Mohli byste se nám trochu představit?
Sice nerad,ale budiž:
Petr-zpěv, klarinet
Honza-buben
David-kytara
Pospa-bassmasturbátor

Vydání vašeho demo-CD jste si asi financovali sami, ne? Máte v plánu nějaký nový počin? Na koncertech hrajete skvělé nové písně…cožpak se ještě nenabídl nikdo kdo by to chtěl vydat??? (otázka položena před vydáním CD)
Naše demo je historie.Jo vydali jsme ho sami.Ted´ je aktuální náš novej počin. Nahráli jsme 10 novejch kousků u frontmana kdysi slavný heavy kapely Vitacit Miloše Doležala. Bude se to jmenovat “Jeden pro druhýho“ dali jsme tam ještě jako bonusek těch pět songů z dema. Vydavatel je Kabanos s Kubajzem z Jičína. Díky vám,chlapci…

Ovlivnily vás nějaké české (punkové či jakékoliv jiné) kapely?
Ne! U nás mě, a kluky myslím taky ne, žádná kapela neovlivnila. Nerad to říkám, ale bohužel tady nejsou nějak zvlášť dobrý kapely až na pár světlejch vyjímek. Když jsme už u toho vzdal bych hold (o těch horších mluvit nebudem, haha) Incidentu, Jedný Krvi, DPH, Happy Cock, Začiatok Konca (samozřejmě Orlík).
Honza- Mě se punk spíš líbí než mě ovlivňuje. Z kapel, který maj na mě vliv bych jmenoval (vím, že jsi říkal České,ale…) Biohazard, Madball, AF, Hatebreed, Testament. Z českejch se mi líbí pár kapílek a v současnosti poslouchám Eastern Star.

Myslíte si, že jsou ve scéně na místě předsudky proti skins ze strany punkerů?
Ne nejsou, ti pseudo-punkowci co neznají skinheady, jsou k nim nedůvěřiví a nevraživí, pocházejí spíše z vesnic nebo malých měst, možná k tomu mají taky svoje důvody. Myslím, že ti už jiní nebudou.
Honza: Tímto bych chtěl pozdravit „punkovou“ kapelu Volant.

Myslíte si, že jsou socialističtí skinheads doménou jen Z a J Evropy, nebo že mají šance pro boj za jejich ideály i u nás, v post-komunistické zemi?
Co je to? Socialistističtí skinheads!? Nechápu proč někdo stále přimíchává ke skinheads nějaké předpony, přípony:socialist, nazi, red-anarchist a nevím jaké další. Do píči s ježkem, do píči se socialistickými “skinheads“ i všemi ostatními. Hodně lidí asi stále neví, že skinhead je jenom rovnej, hrdej, čistej, “grázl!“ Chuligán, ale v tom dobrým slova smyslu. Konec

Jaký je váš postoj k Dělnické Třídě?
Můj musí být kladný, neb sám jsem jeden z working class….Vymanit se z okovů starostí a bídy, je největší snahou…
Pospa s Davidem jsou taky working mani. David jezdí s obrovskou Tatrou. Honza je zapráskanej studentík…

Kdo je podle vás nepřítelem č.1 pro nás pro všechny?
Každej hlupák.

Jste Pardubičáci. Jak se vás dotkla vražda mladého 16ti letého nacionalisty Dana Hejdánka? Váš celkový názor na tuto událost?
Nevím jak sis na tohle vzpomněl. Je to už hodně dávno. Zabitej 16-ti letej kluk, co k tomu říct…dnes by mu bylo asi 27 let. Mladý plešky šly na cikánskej dům a tenhle mladej trouba to odskákal. Dneska se na tu věc dívám jinak než před 10ti lety. Předtím jsem taky tvrdil, že to byla vražda…Udělal bych to samí co ten cigán…kdyby někdo chtěl ohrožovat moji rodinu.

Na koncertech často potkávám takovou snědou příjemnou dívčinu a vámi řečeného „Lakatoše“. Jejich přítomnost mě vždycky svým způsobem zahřeje u srdce. Předsudky se už začínají odbourávat. Můžete mi říct, jak si mezi nás našli cestu?
Tady nejde o “Nás“.Tady jde spíš o Honzu (bubeníka) Lucia je to totiž jeho holka.
Lakatoše neznám.

