Svými postoji mě doslova uchvátili a jejich hudba ve spojitosti s texty se nedá nazvat jinak než sečnou zbraní. Pokud si budete chtít od Insurgence něco objednat a budete se rozhodovat, po tomhle určitě chmátněte, než bude pozdě. Právě vyšlo jejich EP na rudém vinylu se třemi písněmi „Party Lies“ a mezi nejvěrnějšími už koluje jejich druhé CD "Sacrifice and Struggle". Tohle se nedá k ničemu přirovnat, tohle je originál! Odpovídá zpěvák Bullseye.
FC Contact: fightingchancemd@hotmail.com

Můžeš mi něco povědět o každém členu kapely?
Teď jsme spolu už 3 roky a změnil se poměr třech punkerů k jednomu skinheadovi (já), protože teď jsme 3 skinheads a 2 punks. Já zpívám a píšu většinu našich písní.Brian je jediný náš objevený talent, hraje na kytaru a už napsal většinu naší hudby. Matt je další dlouhotrvající člen, kterého jsme ukradli z jedné hnusné punkové kapely.Hraje na bubny a dělíme se s ním s našimi přáteli z Wake Up Cold (Baltimorský HC). Tim hraje na basu a náš nejnovější člen Jimmy the Tooth hraje na melodiku a začal psát spoustu naší muziky.

A co vaše skinhead nebo pouliční scéna ve vašem okolí nebo v regionu?
Baltimore má skvělou skinhead scénu.Je malá a uzavřená, a tak si lidé dávají pozor na každého a velmi dobře se znají, a tak je to zóna totálně bez nácků. Všeobecně tady nejsou vůbec žádné problémy mezi skins, punks nebo HC kids. Je tady spousta vynikajících kapel, které míchají styly muziky a různé subkultury a to lidi skutečně spojuje. Mimo nás tu jsou třeba Dead End Boys, kteří hrají zabijácký Oi! a rock n roll s vlivy hardcore punku, Wake Up Cold – old school HC a metal, Whiskey At The
Wake – irský tradicionalistický folk a punk, pak nově se objevující Slumlords, kteří obsahují členy legendárních kapel Breakdown, Next Step Up a Stout; hrají vynikající crossover míchnutý punkem a hardcore.

Můžeš mi napsat tvůj Top-Ten (může to být cokoliv co skutečně posloucháš…)
Právě teď jsou to pro mě The Bruisers - up in flames
The Clash - Give Em Enough Rope
Peter Tosh - Equal Rights
The Pogues - Red Roses For Me
The Dead End Boys - Drunk and Disorderly
Fate 2 Hate - Iron Fist
Discipline - saints and sinners
Discipline - love they neighbor
Discipline - nice boys finish last
Madball - the best of

Taky jsem slyšel nové CD od Attila/Barnstormer, které má smrtící zvuk a jakmile to bude možné, bude na mém listě taky.

Vaše diskografie (nahráli jste něco pro nějaké kompilace? Kterou píseň nebo písně?)
Pokusím se to seřadit jak to šlo po sobě:

City Of The Dead 5ti songové cd/ep(demo) – vydali jsme si sami

V/A Class Pride World Wide 2 - Insurgence records, obsahuje originální demo versi písně Cowards Pride

V/A Baltimore 28 Nazis 0 - baltimore union label, benefční komp.pro soudní výlohy antifa
obsahující písně z dema a live versi Cowards Pride a Get Out

Thus Hope Fades - Insurgence records, naše první dlouhohrající CD, které je už nyní prakticky vyprodáno a bude se nejspíš lisovat znovu.A já doufám, že se objeví taky jako vinyl.

Love and Rage #2 - benefit komp.pro All People Equal Australia, obsahující verzi Cowards Pride z našeho debutu

Party Lies 7" EP – mělo by být venku každým dnem u Insurgence records a bude obsahovat 3 zbrusu nové písně: Party Lies, Blamed a The System

Sacrifice and struggle CD/LP – naše druhé dlouhohrající album, jež by mělo do léta vyjít u Insurgence, 8 zbrusu nových songů, 10 písní celkově

Taky jsme věnovali naše písně pro několik dalších kompilací, které ale ještě nespatřily světlo světa. Např.pro kompilaci u Cornerstone records mapující Baltimorský hardcore současnosti i minulosti.

Co tě vedlo k tomu stát se skinheadem?
Přesně nevím, jestli na to budu moci odpovědět. Pro všechny 3 skinheads z kapely to je celkem samozřejmé, protože je to něco, co k nám patří už strašně dlouho. Náš bubeník Matt je skinheadem od doby, kdy já jsem chodil na základku. Pro mě to znamenalo soudržnost s lidmi stejnými jako já, byl to útěk od hněvu a frustrace, který jsem měl jako dítě. Dávalo mi to hrdost a pýchu na sebe samého a na to, odkud jsem.

