První otázka je vždycky na stejné brdo...prozraďte mi věk, zaměstnání a záliby členů kapely Roimungstrupp  :-)
Tak jdeme na to: Alexovi je  31 let (zpěv & kytara). Pracuje jako Grafikdesigner a jeho největším koníčkem je naše kapela. Dalším členem byl Peter, ale ten před týdnem z kapely odešel. Je mu 31 a 9 let hrál v Roimungstrupp na basu. Pracuje jako malíř pokojů a jeho největší zálibou je skládání muziky a jelikož umí hrát na všechny nástroje, tak by si mohl z fleku založit svojí vlastní Punkovou kapelu. A pak ještě zbývám já (Thomas). Je mi 30 let a jsem v Roimungstrupp bubeník. Mé povolání je reprografie a mezi mé koníčky vedle kapely patří ještě dělání mého zinu (Lockenkopf-Zine), Steeltown Records (děláme na tom společně s mojí přítelkyní Marií) a pořádání koncertů v naší domovině.

Máte píseň s názvem „BEAT´EM WHEREVER YOU MEET THEM“, která pojednává mimo jiné i o AFA. Máte nějaké trable s touto skupinkou? Mnozí tvrdí, že z jejich strany jde o stejnou formu fašismu jakou produkují třeba náglové. Pověste mi o vašich osobních zkušenostech; dost mě to zajímá.  
Základní myšlenkou Antify je to, že antifašismus není nějakým nařízením, nýbrž osobním stanoviskem. Tudíž normálním nenuceným myšlením! Problémem ale je, že Antifa je svým antifašismem naprosto posedlá a napadá třeba i Skinheads, kteří ve skutečnosti jsou antirasisté. Žádné problémy s nima nemáme, kupodivu. Snaží se jenom hledat naše koncerty a bojkotovat je a také nás pomlouvají, že se jen schováváme za Oi! vlajku. U nás nejsou tak nebezpeční jako Náckové, ale jsou přinejmenším stejně tak politicky zmatení jako jejich hnědí spolutrpitelé... Zmlátit je všechny na hromadu pro jejich blbost. Tak je to řečeno v té písni!  

Co si myslíte o politické korektnosti? Zdá se mi, že právě PC je důsledkem šířícího se rasismu ve společnosti. Nebo anti-PC proudu využívají jen nazi kapely, aby skryly jejich pravé „ideály“?
Ano, myslím si, že náckové použili tohoto image, aby si jich lidi všimli a přikláněli se na jejich stranu. Obecně vzato je tu ale Politická korektnost tak bezohledně prosazovaná, že by si lidé měli uvědomit nebezpečí a měli by se začít pídit po tom proč tomu tak je a co se za tím skrývá. Myslím, že chápeš co chci říct. Třeba já osobně už jsem se několikrát přistihl jak jsem se zapletl do této špinavé promyšlené hry, protože v naší scéně (hlavně tady v Německu) je to brutálně prolezlé tímto svinstvem. A dnešní mládež, která vstupuje do Skinheadské scény už přichází s krásnými osvedčenými hesly, ačkoliv to už nemá vůbec nic společného se Skinheads. Oni už jen papouškují co se společnosti líbí a už to nejsou rebelové, kteří útočí na koule společnosti. A je dost smutné, že se heslo anti-PC zneužilo ve prospěch White Power.  Každý by se měl projít a prodiskutovat s mládeží jejich stanoviska a pak možná dojdeme k tomu, že se nepřikloní ani k jedné té špatné straně.

