Čau chlapi! Tak se nám trochu představte. Chci znát váš věk, záliby, práci, rodinný stav, závazky? Myslím, že lidi by měli vědět co nejvíc o těch, kteří dělají tak skvělou muziku :-)

Carl: Bude mi 36 a příští rok se ožením. Ještě žádné děti nemám. Phil má dlouhodobý vztah, Perry je o něco starší, ženatý a má dceru. Chris je mladý a sám (dej echo všem českým dívkám!!).

Jednou jsem četl, že všechny vaše CD nahráváte v nějakém obýváku. Je to tak? Nebo přijímáte normální běžný postup ve studiu?

Carl: Popravdě, skoro všechny naše materiály jsme nahráli v garáži mých rodičů. Pouze 2 nahrávky jsme zplodili ve studiu Bakos Ampworks v Atlantě ve státě Georgia: “Omne Datum Optimum” a “Horns of Hattin”. Studia jsou drahá. Mám rád volnost při nahrávání. Takovou jako mám doma. Sám si diktuji jak moc času strávím na muzice, kterou mám rád. Je to fajn, když nejsi honěn a pod tlakem kdy už konečně něco nahraješ. Kontroluji taky všechno neřádstvo, které se do hudby dostává.

Kde ve Státech obvykle hrajete? Asi dost cestujete, že? Máte v New Yorku nějaké oblíbené speciální skinhead kluby?

Carl: Trochu skrz USA cestujeme. New York je dnes maličko přeplněný, takže raději hrajeme v Kalifornii, Texasu, atd. Párkrát do roka hrajeme také v zámoří. Ve skutečnosti v New Yorku nemáme žádné osvojené hospody nebo kluby, ale máme pár DJs, kteří spouští reggae/soul a občas punk/oi! muziku několikrát za měsíc v barech jako Ding Dong v The Upper West Side, Southside Speakeasy a Boulevard Tavern v Brooklynu.

Jaký typ lidí chodí na vaše koncerty? NY je takzvaný tavící kotel, takže by vaše informace mohla být zajímavá. Protože já osobně mám moc rád asijské rejny :-)

Carl: Všechy možný lidi. Mezi návštěvníky jsou skins, punks a obyčejní lidé, ale většinou hlavně skins. Přicházejí všechny možné podoby, velikosti, rasy, etnika atp.

Četl jsem, že se zajímáte o Ásatrú (starou víru Vikingů. Ale přitom se nazýváte THE TEMPLARS. Takže věříte v křesťanského Boha, nebo v přírodu, nebo v Thora atd.?

Carl: Já dělám do Asatru, ale pouze z kulturního a historického hlediska. Novodobé New Age náboženství pro mě nemá smysl. Narodil jsem se jako Luterán, ale považuji se za ateistu. Jsem jediný z kapely, kdo se zajímá o éru Vikingů a o staré Germánské náboženství. S názvem The Templars přišel Phil. Jako kapela nevěříme v žádného boha ani náboženství. Jsme 4 individuality a každý z nás věří v něco jiného. Osud pradávných Templářů dobře ukazuje kam až může dojít slepá víra.

Nezajímá mě barva kůže, ale řekněte mi, jestli mají barevní lidé vůči vám nějaké předsudky kvůli vaší skinhead image. Co si o vás asi tak myslí, když vás potkají na ulicích?

Carl: Samozřejmě, rasismus je běžný u každé rasy a kultury. Nevím proč, ale hodně lidí se skutečně domnívá, že pouze bílí lidé můžou být rasisté. Očividně nikdy nebyli v New Yorku. Průměrný Američan o skinheads neví nic, vyjma toho, co vidí v televizi. TV ukazuje poze rasistické pravicové skinheads, takže průměrný Američan, bez ohledu na jeho barvu, nás vidí jako rasisty.

V jaké části NY žijete? Myslím, že vaše město skutečně milujete. Prozraďte mi nějakou perličku. Třeba o vaší skinhead scéně..

Carl: Phil žije v Queensu. Chris a já žijeme v Brooklynu. Perry v NY nežije, ale pobývá na Floridě. Procestoval jsem celý svět a nikdy jsem neviděl takové město jako je New York, který je velice ojedinělý. Najdeš zde cokoliv chceš. Jakékoliv etnikum, rasu, druh jídla, muziku atd. Skinheadská scéna tu v posledních letech trošku umírá. Bývala silná s mnoha kapelama. Ale musím poznamenat, že to není jen věcí New Yorku, ale že scéna přichází a odchází ve vlnách všude ve světě. Někdy je ohromná, pak pomalu upadá, aby se za pár let mohla zase zvednout.

