Můžeš mi představit vaši kapelu a říci mi něco základního o vašich členech ? 
C: Jasně – SCHARMÜTZEL vznikli v roce 1995. Původní sestava byla Roger (z.), Tobi (k.), Rudi (b.) a Steffen (bicí) a během ní se nahrála dvě dema, 7", dvě alba ("Derb & Gnadenlos "- 1998, "Wenn Es Nacht Wird "- 1999) a byli jsme na několika kompilačkách. Také jsme během těch let odehráli velké množství koncertů s kapelama jako THE VIBRATORS, BLANC ESTOC, BOOTS & BRACES, PANZERKNACKER, VANILLA MUFFINS, RABAUKEN, ZONA A, PUNKROIBER, VOLXSTURM, THE BRUISERS, SPRINGTOIFEL, BROILERS a s mnoha dalšími. Já jsem do kapely přišel v roce 2001, ale nové milénium přineslo změny v sestavě, což znamenalo i malinký útlum činnosti kapely. Avšak v léte roku 2006 jsem se já s Rogerem (původní a jediný stálý člen kapely) rozhodli, že vydáme všechny písně, které se nahrály a nestihly vydat do roku 2000. Jak se řeklo, tak se také udělalo a výsledkem bylo CD "... Ain't Dead" pod hlavičkou KB-Records, čímž jsme také oslovili nový label. Nová sestava byla utvořena z chlápků Chriss (k.), Dani (b.) a Timo (bicí) a  brzy jsme byli připraveni znovu dobývat světová pódia. Po několika koncertech se sestava opět změnila, KB-Records re-mastrovala první dvě alba plus 7“ pod jednou kompilačkou nazvanou „Die Alte Zeit“. S příchodem roku 2009 jsme začali psát nové songy s kombinací vlivu hardcore, rock’n’rollu a trochou metalu s ryzím oi!-punkem, se kterým kapela začínala. V dubnu jsme se věnovali nahrávání našeho čtvrtého alba „Forward Into War“. Dalším velkým mezníkem byl "United Street Kids Festival" ve Švýcarsku, kde jsme sdíleli pódium s PERKELE, KRAWALLBRÜDER, RAZORBLADE a dalšími. A v prosinci se to konečně stalo: nové album „Forward Into War“ bylo vydáno na Bandworm Records. Takže rok 2010 jsme odstartovali s novým počinem za zády a s pódiovým větrem v našich tvářích. Průběžně také skládáme nové písně, takže nové album bude nahrané během několika týdnů. A bude to bomba...! 

Momentální sestavu tvoří:
Roger (zpěv), 35 let, zadaný. Koníčky: ruční výroba BDSM výbaviček, DSA (tužka&papír - hra)
Chris (kytary), 33 let, zasnoubený. Záliby: DJing na webradiu, shlížení filmů
Steff (basa), 22 let, bohém. Koníčky: hudba, sport
Simon (bubny), 32 let, zasnouben. Hobbies: sport, hudba

A teď rovnou na Tebe :-) Jaká část ženského těla Tě nejvíce dostává a proč?
C: Politicky správná odpověď na tuto skvěle vypečenou otázku by mohla být “mozek”, protože to je pro mě dost důležitá věc. Miluju, když si s osobou ženského pohlaví můžu krásně popovídat...potom ale daleko víc zbožňuju, když si užívám zábavu s její hladce vyholenou kočičkou, která lahodně chutná a ve které tak rád usínám.

