Generation 69

Je neuvěřitelné, jak výbornou muziku dokáže dělat Singapurské uskupení pošťáka, armádního oficíra, učitele ve školce a študáka. Wan Shah, frontman kapely, je i vydavatelem zinu … a distributorem tamní oi! streetové muziky. Bezvlasý kult je v Singapuru značně podporován médii i vládní organizací. Takže jen tak dál, jen houšť …

Mohl bys mi říci něco málo o každém členu kapely?
AHOJ PETŘE! JSME GENERATION 69! NYNĚJŠÍ ČLENOVÉ  KAPELY JSOU: (JÁ) WAN SHAH-22-
ZPĚV / KYTARA, AYUL-SÓLOVÁ KYTARA -20, KIM-BASA-22 & BOY-BICÍ -20. MÁME RŮZNÁ ZAMĚSTNÁNÍ A POKUD SI VZPOMÍNÁM, TAK NAŠE KAPELA UŽ EXISTUJE 8 LET.

Vaše hudba se neubírá jen jedním směrem a má mnoho vlivů (píseň "Nation and a party" je metalová a vynikající). Posloucháte taky HC nebo metal ?
YEAH, ČÁSTEČNĚ POSLOUCHÁME VĚTŠINU STYLŮ. BYLO BY TO PŘECI NUDNÝ, KDYBYCHOM HRÁLI NA CELÉM ALBU JEN 1 TYP MUZIKY. TAKŽE ZMĚNA RYCHLOSTI JE URČITĚ DOBRÁ VĚC...

Je jednoduché žít v Malaysii?
TAK ZAPRVÉ, ABY VŠICHNI VĚDĚLI, GENERATION 69 NENÍ Z MALAYSIE. JSME ZE SINGAPURU, Z OSTROVA JIHU MALYSIE S TŘÍ MILIONOVOU POPULACÍ. NEZÁVISLOST JSME ZÍSKALI V ROCE 1965, ALE TO JEN TROCHA HISTORIE PRO VÁS, KLUKY Z RŮZNÝCH KOUTŮ. JINAK SINGAPUR JE SKVĚLÉ MÍSTO, AČKOLIV JE TU VELICE DRAHO (PIVO! AUTA!). A TAKY STRIKTNÍ ZÁKONY NEPOVOLUJÍ  ŽÁDNÉ POCHODY, DEMONSTRACE, ATD. ZA TO BY TĚ MOHLI ZAVŘÍT KLIDNĚ NA  2-5 LET!

Jste v kontaktu s dalšími oi! kapelami vaší země ?
ANO, VYDÁVÁM MÍSTNÍ (A JEDINÝ) SKINZINE. JE TO DŮLEŽITÝ UDRŽOVAT STYKY SE VŠEMI OSTATNÍMI MÍSTNÍMI KAPELAMI. JE POTŘEBA, ABY O NICH LIDI VĚDĚLI. 

Znáte nějaké další oi! kapely z východu ?
YEAH, BUDE DOBRÉ ZAČÍT MALAYSIÍ. MAJÍ TAM ZÁPLAVU Oi! KAPELAMI, NĚKOLIK JE BRILANTNÍCH, ALE POVĚTŠINOU JSOU TO SRAČKY. PÁR KAPEL MÁ TAKY JAPONSKO A INDONÉSIE A AUSTRÁLIE.

Čteš nějaké zahraniční ziny ?
KVŮLI NEDOSTATKU ČASU NE, ALE NĚKOLIK JICH MÁM DÍKY KÁMOŠŮM A KONTAKTŮM Z EVROPY.

Váš názor na hooligans a fotbalové násilí ?
MILUJI ČTENÍ O FOTBALOVÉM NÁSILÍ A JSEM V KONTAKTU S NĚKOLIKA HOOLIGANS A AUTORY JEJICH KNIH. MUSÍM ALE UZNAT, ŽE JE TO DOST SLOŽITÝ ČTENÍ, POUŽÍVAJÍ DIVNÉ OBRATY.

Ve kterém městě žijete (chci nějakou info-pochoutku).
BYDLÍM VE MĚSTĚ  BEDOK, ALE  SINGAPUR JE RELATIVNĚ MALEJ, TAKŽE SE MŮŽEŠ DOSTAT Z JEDNOHO KONCE NA DRUHÝ VLAKEM ASI TAK ZA HODINU. NIC MOC ZAJÍMAVÝCH VĚCÍ VYJMA NAŠEHO BRATRSTVA, KTERÉ JSME VYBUDOVALI.

Činí vás silnými fakt, když vidíte na vašich koncertech společně  skins a punks ?
YEAH, SAMOZŘEJMĚ; V NAŠÍ SCÉNĚ BYLO UNITY VŽDYCKY NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VĚCÍ. TAKŽE JE SKVĚLÝ, KDYŽ SI NA KONCERTECH UŽIJE ÚPLNĚ KAŽDÝ.