Cítíte se jako Američani nebo Evropani nebo jak? Jste patrioté (nebo snad nacionalisti)? Pokud ano, proč jste tak hrdí být částí USA ?

Carl: Máme silné spojitosti s Evropou, ale jsme Američané. Jsme vlastenečtí a hrdí že jsme Američané, ale ne slepě. Nejsme nacionalisté. Vnímáme spoustu problémů s vládou a naší společností. Nic v životě není bezchybného. Amerika je neuvěřitelná a oplývá mnoha dokonalostmi, které však byly zastíněny a zapomenuty v posledních letech nepopulárními aktivitami a politikou těch u moci.

Osvětlete mi váš postoj k Indiánům. Mnoho lidí říká, že právě oni jsou jedinými pravými Američany. Myslíte si to také? Jak tito lidé žijí dnes?

Carl: Shledávám původní Americkou kulturu a historii zajímavou. Bohužel se s původními Američany nezachází moc korektně. Po celých Státech je velké množství různých indiánských kmenů a každý z nich je na tom trošku jinak. Dost bílých, černých a Hispánských Američanů má nějaké indiánské předky. Ale tvrdit, že oni jsou jedinými pravými Američany je stejné jako když řeknu, že potomci Germánských kmenů jako Marcomani a Quádi, jsou jedinými pravými Čechy, protože obsadili Moravu a Bohémii dávno před příchodem Slovanů. Nebo by se za pravé Čechy dali považovat i Keltští Bójové. A stejný příběh by mohli vyprávět všichni lidé všech národů po celém světě. Myslím, že jenom silní přežívají.

A co vy a politická korektnost? Ignorujete ji nebo ji snad máte v oblibě ?

Carl: Je to obyčejná forma cenzury, se kterou nemůžu souhlasit. Každému by mělo být umožněno hlásat své názory a postoje. Pokud někoho uráží, pak je to už moc. Ale nikdy nemůžeš vyjít vstříc všem. Dalo by se říci, že všude kolem je přiliš mnoho nohou a tobě se nepoštěstí udělat krok bez toho, aniž bys na nějakou nešlápl.

Cítíte nějaký zvýšený tlak po útocích z 11.září? Změnilo se něco například v postoji policie (ACAB!) atd.? 

Carl: Nic zvláštního jsem po 9/11 nezaznamenal. Jediná věc, která se změnila bylo množství různých debat a školení o tom, jak se máme chovat při něčem podobném. Ale pokud by nás chtěli teroristé napadnout třeba hned zítra, měli by to úplně jednoduchý. A co se týče fízlů, tak mezi nima jsou jak dobří tak špatní, kteří jen zneužívají své postavení a to je důvod, proč je každý nenávidí.

A řekněte mi něco o nacistech v USA. Vím, že tito hošánci všude po světě berou drogy, hulej trávu, nosej hip-hopové hadry a poslouchají techno. Je to tak i ve vaší zemi? Co si myslíte o těchto boneheads?

Carl: Yeah, je to tady úplně stejné. Jsou zapletení do obchodů s drogama a nosej trapný komerční oblečení a poslouchají špatnej heavy metal a rap. Taky se vždycky tahaj s členy černých a Hispánských gangů, aby si utvořili ty správné drogové známosti. Nemají nic společného se skinheadskou scénou.

Co je špatného na dnešní Oi! a skinheadské scéně a co byste chtěli nejvíce změnit?

Carl: Zdá se, že dnešní skinheads mrhají časem hlavně různými internetovými diskuzemi o hovně. Chtěl bych vidět víc kapel, víc koncertů, více zinů a více vzájemné angažovanosti. 

Myslím, že jsem na obalu vašeho CD nikdy neviděl logo SHARP. Co si myslíte o tomto skinheadském směru? Je důležité ukazovat, že jsme SHARPs nebo ne?

Carl: Nepotřebuji nosit nášivku ani náležet ke skupině jako SHARP abych ukázal, že nejsem rasista. Myslím ale, že je skvělé, že poukazují na skutečnost, že ne všichni skinheads jsou rasisti. Ovšem mnoho SHARP organizací v Americe je příliš politických a extrémních.

The Templars už nemají stejnou sestavu jako před pár lety. Proč se původní členové ropzhodli opustit kapelu? Nemýlím se, že Phil hraje ještě ve Stomper 98 z Goettingenu? Žije tedy v Německu?

Carl: Za ty roky se náš line-up několikrát změnil. Jsme ale stále přátelé se všemi původními členy. Všichni opustili kapelu kvůli soukromým důvodům. Většina z nich měla nebo má ještě jiné kapely. Phil a já jsme stále zdravé jádro kapely. Byli jsme vždycky většinou, která psala texty a řídila nahrávání. Phil skutečně nyní hraje se Stomper 98, ale stále žije v New Yorku.

