "Never Surrender"/"Razors In The Night". Test Tube Babies nahrávají debutní singl "Banned From The Pubs".
Březen - "Smash The Discos" zní druhý singl The Business, vyprodukovaný tento měsíc. Také je venku debut The Violators "Gangland".
Duben – Last Resort vydávají jejich LP ´Skinhead Abthems´ na labelu Micky Frenche, jenž vlastní stejnojmenný obchod.
Červen - 'The Good The Bad And The 4-Skins' – debutní album 4-Skins na Secret Records.
Červenec – Puberťácká kapela The Gonads zapadá do Oi! a vydávají debutní singl ´Pure Punk For Row People´ taktéž u Secret Records.
Září – Cockney Rejects nahrávají jejich čtvrté studiové album 'The Wild Ones'. Také Skrewdriver jsou zpátky s "Back With A Bang" díky jejich „comeback“ počinu Boots & Braces. The Ejected vydávají  "Have You Got 10p?".
Listopad – Vydán singl Cock Sparrer "England Belongs To Me". Také singl Criminal Class's "Fighting The System". Tato kapela je Garry Bushellem nabízena jako to nejlepší a jako záruka do budoucna, přičemž je tento počin ale tím posledním, co nahrála. Colchesterští Special Duties nahrávají singl "Bullshit Crass". Fakt dobrý!
Prosinec – Debutní singl Combat 84 'Orders Of The Day' na jejich vlastním "Victory" labelu. Prodalo se 5 000 kopií a obsazuje číslo 11 v nezávislé hitparádě. Resistance 77 produkují jejich debut singl 'Nowhere To Play' EP.
1983
Leden – Členové Infa-Riot jsou zraněni ve rvačce s ´road crew´ od Skrewdriver na koncertě v klubu 100. Po falešném startu s "Warboots" Major Accident vydávají jejich debutní singl "Mr.Nobody" na Step Forward Records.
Únor – The Partisans vydávají stejnojmenné debutní LP u No Future records.
Březen – The Blood vydávají debut singl "Megalomania", který později G. Bushell v Soundu nazve jeho singlem roku.
Duben – Noviny píšou, že se The Business rozpadli.
Květen – To asi pořádně The Business  nakoplo a vydávají debutní album 'Suburban Rebels' u Secret Records. To se umístilo na příčce 37 v národní hitparádě.
Červenec – Na Razor Records vychází debut singl Red London 'Sten Guns In Sunderland' EP.
Srpen – Debut singl The Oppressed 'Never Say Die'. Také druhý a poslední singl Combat 84 "Rapist". Také hojně nabízení nováčci Case vydávají svůj debut singl "Wheat From The Chaff", ale je to jediný počin, který kdy vydali.
Říjen – Combat 84 se rozpadají. 4-Skins nahrávají druhé album 'A Fistful Of 4-Skins' u Syndicate Records.
Listopad – Vychází kompilace 'Son Of Oi!'. Mnoho kapel, které jsou zde zastoupeny existuje pouze ve studiu. Také vychází u Heavy Metal Records album ´Quiet Storm´ od  ' The Rejects', které už není Oi! moc podobné.
1984
Květen – V hudebních tiskovinách probíhají zprávy, že se 4-Skins rozpadli, zanechávající za sebou ´live´album  'From Chaos To 1984'.
A někdy v tomto roce se také znovu formují Cock Sparrer.
1985
Březen – Micky Fairbairn střídá Keva Boyce z The Business jako bubeníka a hraje s nimi svůj první koncert v klubu Adam & Eves v Leedsu.
Září – The Business vydávají svůj 'comeback' single, na který dávají i temný cover "Get Out Of My House".
Listopad – Stokova Section 5 vydává debut album 'We Won't Change'.
Prosinec – The Business vydávají druhé album 'Saturdays Heroes' a také singl "Drinking And Driving". Před rokem byli The Business opředeni záhadami a také často umísťovány na titulní stránky kontroverzních „novin“ The Sun.
1986
Únor – Condemned 84 společně s 'Battle Scarred' nahrávají debutní Mini-Album.
1988
Únor – The Business vydávají "Do A Runner" single u Link.
Duben – Mark Brennan organizuje koncert  'The Main Event' v Londýnské Astorii. Vystupují Judge Dread, The Magnificent, Section 5, Condemned 84, The Business a The Angelic Upstarts. The Upstarts přicházejí na scénu po The Business a jsou napadeni několika posádkami z publika. Hlavní důvody – moc političtí.
Květen – Třetí studio album The Business 'Welcome To The Real World'.