HEROS & ZEROS

Zůstaňte anti-fašisty! Bojujte proti kapitalismu! Ale nezapomeňte na lesk vašich bot!

Můžete se nám představit (všichni členové a vaše národnosti :-)) ?

Naše národnost, věk a zaměstnání:
Tady to je:
Marko – zpěv – Srbsko – 30 – Herec / Pracovník divadla
Anna – basa – Holandsko - 27 – Recepční na letišti
R.C. – bubny – Rusko – 25 – Požárník
Mali – kytara – Srbsko – 25 - Knihovník
Boban – trumpeta – Srbsko – 30 – Zvukový inženýr
Gilian – kytara – Holandsko – 22 - Pošťák

Je někdo z vaší kapely ženatý / vdaná :-)?

Ještě se nekonaly žádné svatební kroužky.

Scéna ve vaší zemi a vašem okolí, popř.městě ?

Scéna je malá, ale fajn. Okolo Amsterdamu máme kapely jako Antidote a Good Old Habit, kteří hrají dobrý streetpunk. Po celé zemi jsou kapely a činné skupinky, ale je to velmi porozdělované a malé a speciálně co se týče Oi! a streetpunku.

Posloucháte „jen“ Oi!, Punk, Ska – styly ulice  a nebo si čas od času poslechnete také jiné styly (např. různé druhy metalu atd.)?

Posloucháme spoustu muziky. Užíváme si Rock n Roll, Garage-rock, Surf, Soul, Reggae, Dancehall, Hip-Hop, Gypsy-music (Cikánskou muziku), Country & Western, Blues. Vše cos měl na mysli! Ale žádný vycucaný metal, i když Slayer je myslím ok.

Vaše hudební inspirace ?

Staré U.K. bandy jako Cockney Rejects, Cock Sparrer nebo 4 Skins měly obrovský vliv na náš styl. To samé platí o Amerických kapelách jako Wretched Ones, Templars a Anti-Heros.
Ale na našem novém albu definitivně taky uslyšíš nějaké (punk)rock n rollové vlivy, protože všem se nám líbí Motorhead, Ramones a AC/DC.

O čem zpíváte ve vašich písních ?

O všem: politici, zábava, fotbal, jízdní kola, vše na co vzpomeneš. Zpíváme o všem, co se nás nějak týká a nezáleží na tom o co jde.  Zřejmě máme v našich textech politická stanoviska, ale nemyslíme si, že svět lze změnit skrze hudbu, protože ta změna nastává až v ulicích. Vyjadřujeme svůj názor a ty s tím buď budeš souhlasit a nebo si nás nebudeš všímat.

Mohli byste mi popsat vaše debutové CD???  

Naše debutové album nakope všechny vážný zadky! Název je ´Wake-Up Call‘ a obsahuje 14 zabijáckých songů. Je to tvrdě narážející věc, ale je to definitivně něco jiného než naše EP. Olav ze Stage Bottles nám v pár písních zahrál na další saxofón. Udělali jsme taky vlastní interpretaci písně od Hanka Williamse (určitě se obrací v hrobě). Jistě jde o streetpunk, ale ne tak, jak ho známe!

Na vašem EP máte nazlobený song „Sloba“ , který je o Miloševićovi…Váš náhled na tohoto politika? Byl socialistou, který chtěl ochránit Srbsko od Muslimů (Albánců), nebo ne?

-Ne, byl to idealistický blbec, který toužil po moci a který posral miliony životů. Na druhou stranu ale opravdu věřil tomu, že to co dělá je dobrá věc. Mimochodem, on a jeho strana se socialistickou pouze nazývala. Ve skutečnosti to byl pěkně zastřený diktátorský režim, kde zločinci a jeho političtí přátelé bohatli a zbytek společnosti přežíval v chudobě.

Váš názor na A) prostituci a B) násilí na ženách?

  1. Je to vykořisťování žen. Je to ponížení a poslední šance pro ženy jak vydělat nějaké peníze.Tady je to legální, v Amsterdamu máme známou vyhlášenou čtvrť. Ale točí se okolo toho spoustu nepravostí, třeba že jsou ženy pasáky k prostituci nuceny. Myslím, že zákazem se nic nevyřeší.
  2. Násilí na ženách je s prostitucí jako takovou často ve spojení. Chlapi co bijou ženy by se měli jít společně pořádně namrdat.

 

Kam se chystáte na prázdniny ?

