Skinheads in Jail

Představ se nám (jméno, věk, odkud jsi) …
Keith Crovello: Je mi 28 a jsem z Nového Bedfordu, ale dlouho jsem se svoji rodinou pobýval v San Franciscu. Dost často jsme se stěhovali.

Za co jsi byl zatčen? Jak znělo tvé obvinění? A kdy se dostaneš ven z lochu?
Byl jsem zabásnutej za jeden z mnoha útoků, ničení veřejného majetku a porušení podmínky. Dostal jsem 2 roky natvrdo.

Ale za co jsi byl ještě zatčen? Tohle by nestačilo…Byl už jsi někdy před tím uvězněn? Jestli jo, tak za co a na jak dlouho?
Když mi bylo 18, tak jsem jezdil bez papírů a 2 roky před tím jsem napadl dvě odlišné osoby. Poprvé jsem byl v lapáku v 94tém na 7,5 měsíců a pak v 98mém na 10 dní.

Jak dlouho už jsi skinhead?
Od 15ti a půl až do teď, takže okolo 13,5 let.

Proč jsi se stal skinheadem?
Na střední jsem se počítal mezi fandy Ramones Rock ‘n Rollu, ale později hrálo všude Ska a to hlavně na MTV. Svým způsobem to člověku něco dalo, ale být skin pro mě znamenalo udělat krok stranou, opravdu se lišit. Být opravdový underground. Hah, mrdám MTV!

Jaké to je, být skinhead ve vězení?
Nic zvláštního. Většina zdejších mě zná z okolí Nového Bedfordu, takže si s někým pokecat není vůbec problém. Pár týpků občas něco prohodí, když si všimnou mého skinhead tetování na pravém předloktí. Ale většinou je to čůrákovina typu „tý vole, Skinhead jo? Taky nesnáším negry!” Většinou se pak otočím a s úsměvem odpovím „Hele, ty fakt nevíš s kým tady mluvíš…“ a s chladným pohledem si jdu sednout do hloučku chlapů různých barev pletí. Tady je ukázka toho, jak jsou lidi zasraní! Mně osobně je skutečně jedno kdo nebo co jsi. Pokud se ke mně chováš dobře, chovám se k tobě zrovna tak! Budu se bavit s každým, pokud náplní tvé mluvy není popisování krás heroinu. To je jeden z důvodů proč se s mnoha lidmi nebavím. Co lidi prostě nemohou pochopit je fakt, že ne každý skinhead je nacista! Ale díky „vynikající“ a všemocné televizi nadále budou všichni Skinheads rasisti! Fuck off na ně a Fuck you pokud si myslíš to co oni! Každý Skinhead je můj bratr a pokud mě neobtěžuješ s nějakými osobními přesvědčeními, pak je všechno ok.

Zmítá se vězení v násilí? Potýkáš se s takovými problémy?
Od tý doby, kdy jsem tady byl v 94tém se situace dost uklidnila. Zdá se, že se lidi bojí začít rvačku, a tak všechno na co se zmůžou je plácání hovadin. A jde hlavně o hlouček mladíků, kterým je od 17ti do 20ti let. Tím nechci říct, že bych byl nějakej starej kmet. Od doby co jsem tady jsem viděl 8 potyček a jedna byla moje (ha, neboj mámo, nezabil jsem ho).

Nudí tě to být skinhead?
Ne, určitě ne. Skinheada se každý bojí, hahahaha!

Byl jsi před svým zatčením nějak aktivní ve skinheadské scéně?
Měli jsme projekt Providence, posádku Hell Bound Skins (Skins Pekelného Pouta) a hrával jsem pro 2 kapely: Intent To Injure (ITI) a Shitfit U.S. Taky jsem chodil na koncerty a tak.

Jaké jsou tvé oblíbené kapely?
To je těžká otázka, ale něco vydolám. Tak asi Negative Approach, Blitz, SSD, Pietasters, FU’s, Jerry’s Kids, Subhumans, Skrewdriver a všechno tomu podobný. Jo, ještě Iron Maiden a starý dobrý Motorhead.

Co ti pomáhá to tady vydržet?
Docházky na studium Bible. To je úplně skvělý! Taky práce v areálu jednou nebo dvakrát denně a poslouchání místního radia “Cadence From The Streets.” Je to nejlepší punkové, Oi!, hardcore show v Nové Anglii. DJ je fakt třída. Vůbec mě neznal, ale začal mi psát dopisy, když jsem mu napsal, aby mi zahrál čas od času něco pořádného. Vidíš, Skinheads drží při sobě! Oi Oi Oi! jo, a ještě má kniha Hvězdných Válek.

Co/Koho nejvíce postrádáš ve vězení?
Můj Playstation, P I V O, pizzu, holky, jo, holky! Zábavy, paintball, a mou babičku. Je skvělá. A moji mladší sestru, která je mým Playstation nepřítelem. A rodinu, protože ta jediná se na tebe nevykašle!

Co je první věcí, kterou uděláš až odsud vypadneš?
Můj kámoš Danny je taky skinhead a sedí tady se mnou. Půjde domů o 60 dnů dřív, takže mě tady pak po výkonu vyzvedne s mými botami a s mojí leteckou bundou. Pak se půjdeme nažrat velkého krvavého steaku s opečeným humrem, až pukneme jako granáty. A dáme si P I V O! A jestli se bude pořádat nějaká akce, tu noc na ní určitě nebudu chybět! A asi se nechám pokérovat!

A nějaká slova na závěr? Rozmysli si, co důležitého bys chtěl sdělit.
Dobrá, začnu. Doufám, že se nikdy nedostanete do lochu, pokud nepatříte mezi ty co znásilňujou, mezi pedofily, zloděje okrádající staré babičky a feťáky. Tenhle typ lidí byste měli vždy ukopat! A co se týče koncertů…Když hraje neznámá kapela a vy na ni nechcete jít, protože např. neznáte slova, uvědomte si, že takhle se skinheads nechovají! Kde je ta podpora lokální scény, he?! Nenechte kapely a ziny na holičkách! Jednota, to je to, o co tu opravdu běží!!! Mějte se!