Zde vám přináším rozhovor s velice zajímavou osobou. S raperem-válečníkem. Sympatickej chlápek co se rád obléká do věcí od OutLaw, Everlast, Hooligan, ACAB nebo třeba Mentalita Ultras. Miluje fotbalovou Spartu, miluje RAP a dělá ho setsakramentsky dobře. Je to král a pán metafor. Je originální a na jeho fošnách nenajdete nějaký vyloženě slabý vál! Vydal také kooperační album s Americkou kapelou. No co budu vykládat, kupte si jeho CDs, nikdy už je nepustíte z ruky, to vám můžu odklepnout! MARPOvi děkuju a vážím si hlavně toho, že taková “hvězda” poskytla rozhovor i tomuto zinu! Díky, kamaráde!!! Rozdejchat se a jdeme na to...a nezapomenout, že jeho nenávist k ACAB je stejně hutného rázu jako kteréhokoliv jiného chuligána ;-) A zakomponovat to umí vskutku brilantně!

Osobu MARPO by měl každý znát. Kdo Tě nezná, ten by si měl poslechnout Tvé písně a určitě by zůstal v úžasu z Tvého RAPu. Rap je, jak jsem pochopil, styl muziky spadající pod hip-hop. Ale co je to ten hip-hop? Životní styl? Můžeš mi to trochu přiblížit?
Pro mě je to hudba, kterou rád tvořím a mám tolik rád! Životní styl to pro určitě spoustu lidí je taky.

Tvé poslední album RAPSTAR je Masakr s velkým „M“. Jde o velice propracovanou hudbu s různými dovětky, vsuvkami, hosty. Jde o velmi složitou a vynikající strukturu. Myslíš , že by taková hudba měla být v rapu pravidlem? Nebo jsou jen důležitá slova a u hudebního doprovodu se musíme nutně v rapu spokojit s málem a jednoduchostí?
Jsem rád, že sis toho všimnul. Snažil jsem se Rapstar promakat co nejvíc to šlo, ať už zpíváním, rapem a já nevím čím vším. Jsem rád, že to má úspěch. Rozhodně by měl bejt rap promakanej, líp to zní :)

Co je podstatou tvoření dobrého rapu? Stačí na to 1 člověk? 
Rozhodně, dyť texty si každej píše sám, hudbu si lidi dělaj taky.

Musíš být určitě dobrý komponent.Máš dost písní podkreslených pianem. Jaké instrumenty máš doma? Nebo to vše jde jen skrze elektronické varhany?
Mně beaty dělaj beatmakeři, jmenovitě Gipsy, Kfied, Mister KA, Vandalized Productions, Sean Divine atd. ...To je otazka spis na ne :)

Jak si vůbec vzpomínáš na své úplně první seznámení  s hudbou? Čím to vše začalo? 
Tak poněvadž jsem z hudební rodiny, tak vlastně už tím že jsem se narodil jsem se seznámil s hudbou. Jezdil jsem s tátou po koncertech už ve 3 letech a v tom věku začal hrát na bicí.

Co bys doporučil novým začínajícím raperům? Jak žít, jak se chovat?
Dřít, dřít a dřít!!! Je tu milion lidí co se nestyděj svoje věci ukázat světu, i když je to šílený !!!!

Máš skvělé, ortodoxní texty. Vyhýbáš se přitom například politickým klišé. Inspiruje Tě samotný život?
Určitě jo, ale ne tím, že jsem nafoukanej, ale těma metaforama. Čerpám je ze života. Já bych neřek, že se něčemu vyhýbám, ale spíš až mě něco natolik nasere, že o tom udělám fak dobrej text, udělám ho.

Máš pocit, že se někam posunuly Tvé texty od dob CD Původ umění? A kam budou směřovat dál?
Na novým albumu bude nejspíš minimum battle rapu a ukážu zase lidem nový věci a nový postupy.
Posunujou se dopředu, vylepšujou se, zdokonalujou. Asi tak bych to viděl !

Na co jsem u Tebe nenarazil (za což Ti jsem vděčný!), jsou texty o hulení. Toho je ale v rapu všude mrtě. Myslíš, že o tom by rap být neměl?
Hele ať si každej rapuje o čem chce, já nehulim, tak o tom nebudu rapovat, víš jak !

Jaký názor máš na dnešní pouliční mládež? Každý je dnes skoro hoper. Nebo se tak aspoň strojí. Dělaj to kvůli hulení, módě, nebo proč? Je to trend, který vidíš rád?  
Je to šílený, ale víc šílenější je slovo hoper z kterýho mi běhá husí kůže !! Hop, hoper, hipicek, kurva kdo tuhle píčovinu vymyslel ? Je to RAP !!!!

Jak to vůbec probíhá na takovém hip-hop koncertu? Lidi maj ruce nahoru a mávají? Dokázal bys vůbec atmosféru takového okamžiku laikovi popsat? POGO! :-)
To je koncert od koncertu, někdy se publikum "stydí" a začne dělat bordel až od půlky třeba, ale někdy je to vod začátku blázinec až do konce :)

Jsi zainteresovaný v muay-thai. Jak často trénuješ v Hanumanu a jak dlouho?
Bude to 3 roky a něco. Trénuju denně, když je před fightem, tak 2x denně.

Teď zrovna běží na Streamu Peklo s Landou. Potkáváš se s Danem na tréninkách? Jak s ním vycházíš?
Ono to bylo předtočený. Takže jsme se nepotkávali, jen jednou na sparingách mám takovej dojem.
Jak s nim vycházím? Velmi dobře, s každým vycházím dobře! U nás nepanuje nepříjemná a negativní atmosféra!

Rapstar je 100% Tvoje nejlepší album. Žádné pomalé tracky, určeno pro tvrdé chlapy. Budeš na této cestě pokračovat? Co chystáš na nové album (pokud Ti tedy čas dovolí nové uskutečnit)?
Zatim nevím, pomalu to dávám nějak dohromady, tak uvidíte kam se to bude ubírat, to vím jenom já :)

Občas narážím na celkem vulgární texty (jako sám život!).Jak se na to tváří třeba Tvoje holka, ke které máš jistě respekt? :-)
Ona mě zná, takže ví jakej sem a tohle vůbec neřeší, ona hiphop neposlouchá za což sem vdecnej. Když vidím všude okolo ty hiphop groopies tak se musim smát kdo co kde chytne, yall know who IM talkin about :)))))) Ouuu

Oplýváš celkem nespoutanou hrdostí, což je v pořádku..To v Tobě vypěstoval muay-thai?
Ja byl vždycky hrdej člověk. Sem rád že v Hanumanu jsem potkal naopak víc takovejch lidí. Hrdost je to poslední co člověk má ! Jo a zdraví no !

Jak ses vůbec poznal s Gipsym? Existuje v rapu taky tradice undergroundu (jako třeba v punku a hardcore DIY), nebo je to jedině dobře, pokud raper podepíše smlouvu s velkým labelem?
Je underground i komerce, taková rádoby fráze tady. Buď je pro mě dobrá nebo špatná hudba. Buď se mi to líbí nebo ne !

Nějaké vzkazy čtenářům, nějaké motto, které by nás mělo provázet ?
Díky že posloucháte moji hudbu a následujete mě, díky že nevypalujete, jesli teda nevypalujete a podporujete koupi originálu. Diiikeeeyyy :)