Předávkování televizí…jaký je vůbec váš vztah k TV? Máte ji rádi nebo ji nenávidíte vzhledem ke komerci a závislosti?
Samozřejmě že ji nenávidíme! Vlastně ve skutečnosti nenávidíme všechny lidi co tupě žerou vše, co jim TV předkládá! Jsou jako zombí, věří všemu co slyší a chtějí se podobat všem známým lidem co vidí…je to zkurvená lobotomie!!!
Nenávidíme stupidní programy s neuvěřitelnými scénkami! Je to druh perverse páchané na dětech a nejde o nic víc než o schválenou diktaturu.

Vaše kapela má 3 členy. Bylo tomu tak vždycky? Myslíte, že lze udělat maximálně skvělou hrubou muziku v obsazení tří lidí?
V počátcích jsme byli 3, měli jsme zpěváka…ale žádného basáka! A potom jsem já (Antonio) nastoupil do kapely právě jako basák. Po pár letech kapelu opustil zpěvák, tak jsem se chopil sólového zpěvu a zároveň jsem hrál na basu, protože nebyl nikdo, kdo by u nás chtěl chrčet.
Postupem času jsme se rozhodli ponechat to jak to je, protože pro nás znamená náš vzájemný vztah mezi námi více než šou…s dalším členem bychom možná zněli lépe, ale narušilo by to ten speciální kruh, speciální přátelství. A působili bychom pak daleko vážněji než ve skutečnosti jsme. Myslím, že to lidi chápou, protože nejdůležitější je být sám sebou…my to cítíme právě takhle…a mimo jiné, nemusí být na pódiu zrovna 12 lidí, aby mohli plodit punk rock!!

Na vašem novém (debutovém?) CD máte píseň o Španělsku (D and C). Máte rádi Španělsko nebo máte dokonce nějaký bližší vztah k této zemi?
Ano!  Pocházím ze španělské rodiny. Celá moje rodina žije na jihu Španělska a jezdím tam kdykoliv jen můžu…takže ano, mám k této zemi bližší vztah…Mám rád tuhle zemi, ale ne všechny její části. Máme jednu píseň o Španělsku a je to hlavně o speciální atmosféře, kterou můžeš v některých částech této země prožít. Máme rádi způsob španělského života, protože lidé tam mají vždycky dobrou náladu a nemají moc zábran a my se jim dost podobáme, takže nás to tam baví jezdit a potkávat skvělé kámoše!

Zajímáte se teda taky o Občanskou válku a revoluci od roku 1936 ?
Zajímám se o historii této země, samosebou, ale to co je teď a co vidím je pro mě daleko důležitější než to, co se odehrálo v minulosti...zrod anarchistického společenství ve Španělsku a jeho vzrůst…jak lidé z dělnické třídy uchopili moc a dělali mnoho akcí proti státu…rok 36 je začátek občanské války a výsledkem jsou dlouhé a tvrdé roky plné krizí a bitev.

A co zajímavého o Francii?  Mnozí se domnívají, že Paříž je jen špinavé hlavní město plné zločinu a násilných přistěhovalců. Mají jen předsudky nebo tam tyto vážné problémy opravdu fungují (jako asi v celé Francii) ?
Zajímavosti o Francii? Těch moc není.... tahle zem je neskutečně zasraně nudná !

Nemyslím si, že to co lidé říkají o Paříži jsou předsudky. Myslím, že většina těch lidí v Paříži byla a viděli co se tam skutečně děje... to není rasistický, když seš čestný (pravdomluvný)!! Paříž je opravdu ušmudlaná a je to zkurvený město... 
Co se týče imigrantů, tak nemůžeš říct, že se všichni cizinci chovají stejně...protože to není pravda ! Ale je pravda, že jsou tam někteří lidé co se chovají fakt hnusně a rasisticky vůči Francouzům a nemají respekt vůbec z nikoho...
Všichni lidé co žijí ve velkých městech ti můžou říct, že s takovými lidmi mají problémy. A že se s těmito problémy od těch sráčů potkal každý z nich aspoň jednou. A každý kdo bude tvrdit opak  je pokrytec nebo ten, kdo žije v honosné a „buržouzní“ oblasti a nikdy se neprošel ulicí!

