NAZI PUNK – součást streetscény ... ? Punk je prostě CHAOSS ;-)

Počátek tohoto bizardního trendu se může nejspíše psát v roce 1978, kdy se rok po zrození punkového šílenství objevila punková sebranka pod vedením Britské Národní Fronty, která těmto mladíkům vtloukala do hlavy své nesmysly a říkali si „Punková Fronta“. Začali vydávat svůj zin orientovaný na politiku, ale našlo se tam i pár hudebních recenzí a reportů z koncertů. Jejich útočištěm byl zejména anglický Leeds.
Kapely, které náleželi k tomuto úkazu byly: The Dentists (zubaři), Homicide (zabití člověka), The Ventz (řitní otvory) a The Raw Boys (suroví hoši). Hráli pod hlavičkou Rock Against Communism na akcích pod patronací National Front a to zejména v roce 1979. Krátce poté sama Národní Fronta tyto koncerty zakázala. Zejména po uvěznění několika jejich členů.
Počátkem let 80tých se začala N.F. koukat kolem sebe a hledat další snadné oběti v řadách skinheads. Protože většina punkového hnutí přejímala spíše levicová stanoviska (spíše však sociální aspekty jako rekaci na krizi, což je normální jev). Na punkovou kulturu N.F. přesto zanevřela a nařkla ji z infiltrace Marxismem a politickou správností. Nazi punx se tak stali menšinou, protože je zfanatizovaní boneheads doslova převálcovali (a to i množstvím kapel). 

Také ve Spojených státech se v těch samých letech objevují rasově zaměřené punkové crews a kapely. Nejvíce však tam, kde byl „tavící kotel“ nejvíce znatelný a to v  New York City a Los Angeles.  Tehdy jich bylo všude dost a byli dosti viditelní. Když však zareagovali ostatní punks a skins a zrodila se myšlenka SHARP, tak šel nazi punk směrem k totálnímu úpadku a téměř vymizel z ulic. SHARP jsou tedy právem nazývání rehabilitací hnutí...Dnes se neonacisté snaží posílit si vliv všemi způsoby. Produkují jak hip-hop, techno, black metal, heavy metal, hardcore, ale došlo nakonec i na punk. Takže se dnes, paradoxně po úpadku a prohře NS směru, objevují skupinky, kapely a jednotlivci, kteří s tímto proudem sympatizují nebo se tak dokonce nazývají. Pokud nazi kapela neumí hrát, je pro ni přijatelné nazvat se „chaotickým“ punkem, než aby si před obecenstvem uřízla ostudu (i když obecenstvo je permanentně stejně pod vlivem a to ne jenom alkoholu. Víte o čem mluvím, že? :-)
Snažil jsem se vám předložit co nejvíce informací! Udělejte si obrázek …

Kapely pod drobnohledem.

I u nás se v porevolučním zmatku objevilo dost punkových uskupení, které hlásaly určité rýmy a třeba i několik členů pozdějšího Krátkého Procesu nosilo mini-číro :-) Jak se vše ale vykrystalizovávalo, udělalo se postupem času jasno kde kdo má stát. Pár let zpátky se o něco podobného jako je v západních státech pokusili Squad 96, kteří měli předepsanou skvělou budoucnost, ale raději prchli do totálně ilegálního undergroundu a prohlásili se za NS nacionalistickou kapelu. Krátce poté se vyskytli i Randall Gruppe a do stejné kategorie byli zařazeni i Right Rest, ale to si myslím bylo dosti přehnané a nefér! A svého času i Tattooed Bastards (na svém demu, ještě než začali hrát precizní rock n roll, který mám rád!!) přimknuli k divoké myšlence, ale popravdě řečeno, o žádný NS punk nešlo. V tom jede skutečně jen Squad 96, i když se snaží fungovat na „legální“ bázi.

Asi první americká rasistická punková kapela byla WHITE PRIDE založená v roce 1983 v St. Louis, Missouri. Pro své drzé a extrémní texty se stala dosti bojkotovanou a zavrženou. Nahráli EP “Peace My Ass” a také bootleg EP nazvaný “The Early Demo Trax” a jde o split s původními a ranými Agnostic Front). Několik White Power labelů remastrovalo jejich první EP “Peace My Ass” a vydali jim i debut CD “Your Loss Is Our Gain”. Mnozí brali kapelu jen jako srandu, ale třeba píseň “Bitchy Women” vzal později zpěvák zpět a vysvětloval, že šlo pouze o reakci na svoji sestru, která byla radikální feministka. Pravdou zůstává, že kapela ovlivnila a vdechla sílu dalším NS punkovým kapelám, které byly teprve v zárodku.

