"THE FEW, THE PROUD, THE BRUTAL" je název hardcore CD od nejlepší kapely z Milwaukee. Jde o NOVOU SPOLEČNOST ANARCHISTU! S produkcí pomáhala legenda heavy music Billy Milano známý též spojitostí s S.O.D./M.O.D.!! U KNOW THIS IS GOOD!!! SINCE THEIR START THESE GUY
Brotherhood a Unity. V novodobé scéně je moderní opovrhovat spojenectvím a jednotným bojem-frontou. NEW SOCIETY OF ANARCHISTS v žádném případě nepolevují z hesla "UNITE THE KIDS, UNITE THE SCENE". Snaží se být co nejlepší a pracují na svém já, tudíž překonávají banality, rasismus, gangy, trendy a nespravedlnost, se kterou se každý z nás potkává den co den…
NEW SOCIETY OF ANARCHISTS vznikli v roce 1990, kdy Zakk a Arlo (bratři) naverbovali Jasona (bratranec) k založení kapely. Našli bubeníka a křižovali sem a tam přes Milwaukee a koncertovali. V roce 93-94 vydali stejnojmenné CD, které bylo ale dobré akorát tak k poškození sluchu. Měli tvůrčí problémy, a tak odešel bubeník.
Ztracení, ale nezlomení pokračovali NEW SOCIETY OF ANARCHISTS dále v provozování svého stylu mícháním hardcore, thrash a punku. V '96 vydali "SLAM! STOMP! MOSH! CRUSH!". Tímto albem se dostali do podvědomí lidí a zúčastnili se VANS WARPED TOUR, které jim umožnilo poprvé skutečně koncertovat, cestovat a ochutnat vše, co k tomu patří.
Po WARPED TOUR se NEW SOCIETY OF ANARCHISTS vydali zpět za studiové zvukové pulty, kde nahráli "RIOT GUN", tudíž třetí počin kapely. Ještě před vydáním "RIOT GUN" ztratili bubeníka, který už nebyl schopný koncertovat....

Tak započalo hledání nového bubeníka. NEW SOCIETY OF ANARCHISTS se už v takovéto situaci kdysi nacházeli, takže věděli, že potřebují někoho se srdcem pro hudbu. Někoho, kdo ctí kapelu jako rodinu. Augie hrál v nově založené lokální kapele a chlapům se zalíbil jeho styl. Takže ho NEW SOCIETY OF ANARCHISTS prostě přebrali. Augie se rád připojil, a tak vzniklo nové nadšení a nová odhodlanost kapely. A tak v letech '97 a '98 NEW SOCIETY OF ANARCHISTS koncertovali po svém regionu a také udělali své nezávislé turné po Státech.
Po svém turné NEW SOCIETY OF ANARCHISTS okupovali studio, aby v roce 1999 vydali nabroušené a agresivní CD s názvem "GAGGED BY THE FLAG". Tohle album má energie na rozdávání a hlas zpěváka působí jako když dostanete námořním hákem přímo do ksichtu za souzvuku náboje o 10 millionech wattů. Hněv je všudypřítomný. NEW SOCIETY OF ANARCHISTS se s "GAGGED BY THE FLAG" skutečně chytli a roky 1999 a 2000 pro ně znamenal nový vývoj.
NEW SOCIETY OF ANARCHISTS podnikli v r.2001 nezávislé turné a bylo jim nabídnuto koncertování s legendou heavy music M.O.D. S produkcí "THE FEW, THE PROUD, THE BRUTAL" jim hodně pomáhala další legenda a to Billy Milano - S.O.D./M.O.D. , který produkoval takové kapely, jakými jsou M.O.D., AGNOSTIC FRONT, MERAUDER, SCAR CULTURE, atd. "THE FEW, THE PROUD, THE BRUTAL" je spojeno s vynikajícími recenzemi v magazínech jako Rolling Stone Magazine nebo Metal Maniacs Magazine. Také toto album obdrželo skvělé recenze od osobností z AGNOSTIC FRONT - Roger Miret, SICK OF IT ALL - Craig Satari, S.O.D./M.O.D. - Billy Milano a mnoho dalších.

V r. 2002 a 2003 byli NEW SOCIETY OF ANARCHISTS vybráni jako podpůrný článek D.R.I. na jejich turné "20 DIRTY ROTTEN YEARS" skrze Spojené státy ze severu na jih a z východu na západ. NEW SOCIETY OF ANARCHISTS skutečně zabodovali…
NEW SOCIETY OF ANARCHISTS strávili 4 měsíce zavřeni ve studiu, aby mohli vyprodukovat album "COME OUT SWINGIN'", které je nejtvrdším a nejbrutálnějším albem, jaké kapela kdy nahrála. Tímto si získali fanoušky z okruhu HC, metalu i punku. Dostali se do širokého povědomí fanoušků z celého světa!
NEW SOCIETY OF ANARCHISTS pouze neucpávají pomyslnou díru. Jsou přímí a opravdoví. Tvrdí jako ulice, na kterých vyrostli. Ne nepříjemní kluci, ale working-class kids snažící se uniknout od silné přitažlivosti a bolesti velkoměsta. Hudba je jejich záchrana. Hudba je jejich realizace.