„Bydlí tu i Čínská a Korejská menšina a čas od času tím vznikají problémy. Také přítomnost Americké armády tu často vzbuzuje nepokoje.“

Japonsko je rozprostřeno na mnoha ostrovech, přičemž 4 z nich jsou ty nejznámější a největší. Znamená slovo SAPPORO synonymum pro ostrov Hokkaido? A jsou Sapporo Samurai Skins právě z tohoto ostrova? Nebo je Sapporo název pro samotné město?

Hokkaido ie opravdu název pro jeden ostrov. Sapporo je název města situovaného na tomto ostrově. O Sapporo Samurai Skins nic nevím.


A jsou v Japonsku pouze 2 sekce skinheadů – tradicionalisté a SSS? Nebo i další organizace či uskupení?

O skinheadské scéně toho moc nevím. Mám rád Hardcore / Metal Punk. Vím, že tu Skinheads jsou a občas je i vídám na koncertech, ale to je tak všechno.  

 

Takže mi nepovíš ani nic o jejich vzájemné nevraživosti a společných nepřátelích?

O tomto tématu toho skutečně moc nevím.

 

Vy Japonci jste velice hrdým národem!!! Můžeš mi prozradit něco o vašem politickém uspořádání? Jsou u vás činné nějaké národní politické strany? Co vás nejvíce pálí jako celospolečenský problém?

Na Hokkaidu bydlí původní domorodí obyvatelé zvaní Ainu. Před několika stovkami let lidé z Honšú přišli na Hokkaido a začínali obyvatelům Ainu zabírat půdu. Ainu stále přežívají a dokonce mají vlastní muzeum. Nejprve se vzpouzeli, ale nyní jsou součástí Japonska a věřím, že naše vztahy jsou dobré a ustálené. Bydlí tu i Čínská a Korejská menšina a čas od času tím vznikají problémy. Také přítomnost Americké armády tu často vzbuzuje nepokoje. Japonsko mám rád a chci tu žít v klidu.

 

Myslím, že vůbec nejlepší skinheadské kapely byly: Sledge Hammer, Bull the Buffalos, Strong Style a Ikazuchi! Jsou stále aktivní? Co bys mi o nich pověděl?

Slyšel jsem Strong Style a Ikazuchi. Myslím, že stále hrají. O jejich členech a dalších projektech toho moc nevím. Jsem přeci  více do Hardcore a Metal Punku, chlape ;)

 

Být ve styku s někým z Japonska je strašně obtížné. Je to tím, že nemáte moc v lásce cizince?   :-)

Haha, to bývalo vždycky velké tajemství. Myslím, že hlavním důvodem, proč se Japonci moc nepaktují s cizinci, je jejich velká ostýchavost. Neradi děláme chyby. Proto nechceme moc mluvit anglicky, neboť si nejsme jistí naší gramatikou, slovíčky a celkovou korektností. Stydíme se, když chybujeme. Někteří zdejší učenci tvrdí, že Japonská kultura je založená na ostychu. Haha.

 

Celý svět zná hrdinské bojovníky Kamikaze! Jsi hrdý na své předky? Co mi můžeš říci o 2. světové válce, vaší armádě a o zločinu spáchaném na Hirošimě a Nagasaki?

Druhou světovou válku jsem nezažil, takže můžu pouze říci to, co jsem slyšel ve škole. Kamikaze byl jediný způsob, jak napadnout nepřítele v té dané situaci. Byli vystrašeni ze smrti a často užívali heroin, aby se zbavili strachu. Své předky respektuji a věřím, že stále bojujeme proti celosvětovým nešvarům jako globální oteplování, zhoršující se ekonomika a že stále ochraňujeme vymírající druhy. Naším nepřítelem je dnes příroda a samotný člověk člověku.

 

Kterou vlajku preferuješ více? Tu s vycházejícím sluncem a nebo tu válečnou s paprsky?