A neobáváš se třeba feministek vzhledem k vašim aktivitám např.ohledně vašeho sexy kalendáře nebo fotek v bookletu, které to jasně dokládají? Co si myslíš o takzvané politické korektnosti? Myslím, že jde ruku v ruce s ultra-feminismem.
C: Ne, feministek se neobáváme. Myslím, že není třeba. Fotky v kalendáři jsou výpovědí divoké ženské krásy ve své nahotě a ryzí přirozenosti. Však se na ty fotky podívej. Nás doslova rozsekaly...! Žádná z těch holek nebyla nucená se fotit v nějaké pro ni nepříjemné póze. A v našem bookletu jsou vedle dívčích sexy fotek také fotky sexy chlapců. Hlavně na takové dvoustránce... (Chris má namysli photo-layout, kde je vyfocená celá jejich kapela :-) – pozn.SLUT
Politická korektnost je v mých očích jen druhem kontroly lidského myšlení. Je důležité akceptovat a tolerovat všechny druhy lidského a zvířecího života, ale mělo by být OK, když si chceš čas od času z něčeho udělat srandu. Pokud ovšem sranda zůstává srandou. Mí rodiče mě vychovali dobře, takže nepotřebuji žádný pseudo-rodičovský PC dohled, který by mi určoval jak se správně chovat.
Myšlenka feminismu je starší než novodobá vlna „politické korektnosti“ a je také daleko důležitější. Muži a ženy by měli být rovni. To je prostě fakt a idea, za kterou se vyplatí bojovat. Protože vůbec není OK, když se s ženami zachází z pohledu „mužské nadřazenosti“. Nikdo by neměl být vykořisťovaný. Takže pokud má nějaká žena nebo muž exhibicionistické tendence, tak proč by se nemohl/a ukázat dalším, kteří mají zase voyeurské choutky.

Jste hrdí na svou sexistickou crew? Máte nějaké speciální příhody z backstage nebo z cest? Cestování je vždycky tak trochu spojené s kopulováním, nebo se mýlím? :-)
C: Yeah, na naše holky a kluky z naší S.C. jsme hodně hrdí. Je skvělé, že se celá myšlenka rozšířila napříč Německem. Nosíme i své V.I.P. nášivky.
Ty cesty dokáží být někdy pořádně dlouhé, zvlášť když musíš čuchat smrad z hnijících nohou, které kontaminují celý autobus. Ale s dostatkem piva je každý výlet dobrým výletem. Když jsme ve správné náladě, tak si fotíme ptáky pokaždé, když zastavíme, abychom ze sebe mohli vypustit tu žlutou kapalinu.
V backstage jsou to hodiny čekání, občas chlastání a po koncertě chlastání a klábosení s dalšíma kapelama.
Občas si přeji, aby tam bylo víc možností k šukání, ale bohužel zatím neexistuje ještě tak moc punkrockových dívčích uskupení...Tak holky, nestyďte se!

R: Není k tomu moc co dodat, až na fakt, že S.C. vlastně ve skutečnosti neexistuje. Jméno bylo zvoleno jako provokující element a jak vidím, tak to funguje!

Vaše nové CD Forward into War je fantastické! Postavené a zkomponované na nenávisti vůči bohatým zhýralcům a kapitalistickým zmrdům. Nakolik má politika dle vás místo ve scéně? Osobně se zajímáte o politické dění nebo je heslo “Socialismus jedinou cestou” pouze povrchní?
C: Děkuju Ti, jsem rád, že se Ti naše CD tak líbí. Všechno na něm je náš postoj a naše stanoviska. A hudba je nejlepším způsobem jak si vylít svoji agresi a svůj vztek nashromážděný v nás kvůli systému, kapitalismu a dalším sračkám, kterým musíme čelit. Moc se o politiku nezajímám, ale nemůžeš svůj život vést bez toho, aniž by ses zaobíral věcmi, které se tady dějí špatně. A pokud jsi v jakékoliv scéně, tak se to tak děje automaticky. Ta naše scéna není ničím jiným než malým mikrokosmem, společností uvnitř společnosti s lidmi z mnoha odlišných tříd a s tak různým zázemím. To je důvod, proč je dneska všechno tak komplikované. Už dávno nejde o záležitost Dělnické Třídy. Máš tu Redskins a RASH na jedné straně, SHARPy tíhnoucí k šedé zóně a RAC sráče na další protilehlé straně. Podle mě je úplně jedno, kde vidíš uprostřed všech těch hoven sám sebe. Zdá se totiž, že daleko více záleží všem okolo na tom, kam tě zařadí kdejaký sráč, který si myslí, že má patent na rozum.

