KEV TURNER
(ex-SKULLHEAD band)

Po osobité a exkluzivní zpovědi George Burdiho (ex-RAHOWA) pro minulé číslo SkinReadu (no.10) přicházím s dalším, pro někoho možná opět šokujícím, dílem. Tentokrát se nám k buddhismu obrátil Kev Turner. Zanevřel i na rockovou hudbu a dle všeho kolem sebe šíří jen pozitivní energii. A to hlavně pomocí techna a elektronické hudby. A to vše ve svých 50ti letech. Inu, podívejme se, jak člověk dokáže obrátit o 180° a zamyslete se hlavně „PROČ“. Hezké počtení přeju...

...“ hlavním důvodem proč jsem scénu opustil bylo uvědomění si, že nikdy nic nezměníme, dokud nezměníme sami sebe...“

Keve, máš velkou zálibu v tetování, že? Disponuješ svým vlastním tattoo studiem? Je tetování tvým hlavním pracovním úkonem? A nechal sis nějaké ze svých tetování (nějaké politické motivy například) už předělat? Nebo tvé tělo stále ještě zdobí emblémy vryté do tvé kůže v letech, kdy jsi byl členem White Power Movement ?
Takže ze všeho nejdřív, ano, jsem tatérem a dělám to už 33 let. Mám své vlastní studio. A jediné tetování, které jsem si nechal předělat, byly ty těžké boty na mém obličeji, protože s sebou přinášely až moc problémů. 

Byl jsi jedním z nejdůležitějších a nejznámějších mužů britské WP scény. Proč ses rozhodl nechat všechno být. Přispěl k tomu nějaký negativní tlak zevnitř scény? Mám na mysli stupiditu určitých členů, bezhlavé násilí atd.?
White Power scéna se stala naprosto prolezlou různými zákeřnostmi, zradami a jiným hnusem. A takzvaní soukmenovci se stali nízkopudovými idioty...
Myslím si, že hlavním důvodem proč jsem scénu opustil bylo uvědomění si, že nikdy nic nezměníme, dokud nezměníme sami sebe.

Stále nosíš Thorovo kladivo. Přesto říkáš, že tvůj zájem je orientován na buddhismus. Uctíváš tedy své předky? Nebo máš rád Ásatrú a Vikingy jako definici pro nefalšované spojení a sepjetí s ryzí přírodou?
Pořád nosím Thorovo kladivo, protože si v sobě rád uchovávám poznatky a vjemy z minulosti. Zajímám se o buddhistickou filozofii, ale na druhou stranu i o další filozofické směry. Já v podstatě neuctívám nic. Pouze identifikuji sám sebe ve spojení s pozitivní energií, která existuje v rámci celého vesmíru.

...“ Můj vzkaz všem zní: Nelžete sami sobě “...

Kdysi jsi chtěl změnit společnost a stát skrze svoji rockovou hudbu. Stále v sobě nosíš ten stejný pohled na svět? Nebo v tvé hlavě teď pracuje naprosto jiná ideologie? Co bys vlastně chtěl vzkázat všem těm dalším  „skinheads“ na celé zeměkouli? 
Nikdy jsme nechtěli změnit svět. Pouze jsme chtěli skrze naši hudbu přimět lidi, aby si byli více vědomi pravdy. Aby ji více vnímali.
Dnes už razím cestu, ať si každý udělá svůj názor raději sám.
Můj vzkaz všem zní: „Neobelhávejte sami sebe“. Ta cesta začíná uvnitř vás samotných. Váš způsob myšlení se podepíše i na vašem jednání..........

Poslouchal jsem CD Return to Thunder a musím říci, že zní docela dobře. Poslechneš si ještě čas od času nějaký ten rock a nebo už se orientuješ pouze na techno? Řekni mi něco o tvém projektu Techno-T.
Album Return to Thunder bylo mým rozloučením se s rockovou hudbou.
Preferuji elektroniku jakožto nekonečnou studnici možností. Techno-t je už dávno passé, kamaráde. Ve své době to byla fajn věc, ale už jsem to nechal plavat. Věnuji se teď děláním D.J. a vyjadřuji se skrze muziku a tetování. 

Znáš Novacosm jakožto projekt George Burdiho (ex-Rahowa)? Dle mého je to dost zajímavá muzika plná energie a třeba i hinduistické teologie.
Neznám tento Burdiho projekt.

Doufám, že jsem tyhle otázky nestylizoval moc hloupě. Pokud ano, tak se omlouvám...Ale prostě jsem se tě chtěl upřímně zeptat...
Tvé otázky vůbec nejsou hloupé, můj příteli..buď na sebe opatrný a opatruj svoji rodinu. Přeji ti do života jen to nejlepší.
Kev.