úryvek z písně Spit (z EP Peace My Ass)
”Teď plivej, jó flusej nalevo, flusej napravo
plivni na teplouše, kterého chceš sejmout,
plivání a chlastání celou noc,
Plivni na negra, plivni na Žida,
Plivni na jejich móďácké mařky
Ty jsi přece panská rasa“

Další americkou kapelou jsou FORWARD AREA, která ráda nosí přívlastek nejvíce nenáviděné kapely v punku.Původně hráli apolitický Hardcore Punk, ale později začali užívat muziku jako nástroj své propagandy. V roce 2003 se stali čistě kapelou hrající pod ideologií „National Socialist“ a do své hudby zakomponovali více Streetpunkových vlivů.

úryvek z písně Crust Fucks (z CD Hate Punk in Your Face)
"Oi! Oi! Oi!
Jste zamyšleni nad mýtem, který vás údajně vysvobodí,
věříte v Anarchii, ale nedává to smysl, jste politicky korektní
tak jak se do čerta můžete nazývat Anarchisty?
Jste jen hlouček přestrojených hipíků co o tom nemaj páru
Hej pacifisto, nezvedej na mě svoji pěst,
nevykládej mi o anarchii, lásce, míru a rovnosti“

Skupina A.B.H.se zformovala v roce 1981 v anglickém Lowestoftu. První roky fungování byly ve znamení apolitičnosti, totálního nezájmu o dění a nebylo ani zmínky o rasách atp., ačkoliv je poslouchalo hodně moc mladíků z okolí NF (tak jako mnoho dalších apolitických Punk & Oi! kapel té doby). V roce 1983 se pevně rozhodli dávat své politické smýšlení najevo a vydali EP u White Noise Records pod názvem “This Is White Noise”, kde figurovaly kapely jako Skrewdriver, Brutal Attack nebo The Diehards. ABH nebyly jasně nacionálně socialistickou kapelou, ale není pochyb o tom, že se řadili mezi Bílé Nacionalisty, jak si tehdy říkali. Asi nejznámějším songem je zkoro zbožšťovaná Nerves of Steel. Nahráli ještě několik EP a byli zúčastnění na několika Punk & Oi! kompilacích. Poté se v tichosti rozpadli.

úryvek z Nerves of Steel (This Is White Noise EP)
“Dívám se kolem sebe a co vidím ?
Národ kdysi hrdý a svobodný
Dnes plný západních vlezdoprdelků
a neschopný si určit svůj vlastní osud
My jsme tady pro náš vlastní národ
Vítězství nebo zatracení
Nezáleží na tom jak vyhrajeme
Někdy ani vražda není zločinem
Kentucky Fried Chicken a Coca Cola
Yankees přicházejí a berou si vše naše
Reaganovy pracky kolem našich krků
Je to náš národ, který chce zahubit

Rasovou očistu národa hlásají i RUSTY NAILBOMB z Finska, kteří se hlásí o přízeň i dnes. Fungovali v letech 81-83 a nahráli jedno demo ve stylu melodického hardcore punku typického pro rané americké HxC kapely.

Z jižní Kalifornie pocházeli FIGHT FOR FREEDOM hrající melodický NS hardcore punk v roce 1986.  Texty o nutnosti uchování bílé soudržnosti (u bílé menšiny) a opěvovali nacistickou Třetí říši a mysleli si, že oni určují ten správný směr, jakým by se národ měl dát, než bude pozdě. Na scéně nevydrželi moc dlouho. Nahráli pouze demo-kazetu “Ganglife” z níž jeden song  (March of ‘42)  byl použit i pro CD kompilaci “White Terror vol. I”. Poté se její členi rozprášili do několika kalifornských gangů 80tých let jako byli The Suicidals nebo The LADS. Takže se zkratka FFF ještě zporadicky někde objevovala. Přesto jde i nadále o velice vlivnou kapelu.