R: Já se o všechno to co jsi napsal zajímám dost, ale stojím si zatím, že politika je ve scéně až moc zneužívaná. Nemusíš být levičák, abys neměl rád nácky, stejně jako nemusíš být pravičák, abys odmítal komunismus! Ale měl bys umět rozpoznat co je zlo a co ne. Důležité je umět přijímat informace, ale určitě ne ze lživých mainstreamových médií...! Je nezbytné být obezřetný a mít svůj vlastní rozum. Uvnitř samotné scény je pak směšné a absurdní kočkování mezi levicí a pravicí, protože jediná akceptovatelná politika je politika ulice a ne politika nácků, komoušů nebo pacifistických hipíků !

Kde všude už jste hráli? Jaký byl pro vás nejlepší koncert a proč?
C: Ačkoliv milujeme cestování, tak jsme hráli převážně jen v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Ale doufáme, že si budeme moci zahrát ve více zemích napříč světem. Takže každý, kdo s námi chce počítat, si nás může zamluvit na emailu booking@scharmuetzel.info.
Je těžké vyzdvihnout nejlepší akci...ale jsem si jistý, že to byla taková akce v pěkném, nažhaveném učesaném klubu s bezvadným publikem pod pódiem a v zázemí.

Zahráli byste si rádi i v České republice? Kolik by nás to asi tak stálo? Co víte o té naší zemi? Něco o našich krasotinkách? ;-)
C: Je ten zatracený papež fakt katolík? A jako že je, tak i my bychom si s LÁSKOU u vás zahráli! Peníze jsou nám šumák, ale měly by pokrýt spotřebu plynu v autobuse, nějaké pěkné místo na spaní a dostatek jídla a chlastu...
V Ćechách jsme nekolikrát byli. Vždycky po odehrání koncertu ve východním Německu a vždycky jsme si užívali dobré levné jídlo a levné cigarety.
Před pár lety jsem si udělal výlet do Prahy a navštívil jsem i pivovar v Plzni. Miluji vaši vlast – lidi jsou skvělí a holky jsou strašně krásné a okouzlující.

Scéna je plná tzv. „apolitických“ kapel. Co se vybaví vám osobně, když slyšíte “apolitický”? Máte s lidmi ve scéně nějaké problémy kvůli vašem vlasteneckým a sociálně kritickým textům?
C: Pokud někdo říká, že je apolitický, tak je to kompletně špatně. Pro mě osobně je to OK, když se vůbec nestaráš o politiku. Jak jsem řekl před tím, tak taky nejsem v politice jako takové moc zainteresován. Ale musíš mít vždycky svůj názor ať na to či ono. A to je pokaždé tvůj vlastní politický názor a stanovisko. Takže ve finále je totálně nemožné být  'apolitický'...
Ano, skutečně máme kvůli tomu uvnitř scény potíže. Reds a RASH nás označili za 'greyzone'. To už je holt takový folklór, že milují osočovat všechny kapely, které ukazují prostředníček jak pravici TAK levici. Neposlouchají naši hudbu a ani nečtou naše texty. Neznají naše poselství a stejně nás někam strčí. Snažíme se vůbec nezajímat o ty báchorky, které o nás šíří. My sami sebe vidíme jako sebranku pravoslavných oldschool-SHARPů. A to ukazuje nejjasněji kde stojíme. Nikdy rudý ani rasista!

R: Myslím, že být 'apolitický' je synonymem pro to nebýt rudý ani rasista a nic víc! Politika vždycky rozdělovala scénu a mezi pravým a levým břehem je dostatek místa pro všechno co není extrémní!

Jak vidíte nárůst stoupenců scény v budoucnu? Vyřízli byste rádi nějaký vřed zevnitř našeho hnutí ?
C: Bylo by super, kdyby scéna nabyla především na kvalitě. Protože neztratím ani slzičku, pokud zítra takzvaní šerifové scény zemřou při leteckém neštěstí. Bojujte proti skutečnému fašismu a neschovávejte se za stupidní internetové báchorkové útoky.

R: Přeji si, abych mohl nějaký takový vřed skutečně odstranit...a jde hlavně o ten nádor zasraného politického extremismu!

