Je to pro mě čest představit ve svém zinu vaší striktní čistě SHARP kapelu! Před mnoha lety jste nahráli mini-CD u BDS a poté jste se rozpadli. Je to tak? A proč vlastně?
Kapela se rozpadla po chaotickém, ale skvělém americkém turné. Basačka opustila kapelu uprostřed turné a zachránil nás až kámoš Michael, který se postupně naučil píseň po písni a my tak mohli aspoň to turné dokončit. Po našem návratu do Francie jsme celkem lehce našli nového basáka, ale přesto jsme se rozpadli, protože už u dalších členů chyběla nějaká motivace. Ta kapela byla založená nějakými lidmi a nikdy není jednoduché ty lidi jen tak vyměnit. Takže kvůli různým pohledům na věc jsme se prostě rozpadli

Prozraďte nějaké lahůdky o členech HxT. Práce, záliby. Myslím, že nějací členové byli profesionálními žoldáky, je to tak ?
3 z nás byli v armádě z povinnosti, protože to tak už u naší generace muselo být (je nám kolem 40ti let!). Někteří si to zvolili jako běžné zaměstnání a podepsali to na 3 roky nebo 1,5 roku. Takže já a David jsme to taky podepsali. A jinak teď běžně makáme, to je samozřejmý!!!!!
Žít jako šváb a čekat jen na státní příspěvky, to není zrovna moje cesta životem. David a já máme děti, takže mít trvalý příjem je pro nás více než nutné a proto zastáváme toto stanovisko. Takže chodit do práce pro nás znamená úplně normální věc.   
Alex je prodejní manažer specializující se na čerstvé produkty, Vincent je technik pro kabelovou televizi, Momo je správce baru a vlastník Disagree records (HxC punk label).
David pracuje už více než 15 let pro francouzskou poštu a já jsem specialista a konzultant ohledně úmrtí (prostě pracuju u Havranů). Máme také své sportovní záliby a David, Alex a já pořádáme toulky, navštěvujeme koncerty a moshujeme jako v pekle…
Zabývám se i humanitárními asociacemi (vegetariánské & pro-tibetské) Www.re-actionscitoyennes.fr & a všichni jsme zainteresovaní v punkové-Oi!-HxC scéně.

Uvnitř bookletu je fotka velmi pěkné rejny. Už s váma teda nehraje? Šlo o tu basačku, že ? Je svobodná nebo zadaná? Prozraď mi její e-mail, haha.
Je to moje bývalá přítelkyně a skutečně jde o tu, která opustila kapelu uprostřed turné. Už se k tomu nechi víc vyjadřovat. Není to sranda a to ani pro kapelu a ani pro mě.

Lidi z Paříže mi říkali, že je to město bez nácků. Je to pravda? Popište mi vaši lokální scénu (kapely, kluby, posádky, problémy)...
Co myslíš tím „bez nácků“? Čtení v myslích lidí a potrestání každého kdo smýšlí jinak? Faktem ale je, že na ulicích už náckové prostě nejsou. Staří náckové z 80tých let už jsou dnes dost staří a buď jsou ve vězení, nebo zemřeli a nebo se prostě změnili. Takže už nejde o tak silné hnutí jako tomu bývalo mezi léty 83 & 93. Pouze zřídka se vyskytnou na nějaké show.
Skinhead Scéna se změnila z extrémního prava na extrémní levo. Násilí se změnilo na politické barvy a všude kolem je spousta netolerance a nenávisti. Skinhead není politickou záležitostí a není žádná pochybnost o tom, že Skinhead nemůže být nazi/rasista. Vždy půjde jen o rasistického sráče, který nám ukradl naši kulturu a styl oblékání.
Na druhou stranu pokud „rudí“ podali jiný náhled na skinheadský styl, pak to udělali jen proto, aby získali nováčky a mladé blázínky z komunistické strany, anarchistických odborů a rudých syndikátů.
My tyhle věci nepotřebujeme. Skinhead movement je jasně proti-rasistická cesta životem a nepotřebuju k tomu rudou hvězdu, abych dokázal, že to tak je.