Byli jste zakomponováni na výběru od MAC - Spirit of the streets.  Která kapela byla z této kompilace nejlepší ?
Overdose TV ! ha ha ha ...ne,.... opravdu nevím... Myslím, že asi nejlepší byli hoši z Brigada Flores Magon a P38.

Udržujete bližší kontakty s nějakou francouzskou kapelou ? 
Dobrá, ve skutečnosti jsme moc neznali kapely, se kterými jsme hráli, takže o nich nemůžeme moc říct…je mnoho kapel, které jsou k nám přátelské, ale nemůžeme říct, že by to bylo skvělé přátelství. Jediní kdož jsou skutečně jako našimi bratry jsou hoši z kapely  „Cri d’Alerte“, jsou to punks z Bordeaux.. Zažíváme spolu hromadu zábavy, jsme skuteční přátelé a máme společnou cestu životem, stejné ideály…také máme v tomto městě velmi dobré vztahy s kapelami jako “los foiros“ ,“sons de lucha“,“mongol rodeo“,“les apaches“... ve skutečnosti je  Bordeaux jednou velkou rodinou punkerů a skinheads a scéna je velice pevná.

Zajímáte se o historii? Lpíte na nějaké velké osobnosti dějin ?
Samozřejmě, o minulost se zajímáme, ale nejsme žádní fanatici!! Historie je minulost…je důležitý vědět co se tady dělo před naším příchodem, co všechno naši předchůdci museli vydržet a za co bojovali…to všechno je hrozně důležitý, ale dnes je jiná situace a musíš žít dobou ve které žiješ….věci se mění a my musíme čelit jiným problémům.
Mám moc rád španělský anarchismus a to hlavně, jak už jsem zmínil, období pozdních let 19.století, což bylo období bojů dělnické třídy za její práva a čest. Ale taky třeba světové války jsou velice zajímavou historickou periodou!
Nemáme žádné idoly…ale respektujeme jednotlivé aktivisty za jejich akčnost…ale tím to končí. Idoly jsme mívali jako děti, když jsme poslouchali heavy metalové kapely!

Váš názor na Daniela Cohna Bendita ? Byl jedním z radikálních levičáckých studentů v roce 1968...Byly vůbec tyto demonstrace a barikády v 68 v pořádku a k něčemu ?
Žádný názor na něj nemám... nemyslíme si, že je to nějaký super hrdina…
Teď je v parlamentu... politik bude pořád jenom politik!!...a my politiky nesnášíme…

Zajímáte se o japonské kapely ? Ačkoliv jsou často „RAC“, mám je hudebně docela rád (mimochodem, nerozumím japonštině, takže se nezajímám o to, o čem zpívaj, haha!)
Nevěděl jsem, že jsou většinou RAC... zdá se to být překvapující, že v Japonsku poslouchají RAC muziku!
Máme rádi kapely jako Order, Dingo nebo Miburo, což jsou velice průbojné a drsné kapely.

Která zem je nejlepším kusem světa pro naši scénu (pořádání koncertů, ziny, kapely...) ?
To skutečně nevím, ale můžu s jistotou říci, že to určitě není Francie!! Každá zem má určitě své klady a zápory…Španělsko je např.úžasný co se týče zinů, je jich tam snad tisíc, ale žádné pořádné koncerty…Ve Francii je naproti tomu mnoho a mnoho konzíků a mnoho mladých kteří je organizují, ale scéna je stále rozdělená a nezorganizovaná…  
Všeobecně si ale myslím, že země jako Německo nebo také tvoje zem se zdají být dobrými místy pro punkovou scénu. O Německu jsem toho slyšel už mnoho a zdá se to být opravdu skvělým místem…Ale ještě nikdy jsme tam nebyli, takže to nemůžeme s jistotou říct…

Který francouzský label je nejlepší pro nahrávání a pro distribuci hudby ?
Měl bych říct WORST! Ale myslím, že je to jistě Combat Rock ... má skvělou distribuční síť po celém světě a spolupracuje s mnoha super labely jako je knock-out, atd..