Myslíš, že dnes už je „skinhead movement“ více či méně spojený s drogama? Někteří dokonce i hulí trávu nebo si užívají kokeše..a tvrdí, že rude-boys to přece dělali taky. Jak se k tomuhle postavit? 
To je dost složitá otázka. Drogy jsou dnes prolezlé všemi vrstvami společnosti a naprosto ve všech sférách. Tady v Německu jsou ve Skinhead scéně stejně rozlezlé jako pití alkoholu.    Mám informace z pravé ruky o tomto neřádu. A když bych ti teď, ještě před tím než ti odpovím, vlastně řekl, jaké kapely a jací interpreti si rádi šňupnou bílý prášek do jejich nosánků, tak bys z toho všeho byl dost opařenej a byl bys v šoku. Každý se k tomu dostane jednoduše, protože ceny šly dolů a je jednodušší brát drogy v úzkém kruhu stejných lidí než se zaobírat tvořením dobré hudby. Osobně mám s drogama dost hluboké zkušenosti a tak taky moc dobře vím, co se za jejich užíváním skrývá. Věděl jsi třeba, že kokainové listy a jejich žvýkání způsobuje ztrátu strachu z výšek? Nebo že jihoameričtí Indiáni kouřili marihuanu, aby byli blíže k bohům a aby se jim otevřely nové obzory? Nebo že Germáni a Vikingové užívali halucinogeny rozpouštěné v jejich pivu a medovinách, aby mohli lépe spatřit své božstvo? O tom už se dnes nemluví. Amíci experimentovali ve Vietnamské válce s LSD a libovali si jak to pomáhá vojákům se vyrovnat s tím vším svinstvem okolo. Ale jen co tam praskli a spadli na hubu, tak hurá LSD zakázat. Ale o tom už se také nemluví. Faktem ale je, že drogy ovlivňují tvou psychiku a že tě kolikrát i přinutí k sebevraždě, a taky že se ti ukládají v těle a v míše a že můžeš trpět i flashbacky několik let po konci jejich užívání. Takže z toho vyplývá, že drogy smí užívat jen ten, kdo je na to dostatečně silný. A to platí i pro alkohol. Ale i tak tě nenápadně zotročí a naruší ti buď psychiku nebo tělo. Nic není lepšího a krásnějšího než jasná čistá hlava. Ale to je jen můj osobní názor. Alex & Peter budou mít jistě jiný pohled na věc. Tím netvrdím, že já jsem Straight Edge. Vlastně ani nemůžu být, když piju alkohol. Ale můžu říct, že si koncert umím užít ve vší parádě i bez alkoholu!

Vaše nové CD je fakt skvělé!!! Je složité vytvořit takovou speciální edici balenou do kovového obalu? Přišli jste s tím sami od sebe? Gratuluju!
S tím nápadem přišel Alex u příležitosti 10ti let Roimungstrupp. Myslel, že bychom měli přijít s něčím majestátným. 333 kusů bylo tedy v této železné sérii. Také to udělalo radost sběratelům. Ale základní myšlenka Metalboxu byla použitá už dalšími kapelami před námi.

Osvětlete čtenářům vaši diskografii...které vaše CD je pro vás nejoblíbenější a proč?
Každé to dílo má pro mě svůj osobitý význam, protože bylo nahráno v určitém období mého života. Na každém CD jsou vždy písně, které si poslechnu vždycky rád, ale také je tam vždy pár takových, které já shledávám horšími. Ale nemůžu říct, že by byly nějak natvrdo horší než ty před tím...

Diskografie:
Roimungstrupp „Ring frei“ Demo-CD 2002
Roimungstrupp „Melodien der Wut“ CD 2004
Roimungstrupp „Anders“ CD 2006
Roimungstrupp / Matze & Friends „Split“ MCD 2006
Roimungstrupp „Melodien der Wut“ LP 2006
Roimungstrupp „Anders“ LP 2007
Roimungstrupp „Dezennium“ CD 2008
Roimungstrupp „Dezennium“ LP 2009 (s exklusivním Bonus Songem jen pro sběratele vinylů)

A také pár výběrů, z nichž každý je obdařen nějakou před tím nikdy nevydanou skladbou:
V/A „Tribute to Bud Spencer & Terence Hill“ CD
V/A „Kicked with Boots“ CD

Němčina je ve vašich písních aspoň pro mě osobně dost příjemná a zajímavá. Běžně totiž mám rád u německých kapel angličtinu, protože jí rozumím. Myslíte si, že je důležitá angličtina v rámci prodeje vašich CDs v zahraničí?
Jasné je to, že je daleko lepší zpívat v angličtině, protože pak máte mezinárodní dosah. Ale v Německu je scéna tak ohromná, že si udržíš u lidí pozornost i pokud budeš zpívat německy. Přesto si myslím, že každý dokáže své pocity lépe popsat ve svém rodném jazyce, protože si dokážeš lépe pohrát s rýmy, texty a můžeš se lépe rozvinout. Je to jiné než s angličtinou. Měl bych ale zmínit několik kapel, které zpívají sice jen v němčině, ale mají na lidi z jiných zemí velký vliv. Jako například Krawallbrüder.
Ale trendem tady v Německu se stává více a více snaha zpívat v angličtině......

