Skinheadský brachu, můžeš mi představit zbytek kapely? Věk, záliby, práce… Kdy jste kapelu THE BOIS založili a jaká byla hlavní pohnutka k učinění tohoto kroku?  
The Bois vznikli 2001. Já a zpěvák jsme hráli před tím v jiné kapele, ale nic nefungovalo. Pak jsme potkali našeho bubeníka Oakiho a kytaristu Roye na chlastací párty. Náš zpěvák je znal a protože své nástroje zvládali dobře, tak jsme je zkusili. Slo o prd a začali jsme jammovat. Prvním naším songem byli Suburban Rebels (The Business) a šlo nám to perfektně. Zkoušeli jsme dál a na naší druhé zkoušce jsme vymysleli náš originální song (Cream of the crops). Důvodem pro založení kapely bylo rozšířit náš zvuk Oi! jihovýchodní Asie do světa a zároveň se utvrdit v postojích a šířit naši víru dál. A zbytek už je historie.
Baba- basa (37) osobní trenér
Razmy- zpěv (33) administrátor
Roy- kytara (29) logisitk
Oaki- bubny (30) olej a plyn

Nahráli jste velké množství CDs. Můžeš je všechny vyjmenovat? Na kolika kompilačkách jste participovali? A jaké kapely (vyjma The Oppressed) vás ještě nejvíce ovlivnily?
Nejvíce jsme ovlivněni právě těmi The Oppressed. Roddy je skvělý skladatel a uznávaný člověk právě pro to, za čím si stojí. Taktéž se na nás podepsaly staré kapely jako cock sparrer, angelic upstarts, sham  69, 4 skins, cockney rejects, the business, last resort, blitz, oi polloi, klasse kriminale, the menace, exploited, the adicts, perkele atd. Diskografie:
Cream of the crops-2003
New generation- 2006
High on Oi!- 2009
Sharp as a Razor- split ep s The Oppressed a The D teez (2011)
a další a další kompilace, které nejsem schopen spočítat, hahah.

Zpíváte všechno v angličtině, že? Aspoň vám rozumím, takže to schvaluju ;). Nějaký song i v mateřštině nechystáte? A užíváte anglinu i v soukromém životě?
V Singapuru je prvním jazykem anglina. Náš druhý jazyk je pak malajština, indština nebo čínština. Pro nás je to malajština, ale je pro nás pohodlnější psát v angličtině. Možná v budoucnu napíšem 1 nebo 2 songy v mateřštině. Nikdy nevíš :).

Řekni mi, prosím, něco speciálního o skinheadské scéně v Singapuru, resp. v Malajsii. Je tato scéna roztříštěná nebo jednotná? Nějaký typ na kluby, které vlastní skinheads a nebo jsou k nám aspoň přátelské?
Můžu říci, že zde máme opravdu zdravou scénu. V Singapuru je skinhead a punk scéna opravdu malá, takže stojíme jednotni jako jeden. Občas se vyskytnou nějaká nedorozumění, ale to přikládáme alkoholu, hahahah. Jsme ve spojení s našimi jihovýchodními asijskými bratry. Pozýváme sem jejich kapely a naplňujeme družbu. V Singapuru žádnou speciální hospodu pro naše sedánky nemáme, protože cena alkoholu je zde nechutná. Raději se vždycky setkáváme v ulicích našeho města a chlastáme tam až do bílého rána :). V Malajsii a Indonésii je ale dostatek dobrých hospod, kde se dá v klidu zakalit a posedět, což je příjemné.

Četl jsem o Brown power / Malay power skins. Vy o nich máte 1 song Die Troopers. Můžeš mi tuto sekci více přiblížit? Máte s nimi nějakou zkušenost? Mají hodně kapel? Četl jsem jejich proklamaci, že nejsou rasisté. Tvrdí, že jsou jen vlastenci, co chtějí ochránit jejich vlastní kulturu…
Ano, v Kuala Lumpur v Malajsii máme KL Troopers, kteří bojují za hnědou rasu. Samozřejmě, že nepotvrdí svůj rasismus a raději budou proklamovat, že jsou patrioti. Každý bonehead tohle říká. Pořádají festival "darah dan maruah", což v překladu znamená "blood n honor". Můžeš mě říct, v co tito skinheads věří? Jsou to jen obyčejní opičáci. Jeden idiot si našije svastiku na oděv a ostatní ho následují, aniž by rozmýšleli o pravém významu tohoto symbolu. A legrační bylo, že několik z nich se pokoušelo dostat na šou The Oppressed v trikách této kapely a chtěli tam fotit. Co je tohle za idioty? Dříve jsme se s nimi pořád bitkařili, kdykoliv jsme měli v Malajsii nějakou šou. Teď už to pomalu utichá. Die troopers je song právě o těchto bláznech, aby jsme jim sdělili, jací jsou idioti a že by měli vypadnout ze scény. Tahle scéna jim nepatří.