Raději mám tu s vycházejícím sluncem. A Ty?

 

Jak by se dali kontaktovat vaši tuzemští skinheads? Kde můžeme zakoupit nějaké materiály? 

Jasně, zde pořád existují skinheadské posádky. Jejich zboží můžeš najít třeba zde:

http://www.666jp.com/html/newpage.html?code=2

http://blackbox96.shop-pro.jp/?mode=grp&gid=148540

http://www.recordshopbase.com/

 

Běžně užíváte symboliku svastiky. Jde o součást vašeho náboženství nebo kultury? Předpokládám, že tento symbol není ve vaší zemi zakázaný. 

Ve skutečnosti jde o dva rozdílné symboly. A to o Svastiku a Manji. Každý symbol má jiný význam. Když se na ně podíváš pozorněji, tak jsou k sobě zrcadlově orientované. Manji je užíván jako symbol Svatyně (a.k.a. Jinja nebo Yashiro), ve kterou věří stoupenci japonského náboženství Shinto. Přes 90% Japonců je současně věřících ve 2 náboženství. Jedním je Buddhismus a tím druhým je právě zmíněné Shinto. Shinto bylo zavedeno před 1.800 nebo 2.100 lety.

 

Co nenávidíš z celého srdce  ? ?

Vraždy.

 

Zpívají japonské skinhead kapely převážně o japonské kultuře, hrdosti, válečnících, otčině a skinheadské pýše? Narazil jsem i na texty proti homosexuálům a politikům.

Jo, přesně tak to je. Zpívají o japonské pýše, kultuře, válce a lásce. Některé kapely taky proti homosexuálům a politice.  

 

Je japonská skinheadská scéna spojená s tou punkovou? Nebo jde o zcela odlišnou odnož?  

Skinheadská kultura není tak velká a silná jako ta Metalová, HC nebo Rocková. Někteří skinheads se s punkery spojují.

 

Jaké místo v Japonsku bych neměl minout a měl bych ho vidět?

Tokyo je největším městem v Asii, takže tam určitě něco zajímavého najdeš. Kjótó je od Tokya velice odlišné, neboť je tam mnoho chrámů, svatyň, starých budov a tradiční kultury.


Říkal jsem si, že japonské holky budou asi hodně sexy. Souhlasíš se mnou? ;-)

Taky jsem o tom přesvědčený ;) Hlavně jim to sluší s tím jejich make-upem, haha.  

 

Můžeš částečně popsat japonskou mentalitu? Popsal bych ji jako zručné, silné, hrdé a přátelské lidi. Je to tak?

Samozřejmě, že narazíš jak na dobré, tak i na špatné lidi. Žijeme v celkem malé zemi (rozloha je podobná americké Kalifornii) a přírodní zdroje jsou omezené, takže jsme vychovaní k tomu vzájemně si pomáhat. Nyní hodně lidí odchází do jiných zemí, populace stárne a porodnost klesá a rodiče jsou starší a starší. Stále tu žije přes 120 milionů lidí, takže jsme si všichni docela blízcí. Takže jsi to asi popsal správně. ;)

 

Se kterou zemí udržujete přátelské vztahy? Spájí vás společný osud? Jak vycházíte s Mongoly, Rusy nebo Číňany?

Nezajímá mě, odkud vybraný člověk pochází. Naši předci pravděpodobně přišli z Číny, Korey a jiných asijských destinací před miliony lety. V 17. století jsme začali obchodovat s evropskými zeměmi a Američané napsali novou ústavu po 2. světové válce. Tato zem je mixem všech možných kultur. Takže z tohoto hlediska nemohu odsuzovat lidi jen kvůli tomu, odkud pocházejí. :-) Vždycky se objevují nějaké mezinárodní problémy mezi zeměmi, ale přesto doufám, že se vše k dobrému obrátí a že VÁLKA už nikdy nebude řešením.