Kluby jen velmi vzácně akceptují Oi! a punk kapely, ale stále je tady pár míst, kde si můžeme něco uspořádat. Pařížští punk rockers & rockin street  jsou dobré posádky co pořádají dobré akce a stejně tak i 40 oz orgazm. Scéna v Paříži je ale rozpolcená. Jde čistě o pařížskou a francouzskou věc. Na jedné straně máš staré kumpány jako my a pár dalších, které zajímá HxC & reggae a kteří chodí prakticky všude kam se dá a na druhé straně máš mladou generaci...
která je mnohdy extrémně netolerantní a levicová a nesnese se třeba s mladými Sharp, kteří jsou nepochybně tím nejlepším co tato scéna má (navštivte např.stránky kapely Streetkids). Bojují za skutečnou skinheadskou cestu životem a nachází se v tom pověstném „nepolitickém“ středu a jsou napadáni z obou stran a to jak nácky tak i levičáky. Je čas rozhodnout se kde stát: nemůžeš si s každým potřásat pravicí a být každého kámoš.

S kapelami které se prohlašují za pařížské Oi! je to podobné. Pokud chtějí něco dokázat, pak by měly zavrhnout internet, skončit hrát samply PS3 a konečně se začít OBJEVOVAT NA ULICÍCH Paříže. Možná by to mohl být dobrý začátek.

Soudím dle vašich znaků, že jste velmi vlastenečtí. Mnozí tvrdí, že Paříž je velice špinavé a násilné město. Myslím, že vy Paříž milujete. Můžete mi říci pár hlavních důvodů proč tomu tak je a proč máte Francii jako celek tak rádi ?
Nejsme zase tak moc patriotičtí & hlavně nejsme političtí !!
Neovlivníš přece to kde se narodíš a kde žiješ! Žijeme ve Francii, tak ji buď budeme mít rádi nebo budeme makat na tom, aby to bylo lepší. Není horší věc na světě, než když lidé jenom žvaní a nikdy se nevynasnaží udělat něco pro změnu ! Modrá, bílá a rudá je naše vlajka. Naši praotci bojovali proti nacistům právě pod touto zástavou a já se skutečně stydím, když vidím rasistické sráče holdující pod touto vlajkou a když ji užívají jako symbol „white power“ !
Jsme hrdí a bez předsudků; Být hrdý na to být Francouz neznamená být nadřazenější nebo lepší než ostatní. Milujeme Paříž. Je to skvělé město se starými hradbami, miliony kulturních památek, mnoho akcí, koncertů a na každém rohu spousta pěkných prdelek.
Není to násilné město. Nebo možná je, ale jelikož tady žijeme, tak nám to už ani tak nepřipadne. Ale násilí se můžeš i vyhnout. Můžeš ho vyhledávat, můžeš do toho nevinně spadnout a nebo být od toho všeho v bezpečné vzdálenosti…A když problémy přicházejí, je dobré být na to vždy připravený: naučte se to od nás (kravmaga skinhead crew !!!)

Všichni máte mnoho tetování. Na vašich pažích jsem viděl logo „Oppressed“, „Trojan/SHARP helmice“ a nějaké sXe motivy. Chci vědět o vašem tetování víc, mám to totiž taky moc rád!!!
Jsem z generace, kdy bylo daleko normálnější vepsat si do kůže cestu jakou žiješ, co posloucháš a kérky byly vlastně naším příběhem. Takže mám kusy jako „život je bolest“, „neviditelný a nespoutatelný“, „mlčení je zrada“, „drug free“…Taky několik názvů kapel jako: sham 69, 4 skins, blitz, oppressed, cock sparrer, madball, floorpunch, carry on...a mnoho mnoho dalších k vyjmenování. Mnohé z nich nejsou žádným uměleckým dílem, ale moje kůže vypovídá o příběhu mého života a občas je to neveselé..tak jako život.

