GEORGE  BURDI – „Vysoké jsou cíle, ale naše oči se pohybují hned nad zemí"

Přináším vám exkluzivní rozhovor se ex-frontmanem skupiny RAHOWA, která se stala synonymem pro „bílou revoluci“. Nyní je George na úplně jiné cestě a jeho nová kapela Novacosm je synonymem také pro revoluci, ale pro tu vnitřní; osobní. Vynasnažil jsem se vám tady přinést důkaz, že ani ta nacistická víra není  tak silná jak ze sebe dělá a jak ji prezentují média. Tento rozhovor je exkluzivní jen pro SKINREAD. George mi poskytl jeho aktuální postoje s dalšími aktuálními plány jeho nové cesty. Rozhovor je zčásti doplněn o další materiály přeložené z cizích dvou magazínů (jen pro ucelení a přehlednější vjem). V dalším čísle bych vám chtěl poskytnout další důkazy o „neotřesitelnosti árijské víry“. Zejména ohledně dalších NS kapel jako např. Bound For Glory, Final War, Angry Aryans, Storm, Midgaard Soener atp. Kluci jsou povětšinou vynikající hudebníci, kteří kdyby mohli, tak dávno zapomenou a zapřou to CO BYLO !!
George říká: "Pro lidi to bude asi hodně těžké porozumět tomu jak jsem přišel ke své nové cestě. Vím to, protože i pro mě to bylo neskutečně těžké. Dnes už si vybírám své přátele podle jejich vlastností a jejich osobnosti, nikoliv podle jejich rasy nebo politického přesvědčení. Protože jedině takto je to správné a na tuto pravdu jsem přišel." CD nosičů kapely RAHOWA se prodalo přes 40.000 ks a i dnes tituluje na předních místech prodeje v Resistance records a např.i v New York Times se setkala s kladnou recenzí !?! Já osobně jsem ale rád, že George svůj talent orientuje docela jiným směrem! 

Valentine (jeden z černých členů kapely Novacosm) si na den setkání vzpomíná až moc čerstvě a komentuje ho takto: "Vřely ve mně smíšené pocity. Tušil jsem z jakého podhoubí George pochází, ale cítil jsem, že spolupráce s ním je důležitá a to nejen pro mě nebo pro něho, ale pro spoustu dalších lidí na celém světě." Sy (další člen kapely) informoval hned zpočátku Georga, že je Žid :-) George to hodnotí jako neuvěřitelné a kdyby mu tuto spolupráci někdo oznámil před několika lety, asi by ho nazval bláznem. Sám říká, že mezi nimi vládne neuvěřitelná sympatie. Tvorba NOVACOSM se dá těžko zaškatulkovat. Vychází z akustiky, gothic metalu, industriálu nebo progresívního housu.  Dnes se Georgemu 32 let a svůj světonázor změnil dost radikálně. Místo toho aby napsal knihu, tak skládá písně s osobitějšími texty.  Hlavní složení kapely je tedy: produkční industriální hudby B. Valentine (černý utečenec z UK) a rockový kytarista Sy Sylver, který je židovského původu.

George Burdi se narodil v předměstí Toronta v r.1971 v rodině pojišťováka a vynikal ve sportu a díky své snaze byl zvolen do čela studentského koncilu. V 18ti letech se začal zajímat o White Power hnutí a první kontakty získal přes otce jeho holky. Když mu bylo 23, tak doslova odstartoval revoluci ve White Power scéně založením Resistance Records v Detroitu ve státě Michigan. Založil také svou vlastní kapelu RAHOWA (akronymum pro  "Racial Holy War") a jako charismatický a inteligentní člověk byl mnohými uctíván jako vůdce něčeho velkého. V úctě ke spisovateli Nathanieli Hawthornu si vzal i pseudonym George Eric Hawthorne. K tomu všemu dnes George říká: "Já nejsem moje DNA!"
George toho má na srdci poměrně dost a já využiji toho, že zde vypíchnu dle mého to nejdůležitější z jeho myšlenek. Autoři netových FAQ mi snad prominou to, že jsem si pár úryvků z jejich rozhovorů vybral a přepsal sem. Je to důležité pro ucelení celého smyslu nové GEORGEHO cesty. Pod těmito Georgeovými citáty pak následuje můj osobní EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR PRO SKINREAD !!!