Jste striktní SHARP band. V Evropě se zdá, že je myšlenka SHARP na ústupu hned z několika příčin. V Asii je to naopak? Jaké asijské Oi! SHARP kapely jsou nejpopulárnější?
ANO, my jsme sharp band. A někteří si teď řeknou, že jsme i politická kapela. Ale před tím, než osočíš sharp skinheada z politicismu, tak přemýšlej... my děláme něco pro scénu tím, že eliminujeme nacistický jed v naší kultuře. A šíříme osvětu mezi lidmi, že ne všichni skinheads jsou rasisté. Protože když lidi vidí skinheada, ihned mu přiřknou rasismus. Oi a punk byl vždycky politický. Zpíváme o zasrané vládě, o fízlech, a tak dále. To je prostě politické. Vždycky bude, pokud nezpíváš jen o ptáčcích a beruškách. My máme v jihovýchodní Asii SHARP scénu velice silnou. Ročně pořádáme několik sharp/antifa festivalů. A proti rasismu brojíme, kdykoliv k tomu máme šanci. Několik sharp kapel tu máme samozřejmě taky.

Často má mnoho skinheadů problémy s imigranty (těmi neevropskými) jen kvůli jejich image (boty, bombry, atd.). Setkal ses osobně s tímto postojem ze strany cizinců, policie nebo státu? 
My s imigrací nemáme vůbec žádný problém. Ve skutečnosti ji milujeme. Lidi ze Singapuru sami taky dost často migrují. To se děje. Jdou za lepším. My nekoukáme na barvu kůže, ale na lidi jako lidské bytosti. S fízlama máme neustále spoustu problémů a někteří z nás strávili nějaký čas za mžížemi díky různým deliktům. Většinou kvůli rebelii.

Kolik reálných sekcí skinheadů v Singapuru / Malajsii ve skutečnosti máte? Nějaké crews nebo kapely pod hlavičkou RASH či Redskins? Nedávno jsem si objednal CD kapely GlorypoinT, jejichž kytarista je focen v komunistických/redskin tričkách. Jsou ve vaší zemi Redskins populární? Kam se většina skinheads u vás řadí? Pomyslně doleva, doprava či do středu?
Jsou zde sharp/antifa skinheads a skinheads, kteří sami sebe nazývají tradicionalisté. V Singapuru jsme všichni jednotní. Pokud respektuješ moji víru a přesvědčení, budu respektovat i tu tvoji. Ale jestli budeš flirtovat s nepřítelem (náckové), potom se musíš s naším bratrstvím rozloučit. V minulosti jsme měli i několik nedorozumění a hádek. V některých částech jihovýchodní Asie mají totiž nacisty, ale v Singapuru ne. Singapur je nazi-free zóna. (:

Jsem v kontaktu s Wanem z Generace 69. Vydával zin Lion City, ale je už moc zaměstnaný. Znáš jeho zin? Kolik dalších magazínů je u vás publikováno? Skinheads podporují scénu koupí z dister a nebo je hodně krámků zavíráno z důvodu absence kupní síly?  
Wan Shaha znám osobně. Je to dobrý bratr. Zin už zde není distribuován. Máme tu několik punkových zinů, ale ty kluky neznám osobně. Skinhead zin tu nemáme žádný. Ale distra zde podporujeme.

Řekni mi, prosím, něco speciálního o S´puru. Jaká místa bys mi doporučil navštívit? Jak často se tam konají koncerty nebo fesťáky? A co slavný Jamboree Skinhead Fest? Stále probíhá? Jaký concert nebo akci bys nám doporučil na příští rok?
Singapur je malý ostrov. Pořád děláme dokolečka to samé (: Máme zde několik dobrých pajzlů, kde se scházíme. Malý ostrůvek Sentosa určitě stojí za návštěvu. Je tam dost možností k aktivitám. Pořádáme tu dost akcí, ale žádnou předem naplánovanou. Skinhead Jamboree už pořádané nejsou, neboť v několika ohledech se stal elitním. The Bois hrají 5-6 koncertů ročně v Singapuru a Malajsii. Nepočítám do toho samozřejmě naše evropské turné. .

Někteří lidé nevědí nic o menšinách, národnostech ani o politice či závažných problémech ve vaší zemi. Můžeš nám o tom něco říci? Je vase společnost postavena na bázi multi-kulturality? S jakými problémy se potýkáte? Například starousedlíci versus imigranti, levice versus pravá atp.?
Singapur je bezpečná a mírumilovná  zem. Multi-kulturní společnost. Źádné rasové vymezení. V práci nebo ve školách všichni pracují nebo si hrají společně, nehledě na rasu. Imigrace zde nečiní vůbec žádný problém. Ale nyní podléhá státní kontrole. Občas se v novinách dočteš o nějakém tom rasismu, ale idioty máš prostě všude. A vláda tohle vždycky přísně trestá. Jdeš klidně do lochu, když spácháš nějaký rasový zločin.

