Ze všeho nejdřív se nám, Suckere, trošku odkryj a pověz nám něco o svém věku, zálibách a práci. A přibliž nám také číratce a plešouny z vaší kapely :-)

Takže, je mi 36 a už 10 roků žiju v Berlíně. Fakt nevím jak bych se popsal, ale snažím se živit děláním materiálů a návrhů pro alba kapel a podobně. Také kreslím komixy, které si můžete prohlédnout na mých stránkách (www.ss-graphics.de). Nehledě na tyto okolnosti jsem pořád stejný punkrocker jako jsem byl za mlada a nemíním z toho nějak vyrůst a také mám novou kapelu, která funguje už 2 roky a jmenuje se:
BAD CO. Project.
Jsme gang pěti lidí, kteří si vzájemně perfektně sedli a tráví spolu legrační skvělé chvíle - Billy (s ostnatými vlasy, 43 let, hraje na kytaru a má špatné skotské návyky– hrává s THE TROOPERS), Stephan (fešák, 29 let, hraje na basu a je obklopován fanynkami – je členem TOWER BLOCKS), Marti Neurotic (vyznává 77-styl, 30 let, hraje na kytaru a chlastá – hraje s FRONTKICK) a Andy, se kterým jsem už nahrál album “Sucker Stories” (punkabilly, 38 járů, bicák a bijec – je z MAD SIN). Když jsme spolu na cestách, tak jsme jako mašina, která prostě nejde zastavit...

Kdy ses rozhodl stát se součástí undergroundu a začít zpívat? Obklopovalo Tě hodně kapel, když jsi byl ještě dítě? Vyrůstal jsi uvnitř silné punkové pouliční scény?

Haha…ne, to určitě ne. Narodil jsem se v okolí Erlangenu/Norinberku na jihu Německa a když jsem byl chlapec, tak tam opravdu nic takového neexistovalo...možná ještě tak v Berlíně, kde žiju teď. Ale ani v pozdních 80tých nebo raných 90tých letech nebyl punk tak veliký jako je tomu dnes. Byl podmaněn crossoveru a hardcore a když jsi chtěl najít dobrý punk, tak jsi musel pořádně hledat...Tak jsem se rozhodl se svým bratrancem jsme společně založili vlastní kapelu. Nazvali jsme ji OXYMORON.

Možná jsi už někdy v minulosti na tuto otázku odpovídal, ale já se Tě prostě musím zeptat...proč Oxymoron vlastně přestali fungovat?

Myslím, že se tehdy nakupilo dost problémů najednou a tak jsme se rozhodli dát na nějaký čas kapelu k ledu. To je náš termín pro to, že se kapela prozatím jakoby rozpadla...Ke konci už jsme neměli to správné složení členů a byli jsme už unavení neustálým střídáním hráčů. Taky proběhlo pár hádek a například já a náš bubeník Bjoern jsme měli naprosto odlišné pohledy na různé věci, takže jediná možná volba byla kapelu rozpustit. Aspoň se to tak v tu chvíli zdálo. Myslím, že bychom jednoho dne mohli Oxys znovu vzkřísit, ale to se nemůže stát jen tak mrknutím oka. Řekněme, že by to nebylo příliš vhodné...

A po rozpadu Oxymoron pokračují jeho členové v nějakých dalších kapelách? Nemá někdo od vás prsty vedle Bad company také v Towerblocks ?

Ne, pokud vím, tak mimo mě není nikdo z bývalých členů zainteresován v nějaké jiné kapele.

Podle mého názoru byl /a stále je/ Oxymoron nejlepší streetpunkovou kapelou v Německu!!! Souhlasíš se mnou? Nebo jaká další kapela je podobná ba dokonce ještě lepší?

Ano, souhlasím s tebou, že žádná jiná kapela jako Oxymoron v Německu není. Kapela s tak specifickým zvukem se prostě nevyskytovala dlouhá léta a to minimálně po dobu naší existence...Dnes však je všude spousta nových dobrých kapel a hodně z nich hraje styl, který preferujeme i my. Towerblocks tvrdí, že my jsme jejich hlavní inspirací a můžu říct, že pokud někdo bude znít podobně jako Oxys, tak pak to budou právě oni!  

Tvoje angličtina je precizní. Naučil ses ji sám nebo jsi pobýval v zahraničí?

Hlavně jsem se ji učil ve škole, potom jsem začal číst anglicky psané knihy a poslouchat hlavně britské kapely, u kterých jsem se snažil chytat slova a smysl, a tak dále...Když jsme byli s kapelou na turné, tak jsme několikrát strávili dost týdnů v Anglii a ve Státech, což mi taky strašně moc pomohlo...

Omlouvám se za tuto otázku, ale CD Feed the Breed pro mě osobně není tak silné jako ta alba před ním. Cítíš to také tak? Nebo jde pouze o mé pocity?

