Jesus Skins
Band-Story – přísně tajné

Partička těchto kluků měla projekt JESUS SKINS zřejmě předepsaný už od raného mládí. Nebo jim to nalinkoval Bůh? Možná...Mathäus, Markus a Lukas se znali už od dětství. V 80tých letech spolu chodili do náboženského křesťanského skautu (obdobná poznávací mládežnická organizace jako u nás) a u táboráků spolu zpívali náboženské písně. Po jednom výletu do Londýna v roce 1991 se tam Mathäus zamiloval do anglické Oi-Scény a učaroval mu Skinheadský kult. Jeho přátelé ocenili toto nadšení a vzhlédli se ve stejné cestě jako on a během půl roku se začalo objevovat dost zapálených a odhodlaných Skins a Renees, kteří se zorganizovali pod jednoznačným názvem Jesus Skins.
Uběhl necelý rok a osudoví 3 chlapci se seznámili na večírku věnovaném sv.Johannesovi a rozhodli se svůj cíl nanebevzetí posunout o kus dál. Dohodli se tak na založení kapely, aby své poselství mohli šířit dále. Za zmínku stojí fakt, že i když bychom sv.Johannese v Bibli možná našli, tak ale ve slangu je to pojato tak, že šlo o Párty na oslavu Penisů, tudíž i plodnosti :-) Zkuste to hodit do slovníku argotu a uvidíte, jak přímočará a milá může být křesťanská víra :-). Mathäus tedy do budoucna nebude jen dalším prorokem jako byl své doby samotný Ježíš, ale bude i neoblomným Skinheadem a vášnivým zpěvákem kapely nového fenoménu: JESUS SKINS.

Je třeba dodat, že Jesus Skins jako lokální (ne však málo početná) skupina skinheads a renees z  Hamburgu a okolí byli vždy pro čistou víru a z textů to pramenilo. Stavěli se proti rasovým tak i náboženským předsudkům. A to jedno období tak striktně, že skupinky Jesus Skins běhali po městě a doslova naháněli neonacisty. Ale Jesus Skinheads se vždycky stavěli proti systému církve! Proti státnímu uskupení a jeho prodlouženým prackám, čímž církev skutečně je. Kritizovali postavení církve během několika válek, hlavně pak její období během Druhé světové vojny. Církvi se to samozřejmě nelíbilo a spor došel až tak daleko, že se Jesus Skins díky médiím zdiskreditovali a byli osočení z nacismu!!! Dokonce byla cenzurovaná i jejich píseň „77 heisst Gruess Gott“, ačkoliv v ní spontánně přirovnávají 88 k nazi odpadu (šrotu)!
Bohužel, tento boj s církví, potažmo státem, nemohli Jesus Skins vyhrát a výsledkem bylo cenzurování této písně! Vyšly i 2 druhy CDs. Druhá edice již byla zcenzurovaná. Ten, kdo vlastní tu první, je dnes velmi šťastný sběratel :-) Ve finále se jen můžeme dohadovat proč vlastně přestali Jesus Skins existovat. Ale když si uvědomím jaké měly obrovské problémy například black metalové kapely, které chtěly v Německu v minulosti koncertovat pod svými zástavami, tak mi zapadají kolečka do sebe docela jasně. Církev na západ od nás je strašně moc vlivná a hýbe bohužel i veřejným míněním a státním aparátem, potažmo jurisdikcí! Nic proti náboženství a víře, ba naopak! Ale VŠE proti shnilé církvi a zkostnatělému aparátu!
Ale vraťme se zpátky do osvíceného období. Pod posvátným jménem JESUS SKINS bude nadále kapela čím dál známější a je pravdou, že "Jesus Skins" se hodně svým osudem vzhlíželi v "Red Skins". Obě uskupení totiž od začátku stály za svým přesvědčením a hlavně za svými přáteli. Zatímco Red Skins se zúčastňovali festivalů na podporu dělnických práv a SWP (hlavně během hornické generální stávky), tak Jesus Skins v budoucnu uspořádali několik sezení a několik festivalů na objasnění o co vlastně jde jim. Podobnost mezi oběma odhodlanýma skupinama byla více než zřetelná.
Pátý člen kapely Judas byl přibrán jako druhý kytarista a do hudebního komba zanesl nový vítr změn. V prosinci na narození Krista v roce 1997 se po několika zkouškách Jesus Skins odhodlali vystoupit v Kulturáku a měli nevídaný úspěch. Sál byl narvaný k prasknutí a publikum bylo více než potěšené. 

Ale zřejmě i tato kapitola byla psaná Bohem a jeho osudovou rukou a Jidáš neudělal svému jménu ostudu ani tentokrát. Propil a zpronevěřil totiž všechny vytěžené peníze z tohoto večírku v centru města! Tyto finanční prostředky měly být zaslány křesťanským brigádám, které pomáhaly v Jižní Africe. Pod tíhou kritiky a hněvu se v Jidášovi hnulo svědomí a byl vyhozen z kapely. Po této personální změně pak vítr na chvíli utichl a kluci nahráli svoji demo kazetu  "Seven Boots From Heaven" , která je právem tituluje na bezkonkurenční vynálezce a propagátory křesťanského Oi! v Německu.
Poté už následovalo turné po Německu a v blízkém přilehlém zahraničí. Vše s obrovskými úspěchy. V roce 2000 vydali singl "8 Fäuste für ein Halleluja " pod svojí značkou  "I.N.R.I.77 Records", který byl ihned beznadějně vyprodaný.
Pak už přišlo jejich CD "Unser Kreuz braucht keine Haken " (koprodukce Impact Records a  Knock Out Rec.), které přivábilo pozornost médií a o cenzuře písně "77 heißt Grüss Gott" už jsem psal o kousek výše. 

Bohužel po obrovských úspěších nastává nejsmutnější období kapely a také brzký pád této hvězdy.
Skoro posmrtně pak ještě vydávají s americkou kapelou  JEWDRIVER split CD, které vychází i jako LP a picture disc. JEWDRIVER určitě také stojí za poznámku, protože jde o cover/revival band Skrewdriveru, akorát že tyto písně jsou laděné do Tóry a židovského ekvivalentu. Tudíž sabat pro všechny židovské skinheady :-)

Členové Jesus Skins se rozptýlili do několika kapel, z nichž jejich největší vliv a přítomnost je znát asi v kapele 8 BALLS.
Píseň Jesus Skins byla zařazená i na fotbalový výběr, který vyšel u nějaké independentní německé značky a také jsou na Knock Out in the 8th round kompilaci a určitě také na výběru skinheadských kapele SKINHEADS GEGEN RASSISMUS. Stejně tak byste je našli s jednou písní na tribute-CD punkové skupině SLIM s názvem Alle Gegen Alle.
Před pár lety vyšel ještě prima výběr s názvem LET THE BOMBS FALL, na kterém jsou do té doby nepublikované písně Jesus Skins a po poslechu musím říci, že jsou dost antinacisticky orientované... Tento rok jsem objevil jejich zbrusu nový vál pro kompilaci Antifašistické akce s názve Jesus Fighting Crew !

Oi! Oi! AMEN! GOTT MIT UNS !