Co pro vás vlastně znamená „být skinhead“? Máte vzhledem ke svému skinhead image problémy na ulicích, protože lidi nevědí o co běží ? 
Jak už jsem řekl, tak Skinhead není politická věc, nýbrž street-cesta životem, oddanost k muzice a čistému stylu oblékání & přátelství. Třeba příklad: Marcus, Jason & původní NYC S.H.A.R.P skins měli už po krk white power sraček, které zanášely skinheadskou scénu. Zaujali postoj & odlišili se: a my tu jejich ideu už držíme více než 20 let.
BOJUJEM ZA SVŮJ STYL: REBELOVÉ Z DŮVODU ! Nemůžeme nechat lidi, aby na nás plivali a to ani rudé, ani nácky ani jiné idioty. Koho zajímá jestli jsme oblíbení nebo ne? Jsme špatní hoši. Pouliční násilníci, noční tuláci, k čertu s tím! Když jsi Skinhead, tak budeš mít vždycky nějakého nepřítele. Jsme odlišní a jsme na to hrdí. Nechceme se zařadit a máme to tak rádi! A je to pořád dokola. Jen vzácně je v TV nějaký dobrý dokument. Třeba “this is england” může být brána za jedinou realistickou movie, založenou na vlastní zkušenosti režiséra, který se pokládá za Skinheada. Náckové a rudí se stále snaží uzmout kus ve skinhead scéně. SRÁT NA NĚ ! Nejsou to skinheads. Oblékají se jako my, ale jsou to obyčejné děvky! Skinhead je o tom bojovat za svá práva být odlišný, takže vždycky se najdou lidi, kteří neporozumí kdo jsme a jací jsme a…můžeš strávit pár minut vysvětlováním, ale hlavně: nemůžeš porovnávat závodního koně s oslem !!!!

Na vaše koncerty chodí i černí skinheads. Děje se tomu tak ve Francii často? Je fajn vidět takovou soudržnost. Philippe, ty máš na svém myspace i obrázek s šesticípou Davidovou hvězdou. Jsi Žid? A má vaše crew další židovské skinheady? 
Naše šou jsou přeplněné a způsobují slušné vibrace. Skinhead není kultura postavená na barvě pleti. Máme dost černé kořeny, vzešli jsme ze ska a jsme synové jamajské kultury. Oi! Show jsou tu pro zábavu a ne pro probírání sraček. Hardtimes jsou kapelou, která věnuje svoji energii pro pozitivní postoj a pozitivní jednání a zvyklosti…občas vyceňujeme zuby…ale jen zřídka kdy koušeme. Ale velká smůla pro ty, kdo se nám postaví, protože mi dokážeme slušně ublížit.
Jsem Žid a v Paříži je pár dalších židovských skinheadů. Takže slyšte: Každý židovský skinhead & skingirls, bootboys a hardmods jsou vítáni na každopátečním shabbatu stráveném s námi! Skinheadský shabbat Vládne !
 
Zajímáte se o politku? Vím, že jste (SHARP) apolitičtí skinheads, ale politka je všude okolo, takže se vás na to zeptat musím :-)
Jsem v kontaktu s originální New Yorskou SHARP skins posádkou od začátku 90´tých let & francouzští skins, kteří v roce 88 dovezli SHARP myšlenku sem, byli moji přátelé. Zavedli sem antifašismus jako původní skinheadský postoj a to, že SHARP znamená srát na nácky, rasismus a rudý, kteří šíří netoleranci a hovadiny. POLITICKÉ STRANY JSOU PLNÉ SRAČEK ! Sharp stanovisko je jasné: je to hlasité volání, že skinhead není rasista a že nikdo nepotřebuje nosit rudou hvězdu proto, aby to dokázal.
Ale samozřejmě, že jako SHARP můžeš být členem různých komunit, pomáhat bezdomovcům, participovat na centrech podpory a dělat cokoliv, co pomůže druhým uvnitř této zkurvené společnosti.
K tomu všemiu nepotřebuješ měsíčně cpát prachy politické straně nebo ukazovat svoji členskou průkazku. Jako individuality máme sílu volby: rozhodnutí je na vás : ovce & čuráci nebo mozky & chlapáci ???

