Poslouchám nějakou vaši písničku a ťukne mě: tohle od někud znám, jako bych to už někde slyšel…Udělali jste předělávku např. od Oldfielda, ale kteří jiní „známí“ vámi nezůstali ušetřeni ?
No tak se prej pozná hit :-) , že ti připadá jako bys to už někde slyšel, jako že to znáš, ale k těm předělávkám, na novým cédu je jedna vod Ramónů, měla to být něco jako pocta (tři z nich už nežijou) nebo vyjádření uznání, protože se nám jejich muzika líbí a nějakej trouba to zas nepochopil a psal něco vo krádežích :-)....No comment.

Z jakých hudebních zdrojů berete inspiraci? Posloucháte asi taky HC a punk. Co takhle ale Oi!, ska…??
No oi kapelu asi žádnou neznám, teda kromě Orlíku, nebo možná znám a ani nevím, že to je oi - já to moc nerozlišuju prostě líbí - nelíbí, ale patlat se v tom, co to je za styl....skáčko poznám, je to masakr (myslím jako že dobrý) všechny ty róry a když to hezky ladí - nádhera. Poslední co nemůžu dostat z hlavy je SKA P, nějací Španěli,snad...nebo Persiana Jones - taloši
ale fakt supr, kdo to zná potvrdí, kdo ne, neví o co přichází...nebo Tleskač - "ve zlodějský oboře, v dolní horní komoře, lupiči se tetelí, sou na náš účet veselí" no to se ti nemůže nelíbit.Mimochodem Tleskač byl na Silvestra v Noci s Andělem a hráli pěkně, moc jim to přeju, ať se jim daří.

Váš zpěvák má velice originální zabarvení hlasu. Je to příjemný, moc hezky se to poslouchá (bez komplimentů!). Povězte, staráte se o své zlato v hrdle vůbec nějak?
No zpíváme tam vlastně dva, já jenom druhý hlas takže jenom někdy, ale vo hlas se moc nestarám, sem tam nějakej líh do palice a pochybuju, že Róbrt to má jinak, žádný syrový vejce a podobný hnoje, nejsem Karel Gott. Ha, teď sem si vzpomněl,víš co říkal Leoš Mareš někde v televizi? Že prej celej svůj "koncert" nepije, aby se mu nezměnilo prostředí na hlasivkách. No jestli tohle není důvod, aby ho někdo zrušil tak už nevím.

Vrátím se nostalgicky ke Kontrastu, o kterém se ale ve vaší biografii nezmiňujete (proč?). Na demo Kontrast jsem čekal 2 roky než mi ji Vláďa z Bulldogu dal. Ale čekání se vyplatilo – originální nenucené texty, ryzí duch, našlapaná muzika, nelatentní patriotismus, inteligentní texty…proč jste s Kontrastem vůbec skončili?
Zas Kontrast. No tak jo. Neradi se k tomu vracíme, protože to bylo neveselé období pro nás, teda hlavně ten konec. Někdy v roce 96 sme nahráli (hlavně Róbrt) první demáček PF. Jeden pán se toho chytil a že bude domlouvat koncerty a tak,ale že se nemůžem jmenovat Punk floid. Byli sme mladý trubky, tak nás to netrklo. Pak že texty, který sou moc punkový předělat nebo nehrát. Nemám mu to za zlý – v podstatě se choval jako správný manager.
Prostě to směroval tam kam mu to připadalo správný, ale asi si dovedeš představit jak je kapele, která nemůže hrát to, co chce. Kdyby mě bylo jedno co hraju, mohl bych hrát s místní zábavovkou jahody mražený a taky by na to přišli "lidi". Pak odešel Břeťa - bubeník. Študoval VŠE a potřeboval prachy na ubytování a jídlo a tak musel o víkendech makat v supermárketu a ne lítat po republice po koncertech. Co už bylo domluvený sme odehráli ve třech (Róbrt šel zpátky za buben) a pak řek Boubel, že se mu to co hrajem nelíbí a že na to sere, ale až zas budem hrát jako PF tak že do toho jde. No a tak to dopadlo. Sme Punk floid,hrajem si co chcem a komu se to nelíbí tak nás na svoje akce nezve.

