Tak pojďme spolu odkrýt pravdu o USA. Popište mi vaši skinhead/punk scénu, protože Státy jsou ohromné. Je vůbec možné být v sepjetí s dalšími kapelami napříč vaší zemí? Hrajete na nějakých velkých společných festivalech?
Je skoro nemožné popsat americkou skinhead/punk scénu jako celek, protože napříč zemí existuje spousta různých scén, z nichž každá má svůj příbeh, vývoj a podstatu. To co můžu říct o americké scéně je ale fakt, že je stále živá a skvělá. Byla zkorumpována, zneuctěna a zkomerčněna mainstreamem, ale ten pravý underground se pořád drží.
Jezdíme hrát kde se dá a kdy se jen dá, a tak jsme přirozeně i ve styku s dalšími kapelami z celých Států. Ve skutečnosti ale všechny kapely a posádky, se kterými udržujeme bratrství, jsou od nás vzdálené stovky mil.
Na velkých festivalech hrajeme kdykoliv máme možnost. Třikrát jsme hráli na "East Coast Oi!" festivalu v Allentownu, PA (a pokaždé jsme byli jedinou ska kapelou, která tam vystoupila). A odehráli jsme nespočetněkrát také na Ska fesťácích typu "Ska
Weekend" v Tennessee, "International Ska Circus" v Las Vegas, "3 Floors Of
Ska" v New Yorku & Los Angeles a na "Dynamite Ska Festival" v Německu.
Stejně tak vystupujeme i na Hardcore festech tady u nás v New Jersey.

USA…nenáviděné nebo milované. O této ohromné zemi leccos víme z novin a filmů. Ale povězte nám pravdu o vašem životním stylu :-) Jsou Amíci opravdu tak přátelští a otevření? Má dělnická třída ve společnosti dobré postavení?
Vždycky si moc užívám jak média a filmaři vykreslují Ameriku. Touží po dramatičnosti a přehánějí, ale ve finále jsou vždycky zábavní. Takže jako každá země, tak i my máme jak pozitiva tak i negativa. A já obecně miluju své Američany za jejich různorodost, charakter, tvořivost, humor a taky samozřejmě za jejich přátelskost a otevřenost. Jsme přátelští a otevření lidé. Samozřejmě, že ale s různým regionem se může malinko lišit i povaha. Tak třeba někdo z Kalifornie si může přátelskost člověka z New Jersey vyložit třeba jako agresivitu. Jediná věc, kterou na této zemi nesnáším je totální odtržení lidí od skutečného světa o od reálných životů... to co vidíme v TV nám připadá daleko důležitější než naše vlastní postřehy z našich opravdových životů...dostáváme se do stádia, kdy sledujeme každý krok nějakých celebrit a uctíváme je tak, že nám naše bytí připadá už skoro bezcenné...je to stejné jako když necháváme média, aby nás jednoznačně a jednoduše zařazovala do kategorií: "rudý stát" / "demokratický stát", "levice" / "pravice"... s podheslem "musíš si vybrat kam patříš za každou cenu". To je pro mě naprostá zhovadilost. Z toho je mi na nic. Američani jsou daleko chytřejší, tak nevím proč ze sebe nechávají dělat blbce.
Amerika v televizi a ve filmech vždycky romantizovala Dělnickou Třídu. Takový ten "Hrdina Dělnické Třídy" je pořád ještě hodně romantická představa a obrázek dnešních dnů. Ale v reálném životě, na ulicích, nejsou lidé z Dělnické Třídy moc dobře vnímáni a nejsou ani uctivě vítáni s otevřenou náručí. Pro tyto lidi není život tak okouzlující. Ostatní totiž mají sklony k tomu, aby Dělnickou Třídu vykořisťovali...A TO VŽDY AŽ DO DOBY, DOKUD JE NEPOTŘEBUJÍ, aby za ně tato třída udělala špinavou práci, kterou tito snobové nedokáží! 

Preferujete spíše Oi!, Punk nebo Ska scénu? Jaké lidi většinou potkáváte? Navštěvujete nebo vlastníte nějaký speciální klub ve vaší blízkosti? Užíváte si Trojan, Ska nebo reggae akce?