Proč jste se rozhodli vydat vaše první CD u Bords De Seine records? Tento label dost často distribuje pravicové/rasistické  kapely, ne?  A jak vypadá vaše diskografie ? Vím jen o vašem dalším splitu s australskými Mouthguard...
Na naši diskografii se můžete podívat na našem myspace: Www.myspace.com/hardtimesxparis
A k BDS.... Nico je starej kámoš. Dnes už se popravdě moc nevídáme. Už nechodí v Paříži ani nikam na akce. BDS produkuje spoustu RAC věcí a převážně věci od Haircut a od několika dalších kapel, které s Nicem kamarádí. Spolupracuje s Dim records a distribuuje příliš “rozporuplný” materiál. To je to co vím. Už bychom nikdy neudělali to co před tím. Tečka. 

A jak vypadá budoucnost kapely? S jakou kapelou byste si rádi zahráli a podělili se o pódium? Co nejčastěji posloucháte?
Plány do budoucna? Zabrat Německo (pro změnu), začít znovu brutálně pařit na skinheadských koncertech, nahrát nové EP u UVPR na konci září a vydat nové album v roce 2009. A co nejčastěji posloucháme ???? Všechno, lidi !!!!! Abys byl dobrý muzikant, musíš být otevřený všemu. Stále milujeme staré dobré 4 Skins a přes Murphy’s law se dostaneme až ke skinhead reggae; Soul music a nové hardcore bandy jako First step, Internal affairs nebo More to pride.
Alex poslouchá death metal, protože je to hudba, na které vyrost a z té scény pochází :-), takže si ho představte s dlouhými vlasy oblečeného do úzkých trenýrek a amerických oldschool kecek.

Vím, že Philippe je Straight Edge. Wau, jak můžeš relaxovat bez alkoholu? Jak dlouho jsi sXe ? To dokážeš skutečně žít jako Skinhead bez piva ? To je pro mě neuvěřitelné :-) A skutečně věříš ve věrnost k jedné ženě po celý život ?
Alkohol nám podlamuje nohy, je to závislost. Jak se můžeš prohlašovat za svobodného a nespoutaného, když si dopřáváš a jsi závislý na alkoholu, kouření nebo čemkoliv, co Tě jen špiní ? Závislost je pohroma 21.století a jen to jasně ukazuje, jak jsou lidé slabí. Jsou to otroci výrobků, které jim pomáhají zapomenout jak je život skutečně těžký. To ale jen ukazuje, jak musíme být obezřetní a stále při vědomí. Chceš ovládnout lidi? Dobřej jim věci jako TV, drogy, alkohol…Jsme ztraceni ve víru zvaném modernita. 
Být drug free & vegetarian není nic jiného než můj boj za svobodu. Jak můžeš ctít lidi, když nectíš sám sebe? A co se týče sexu…nikdy jsem ho nespojoval s tím, co jsi zmínil ty. Měl bys zůstat čestný sám před sebou, svými přáteli a před dívkou, se kterou jsi. Být straightxedge neznamená být trouba :-)
Být SxE je rozhodnutí a hrdost, ne být mnich. Ale jak jsem řekl, každá cesta je rozdílná. Strašně moc si vážím lidí, kteří se ožení a jsou věrni jedné ženě po celý život. To je skvělý. Pro mě je skutečná láska všudypřítomná. Láska bez hranic, překážek a spoutanosti (čti M.L Kinga nebo Gandiho). A žít bez piva..člověče..jen se podívej na lidi, jak dokážou vypadat, když jsou opilí. Nemohl bych respektovat sám sebe, když bych byl tak moc směšný. A po 13ti letech necítím žádnou lítost a nikdy před tím jsem se necítil tak dobře jako nyní, když jsem sXe !