Byl jsem kdysi od Bangu v Zábřehu na rockovém táboře. Tam někde z regionu taky pochází kapela Oi!Revolta, která se pokládá za Orlík revival. O jejich členech toho nepěkného koluje hodně. Ale čistě hudebně: myslíte si, že má tzv. Orlík revival ještě místo a smysl na české hudební scéně?
Nevím jak ostatní (z kapely), ale mě se Orlík docela líbí. Za komančů byl dostupnej akorát Vitacit, Kern,a Titanik a pak nám po plyšáku přivezl táta z Prahy Rebelii punk,n,oi a právě Orlík a to bylo jiný kafe. Starý desky mohly jít do šmelcu. Před nedávnem sem si ten Titanik pustil a je to fakt běs, jak ten chlap zpívá....OiRevoltu neznám, revivaly a jejich smysl to mi nepřísluší hodnotit, ale jestli to ty kluky baví hrát a chodí na to lidi tak proč ne.Ty věci, co kolujou na to prostě seru.

Jako Kontrast jste udělali rozhovor pro sranda SHARP zin PragOi. Komu jste se ještě tehdy zpovídali (jen tak pro sběratele a nostalgiky) ?
Tak to fakt netuším, já totiž málo spím a moc piju a pak z toho zapomínám a navíc je to strašně dávno.

Jste povětšinou zadaní, máte rodiny. Jak se dá skloubit hraní po pubech a koncertech s rodičovskými povinnostmi? Z vlastních zkušeností vím, že to není snadné a doma to kolikrát není růžové, i když mám velice tolerantní manželku…
Zadanej sem jenom já, mám čtyřletýho kluka a hodnou ženskou i když to tak někdy nevypadá, ale jiná už by mě asi dávno hnala a když ji moc nevytáčím tak se to dá.

Jaké máte plány s kapelou do budoucna? Chtěli byste si zahrát někde v cizině?
Byli sme v Polsku a na Slovensku (ta republika se neměla dělit, tam sou tak krásný holky, normálně tam byla pěkná i policajtka :-)) a možná se mrknem do Anglie, ale to fakt možná.

Leckterý chlapec by si myslel, že vaše texty jsou o srandě. Ale v jejich pasážích se dají najít i vážnější témata (politicky kritická atp.). Hodláte věci a nešvary společnosti a vlády kritizovat i v budoucnu ?
No kritizovat rozhodně budem dál a mám takovej blbej pocit, že inspirace nám ještě dlouho nedojde.

Kdo tvoří vaše publikum? Najdou se tam vyjma mladých punx taky skins? Jaký postoj vůbec zaujímáte ke skinheads? Zajímáte se vůbec o toto hnutí, o jeho různorodé „frakce“ atd. ?
Jakýsi přehled mám, ale moc se v tom nevyznám, vím že ti s těma hákovejma křížema sou jen jedna "odnož", ale co mají za ideje ty ostatní frakce nevím.Co nechápu je jak může Čech nosit na bombru hákáč, to mi fakt hlava nebere, ale když chci aby mi to vysvětlili, tak jim dojdou argumenty a víš co se většinou stane.

Když je člověk mladý, je hodně radikální s rychlýma řešeníma! Později zjistíš, že svět není černobílý. Pokud to vztáhnu na nácky, tak co byste vzkázali těm, které už nebaví zvedat pracka a taky těm, kteří ji teprve zvedat začínají?
Co bych jim vzkazoval, já na ně seru, prostě to nechápu, to je to samý jak ten hákáč na bombru.

Jak často doma posloucháte svá CDs, haha?
Já docela často tak jednou za dva měsíce, ale ne proto, že bych byl narcis a rozplýval se nad tím jak je to dobrý, ale proto, že hledám chyby, co udělat příště líp nebo jinak.

Byli byste pro trest smrti? Např. HC scéna je mnohdy plná humanismu a má odmítavý postoj k jakýmkoliv podobným zákrokům…
To není humanismus ale tupost. Až takovýmu humanistovi nějakej krypl zabije děcko, tak půjde a vlasnoručně ho zastřelí.Všichni sou humanisti do té doby, než se semele něco, co se ho "osobně" týká a pak otočí o 180 st.

