Můžete se mi představit? Kolik členů má kapela? Vaše zaměstnání, kolik je vám let?

Ok, jmenuji se Mex (je mi 28, systémový  inženýr ve společnosti ISP) a hraju na basu od dob velké změny v Styrian Bootboys před dvěma lety. Teď jsem v kapele hlavním zpěvákem.  
Dalšími chlapci z kapely jsou:

Phil(21, student)- kytara
Geri (25, odjakživa nezaměstnaný) - kytara
Hannes (20, student) - basa
Lukas (17, chodí do školy) - bubny

Vaše image na fotkách je striktně skinheadské. Jsou všichni vaši členové skinheads?

Dobře, bývali jsme definitivně Skinheadskou kapelou , ale trochu se to změnilo…Teď jsem v kapele jediný Skinhead. Geri byl skinheadem strašně dlouho, ale před rokem si nechal narůst Mohykána, takže trošku změnil své vzezření, ale myslím, že v jeho srdci zůstane skinheadem navždy! Phil, se mnou jediný vytrvalec z původní sestavy, nikdy Skinhead nebyl a Lukas s Hannesem jsou Punkrockers.

Řekněte mi něco zajímavého o městu Eisenerz …?

Eisenerz je zasraně staré město, které žije z ocelového průmyslu a nazývalo se “železnou horou”, ale to už je dávno. Například před 20ti lety jsme tu měli 14000 obyvatel a dnes je to možná 6000! V tomhle městě nemáme moc co dělat, ale máme tady nějaké hospody a každý zná každého, takže máme malou scénu, okolo 30ti Skins ,Punks a Drunks (Ochlastů), kteří jsou jako rodina a to je opravdu skvělý.  

A co scéna v Rakousku? Malá či velká? Máte nějaké dobré více či méně známé kapely?

Scéna v Rakousku by mohla být trochu lepší. Spousty koncertů jsou hlavně ve Vídni a městě Graz , ale srandovní je fakt, že se konají v týdnu, takže pro mnoho lidí je velice složité se na koncert vůbec dostat kvůli práci atd.  My jsme v Grazu hráli ve Středu pro 40 lidí.
Pro Oi!/Streetpunk to je poněkud těžší, protože zde je mnoho punkerů a ostatních lidí, kteří se druhu této hudby obávají. Oni si myslí, že je to hudba pro nějaké bezmozkovité Skinheads, kteří tancují na písničky o mrdání, mlácení lidí a notorickém chlastání…Na takovýhle lidi seru, ale nevím, proč se vůbec nazývají  punks ....

Jsou ve vaší blízkosti boneheads? Máte s nimi nějaké problémy?

NE ! Před několika lety jich tu bývalo opravdu hodně, ale nějak jsme se rozhodli vyčistit naše město a města kde chlastáváme od těchto zmrdů. Někteří z nich šli do lapáku za loupežná přepadení starých babiček a jiní změnili svůj styl do black-metalových mániček. Myslím, že jsem poslední z nich viděl ve Styrii před 3mi lety a byli to 14ti letí kluci s nášivkama white power, kteří neměli ani ponětí, co vůbec vyznávají.  

Tvůj názor na Haidera? Jde opravdu o druhý návrat bestie po Hitlerovi, jak psala média? Proč ho tolik Rakušanů volilo?

Pro mě je to jenom politický idiot, který chce být slavný a nesouhlasím s názory ani programy jeho strany. Celá vládní banda ÖVP - FPÖ mně může vylízat prdel! Podporujou boháče, nikoliv lid. Fakt neumím vysvětlit, jaktože byli tak úspěšní…My jsme je nikdy nevolili. Myslím, že problém je v tom, že mnoho Rakušanů je zhnusených politikou, a tak nevyužili šance pozdvihnout hlas proti němu. Nevolili nikoho a tak to ve finále vypadá tak, že všichni z nich jsou Haiderovi  sympatizanti.

Je to stejné jako uvnitř  Oi /Punk Scény . Nemůžu vystát lidi co tvrděj „já se zajímám jen o Oi!“ či „ já jsem „Oi-Skinhead” (co to doprdele je? ) a nemají žádné politické názory a nadhledy. Tohle tvrdit je píčovina, protože být punk nebo skinhead znamená pevně čelit a pozdvihnout svůj hlas proti sračkám, které se dějí okolo nás !!

Co se týče Haidera, nemyslím si, že je to 2.Hitler, ale jsem si sakra jistý, že má velmi dobře zaběhnuté styky a kontakty na extrémně pravicové frakce po celé Evropě.

Jako naši sousedé určitě znáte Temelín. Jste proti této sovětsko-americké budově?

Obecně jsem proti jaderné energii a zvláště tehdy, když jsou tyto továrny nebezpečné a ohrožují celé regiony. Existuje přece tolik dalších možností jak vyrábět elektřinu, takže dle mého názoru by měli Temelín sestřelit…

Zajímáte se o fotbal? Jakému klubu fandíte?