March of '42  (Ganglife)
"Napříč stránkami dějepisu
Sieg Heil! Seig Heil!
Četl jsem o Nacistickém Německu
Seig Heil! Seig Heil!
Se ctí a důstojností se snažila Osa zahnat nepřítele
a země se přestala otáčet, když se procházel Hitler
Silní a odvážní se zbraněmi v rukách
Sieg Heil! Seig Heil!
Svoji lásku věnovali své otčině
Sieg Heil! Seig Heil!
Za svoji panskou rasu
A válka zuřila, když se Hitler procházel
I ty už můžeš slyšet dupot těžkých bot
Sieg Heil! Sieg Heil!
Bojují v každé ulici, rvačka za rvačkou
Sieg Heil! Sieg Heil!
A všichni řveme 'Sieg Heil!'
aby se Hitler procházel znovu
Kde jste byli v roce 42 kdy tu nebylo žádné místo pro Židy?
Lidé umírali na ulicích kvůli svému přesvědčení
Hitler byl jedinou nadějí
Tak proč tady není Hitler dnes?
Holocaust, právě přišel čas
Hitlerův cíl Ti ukáže jak
Kde jsi byl v roce 1942?
Tak žádní Židi v roce 1992!"

(Dlouho jsem přemýšlel, zda-li jejich text vůbec publikovat. Ale nakonec jsem se rozhodl, že pro dokreslení mentality nazi punku je to nezbytné...)
Zbytek textů je orientován na širší veřejnost, protože si jsou vědomi toho, že pokud nebudou tak extrémní, osloví více posluchačů! Takže opět schovávání se za pěkné fráze :-)

Z Kalifornské Orange County pocházejí i WARFARE 88 hlásící se k NS, hrající Hate Punk a fungující od r.98 až po současnost. Spíše hrají punk rock s mírnými vlivy amerického Oi!. V roce 2003 nahráli své debut CD “The White Album” a poté (2006) se spojili s nácky z  Forward Area, aby vyprodukovali album "Hate Punk in Your Face".
Hate Punk in Your Face (Hate Punk in Your Face)
„Číra, boty a kšandy, Punks & Skins
Alkohol & násilí, tak ať se to rozpoutá
Milujeme Tě nasírat a nutit k zamyšlení
Tohle je Hate Punk ve Tvém ksichtu,
To je to co tady dlouho chybělo"
ETHNIC CLEANSING produkují asi nejextrémističtější punkovou muziku jaká kdy byla nahrána. Hlásí se k NS, jsou z USA, hrají hardcore punk a existují od roku 1995 po současnost a přejmuli i myšlenky Straight Edge .

The Real Hardcore (from Hail AIDS!)
"Peace-punk's happy with the friends he's made
Little do they know he's infested with AIDS
Even if they did, they probably wouldn't fear
Because it's the 'Gay 90s', and trendy to be queer
You know hardcore has gone to shit
When niggers and faggots are in the pit
Maximum Rock'n'Roll supports this crap
Says sucking dick is where it's at
I beg to differ, I disagree
Punk's for straights, people like me
Green Day's got AIDS and they piss from cunts
Cock-sucking Kikes who call themselves 'punk'
We're Ethnic Cleansing and we're taking back the scene
The Real Hardcore - aggressive and mean
We have a message and the message is clear
It's White Power Punk, and death to all the queers
Death to all the queers!
All you AIDS-ridden faggots wouldn't know Hardcore if it hit you in the fucking face!
So, shut up and listen
Hardcore's Violent, Hardcore's Might
Hardcore's Hatred, Hardcore's White
It's fucking White - Not nigger, spic, or Jew!
And fuck you dyke - you aren't hardcore either!
White Power! Sieg Heil! Fuck You!"

CHAOTIC PIGSS jsou orientovaní na rasovou osvětu národa a pochází z Chile. Fungují od roku 2004. Dle svých slov se nechali inspirovat hlavně kapelami jako Broken Bones nebo Chaotic Dischord. Mají na účtu 1 demo a koncertují po celém Chile. 