Děláte geniální muziku. Hrajete stále lépe a lépe, takže se nemůžu nezeptat jak často přes týden zkoušíte. Máte raději svá nová CDs nebo starší věci?
C: Chlape, ty mi dáváš do těla...máme ještě co dělat, abychom byli géniové. Ale makáme na tom, aby to tak bylo. Teď zkoušíme tak jednou týdně, protože cvičíme ohledně nahrávání nového alba. Pokud zkoušíme jen na živá vystoupení, tak je to zhruba třikrát do měsíce. Ale každý z nás trénuje dostatečně doma. To je samozřejmé.
Vždycky hrozně rád hraju nové věci. Ale své oblíbené vály mám i ze starších CDček. 'Law And Order', 'Out Of Sight', 'Kraft Durch Oi!' a 'New Breed' jsou skvělé věci pro koncertní vystoupení.

Rozhodli jste se pro zpívání v angličtině? Činíte tak pro šíření poselství do dalších zemí? Já osobně to vítám!
C: Od našich počátků píšeme písně jak v angličtině, tak v němčině. Pár důvodů pro to máme. Prvním důvodem je, že můžeš oslovit další a další lidi na celém světě, když zpíváš anglicky. Dalším je ten, že některá spojení znějí prostě lépe v angličtině. A náš zpěvák je napůl Skot, takže pro anglické texty tu máme opravdu hodně dispozic. Některé kapely nepíší texty ve svém rodném jazyce, protože se prostě bojí, že by mohli upadnout do klišé. Ale my máme dost kuráže na to, abychom našim kámošům řekli v rodném jazyce jak moc jich máme plné zuby!

No a co pro vás znamená být skinhead? Věříte v tuto cestu až do svého skonání? A věříte vůbec v tzv.scénu a nebo jste spíše individualisti?
R: Skinhead pro mě znamená: pýchu bez předsudků, hrdost bez potřeby politiky, hrdost na své kámoše, svůj fotbalový tým a svoji scénu! Nebýt rudý ani rasista, být working class a patriot (lokální)!
Jsem skinhead od roku 1986 a budu pochován s botama na svých nohou!!!

C: Naprosto souhlasím s Rogerem...je to více než jen móda, hudba nebo účes. Je to o tom jak žít speciální cestu životem – srdcem a duší...!  

Co byste změnili hned teď pokud byste mohli? Uvnitř společnosti, na světě...
C: Vzal bych bohatým a dal to chudým. Nakrmil bych hladové a vyléčil nemocné. A rázem by bylo na světě více dobrého sexu...Na světě by totiž bylo méně válek pokud by někteří politici nebyli teplomilní buzeranti. 

R: Udělal bych to samé...!

„You die alone“ je tak trošku doom metalová balada, kde Rogerův hlas zní jako Lemmy z Motörhead.. Co vás inspirovalo k napsání této husté písničky?
R: Inspirací pro tuto píseň byl rozpad vztahu a určitý druh sebereflexe. Totální svoboda totiž značí i totální osamělost a z toho tě nedostane ani stovka postelí, ve kterých budeš potom po nocích souložit. Nakonec budeš vždycky ležet ve studené posteli sám...Hudebně mě oslovily kapely, které při takovýchto stavech rád poslouchám (Danzig, Type-O-Negative,...). Myslím, že se nám to povedlo. Atmosféra této písně koresponduje s nahraným zvukem. A hudba od nepaměti textovou stránku vyzdvihuje.

C: Yeah, Danzig nás inspiroval asi nejvíc...

Jaké kapely nejčastěji posloucháte? Máte nějaký žhavý top-ten?
C: Podívejme se na mé momentálně nejoblíbenější:
Agnostic Front, Cock Sparrer, Sick Of It All, Dropkick Murphys, Madball, Social Distortion, Klasse Kriminale, Motörhead, Oxymoron, Misfits

R: Social Distortion, Agnostic Front, Johnny Cash, Cock Sparrer, Warzone, Demented are Go, The Protest, Skinflicks, Section 5, Franky Flame a Superyob!

A nakonec chci slyšet názor na můj SkinRead magazín :-)

C: Děláš úžasně skvělou práci; jsi ve spojení s kapelama a vyzdvihuješ to co je obsaženo v té muzice. Je to pro nás veliká čest, že můžeme být součástí Tvého nového čísla a doufáme, že to nebylo naposledy. Pokračuj v této skvělé práci, brácho......Na zdravi!