Rakouský fotbal stojí za hovno a opravdu se o něj nezajímám. Nepodporuji žádný určitý tým, ale pokud jdeme na fotbalový zápas, pak na GAK nebo DSV Leoben, ale více se snažíme poklábosit s kámošema a popít pivo než sledovat zápas. 

S jakými kapelami byste si rádi zahráli?

Nepreferuji nějakou kapelu, se kterou bychom chtěli hrát, je nám to jedno…Jediná věc na které záleží je to, abychom se při hraní dobře bavili a to samé platí o lidech, kteří na naše koncerty přijdou.

Hráli jsme už okolo 30 akcí s velmi známými kapelami i těmi méně známými a každá z těchto kapel byla skvělá a plná správných chlapců. Nejdůležitější věc na koncertě je právě legrace !

Vaše počiny ?

2000 - A tribute to Cock Sparrer-Compilation (píseň: Get a rope)
2000 - Bootboys 96 EP
2001 - Bottled with Pride CD/LP
2003 - Moloko Plus Nr.29 CD Compilation
2003 - Boots on the Streets Compilation

Právě pracujeme na našem dalším dlouhohrajícím albu nazvaném Violence and Profit. Myslím, že bychom to mohli stihnout vydat do konce roku, ale speciálně v létě jsme banda líných kund. Musíme se ještě dvakrát sejít ve studiu a pak už to bude dokonáno (doufám, haha!)  

V písni „Oi! my friend“ zpíváte dvojhlasně. Jsou další písně obdobné nebo ne?

Máme spoustu písní s dvěma odlišnými hlasy a to se nezmění ani na novém albu. Jedinou novinkou je věc, že Phil a já jsme nahradili naše staré zpěváky.

Jak dlouho Styrian Bootboys existují?

Kapelu jsem s dvěma mými kolegy založil v březnu 1999. Poté začal Phil hrát na kytaru a před 2ma měsíci se počet členů rozrostl na 6 ! Doufám, že si tohle složení udržíme, protože z mého pohledu jsou naše nové písně nejlepší, jaké jsme kdy nahráli. No, tohle asi říká každá kapela před nahrávkou nového alba, že, hehe ?

Kdy skinhead přestává být skinhead?

Nevím, jestli jsem správně porozuměl otázce. Ale když k sobě připustí rasismus, nacionalismus a extrémní (zvláště pravicovou)) politiku.

Na jaké části ženského těla si nejvíce ulítáváš ? :-)

Opravdu nemám oblíbenou část ženského těla. Ženy mám rád a respektuji je jako osobnost a ne jako sexuální objekt. Samozřejmě, mám rád pěkně vypadající dívky, ale každá žena by měla být respektována a mělo by s ní být nakládáno velmi jemně.
Se svojí dívkou jsme spolu už 6 let.  

Milujete nějakou zemi na této modré planetě? A proč?

Miluji region a město kde jsem vyrostl a to kvůli přátelům a rodině. Na zemi je plno nádherných míst k bytí, ale tvé rodné město vládne !

Co vás vedlo k tomu stát se skinheads?

Já jsem Skinhead už 13 let. Obléknout si boty a kšandy znamenalo vymanit se z vlivů mainstreamu, poslouchat skvělou muziku a striktně se oblékat. Za ty roky jsem poznal mnoho přátel ze všech koutů a už prostě nedokážu a nemůžu žít jinak !! Samozřejmě, že musíš chodit do práce a dělat spoustu dalších věcí, co dělají "normální" lidi. Ale být částí největší subkultury na světě znamená něco víc, nekonečnou zábavu a mnoho problémů – takový je život !! 

Vaše hudební inspirace ?

Všichni máme své oblíbené kapely a vcelku se náš výběr liší, ale společnou věcí je naše láska k starým vynikajícím kapelám jako Cock Sparrer , 4-Skins, The Oppressed, Combat 84, Business atd....... Záleží to na rozpoložení v jakém se právě nalézáme, ale posloucháme vše od  Rock´n Rollu po Ska, Skinhead Reggae, Oi!, HC; Punk, Garage...

Je to jednoduché žít v Rakousku ?

Pokud chceš zbohatnout hraním v zasraně malé streetpunkové kapele, pak Ne ! Ale myslím, že žití zde je ok ! Měli jsme to štěstí narodit se ve stabilizované zemi nepostihnuté válkou, velkou zločinností a kde nejsou strádající hladovějící lidé na ulicích. A pokud chceš, tak si tu vždycky najdeš dobrou práci !

Váš vzkaz všem skinheads a čtenářům Skin-Readu?

Zůstaňte takoví jací jste a dělejte to co dělat chcete ! Keep the faith !

Děkujeme Ti, Slute, za rozhovor a za zájem o naši kapelu !