Máte 1 píseň o přistěhovalectví s docela silnými frázemi jako “nechme třetí svět vyhladovět”. Jste skutečně tak striktně proti imigraci? Skinheadská kultura byla přitom postavena na spojenectví bílých skins a černých rude boys z Jamajky, ne?

A popiště nám, prosím, realitu na ulicích New Yorku. Je tam skutečně přítomno násilí na každém rohu? Myslím, že více znatelným problémem jsou drogy a zbraně.

Carl: Spousta lidí si tento song vyložila špatně. Přitom je o frustrujících pocitech pramenících z Americké společnosti a politiky naší vlády. Je to o pocitu býti cizincem ve vlastní zemi. Tato píseň není proti přistěhovalectví, ale je pro začlenění. Samozřejmě že nechci, aby lidé ve třetím světě zemřeli hlady. Použil jsem tyto tvrdé fráze jako kontrast k tomu, abychom se probudili a všimli si také strádajících a hladovějících lidí přímo tady v Americe. Jak můžeme pomoci světu, když nedokážeme pomoci ani vlastním lidem?

Ulice NY jsou stejné jako všechny ulice dalších velkých měst. Všude kolem je spousta násilí a drog, ale ne na každém rohu. Můžeš trefit na nějakého hodně špatného souseda, ale všeobecně si myslím, že NY je celkem bezpečné město.

Co posloucháte vedle Oi! a punkových klasik? Něco hodně odlišného?

Carl: Mám rád raný Britský a Americký rock jako CCR, Rolling Stones, Animals, Creation. Taky mám rád metal - Black Sabbath, Danzig, Einherjer, folk – Garmarna, Clancy Brothers a klasiku – Wagner, Bach, Beethoven.

Kde byste chtěli hrát a s kým? (popište mi svůj hudební sen)

Carl: Chtěl bych si zahrát v Japonsku společně s Cock Sparrer.

A ještě mi, Carle, řekni něco o tvé značce Hammersmith.

Carl: S touto myšlenkou jsem přišel již před mnoha lety. Myslel jsem, že by bylo skvělé dělat vlastní Harringtony v různých maskáčových kombinacích. Původně jsem měl pouze několik kusů prototypů, které jsem nechal vyrobit během mého výletu na Filipíny. Lidé si je oblíbili, ale já neměl zdroje na to, abych další plány přeměnil na skutečnost. A jak mě tak odvál život pryč, svou myšlenku jsem opustil. Až nedávno, za podpory mé snoubenky Khaki, jsem byl schopen uskutečnit své plány. Náš první výrobek byla fotbalová šála Templars. Potom jsme vytvořili Templářské trička a mikiny. Až když jsme za prodej těchto produktů získali peníze a něco málo si ještě vypůjčili, tak jsme nechali vyrobit omezené množství maskáčových Harringtonů. Jsou k dostání pouze v maskovaném odstínu US Woodland, ale plánujeme výrobu celistvě barevných a také ještě jinak maskáčových kusů v blízké budoucnosti. Také vymýšlíme vše možné okolo militárií a nové modely vojenského oblečení.

The Templars
PO Box 602
Bay Shore, NY
11706-0660
USA
http://www.hammersmithnyc.com/


Věřím sám v sebe
Nevěřím v lásku, nevěřím ve stát, neveřím v náboženství,
Protože náboženství je jenom pro slabé
Věřím pouze sám v sebe a ty mi nikdy nemůžeš vzít moji pýchu

Žádné řešení
Schytal kulku do hlavy jen proto, že byl bílej
Ubili ho k smrti a to jen proto, že byl černej, ale proč ?
vidíte to na ulicích, koukáte se na to v TV,
tak chcete už konečně najít správné konečné řešení ?
Nesmíte spolu bojovat jen proto, že se od sebe odlišujete
vzájemné válčení nenajde odpověď, válčení neposkytne řešení
Co tě činí tak moc lepším než je on ?
Tak se koukej srovnat hochu a nikdy se nenech oklamat