Dost lidí má take mínění, že všichni Muslimové jsou zlí, sexističtí a že neuznávají rovnost žen!!! Řekni mi, jaké hodnoty vyznává pravý Muslim? Co je skutečnou podstatou islámu? Je možné, aby spolu koexistovali křesťané, židi a muslimové? Proč máme tolik problému s muslimy právě u nás v Evropě? Nerozumím tomu, nahoď mi lano…
Islám nás neučí být teroristy. Zabíjení nebo jakékoliv ubližování jiným lidským bytostem je hřích. Tihle teroristi nerepresentují islám jako celek. Ke svým činům pouze islám zneužívají. Věří, že si svým jednáním otevřou bránu do nebe. Zmrdi! Sebevražda je v islámu zakázaná a nechávat vraždit lidi kolem sebe taktéž. Akce několika jedinců pak vrhají stín na celý zbytek. Někdo je věřící, někdo ne. Máš muslimy, co zabíjejí židy a křesťany, stejně jako křesťany a židy, co vraždí muslimy. Ale representují tito lidé své náboženství? Já mám klienty a spoustu dobrých přátel, kteří jsou křesťané a židé. A vycházíme spolu výborně. Jsem muslim, ale svým náboženstvím nežiju, takže tím pro mě toto téma končí. Vše co můžu říci je to, že islám je náboženství míru. My musíme a měli bychom respektovat jiné rasy a jiná náboženství.

Viděl jsem, že mnoho skingirls u vás navštěvuje skinheadské a punkové akce. Jsou fakt pěkné!!! Ale občas mají bohužel obličej zahalený burkou, haha! Můžeš mi poslat nějaké fotky, link nebo web, kde bych ty kočky našel? ;-)
Já žádné jejich fotky, kamaráde, nemám...ale ano, skutečně tu máme několik skingirls, které mají během koncertů obličeje zahalené. Stále věří ve svoji kulturu a také v jejich náboženství.  

A co víš o skinhead scéně v zemích lemující Singapur? Indonésie, Čína, Thajsko, Korea? A co takhle hnutí Yellow Side z Japonska? Pozvali si k sobě Bound For Glory…
O scéně v zemích jako je Korea, Čína nebo Japonsko toho moc nevím. Znám jednoho týpka z Japonska, ale jediné co mi řekl je, že tamější scéna je nyní rozpolcená. Pravice je tam teď na vzestupu. Hráli jsme v Thajsku a Indonésii. Milujeme tamější scénu. Je neskutečně jednotná. Mají taky nepřeberné množství kapel.  

A co Tvé tetování?
:-D. Co pro Tebe znamená „být skinhead“? Jsou skinheads v Singapuru fízly a vládou akceptováni a nebo bráni jako nepřátelé?
Na své pravé paži mám biomechaniku – anglického draka s ratolestmi fred perry a s botkami uvnitř (mé první tetování, nechci ho překrýt). Na levé paži mám skinheada s klóbrcem držícího baseballovou pálku. Pavučiny na mých loktech. Dalšího biomechanického anglického draka staroanglickým písmem popsaného jako "hooligan" mám na levé ruce. Trojan logo na mé pravé koze. The oppressed lion city skinheads na mé levé koze. Já a Roddy jsme si to v Singapuru nechali udělat, když za námi přijel dojednat jejich mini turné po jihovýchodní Asii. Záda jsou stále v přípravách. Možná tam zvolím ukřižovaného skinheada s dodatečnými tribaly. A něco dalšího pro vyplnění celých zad. Skinhead pro mě znamená cestu životem. Byl jsem kvůli tomu již ve vězení. A opět stojím tady. Ztratil jsem kvůli tomu mnoho vztahů. Ale nakonec mám vždy své bratry, svoji hudbu, boty a kšandy, svoji cestu životem, která mě nikdy neopustí. Jsem hrdý na to, kdo jsem, a nikdo mi to nemůže vzít. Je to pro mě jako náboženství. Chlapcemi v modrém to akceptováno není, ale my na ně sereme. Oni si myslí, že jsme hrozba společnosti. Ať si myslí, co chtějí. My jsme ti, co se smějí nakonec.

A jaký vztah máš k Evropě a co víš o České republice? Navštívil jsi nás pouze jednou? Jak sis užil koncert?
Za sebe říkám, že Evropu miluju. Možná, že se k vám jednoho dne přestěhuju. Česká republika je naprosto báječná. Miluju staré budovy a vaše lidi. Vaše ženy jsou tak úžasné (: Měli jsme koncert v klubu 007 během našeho evropského turné. Bylo to úžasný. After-párty byla taky skvělá. Byli jsme tak namol, že jsme roztřískali stoly a židle v klubu a nikdo nám nic nevyčítal. Hahah..

Styl asijských skinhead kapel je řízlý do heavy metalu, což je skutečně pecka! Co vaši hudbu tvoří tak silnou?   
Ovlivňujícíh faktorů je hodně. Já třeba poslouchám rock n roll, reggae, metal. Můj kytarista sjíždí punkrock. Bubeník spíš metal. Zpěvák poslouchá všechno. A všichni samozřejmě milujeme oi music. Takže mixujeme všechno dokupy a výsledkem je náš styl.

A plány s The Bois do budoucna?
Právě nahráváme ve studiu naše 4. album. A několik písní pro splitka se všema různýma kapelama. Plánuje UK turné. Chceme hrát v Manchesteru na AFA fesťáku (: Všechno se nám zatím zdá být nakloněné.
Cheers..