A co tzv.nepolitičtí skins, kteří to očividně a bez okolků táhnou s boneheads? Co byste mi k tomuto problému mohli říct?
Nic, kupa hnoje…

Něco se semlelo na Chelsea Festu minulý rok…prý to bylo dost smutné, když každý vyřvává skins and punx unity a pak nechají nácky, aby Petra dobili…..přiblížíš mi tuhle událost? Co se tam vlastně stalo??
Ne, dobili, ale dobil. Stačil na mě jen jeden (haha), a že se ostatní přítomná “JEDNA SCÉNA! “jen dívala, to je pravda. Ale to je dneska normální. Co k tomu říct…..?
…Jeden za všechny a všichni za jednoho!!! Už dnes neplatí!!! Pomož si sám jak umíš… “Ale lepší je, se do ničeho nemíchat, ať to radši odsere ten druhej! “A všichni máme čistý svědomí. Že?

Myslíte si, že by měl být každý skinhead uznáván už třeba jen proto, že kvůli svému stylu a své cestě životem riskuje na ulici denně krk?
Kamaráde, nikdo Tě nikdy za to, že jsi skinhead uznávat nebude. A nikdo Ti taky v životě, jako skinheadovi nebude rozumět…jen a jen skinhead ví proč skinheadem je, z jakých důvodů a co to pro něj znamená. Bohužel jsou tu i tací co to nevědí…

Čím jste byli, než jste se stali skinheady? Vyrůstali jste v nějakém odlišném podhoubí? V kterém?
Skinhead jsem tylko ja! Kluci jsou H.C. Jinak já jsem byl dřív asi do 15-ti drsnej metalowiec (haha)
Honza: Já jsem do 13 hrál v dechovce na klarinet, pak jsem začal poslouchat trochu jinou muziku a jezdit na prkně. Asi v 15ti přišla kapela…….

Jak byste charakterizovali váš hudební styl?
Ostrej Rock´n´Roll?
Honza: Street punk

O čem pojednávají vaše texty /mimo alkoholu, bitek a tetování  /?
Tak různě…O nás o trempech když se sejdem na potlachu, o tom jak s kamarády řvem u ohýnku a hrajem na kytary, a o tom jak se probouzíš ojíněnej rosou v též probouzejícím se lese plným nebezpečnejch divokejch zvířat (srn, méďů, lišek a včel), vedle svího kamaráda (trempa)… A také máme písničky z jinýho soudku a o ty Ti jistě jde, viď Pétó…Naše písničky jsou tedy také o tom, jak je důležitý, mít kámoše kterej se za tebe postaví, a ty se postavíš za něho v rozhodujících situacích, nebo o podmanivé moci peněz, dále o skinheadech kteří, změnili směr své cesty a odešli, atd. (doporučuju si to spíš poslechnout než, abych to popisoval)

Upřednostňujete skrze scénu nějakou zemi (a proč?) a nebo vše pojímáte více méně globálně?
Asi Anglie. Nejsem žádným “anglofilem“ ale jen z úcty k tradici beru Anglii jako kolébku skinheads. Vím, že už není vše jako kdysi, že i The Business (a ne jen oni) zestárli a nejsou to již ti klučinové které můžeme vidět na UK/DK, ale stále mě fascinují týpci v dlouhých kabátech (Crombie), martensech a s vláskama pěkně na kraťoučko poflakující se kdesi po periferiích Londýna, nebo jiných průmyslových měst.

Tetování…kdo vás krášlil? Jaké motivy máte a od kolika let?
Přez tohle je tady hlavně Pospa, má modrý už obě ruce+další části těla…Já jsem začal v 18ti a skončil asi o dva roky později a od tý doby nic. Mám válečníky a ornamenty od lokte nahoru.
Pospu tetovali kluci z G S Tattoo Jablonce nad Nisou a Highland brothers tattoo Žirovnice.