Jaké zaměstnání mají obvykle členové kapel podobných té vaší? A co děláte mimo hraní vy? 
Jaká zaměstnání? Sorry, ale asi nerozumíme otázce. Pokud máš na mysli aktivity: Já (Antonio) mám distribuci s hudbou, trikama, nášivkama a plackama…

V kapele je: Jimmy (kytarista) většinu času nezaměstnaný..ale zkouší makat kdykoliv jen to jde. Le Briard (bubeník) a  já jsme studenti.. nevíme jak ještě dlouho, ale pokud nám budou za školné dávat prachy, tak studovat budeme !!!

Rrrroštěnky…na jaké části ženského těla si nejvíce ulítáte ?
Jimmy: nožky !
Birard : její peněženka... nebo její lednička J
Antonio : některé ženy jsou opravdu krásné, proto nemůžeš jednoduše říct, že určitá část jejich těla je lepší než ostatní….

Vaše první soulož ??? Ha!
Jimmy: Nevzpomínám si.... Byl jsem totálně zlitej.
Briard: Vzpomínám si, že tam bylo místa ještě pro další 2 nebo 3.
Antonio: Ojela mě dívka, kterou jsem miloval! …a hned potom se vychrápala s dalším klukem! …

Jak dokážete rozpoznat neonacisty na ulici ?
Podle jejich ksichtů!

Myslíte si, že má vlastenectví místo v tomhle světě jednadvacátého století?
Vlastenectví pro nás neznamená vůbec nic!  
Jistě, můžeš být hrdý na svoji kulturu a chránit ji, to je normální…neměli bychom zapomínat na to, odkud pocházíme…ale chtěl bys umřít pro svoji zem? Pro vlajku? Komu je co po tobě…budeš zapomenut stejně jako tisíce lidí, kteří položili jejich drahé životy ve stupidních válkách…Proč bych se měl starat o svou zemi? Stará se snad ona o mě ?
Jediný důvod za který stojí v tomto dnešním světě bojovat jsou tvoji přátelé a tvoje rodina! …ne žádná vlajka ani žádná zem…

Mohli byste nastínit styl vaší muziky? A o čem pojednávají vaše písně?
Hudba? Čistý streetpunk
Slova ? Upřímný.
Nemůžu vysvětlit o čem je každá naše písnička, ale jednu věc můžu říct: naše texty nejsou klišé, nezpíváme stupidní „punková“ hesla, jaká již byla tisíckrát předtím vyřčena jinými kapelami…zpovídáme se o nás samých a o tom co je uvnitř nás….jak žijeme své životy a jak se právě cítíme. O tom  jak jsme hrdí za svoji cestu kterou jdem, o skutečnostech a o punk rocku a o slávě této kultury.

Nějaké nevázané pozdravy našim čtenářům ?
Hey! Lidi co jeli k vám nám říkali, že je tam spousta krásných punk girls... je to pravda ?? Dobře, pokud toto některá z nich čtete, prosím zkontaktujte nás J  budeme moc rádi, když navážeme nějaká přátelství !!
Dobře, teď vážněji. Zdravíme každého punk rockera a každého skinheada, který toto bude číst a doufáme, že jednoho dne přijedeme navštívit vaši zem! ....a všechny ty nádherné dívky!J

To je všechno ! děkujeme moc za rozhovor... a opravdu, opravdu se omlouváme za zpoždění... jsme hrozně líní... Doufám, že nám odpustíš! J
Děkujeme ještě jednou.

Contact:

Mail     overdose_tv@hotmail.com

Web:    http://odtv.propagande.org