Švédští MIDGÅRDS SÖNER mísící Viking Rock, RAC, Oi! a Punk nikdy nebyli čiště rasistickou kapelou. Přišli se sloganem Punk´s not Red a věnovali píseň Stuartovi na svém CD a běžně hajlovali při svých vystoupeních. Rozpadli se v roce 2001 a její členové se establovali v nepolitických projektech a zpěvák se nechal slyšet, že se zasraným nacionalismem už nechce mít nikdy nic společného. Přesto nahráli několik CDs s jasnou orientací. Ale jde o velice kvalitní hudbu! Asi nejkvalitnější z tohoto celého článku! To se musí nechat...

„Nadáváte nám, haníte nás a špiníte,
Ale kdo brání naši zemi, naši vlast?
A kdo bojuje proti všem těm špinavým gangům?
Přepadávají naše lidi na ulicích a šíří svůj teror
Zabíjejí a znásilňují, to jsou ti, kterým máte nadávat“

DIRTY WHITE PUNKS ze Spojených států-Texas (od roku 97 po současnost), hrají streetpunk a otevřeně se hlásí k poselství NS. Šlo o partu studentů z vysoké školy, kteří projevili touhu, kam by se dle nich měl punk ubírat. Nahráli demo“Eat Our Shit Nigger”, odehráli pár koncertů a poté zmizeli. Objevili se až v roce 2006, kdy nahráli split CD s Texasskou White Power grindcore kapelou Grinded Nig, nazvané “Hate Grind vs. Hate Punk”.

ARMA BLANCA (ve španělštině Bílá Zbraň) jsou kapelou z Barcelony a je složená ze
Skinheads & Punks a hrají průměrný RAC ovlivněný Oi! Punkem. Objevili se na několika RAC kompilacích a natočili několik demo nahrávek. Také jsou stále členy několika dalších projektů.

ÓDIO MORTAL byla brazilská NS Punk kapela raných 80tých let. Zanechali za sebou jen demo snímek s celkovou diskografií kapely. Hráli thrashový Hardcore Punk alá Chaos U.K. Texty se točily okolo politického mišmaše Latinské Ameriky, imigrace a rasismu.

Řečtí NS CHAOSS HELLAS (2004-současnost) hrají punk a odehráli několik šou po Evropě. Mají nahrané 1 demo.
Jugoslávští KONTEJNER 2368 patří mezi nejmladší kapely tohoto druhu a jsou výrazní svým antikomunismem a rasismem. Mají za sebou live nahrávku, kam sehráli písně stylu Streetpunk s Oi! nádechem.

O anglických THE DENTISTS (1978-79) toho není moc známého. Snad jen, že byli průkopníky. Daleko dříve než Skrewdriver. Po demisi „Punk Front“ se rozpadli. Často nosili na trikách svastiky a odznaky s nápisy „Hitler jednal správně“. Tím ve své době dost šokovali.
AMMIT (americký punk rock s Hardcore & Grindcore vlivy) existují od roku 2006. Zdá se, že jsou stále aktivní a chystají se nahrát CD.

Jejich američtí kolegové D.C. STORMTROOPERS (2001-dnešek) jsou z Denveru, stát Colorado. Původně šlo o čistě skinheads kapelu, ale dnes jsou namíšeni s punkery. Nahráli CD během jejich skinheadských let s názvem „Hard As Steel“. Hrají HC s příměsí RAC a Oi!. Texty o rasovém boji a o nutnosti užití NS politiky. 
Další chilskou bandou jsou THE WALKIRIASS (od roku 2007) a jde o čistě ženskou White Power kapelu. Už nahráli demo a odehráli hodně koncertů po Chile. Jejich styl je podobný anglickým kapelám z 82. roku. Texty o hrdosti k rase a národu a o nutnosti řešit sociální rány, které trží bílý lid.

Němečtí BOIKOTT nahráli demo CD a fungují sotva 2 roky. Jsou málo známí a dle všeho hrají Oi!Punk.

BÖHSE ONKELZ  (1980 – 2005) svého času byli taky zařazováni mezi rasový punk. Zejména kvůli svému počátečnímu (oficiálně nikdy nevydanému) demu, kde měli 2 písně s tituly "Turken Raus" a "Deutschland den Deutschen". Poté se odebrali směrem ke skinheadské Oi! scéně a nahráli několik velmi známých CDs a několik čistě rockových věcí. Od své minulosti se rázně distancovali.

Řečtí HELLGRINDER byli aktivní v roce 1998. Nahráli demo, kde bylo pár řeckých lidových písní převedeno do punkových rytmů.