Neřekl bych, že je méně chytlavé nebo slabší – možná není tak přímočaré, ale podle mého jsou písně lépe kompozičně udělané...Nechtěl jsem, aby čtvrté album znělo stejně jako první nebo druhé, protože každý se během let vyvíjí. Například dnes raději zpívám a hraji písně z “Feed the Breed” než z alba “Fuck…”, a nové písně jsou vždycky atraktivnější než ty staré...

Jsme obklopeni komerčním punkem, což má ale i pozitivní stránku. Třeba když se ucházíš o zaměstnání, tak že šéfové nejsou až tak moc šokovaní kvůli sestřihu nebo potetovaným rukám. Je u vás stejná situace? Nebo je to pro punkery stále stejně složité dostat dobrou práci?

Myslím, že to není tak drsné jako to bývalo zhruba před deseti nebo dvaceti lety, ale stále je mnoho takových, kteří tě nebudou chtít zaměstnat jen kvůli tomu jak vypadáš. Záleží na tom kde pracuješ a co je tvojí pracovní náplní. Hodně starých punkerů má dnes své nahrávací firmy, agentury, tiskárny a podobně, protože pro ně bylo snažší začít si vydělávat na sebe samotné. Pokud máš tuto šanci, pak je to skvělé, protože nejsi součástí zkurveného zaměstnaneckého systému...

O čem by měl punk rock být? Někteří ho mísí se sociální revolucí, jiní pouze s pivem a ženskejma. Taky se objevují ve větší míře White power punx. Je politika uvnitř punku chybou?

Nemyslím si, že by bylo chybou přemýšlet nad svým jednáním – to je prostě nutnost!
Každý se musí zajímat o věci okolo, pokud je něco špatné nebo naopak dobré a ne jen sedět a nestarat se o nic...podle mého nejde o politiku, ale o podstatu punku: individuálně myslet a prověřovat si vše co se děje okolo a nehltat všechno čím tě krmí...
Chci žít svůj život svobodně bez toho, aniž by mi někdo říkal co musím dělat nebo v co mám věřit. Chci si užívat a opít se když zrovna budu chtít, ale také chci mít zajištěné věci související s mojí existencí – nemyslím teď zrovna sociální revoluci, ale minimálně něco, co udrží celý ten kolos v chodu... proto jsou důležité třeba písně, které inspirují ostatní lidi k individuálním činům...A White Power nemá vůbec nic společného s punk rockovou scénou, takže ať se tihle zmrdi držej radši dál!

Nejsem si jistý, jestli jste někdy hráli v České republice. Byli byste rádi za pozvání? Kolik peněz si máme připravit :-)

Ano, s OXYs jsme v Čechách několikrát hráli – v Praze byla skvělá atmosféra! Rádi bychom si to s BAD CO. brzy zopakovali. Snad by někdo od vás mohl pomoci...???

Co Tě hudebně ovlivnilo? Posloucháš často svá vlastní CDčka? Prozraď mi více o svém novém CD, které by mělo brzy vyjít...

Svá vlastní CDs nijak obzvlášť často neposlouchám a když jsou vydaná a dokončená, tak už skoro vůbec ne...Ovlivnily mě punkové britské kapely raných 80tých let jako Blitz, Exploited, Test Tube Babies, One Way System… a Cobra z Japonska. V minulosti to také byli interpreti jako Joan Jett, Billy Idol, Extrabreit, Motörhead… ale žádné techno nebo hip hop sračky.
Momentálně řadím mezi své nejoblíbenější Segismundo Toxicomano, Far from Finished, Stage Bottles, Pistol Grip...
Nové album je už kompletně napsané a nacvičujeme ve zkušebně, abychom byli připravení do studia. Bude to více od podlahy než minulé album, ale jde vlastně o další kapitolu, takže styl bude i tak podobný. Bude se jmenovat “Mission Mohawk”…

Podělíš se s náma o nějaké okořeněné zážitky a životní situace?

Pche… zažil jsem už tolik neuvěřitelných příhod...hlavně pokud jsme byli na turné s kapelou...mohl bych o tom napsat knihu! Pamatuji se třeba jak nás honili fízlové v San Fransiscu tisíc mil, protože jsme byli obviněni ze zmlácení a okradení nějakých černochů...nebo jak jsme byli málem zlynčovaní černým gangem v ghettu v Atlantě...mezi dobrou zkušenost patří třeba i to, že jsem otevřel ráno oči po noci, během které se zdálo, že ji nemůžu nikdy přežít...

Co by sis přál pro sebe osobně a dalším lidem do příštího roku ?

Zdraví, srandu a dostatek rock’n’rollu…!!!
Nejdůležitější je užívat si život, jehož běh si určuješ sám, takže se ujistěte, zda-li to tak skutečně je!
Na zdraví a všechno nejlepší,
Sucker