 

Díky Streetkids jste hráli poprvé v České republice? Užili jste si to? Rádi byste se někdy vrátili? Moc lidí vás tu před tím neznalo, ale po koncertě se o vás začali lidi dost zajímat.
Oh ano, byla to skvělá zkušenost si u vás zahrát a znamenalo to taky spoustu srandy. Myslím, že je ale ještě brzo hodnotit to, jestli jsme na vás svým vystoupením zapůsobili a jestli jsme někoho zaujali. Rádi přijedeme znovu. Rád bych tady strašně moc poděkoval Kabanosovi a jeho kapele za tento skvělý festival a nezapomenutelný víkend! 

Být skinhead znamená mít mrtě problémů téměř s každým...máte nějaké zlé zkušenosti ohledně vaší vizáže? Kdo je největším nepřítelem skinheadů? :-)
Těžko říct. Největším problémem je špatně vykreslený obraz o Skinheadech v médiích. To nás nutí den co den bojovat za svá práva a hlavně proti těmto lžím. Musím také říct, že největším nepřítelem pro celou scénu je politika a různá malá uskupení, které scéně strašně ubližují a štěpí ji. Mám na mysli hlavně skupinky jako RASH nebo White Power.

Věříš v takzvanou scénu nebo jsi individualista?
Jsem součástí scény, která si jde pevně za svým, ale jsem taková součást, která má svůj vlastní mozek J!

Náckové se dnes stydí být imidžem skinheads. Nosí běžné oblečení, mají vlasy, lehké botky a poslouchají metal nebo americký  hardcore/punk...Je to stejné s tímto pokrytectvím u vás? Domnívám se, že dnes už vědí, kdo byl skutečný a kdo byl jen pozér. Tak třeba za Thor Steinara se schovávají kvůli tomu a nebo i kvůli policejním represím?
Jo, tady je to naprosto stejný. Stále více a více se podobají těm „Stinos“ (normálním nudným lidem). To je dle mého taky proto, že chtějí více působit na široké masy, v čemž by jim byl ten „hnusný“ skinheadský vzhled na obtíž. Chtějí ohromit bezúhonné občánky a hrát si s nima na schovávanou. Díky tomu je můžeš najít naprosto ve všech subkulturách. Slyšel jsi už o „Autonomních Nacionalistech“ nebo o „Anti-Antifa“? Tak potom víš, za co všechno jsou schopní se skrýt. Ve Skinhead scéně je pro ně příliš mnoho nežádoucích prvků a příliš mnoho blbů, kteří jim nedělají dobrou vizitku. Thor Steinar byl založen v Königs-Wusterhausenu blízko Berlína. Je to od nás 70 km...Dobrota, co?!

Preferujete spíše zahraniční kapely a nebo máte pouto k něměckým bandám? Máte rádi song „Faschisten“ od GUMBLES? Myslím, že byste mohli J
Jasně, miluju německé Oi! kapely jako Bierpatrioten (RIP), ranou Loikaemii, Volxsturm, Schock Troops; Kiezgesöx, Rabauken. Můj seznam by byl obrovský, takže mám rád vlastně všechnu tu školu 90tých let, na které jsem vyrostl. Mými největšími favority dnešní německé scény jsou „Urban Rejects“, kterým vydáváme na našem Steeltown Reocrds jejich nové EP „State of the Nation“. Mrkněte na: www.steeltownrecords.de.
Ale také kapely jako Crusaders nejsou dneska sice žádnou hudební špičkou, ale jsou to skvělí lidi! Jejich písně nejsou ale v Německu moc dobře známé a lidi je ani nevyhledávají. S Gumbles jsme hráli v únoru společně na festivalu „Son of a Bastards“ v Oberhausenu. Moc je ale neznám. Jen s jejich frontmanem (Martin) jsem se za poslední roky občas vídal. 

Nějaké další připomínky na závěr?
Děkuju Ti, Petře, za rozhovor a že jsme se mohli vyjádřit jako kapela v Tvém zinu. A ještě jednou se omlouvám za zpoždění ohledně odpovědí. Drž se, brácho....