Mezi těmi zmíněnými třemi scénami nedělám moc rozdíl. Všechny jsou součástí undergroundové muziky, takže k nim přistupuju stejně a respektuji je všechny stejným dílem. Všechny nás ovlivňují a to je i dostatečně slyšet v naší hudbě. My dokážeme hrát jak na Punk akcích, tak i na Oi!, Ska, Hardcore či Reggae sedánkách...vlastně všude, kde nás to ovlivní a obohatí, abchom to mohli vrátit zpátky toutéž měrou. Mými oblíbenými akcemi, kde moc rád hraju, jsou takové, kde je různý mix žánrů s účastí Ska, Oi!, Punk a  Hardcore kapel.
Našimi oblíbenými "domácími" kluby a místy jsou v New Jersey The Court
Tavern v New Brunswicku a Asbury Lanes v Asbury Parku. S oběma místy máme dlouhotrvající a dobré vztahy a myslím, že jsou to nejlepší kluby široko daleko.
Nejsme si jistý, zda-li jsem ti dobře rozumněl ohledně "užívání si reggae, ska nebo Trojan
sedánků", ale na reggae akcích běžně hrajeme a reggae je to co nás také hodně ovlivnilo.
Úzce spolupracujeme s King Django a Version City na mnoha našich projektech. 

Užíváte si koncerty v Evropě? Máte rádi matku Evropu? V jakých zemích se vám už podařilo si zahrát? A ve Státech hrajete často?
Evropu jsme procestovali společně s The Toasters v listopadu a prosinci roku 2007 a BYLO TO ÚŽASNÝ. Rádi bychom se do Evropy zase vrátili. Byla to fantastická zkušenost. Každou šou jsme si krásně užili. Každý koncert byl narvaný k prasknutí a všude byla zábava. A pořadatelé se o nás starali daleko lépe než organizátoři tady u nás. Hráli jsme v Německu, Francii, Švýcarsku, Rakousku a v Praze. Doufáme, že se vrátíme zpátky hned jak to jen půjde!
Ve Státech hrajeme jak jen to jde.

Co pro tebe osobně znamená „být skinhead“? Je to dost složitá otázka, co? Ale stejně tak bys mohl hrát moderní ska a mařky by tě zbožňovaly. Ale ženské nenávidí skinheadskou imidž :-) A přesto skinheadem jsi. Jsi na sebe hrdej? :-)
Být skinhead znamená být otevřeně, nelítostně a násilně hrdý na tvůj běžný skromný nudný život doma a v práci. Hrdost na vášeň kterou chováš ke své hudbě, nezkrotná hrdost na tvůj vzhled a neoddiskutovatelná nezasažená hrdost na svoji víru.
Mohl jsem pokračovat v hraní s "Pop Ska" kapelama a pokračovat v cestě, kterou jsem nakousl, když mi bylo 16 a hrával jsem ve Ska kapelách. A vydělával bych tím slušné peníze, jezdil skvělé turné a prodával spoustu nahrávek a byl bych velkým pojmem, to určitě ano...a mohl bych se na všechny své přihlouplé fandy koukat z výšky. Ale jednu věc bych udělat nemohl a to by mě strašně ničilo. Nemohl bych se na sebe podívat do zrcadla a hlavně: nemohl bych být na sebe hrdý.
Jak bych mohl být hrdý, když bych produkoval muziku, kterou nesnáším? Prázdnou tupou hudbu bez poselství, ve kterou nevěřím? To už by se nejdenalo o lásku a nasazení, se kterým dělám hudbu teď. To už by nebyla zábava, ale normální práce. Dělat z lidí blázny a oblbovat sám sebe. Ne, tak to děkuju! Normální denní práci totiž mám. Sice mně nevydělává takové množství prachů, ale je to poctivý job, který mi udržuje střechu nad hlavou a jídlo pro moji rodinu na stole. A až po této práci můžu jít a produkovat hudbu, kterou MILUJU a hlavně ji hrát před lidma, kteří ji oceňují. Takže "Pop Ska" se mě netýká.
Ano, čím jsem starší, tak tím víc si zakládám na svém skinheadském image nehledě na to kdo to má nebo nemá rád. Nejsem kvůli tomu oblíben. Ale dělám to, protože to mě činí tím čím jsem!