George říká: „Paradoxně ti, kteří se honosí tím, že bojují za Evropskou kulturu, jsou ti největší ignoranti k pojmu kultura a k tomu co tento pojem vůbec obnáší. WP hnutí se vtěsnalo do pozice barbarů a nikoliv tvořitelů nebo ochránců. A argument je jasný. Když jsi zaměstnáván neustálým pitím a rvaním se, tak nevytváříš žádné hodnoty. Takže potom se musíš porozhlížet po úspěších jiných bílých lidí a sprostě si je přisvojovat a nazývat je svojí „pýchou“. To je ale pokrytectví největšího kalibru!
Pro mě by bylo samozřejmě lepší pokračovat s RAHOWA, objet s kapelou celý svět a být jedním z hlavních aktérů té scény a vydělávat spoustu prachů. Ale proč bych to dělal. Vydal jsem se na cestu, kterou dávám sílu těm, kteří nemají tolik kuráže říci "Konal jsem špatně".
Vyrostl jsem na Zeppelinech a Pink Floydské The Wall. V 80tých letech jsem poslouchal New Wave, metal a miloval jsem U2. A Beatles jsem hrál až do omrzení pořád dokola.
Narodil jsem se jako katolík. Pak jsem byl ateista. Ale nyní věřím v všeobecné lidské náboženství našich předků
Moje hlavní změna přišla ale přece jen ve vězení. Byl jsem obklopen bílým lidským odpadem, který neustále nadával a naříkal na systém a snažil se najít zodpovědnou osobu za jejich vlastní ubohost. A jak jsem je tak pozoroval, viděl jsem v nich sám sebe. A to se mnou hnulo! Byli to skinheads bez jakékoliv dávky idealismu. Bez kousku sebereflexe! Nejvíc jsem si přál, aby to rychle skončilo. Pak už jsem viděl jen svou sebereflexi a to ve všech momentech svého života a kamkoliv jsem se podíval. Bylo to jako vysvobození.
Svoji  bývalou ženu jsem si namluvil na tanečním parketu, protože po propuštění z lapáku jsem zjistil, že tanec je cesta seberealizace. Byla velmi vzdělaná a pracovala pro jednu anti-rasistickou skupinu v minulosti a když jsem jí řekl „Musím Ti něco povědět, ale asi to pro Tebe bude velký šok“, tak mi po tom všem sdělila, že očekávala daleko horší zprávu :-) Byla členkou policejního oddělení pro boj s rasismem :-)
Zjednodušeně řečeno: zkušenosti zvítězily nad předsudky. Potkal jsem totiž příliš mnoho bílých pitomců a příliš mnoho černých genií! A rasismus je přinejmenším věc, která vyzdvihuje záměrně jen špatné aspekty nad těmi dobrými!! Už jsem dále nemohl podporovat hnutí Bílé síly!
Žádná hrozba ze strany židů neexistuje. Kdybych byl vůdcem WP, tak rekrutuji do svých řad židovské nováčky více než vřele. Židé jsou odvětvím bílé rasy. Jsou tím nejchytřejším co tato rasa má. Dělají vše proto, aby mohli přežít a vůle je pohání kupředu.“

 

Dost lidí si myslí, že jsi díky vydavatelství Resistance vydělal spoustu peněz. Vidí Tě jako chlápka, který nemusí pracovat, který má obrovský dům a drahou káru..co Ty tedy skutečně děláš a neděláš?
Do Resistance jsem investoval ze svého 50 tisíc Dolarů a vyžívám s velmi nízkým příjmem a žiju v malém dvoupokojovém domku. Hnutí jsem opustil s obrovskými dluhy způsobenými tím, že se to všechno nechalo plavat za mé nepřítomnosti. Nevím, kde lidé berou ty nápady o mé osobě...ale slýchával jsem je už kdysi, v roce 1996 a tak.

Na svých pažích máš tetování a vím, že jedno z nich jsou i tři Sedmy se smrtihlavem. Litoval jsi někdy toho, že je máš? Například tehdy, když potkáváš skvělé lidi, kteří nejsou zorvna bílé pleti?
Nedal jsem si své tetování předělat protože vypovídají příběh určitého období v mém životě. Nelituji toho. Nemělo by to ani smysl, protože minulost už se nedá předělat. Namísto toho jsem svému tetování přimkl nový význam...vykládám ho s ohledem na historii, nikoliv na novodobý význam.

Obával ses někdy pomsty od nacistických „kámošů“ když jsi řekl nazi-hnutí „ahoj“ ? Byli naštvaní a plni nenávisti a myšlenek na odplatu? Myslím, že mnozí z nich Tě berou jako zrádce...
Ano, mnoho z nich si myslí, že jsem zrádce. Mnoho dalších mi píše, že mojí volbou nejsou moc nadšení, ale že proti mně nechovají žádnou zášť. Dalším je třeba úplně jedno co dělám a stále mne považují za přítele. Nežiju ve strachu. Vždycky jsem říkal naplno co cítím, dělil jsem se se svými pocity a ideály bez ohledu na situaci.

Vím, že jsi byl ve vězení...Jak dlouho a proč? A změnil jsi své myšlení právě až za mřížemi?
Byl jsem ve vězení jenom 4 měsíce. Šlo ale o pohodový čas v měkkém žaláři. Když mě pustili, nafařili mi podmínku se zkušební dobou na 5 let! Během těchto dlouhých let jsem nesměl mít žádný kontakt s lidmi z hnutí. A policie mě stále sledovala. Takže jsem se nezměnil kvůli těm chvílím uvnitř vězení, ale spíše kvůli těm dlouhým rokům samoty po propuštění.

Nejsem si jistý, ale prý žiješ s krásnou Indickou ženou v jedné domácnosti. Je tedy láska skutečně silnější než politický nebo ideologický proud?
Před několika lety jsem se se svou východo-Indickou ženou rozvedl. Náš vztah byl založený na vzájemném duchovním principu a naší meditaci. To jsou věci, které mě ale obklopují i nadále.

Kdyby jsi mohl něco ve svém životě změnit, tak co by to bylo?
Raději bych vedl svoji vnitřní válku namísto té vnější války s jinými.

Jsi ještě v kontaktu s někým z ČR? Například e ex-členy Hammerskins nebo členy kapel jako např. Tomášem F. z ex-Buldoku? Myslím, že Tom je teď na podobné cestě jako Ty a rád bych si s ním jednoho dne promluvil o té změně. Žije teď ve Velké Británii a jeho rockový projekt OutsideR je hudební špička.
Ještě jsem Tomův nový projekt neslyšel, ale pár Čechů je se mnou stále v kontaktu.

A teď k Tvé kapele Novacosm..Kdy bude možné si koupit vaše nové CD? Docela se na to těším!!!
Teď právě makám na několika albech najednou. Někdy v polovině roku 2009 by mělo CD vyjít. Poté bude každých pár měsíců vydáno vždy něco nového. Také pracuji na své autobiografii nazvané "OSOBNÍ REVOLUCE", která by měla spatřit světlo světa někdy v roce 2010.