Má někdo z vás manželku, děti…psa…:-) ?
Já mám svoji ženušku a než Ti tenhle rozhovor pošlu tak budem mít určitě už kluka jako buka, nebo hezkou holčičku. Oi!

Vaše nejhorší životní situace?
Jó těch bylo, ale která byla nejhorší…Jednou mě nachytala moje kámoška s její matkou v posteli. Dvakrát mi hrozil kriminál. Fakt jsem z toho byl úplně v prdeli. Už bych to nechtěl prožít (hlavně ten kriminál, haha), ale naštěstí to nedopadlo. Dokonce jsem dostal amnestii od prezidenta republiky. Ať žije Václav Havel! Hurááá

A ta nejlepší?
Jsem rád,že jsem si vzal mojí ženu…
Honza: Jsem rád, že mám tak tolerantní přítelkyni a že hraju ve dvouch dobrejch kapelách s dobrejma týpkama.

Co byste udělali, kdybyste vyhráli nebo dědili?
Potom už bych nedělal nic. Asi by jsme s Ankou a s malým (malou) hodně cestovali.
Honza: Koupil bych si vlastní pivovar, nahrávací studio a mercedes.

Jak si myslíte, že to tady všechno jednou skončí /proč/?
Tady se nic radikálního nestane. Češi se vždy dokázali přizpůsobit…

Máte nějaké oblíbené historické období?
Oblíbené to nevím, ale dost mně zajímá pomnichovské období v našem pohraničí kolem roku 38 a období těsně ke konci války a poválečné (wehrwolf, banderovci) a ještě 50tá léta u nás.

A dobu, do které byste se chtěli vrátit či přesunout?
Asi taky ta. (Ale jen na chvíli,poznat jak to tenkrát tady skutečně vypadalo)

Mladí se k náckům dávají /a pak se toho drží/ zejména kvůli hudbě a jejímu vlivu na ně. Hákošských kapel je malinko, ale pokud něco vyplivnou, je to povětšinou hudebně zdařilé. Víte o nějaké RAC kapele, která by si zasloužila uznání?
Nacistických kapel není malinko, je jich dost! Jsou (hudebně) dobré i špatné, stejně tak je to s nepolitickými skin-kapelami. Je známo, že nazi poslouchají mnoho nepolit.skupin (Cock sparrer, Ultima Thule, Agent Bulldog…) O.K.i já mám několik CDs s nazi music a nejsem kvůli tomu přiblblej fašounek. Pro mladý, je být fašistou velký dobrodružství. Jít v partičce a bejt“ostrej“. Někteří si myslí, že dělají dobrou věc, ale jsou ještě příliš mladí na to, aby pochopili, že to všechno je jen velká sračka. Tady záleží hodně na inteligenci.

Jaký je život v …Pardubicích?
Normálka, nic zajímavého. Asi jako všude jinde. Práce, běžný starosti, když je čas tak s klukama na pivo. Občas ňákej koncert v našem nočním klubu…

Vedle koho byste se nechtěli probudit?
Petr:Vedle Karla Gotta
Honza: Vedle Evy Pilarový
Pospa: Vedle Rocca Shifrediho, má moc velký péro!
David:Vedle Pospy má moc malý péro

Máte návod jak dosáhnout spravedlivé společnosti?
To je strašně těžký, v každý “spravedlivý“ společnosti bude vždy někdo nespokojený.
Honza: Ne. Každá myšlenka na spravedlivou společnost je utopická. Demokracie přináší nejmíň zla.

Chtěli byste něco vzkázat (komukoliv, kdekoliv)?
Tobě díky za zájem. Hodně zajímavých článků a rozhovorů ve Tvém zinu.

Máte nějaké motto, které by nás všechny mělo provázet?
Zůstaňte věrni tomu čemu věříte a nesejděte nikdy na nesprávnou cestu….Jo a serte na předsudky.

A taková lahůdka… jak se vám můj časák líbí? Co byste mi vytkli?
Hodně kapel kterých neznám. (ale to je spíš můj problém, žé) Zbytečně moc levicových kapel (to je zase problém Tvůj) Ne Peťo časák je dobrej, rád si i přečtu Tvoje úvahy, když jsou o něčem. Měj se a hodně sil.