Vaše společnost je multikulturním tavícím kotlem. Asi je normální na koncertech potkávat černé, židovské nebo hispánské skins, že? Nebo je snad velký problém kvůli předsudkům? 
Myslím, že čas od času jsou obě strany (ať už černá nebo bílá) plné předsudků...Černej rasismus je ve Státech strašně silnej. Ale sakra proč?
Naše posádka je smíchaná ze všech stran co se týče scény i co se týče různých ras. Na našich koncertech máme jak Punkery, Skiny,Ska kids, Dreads, tak i Mods či Rockery. Prostě naprosto všechno. A ti pocházejí ze všech možných ras, které se procházejí pod sluncem. Náš stát, New Jersey, je jeden z nejvíce multikulturních zemí. Takže tady můžeš spatřit naprosto všechno. Takže my pak během našich vystoupení můžeme snadněji vnímat i odlišnost postojů uvnitř scén v jiných zemích. Tak třeba když jsme hráli v Texasu nebo Jižní Kalifornii, tak scénu tvořili převážně Hispánci, kteří se družili s dalšími „minoritami“. Ve scéně, ve které se pohybujeme opravdu není nejmenší problém s nějakými rasovými předsudky. Ale musím upozornit, že každý, kdo by v sobě nějaké takové předsudky měl, tak by si jen kadil do vlastní huby a byl by pokrytec: protože Hub City Stompers je Ska kapela s mulatským zpěvákem.
Netvrdím, že v Americe neexistují vůbec žádné předsudky. Těm se na trhu bohužel daří. Někteří příslušníci určitých ras prostě v sobě předsudky vůči jiným rasám drží. Je to celosvětový problém, který se nedá vztahovat jen na Ameriku. Tím, že jsem zrozen z obou ras (napůl černoch-napůl běloch), tak jsem mohl všechno pozorovat nezaujatě z obou stran.
S ohledem na historii této země je zcela zřejmé jak se tyto předsudky a názory lidem vryly pod kůži. Ale postupem času je to lepší a lepší. Veřejné mínění se neustále zlepšuje, ale potrvá to ještě roky. Snad to ale nezklouzne do nějakého typu naprosté multi-kulturní utopie. Ta už totiž s realitou nemá co dělat! Ignorovat je bohužel ale vždycky pro mnoho lidí daleko snažší než porozumět.

Máš nějaké velké problémy ohledně tvého skinheadství na amerických ulicích? Jak se fízlové, náckové nebo „černí“ vlastně dívají na tvůj styl?
Být srážen na kolena kvůli neporozumění okolí tomu co je to Skinhead je vlastně součástí bytí Skinheadem. Takže i já (napůl černý chlápek) jsem měl dost potíží kvůli tomu, že jsem Skinhead. Když mě fízlové zastaví, tak se mě na to samozřejmě nikdy nezapomenou zeptat. V některých případech mi to ale nahrává k dobru a fízlové se přiklánění na moji stranu. Na druhou stranu to jsou ale další fízlové ochotni použít jako pohoršující okolnost proti mně.
A co se nácků týče, tak s těmi jsem měl daleko více konfliktů v pozdních
80'tých a začátkem  90'tých let, kdy jsem se pomalu začínal ponořovat do Skinheadské scény. Během let takových konfliktů neustále ubývalo, ale prošel si tím asi úplně každý kdo měl co dočinění se Skinheads. 
A ohledně černých: tak s těmi jsem si prožil také své, ačkoliv jsem jeden z nich, jak jsem řekl už před tím. Hezkou řádku let jsem žil ve víceméně černém městě, v Trentonu v New Jersey. Prožil jsem tam noci, kdy jsem doslova vbíhal do problémů jen kvůli tomu, že jsem Skinhead. A to cestou domů z koncertů nebo na nádraží. A když jsem byl náhodou ve vězení, tak jsem měl sakra co vysvětlovat! 