Co problémy s muslimskými pubertálními gangy ve Francii? Rozšířilo se to už do Sydney…váš názor, postřehy?
No já nevím, ale když někdo začne dělat bordel měl by podle mě dostat přes hubu, když začne někdo krást měl by dostat přes prsty a co udělala slavná únie? Vzala prachy a zacpala jim hubu. A co se stane až jim prachy dojdou? No zase vyrazí do ulic, vždyť dostali jasnej návod, jak si o ně říct. Já když se přestěhuju k Eskimákům, asi těžko můžu čekat, že mi tam natáhnou elektriku a postaví zkušebnu, abych si tam mohl hrát na kytaru, i když sem to doma normálně dělal. Budu s nima lovit ryby a stavět iglů, vždyť proto sem tam asi lezl, že chci žít jako oni. A my jim máme stavět mešity? Teď to asi vypadá, že nemám rád muslimy, ale já nemám rád žádné náboženství.

Co drogy jako tráva a podobně? Dělá to z lidí debily dle mého názoru (pomalu ale jistě). Myslím, že se k tomu vztahuje píseň Speedové. Nebo je to jinak?
No já nevím, já to nehulím a blbnu taky.

Nějaké problémy, které vás opravdu serou na společnosti…co byste změnili hned teď ?
Asi bych provedl menší defenestraci na půdě parlamentu a senátu, senát bych zavřel úplně a do parlamentu bych dal jiný lidi. A funkce poslance by byla čestná (jako to bylo myslím ve starým Římě) tudíž NEPLACENÁ.

Vaše nejhorší životní situace?
Zatím asi nic.

A ta nejlepší?
Když se narodil můj synátor. Byl sem u toho. Moje mladá tam ještě cosi řešila s placentou, ale mě poslali, že mám čekat vedle i s tím malým.Všechno z tebe spadne (ten strach jak to s nima dopadne) a navíc je to kluk!

Jaké čtete fanziny / knihy – popř.žánr?
Knížky čtu různý od Egypťana přes Hrabala až po sci-fi. Když je knížka dobrá nezáleží celkem na žánru, může to bejt klidně detektivka, kromě zamilovanejch příběhů, to mě taky neleze do hlavy, asi su na to moc hlópé.
Ziny co se ke mě dostanou, nějak je sám nevyhledávám, ale v některých sem se dočetl ukrutný kraviny, jako že bych neměl žrát maso a podobný bludy.

Máte nějaké oblíbené historické období?
Já asi středověk, vždycky když sem někde na hradě a dýchne na mě ta atmosféra připadá mi to povědomé, asi sem v minulým životě na nějakým hradu žil :-)) nebo spíš v podhradí :-))))

Nejhorší sexuální situace / zážitek?
Zatím vždycky fungoval...:-)

A nejlepší ? :o)
To bych kompromitoval svou slečnu...

Co byste si vytkli ohledně nového CD?
Na dalším cédu budem asi víc hrát a míň zpívat.

A nakonec jednu pro sufražetky..Co máte rádi na ženských (můžou to být i části těla) a co naopak nesnášíte (opět to může být nějaký ten kousek, haha).
Sufražetky - podle mě to sou tak škaredý lesby, že už s nima nechcou spát ani ženský a tak "bojují" za svoje "práva"....Ale vážně, podle mě mají ženský u nás stejný možnosti jako chlapi (klidně můžou jít dělat třeba do dolů nebo k popelářům :-) No těm "aktivistkám" - asi jde spíš o teplý kanclík dotovaný vládou nebo EU, ale pokud to myslí fakt vážně, tak ať jdou "působit" někam do Afganistánu, u Arabů to mají ženský ještě docela blbý.
Holky se mi líbí spíš hubený, když to vemu od vrchu, tak pěkný obličej, kozy tak akorát do ruky - ne moc velký (gravitace je sviňa), pevnej zadek, dlouhý nohy a měla by mít jiskru. Blondýna - bruneta, malá velká- to je mi jedno. A nelíbí se mi na holkách mozek, protože pracuje úplně jinak než náš a někdy dochází ke zcela nelogickým závěrům :-))