Tak jo, bojovníci, začněme s důležitou i když ne moc oblíbenou otázkou a řekněte nám o svých jménech, zálibách, věku, zaměstnání a národnosti (pokud nejste ovšem všichni Italové).
Ahoj všichni, jsme kapela Payback z italského Říma.
Já jsem kytarista Damiano, starám se o chod kapely a dělám co můžu, abych přežil, potom bubeník Matteo, který má nahrávací studio, zpěvák Fabrizio, který pracuje na plovárně, další zpěvák Luca, který zpracovává video/audio nahrávky a basák Andrea, student.

Na světě existují 2  typy HardCore. První je o realitě ulic, o nenávisti, společnosti, pýše a skinheadských kořenech. Druhý je o hovadinách, sexu, psycho úletech, hulení trávy a o dlouhých vlasech. Který HC je ten skutečný? Nebo snad jde o jednu scénu?
Vyrostli jsme na skutečné punk hardcore hudbě, nikdy nás nezajímala móda nebo trendy. Vždycky jsme šli svojí vlastní cestou a tak tomu bude až do posledního dechu Payback.

Co pro vás znamená HARDCORE ?Proč jste si zvolili zrovna tuto cestu životem? Měli by HARDCORE kids vždy prezentovat uvědomělou nejsilnější  elitu národů? Nebo jde jen o jednu rodinu spojenou muzikou?
Jsme vyděděnci, ne elita. Jsme hlučná menšina, která zkouší oslovit všechnu světovou mládež, která trpí stejnými problémy.  

Znám dost italských Oi!, Streetpunk kapel a často znějí úplně stejně. Ale váš zvuk je jiný, vytříbený, syrový a nezávislý! Prozraďte mi tajemství jak je to možné? Je to díky dvěma zpěvákům? Jak často zkoušíte?
Žádné tajemství v tom nehledej! Cvičíme jednou týdně a kdykoliv napíšeme něco nového, tak si dáváme pozor, abychom to nezahráli jako starou otřelou punk rockovou věc. A ti dva zpěváci nám v tom taky jistě dost pomáhají.

Je pravda, že jsou vItálii 2 rozdělené scény na HC a Oi!/Streetpunk včetně ska? Nebo znáte i kluky z  Oi! scény a udržujete hořící pochodeň společně? Řekněte mi víc o vaší HC scéně.
Hráváme s kapelami hrající punk rock, Oi! a se všemi kapelami hrající všechny možné druhy hardcore. Nezáleží na hudbě, ale na duchu, který uchováváš uvnitř sebe.

Hráli jste s Madball a 1 vaši píseň jste nazpívali společně s Roger Miretem z  A.F. Gratuluji k tomuto šťastnému kroku! Bylo těžké přimět Rogera, aby s vámi spolupracoval? Řekněte mi něco o nahrávání této písně.
Zařizovali jsme koncert pro AF v Římě, tak jsme si říkali, že by to byla dobrá šance zapasovat Rogerovy vokály do Bring It Back. Byl velice vstřícný, song se mu opravdu líbil i s textama byl spokojený a my jsme hrdí, že se podělil o svůj hlas na něčem pro nás tak důležitém.

Jste dost potetovaní. Jaké je normální (klasické) tetování pro HC kids? Běžně když máš potetovaný krk nebo máš „rukávy“, tak je obtížné sehnat dobrou práci kvůli předsudkům ze strany společnosti. Je to u vás stejně tak?
Milujeme tetování a někteří z nás jsou už skoro celí sjetí. Mnoho let zpátky to byl docela problém se producírovat s tak četným tetováním, protože lidé věřili, že jsi starý kriminálník nebo člen gangu! Teď už je to jiné. V Římě je mnoho lidí potetovaných a nemají s tím žádný problém. Teda pokud zrovna nemusíš pracovat v bance !

Váš názor na dnešní skinheadskou scénu? Rádi byste něco uvnitř  této subkultury změnili? Kolik členů kapely Payback se řadí ke skinheads?
Někteří z nás pocházejí ze skinhead scény, milujeme tuhle kulturu a doufáme, že poroste a že bude přibývat více kapel a lidí podílejících se na ní svou prací.

Zpíváte také o politice? O čem by vlastně měly běžně HC písně být? O nenávisti ke společnosti, odporu a hrdosti?
Vypovídáme o tom, co vidíme každý den. Na politiku máme určitě svůj názor, ale nemáme rádi když se muzika užívá jako nástroj propagandy. Upřednostňujeme říkat co si myslíme naší vlastní cestou.

Vaše 2 starší CD jsou vyprodaná. Připravujete nějaký nový materiál? CD Kings of Nothing bylo nahrané pro Valium Recordz ale Bring it Back bylo vydáno labely Countdown+KB+4 Subculture. Myslím, že to byla dobrá volba, ale proč jste se tak rozhodli?
Po mnohaleté spolupráci s Valium jsme se rozhodli přestoupit ke Countdown. Teď právě píšeme nové písně, takže si počkejte co z toho bude !!!

Přijímáte myšlenky sXe uvnitř HC scény? Je to dobrá cesta jak sebe učinit lepším a odolnějším. Ale já miluju pivo, to je moje slabost :-)
Scénu SxE respektujeme a máme mnoho přátel, kteří žijí touto cestou životem. Ale my jsme to nikdy nezkusili, protože taky milujeme pivo !

Máte píseň o úpadku vaší země. Nosíte trika Řím. Jste vlastenci? Co by bylo potřeba udělat, aby se zlepšilo žití a aby vaše zem byla silnější a šťastnější?
Nejsme nacionalistická kapela, milujeme naše město, ačkoliv nás sere z mnoha důvodů. Je mnoho věcí, které by v naší zemi bylo potřeba změnit, ale myslím, že nemáme tolik času, abychom to mohli rozebírat dál !

Přibližte nám obsah vašich písní. A přijímáte pouze old school HC nebo i new school a proč?  
My zpíváme o tom, co se děje denodenně a o našich vlastních zkušenostech. Ovlivňuje nás toho dost od punku přes old school hardcore a metal po new school hardcore a každý z nás ještě poslouchá další styly hudby. Zkoušíme to všechno dávat do kupy, aby každý z nás podal to nejlepší.

Je důležité pro  HC band setrvat na DIY labelu nebo je dobré, když se myšlenky šíří mezi více lidí skrze komerční nahrávací firmy ?  
Viděl jsem už dost kapel tvořících dobrou hudbu u velkých firem. Není to špatné když se upíší, ale nemám rád druh kapel, které změní svůj styl a postoje jen pro to, aby prodali více kopií.  

Jste italská  HC kapela. Věříte v Boha a nosíte křížky? :-)Je podstata amerického HC věřit v Boha ?
Každý z nás k víře a náboženství přistupuje po svém. Já nevěřím, protože si myslím, že náboženství je jen velký byznys, který sponzoruje a sponzoroval mnoho válek napříč historií. Ale je zde ještě spousta lidí, kteří žijí podle přikázání a berou to velice vážně a osobně a nikomu by jistě neublížili.  

A poslední vzkazky a pozdravy napříč světem ?
Děkujeme za rozhovor a pevně věříme, že si zahrajeme v Čechách, protože jsme zde ještě nikdy nehráli. Buď v kontaktu a navštiv naši stránku www.myspace.com/paybackhc
Mír !