Vytváříte speciální druh muziky :-) Jaké kapely vás ovlivnily a jak byste sami popsali váš styl?
Nejvíce nás ovlivnili: Bad Manners, The Specials, Madness, Murphy's Law, Sheer Terror, Operation Ivy, Stormwatch, The Busters, Boogie Down Productions. Opravdu snad všechny možné kapely okolo. Popsal bych HCS jako kapelu založenou na 2-Tone s Oi!, Punk, Hardcore, Reggae a někdy i Hip-Hopovými vlivy.
Jako další ovlivňující činitel bych měl zmínit Inspecter 7, což je kapela, ve které jsem před Hub City Stompers působil. Byla to dobrá kapela, přesto jsem ale rád, že jsem založil HCS.

Prolom tajemství a řekni mi něco záživného o té nafukovací panně co máte na fotkách v tričku Skrewdriver :-)
Oh...to byla naše milovaná maskotka Slorella. Byla sice nafukovací, ale měla srdce...a taky prazvláštní oblibu v nošení atributů Skrewdriveru. Vedle toho, že byla naším maskotem, byla naší podporou, když jsme se snažili hrát cover od The Last Resort "Rubber Jenny". Někde jsme ji ztratili na turné a jediné co nám po ní zbylo je právě to triko Skrewdriver. Slorella byla proto nahrazena její sestrou, která se jmenuje Sloretta. Nemá se svojí ségrou sice mnoho společného, ale má dost kuráž na to, aby se také objevovala na pódiu v triku Skrewdriver. Ta holka dokáže sejmout dvě mouchy jednou ranou a to tím, že fuckuje naráz jak boneheady, tak i politicky korektní hajzly.

Na vašich profilových fotkách je plno pěknejch ženskejch. Nechcete mi prozradit nějaké historky ze zákulisí?  :-)
Ha, více takových příběhů bys mohl slyšet v souvislosti s mou bývalou kapelou (Inspecter 7) než s touhle. Ale jen tak mimochodem, to co se stalo na cestách navždy zůstává na cestách! Haha.

A dostáváme se k textům...o čem pojednávají? Měly by být texty dle vás jen o pivu a zábavě, nebo také o vážnějších věcech jako jsou sociální nepravosti atd.?
Zpíváme o různých věcech. Určitě si užíváme písně o legraci, pivu a sexu, ale stejně tak útočíme písněmi i s vážnými tématy jako jsou jsou sociální či politické otázky. Každopádně se ale i do takových snažíme vnést trochu humoru. Je naprosto v pořádku zpívat o sociálně-politických věcech, ale pokud si i při těchto tématech udržíš svoji laťku humoru, tak na konci sklidíš dvojnásobný úspěch.
Kdo totiž chce slyšet pořád to samé dokola? Snažíme se za každou cenu vyvarovat stupidním prázdným frázím, které nám předkládají dnešní takzvané "Ska" kapely. Domnívám se, že máme v našich textech naprosté vyvážení vážných témat a zábavy.

Nejspíš máte rádi americký život. A co vaše město...jsou v okolí nějaké skinhead posádky?
Miluji žít v Americe. A částečně asi nejvíce miluji svůj domovský stát New
Jersey. Byl jsem už ve všech místech této velké země, ale nemohu si představit, že bych žil někde jinde než v New Jersey. Je to docela malý stát, který je dost přeplněný a žít tu je docela drahý špás, ale dá se to snést, myslím si.
Na jedné straně máš obrovská města (New York & Philadelphia) a na druhé straně pláže, hory, menší města, větší městečka, síť cest, letiště, spoustu vyžití, zajímavých míst a kapel. Scéna tady není tak silná jako bývala před 20ti lety, ale je stále životaschopná a přežívá. 
V těchto dnech v New Jersey není moc organizovaných skinheadských posádek. Jde spíše o posádky přátel, kteří jsou spojeni napříč tímto státem. Pás skinhead gangů je v New Yorku, ale to je asi tak všechno.
Více organizovaných crews jsem postřehl v jiných amerických městech během našich turné.

Děkuji za rozhovor!! Chcete něco dodat na závěr?
Děkujeme za zájem a rozhovor. Sledujte vydání našeho pátého alba, což by mělo být tento rok. Navštěvujte naše stránky www.myspace.com/hubcitystompers, kde jsou fotky, chystané akce a hudba. Také něco od nás najdete na www.megalithrecords.com a na  www.stubbornrecords.com a doufejme, že JEDNOHO DNE zavítáme i k vám!