Kdy skinhead přestává skinheadem být ?
MYSLÍM, ŽE KDYŽ JEHO ZÁJEM POMALU UMÍRÁ, TAK POTOM POVĚSÍ SVÉ BOTY NA HŘEBÍK. NEBO KDYŽ HO PŘEROSTOU JEHO KONFLIKTY S PŘÁTELY ATP.

Jakou část na ženě nejvíce miluješ ? :-)
MMM.... MILUJU KOZY!!! MŮŽEŠ MI SEM KE MNĚ PŘIHRÁT NĚJAKÉ SEXY KUŘÁTKO???

Jste vlastenci ? Domnívám se, že ano. Řekněte mi něco obdivuhodného o vaší zemi.
YEAH MYSLÍM, ŽE ANO. POKUD VYPUKNE VÁLKA, MĚLI BYCHOM V TĚCHTO ČASECH BOJOVAT SPOLEČNĚ A NAVZÁJEM SI CHRÁNIT ZÁDA. ZAJÍMAVÁ VĚC O SINGAPURU JE TA, ŽE SE RYCHLE STÁVÁ NEUSTÁLE SE MĚNÍCÍM A ZUŠLECHŤUJÍCÍM MĚSTEM, KDE LIDÉ ANI NEJSOU PŘIPRAVENI NA TO, CO VŮBEC PŘIJDE. NEJSME ZEMÍ TŘETÍHO SVĚTA JAK SI MNOZÍ MYSLÍ, ALE JSME NEUSTÁLE ROSTOUCÍ MĚSTO PLNÉ HIGH-TECHNOLOGICKÝCH ZBRANÍ & STÁT MNOHA SKVOSTNÝCH STAVEB.

Co můžeš říci o vašich textech ?
POKUD MÁŠ NA MYSLI SLOVA, JSOU VĚTŠINOU TVOŘENA ŽIVOTNÍMI ZKUŠENOSTMI. OPRAVDU KAŽDÁ PÍSEŇ VYPRÁVÍ ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH, KTERÝ JE BUĎ ZCELA PRAVDIVÝ A NEBO MÉNĚ. TAK ASI TOLIK.

Redskins, RASH, SHARPs...prozraď mi co o nich víš..
ZNÁM POUZE  SHARPs, PROTOŽE MÁME V SINGAPURU MALOU SHARP CREW. ŽÁDNÍ NAZI SRÁČI, TO JE PŘECE JASNÝ.

Máte k prodeji něco skrze vaši crew  (trika, nášivky, placky..) ?
KDYŽ SE PODÍVÁŠ DO MÉHO ZINU NA STRÁNKU  'FOR SALE' STUFFS TAK UVIDÍŠ, ŽE MÁM K PRODEJI SPOUSTU MÍSTNÍCH KAPEL. ALE TRIKA, NÁŠIVKY ANI PLACKY DNESKA NEJSOU MOC ‘IN’ ...

Máš nějaké idoly, velké osobnosti dějin ?
DOBRÁ, VŽDYCKY JSEM SE CHTĚL MOC SETKAT S BRATRY BRIMSONOVÝMI, KTEŘÍ BRILANTNĚ PŘISPÍVAJÍ  SVĚTU HOOLIGANS!

Zajímáte se o politiku a jste náboženští ? Chodíte volit ?
FAJN, TO ŽE JSME SKINS NIKDY NEMÍCHÁME S NÁBOŽENSTVÍM NEBO S POLITIKOU. VĚŘÍM, ŽE BY MĚL BÝT JASNĚ ROZDĚLEN TVŮJ VLASTNÍ ŽIVOT S ŽIVOTEM TOHOTO STYLU. KAŽDÝ AŤ SI VE SVÉM ŽIVOTĚ VĚŘÍ ČEMU CHCE. YEAH, VOLENÍ JE V SINGAPURU POVINNÉ POKUD CHTĚJÍ VYMĚNIT VLÁDU NEBO PRESIDENTA.

Váš názor na japonské pravicové kapely jako Ikazuchi, Ouka atd ?
POKUD DĚLAJÍ SVOJI HUDBU PRO MUZIKU, JE TO ÚŽASNÝ, ALE POKUD JSOU PRAVIČÁCI, JSOU TO HOVNA. TO BYCH SE Z TOHO POSRAL. COŽPAK SE NIKDY NEPODÍVALI NA BARVU SVOJI KŮŽE!

Vaše alba a budoucí plány ?
MÁME DLOUHOU DISKOGRAFII, TAK SE RADĚJI MRKNĚTE NA NÁŠ WEB PRO VÍCE INFORMACÍ: http://www.generation1969.cjb.net/

Nějaké pozdravy nebo fráze pro čtenáře Skin-Readu ?
BUĎTE SAMI SEBOU & UDRŽUJTE VÍRU. FUCKING CHEERS Z MĚSTA SINGAPUR...