Země svobody
Přísahali jsme věrnost Hvězdám a pruhům
Volíme si vůdce, kteří zneužívají našich práv
Své tváře si schovávají za státní zřízení
aby zakrili svoji hanbu, skandály a vychcanost
Stojím a dívám se na tu zemi svobody
ale když se na tu svoji zemi koukám,
tak nemůžu uvěřit svým očím
žádná země svobody už tady neexistuje
stačí se podívat do novin, škol nebo na TV
stále říkáš, že tomu nemůžeš uvěřit,
ale já nejsem blázen, nebudu nástrojem
Tato zem byla vybudována krví a potem našich předků
a vše co zato dostali byla jen nenávist a nedůvěra
Zneužívání a rozklad země ve snůšku odpadků a nečisté moře
Chudinské čtvrti jsou stále větší a obrací se proti nám
Bratr proti bratru, naplnili naše myšlení nenávistí  
Stále přilévají do ohně, až je ty plameny jednou spálí
Stále ještě věříš v americký sen ?
V zahrádku obehnanou bálým plůtkem a šťastnou rodinu ?
Byli jsme zaslepeni představami, které nám předkládali
Ale kdy odsud vymizí všechny ty drogy?  
Vnitřní úpadek a rozklad, začátek konce,  
Říše padá a supi už se slétají

Pýcha
Jsi hrdý na své dědictví, jsi hrdý na svoji třídu
Jsi hrdý být Skinheadem v Tvém zjizveném životě
Pýcha hoří ve Tvém srdci i v Tvé mysli
Zdroj Tvé pýchy nikdy nevyschne
Hrdost !
Každý se snaží najít svoji identitu, každý se snaží se chytit
Identita je důležitá, to je jasný
ale nejdůležitější je být hrdý sám na sebe pro to, co jsem
Já svoji pýchu mám – hrdost na moji třídu, jsem hrdý na své kořeny
Jsem hrdej, hrdej sám na sebe, protože nejdůležitější je věřit sám sobě
Pýcha může být taky zdrojem nešvárů, proto nenech svoji pýchu zaslepit Tvůj rozum
Nenech zajít svoji pýchu do extrémů !
Nenech nakazit svoji mysl nějakými rasistickými sny !

Skinheads vládnou, jasný ?
Na svět se dívám botama, které nosím,
A taky skrze svoji vyholenou hlavu
Jsem hrdej na to, že jsem skinhead, je to moje cesta životem
Kultura mládeže, která je ostrá jako nůž
Když se podíváš na dnešní mládež, tak je snad jasný, že
Skinheads vládnou
Vidíš nás ve městech, na předměstích, už 25 let a pořád stejně silní
Skinheads vládnou, o.k. , my jsme ta mládež
Naše hudba je zuřící a naší muzikou je Oi !
Pamatujeme na naše kořeny a moc dobře je známe, duch roku '69 stále žije
Hudba se asi trošku změnila, ale ne podstata v našich srdcích
Pořád milujeme reggae , rocksteady  a ska

Kam se poděla sláva
Vysrat se na třetí svět a nechat je vyhladovět
Kašlat na všechny zahraniční konflikty ať si bojují ve svých válkách sami
Pojďme radši vyčistit naše ulice od chudoby
Pojďme nejdřív naplnit naše hladová ústa jídlem
Tak se sakra podívejme na náš národ dneška
Přemýšlej o své zemi ne jenom sám o sobě
Přemýšlej o své zemi a vrať jí velkolepost, kterou kdysi oplývala
Postavme si svůj vlastní průmysl
Postavme svůj národ znova na nohy
Zastavte války pro obchod, zavřete před nimi dveře
Zastavte imigraci, postarejte se nejdřív o své vlastní lidi


Kdo je skutečnou hrozbou?
Žádná naděje pro dnešní generaci, nekonečné příběhy policejního utlačování
Kdo bude jejich další cíl, kdo bude jejich další oběť ?
Zase Tě zmlátí a strčej do vězení, to je to co uměj
Kam se schovala veškerá ta spravedlnost, něco tady je strašně špatně
Fízlové utečou kdykoliv se něco semele
Jejich čas nadejde teprve když se zdá, že už je po všem.

To je jejich čas pro zneužití síly a užití moci strachu
Skinheads říkají NE policejnímu obtěžování
Tohle je hlas naší generace
Už se není třeba bát nějaké jaderné hrozby jak nám bylo vykládáno v minulosti
Skutečná hrozba dneška jsou hoši v modrém,
už klepou na Tvé dveře, už si pro Tebe přicházejí
Tak už víš, kdo je teď skutečnou hrozbou ?

Čekání na potoky krve
Není cesty zpět, blíží se zúčtování
Vždycky to bylo „my a oni“
Chudí a bohatí  
Je mi blbě z těch bastardů,
z jejich honby po kariéře vyšších vrstev,
zatímco my žijeme v chudobě a strachu
Čekám na potoky krve
Revoluce ale přichází tak pomalu
Ale vím, že změna přijde
Stále pevně doufám a čekám na ty potoky krve
Vždycky jsem byl oběť, vždycky obžalovaný
Při ničení systému jsme vždycky prohrávali
Oni si myslí, že nás ochraňují
svými pravidly a zákony  
Ale já bych chtěl vědět, koho ty spisy skutečně chrání