Rovnou do pekla!

Máte pro vaše příznivce něco na prodej (např. Trička, nášivky, placky, CD, EP atd.)?

To si piš, že máme! Máme trička (také dívčí!), placky, nové CD, EP a taky nějaké nálepky. Vzrušující řetízky, boxerky (šortky) a Heros & Zeros ponožky jsou ve výrobě.

Je někdo z vaší kapely vegetarián nebo SxE (třeba Marko J)? A proč si zvolil tuto cestu životem?

Jenom Anna a já jsme vegetariáni a já jsem jediný sXe v kapele.
A to proto, že se cítím lépe, když jsem „drug free“....

Jak byste pojmenovali váš hudební styl ?

Streetpunk s trumpetama, ale ne ska! Syrový a hlučný, ale taky melodický.

Jste hrdí na vaše dělnické kořeny ?

Samozřejmě, nemáme ani jinou možnost.

Marko, můžeš mně prosím říci něco o tvé vlastní druhé kapele Vitamin X? Je to sXe kapela, nebo ne?

Yeah, je to drsně politická sXe hardcore punk kapela, ovlivněná kapelami  `80tých let jako: Minor threat, Negative Approach, Jerry’s kids, Ill Repute, YOT, Infest, MDC, Heresy, Crucifix, etc....
Máme už za sebou čtyři „7“ a dvě LPs a podnikli jsme kupu Evropských turné, 2 turné po Spojených státech, Brazilské turné a v listopadu 2003 jsme letěli do Japonska. Takže jak můžeš vidět, jsme dost aktivní a ještě k tomu hraní s Heros & Zeros mě činí totálně zaměstnaným člověkem, který nemá absolutně volný čas.

Činí vás silný fakt, když můžete vidět skins and punks sjednocené na vašich koncertech ?

Samozřejmě, skins and punks by měli být vždycky spojeni. Měli bychom vymlátit nacisty a zazobané darmožrouty a ne sebe navzájem.

Kdy skinhead přestává být skinheadem ?!!

Když skinhead začne být rasista nebo nacionalista, je v tu ránu všechno špatně. Původní skinheads začínali tím, že poslouchali ska a rocksteady, hudbu stvořenou černými. Byli hrdí na svou dělnickou třídu a na tom přece není nic špatného. Považovat sám sebe za skinheada a být rasista, je jako kopat se do hlavy svou vlastní botou!

Zúčastnili jste se demonstrací v Janově proti zasedání G8? Vaše názory na tyto protesty ?

Ano, 2 z nás v Janově byli. Je to až neuvěřitelné vidět tak hodně lidí společně stát proti kapitalismu a globalizaci. Od roku 1999 se stávají protesty větší a větší. A budou ještě větší, hlavně teď, když v politice narůstá vliv pravice.

Dáváte přednost pouličním značkám ? Např. Fred Perry, Lonsdale, PitBull. nebo raději nosíte oblečení s motivy vaší kapely ?

Nenosíme naše vlastní trika, ty vypadají lépe na tobě! I když mohli bychom tak využít svou levnou reklamu a propagaci. Někteří z nás nosí Fred Perry, Lonsdale a Ben Sherman. Někteří z nás trička a jeansy.  Když se jeden z nás náhodou objeví v kožené vestě a se sukénkou a žlutých koních, bude to taky v pohodě.

Kterou část ženského těla nejvíce zbožňujete? (sakra, je tahle otázka taky pro Annu :-)))?

Nehet na velkém prstu levé nohy nás vždycky dokáže rozžhavit. Pokud máte nějaké pěkné obrázky, pošlete nám je na info@herosandzeros.nl

Milujete nějakou zemi na této modré planetě? A proč?

Jo, jeden z těch malých ostrůvků, ale zapomněl jsem jméno...A důvod je ten, že je malý a protože je to ostrov.

Váš lék na nemoc zvanou kapitalismus ?

Vždycky pomáhá zdravá dávka protestu a akce.

Vaše hlavní důvody proč být antifašisty ?

Protože jiné východisko neexistuje.

Váš vzkaz ke všem skinheadům a čtenářům Skin-Reada?

Zůstaňte anti-fašisty! Bojujte proti kapitalismu! Ale nezapomeňte na lesk vašich bot! A navštivte http://www.herosandzeros.nl/

Kdy se zase chystáte navštívit Českou Republiku ?

Jakmile to bude možné, zřejmě někdy v roce 2004.