Kapela Street Kids je mezi vašimi přáteli na myspace. Mezi svými přáteli mají i stránku s homosexuálními Skinheads. Jaký je váš názor na tuto "sekci"? Přijímáte gaye atp..?
STREET KIDS JSOU NAŠIMI SKORO BRATRY: URČITĚ SE NA NĚ PODÍVEJTE A POSLECHNĚTE SI JE !!! NOVÍ CREAM OF THE CROP.
Nesoudím lidi kvůli barvě jejich kůže, náboženství, politického přesvědčení nebo sexuální orientace. Lidé musejí vědět kdo jsou, tak o co jde ? Takže pokud mě nenapadnou zezadu a neznásilní mi prdel, tak je vše v pohodě. Viděl jsi snad taky jako já už mnoho heterosexuálních čuráků úlisných na holky (hlavně na skinheadských koncertech), jak jsou ožralí, nechutný a jednají fakt odporně..nebo ne? Jsou snad lepší jen proto, že jsou heterouši? Nasrat, to v žádném případě !!!!!! Pokud je někdo Skinhead & gay, tak o co jde ? Jestliže je především skinhead, pak je vše ok !
Fetish skupinka je něco jiného. Ti užívají pouze skinheadské vizáže jako projev mužnosti. Nejsou to ale skinheads! 
Homosexuální skinheads, které jsi zmínil jsou poctivými pařížskými skinheads a mají zde i několik crews. Jsou většinou více skinheady a více se jim podobají než většina „normálních“ lidí, které vidívám na koncertech a tak. A nejsou to zženštělé potvory se všemi těmi gay klišé; jsout to prostě jen homosexuálové. A proč se na ně vlastně ptáš? Máš o někoho z nich zájem? Chceš abych jim dal kontakt? :-) 

A poslední otázka...co víte o české scéně a o naší republice? Co byste chtěli vzkázat všem náckům ve světě? Moc děkuju za rozhovor, bratři !!!
Sorry, ale mimo Pařížský První až Čtvrtý okruh neznám vůbec nic. Není zem náhodou placatá a nežijí za mořem netvoři a draci? Myslím, že na Českou republiku byla uvalena karanténa kvůli zombíkům, je to tak???

A co vlastně můžu vzkázat nacistům…Přál bych si, aby existovala nějaká šance jak změnit jejich myšlení. Stále v to doufám a věřím.
Já stále doufám a věřím, že každá lidská bytost je někde tam uvnitř hodná a dobrá. Občas je to dobro ale ukryto někde hluboko uvnitř a leckdy někdo sejde z životní cesty. Ale jsem přesvědčen, že lidi maj to dobro skutečně ukryté tam někde uvnitř.
Ale je jasný, že nejsem žádnej hipísáckej idiot a že se na každého nesměju a nenastavuju druhou tvář, když mi přes jednu někdo vrazí. Taky jsem možná uvnitř sebe samého dobrý člověk, ale můj život znamenal jen nenávist a zlost a já už nikdy nikomu nedovolím, aby na mě mohl srát. Vždycky existuje čára, která by neměla být překročena. Nejsem ještě holt tak dobrej jako dalaï lama nebo gandhi; možná jednoho dne, kdo ví…
TAKŽE..... ušetřete nám čas, vy nacisti: změňte se, nebo se pověste !!


Děkujeme za rozhovor.
Pokud chceš upřesnit nějaké otázky, tak se klidně ozvi

Vše nejlepší tady od nás
HARDTIMES JE SKINHEADSKÁ SLÁVA PAŘÍŽE : jsme nejlepší, tak na zbytek serte !