Můžeš mi prosím tě říci něco o obalu vašeho debutového CD…Thus hope fades ?
2 fotky na přebalu Thus Hope Fades pocházejí z raných let 20tého století. Přední obal je fotka pořízená po masakru v hornické osadě v Ludlow Colorado. Stávkující horníci byli postříleni a spáleni vládními četami a najatými hrdlořezy. Šlo o jeden z nejčernějších dnů Americké pracovní historie. Zadní obal ukazuje válečného ducha Amerických dělníků, z nichž muži třímající vlajky jsou členové IWW (syndikalistická  unie). Jsou obklopeni vládními jednotkami během militantních protestů za svobodu slova a proti 1.světové válce. Podle mě oba tyto případy dokazují neoblomnost dělnické třídy a to, kdo jsou naši skuteční nepřátelé.

Máte nějaké problémy s imigranty? Myslí si, že jste boneheads nebo vědí kdo skutečně jste?
Baltimore má skutečně rychle rostoucí Jihoamerickou přistěhovaleckou populaci a já pracuji se spoustou skvělých kluků z Mexika, Puerto Rica, Hondurasu atd. Taky jsme tady už mohli vidět nějaké procházející se latino-punks a to je fakt skvělý.Tady nikdy nebyly nějaké problémy mezi skin scénou nebo punk scénou a komunitami imigrantů.

Váš debut je vynikající a pro mě jsou nejlepší písně Cowards pride a Deathsquad. Která píseň je nejlepší pro každého z vás?
Obě z těch jmenovaných byly vždy nejvíce oblíbené pro všechny z nás a Bottoms Up spolu se Silence Is Murder jsou 2 z mých dalších tažných koňů. Podle mě demonstrují více rozmanitých hudebních stylů o což se snažíme. Děláme to mnohem raději než jen jet v liniích Oi! nebo hardcoru.

Která země je nejlepší v tvoření streetmusic? ?
Všude na světě je mnoho vynikajících kapel, takže je to nemožné to zlehčit a zpříma říct. Kanada má The Prowlers, The Class Assassins, Fate 2 Hate, Jeunese Apatride. Amerika má více skvělých kapel, než bych si vůbec mohl teď vzpomenout, ale mezi ty nejlepší a nejznámější patří určitě Dropkick Murpheys, Madball, The Hudson Falcons, Murphys Law. The Argies z Argentiny a Ratos De Parao z Brazilie jsou obě excelentní. Discipline, Backfire a Born From Pain jsou mí oblíbenci z Holandska a The Stage Bottles, 4 Promille a EK77 jsou skvělé Německé skupiny. Smrtící kapely jsou všude po zbytku Evropy, speciálně The Analogs (Polsko), Wildcat Strike(Švédsko), Brigada Flores Magon, No Time To Lose a Bolchoi!(Francie), Youngang a Razzaparte (Itálie) atd. Excelentní skupiny jsou  všude v Latinské Americe, Evropě, Asii, prostě všude. Právě teď je hlavně street-music mezinárodní a je tolik kapel, se kterými bych si chtěl ze srdce zahrát všude po světě.

Vaše budoucí plány?
Očekáváme 2 nové nahrávky od Insurgence za pár měsíců a nové full-length album si vyžádá i Americko/Kanadské tour toto léto. Aktuálně jsme napsali nové materiály, které budou zřejmě nahrány na konci léta. Moc rádi bychom začali pracovat na Evropském turné pro příští rok…máme teď skutečně strašně moc příležitostí a lidi si nás začínají zamlouvat…záleží na tom, jak to všechno zvládneme a jak se do toho zakousneme. 

Redskins, RASH, SHARPs…řekni mi co o nich vše víš a vaše postoje?
Skinhead scéna je tady velice nepolitická, ale také velmi protirasistická. Jsou tady lidé, kteří se nazývají SHARP a několik lidí s levicovými/rudými/socialistickými sklony, ale ne moc. Ve Filadelfii a v New Yorku jsou sekce RASH stejně jako jiných redskins posádek, ale moc detailního o nich nevím.Minulý rok jsme vzdávali hold sekci RASH Montreal, když jsme tam koncertovali. Bylo tam spousta skvělých kluků a jednali s námi skutečně dobře a samozřejmě vycházíme vynikajícím způsobem s redskins, kteří jsou blízcí Insurgence. Myslím, že ve skutečnosti souhlasíme s většinou věcí za kterými si stojí levicoví skins, ale nepřejeme si být spojováni s nějakými skupinami, které nás obklopují. 

Zajímáš se o politiku?
Zkouším se orientovat v globálních událostech a politice US představitelů…Nechtěl bych, aby se mé texty ubíraly směrem "vláda je špatná , lidé dobří" , protože to by mohlo naše posluchače dost ponižovat. Ale ano, mnoho toho přečtu, hlavně o politice a o historii a zkouším si utříbit názor a dělat si mínění o tom čemu věřím.

Mohl bys svými vlastními slovy popsat styl vaší hudby?
Haha, dobrá otázka....my to nazýváme street rock. Je to přímo z ulic a je to nakopávající, takže tuším, že to tak je správně. Hrajeme mix Oi!, street punku, rock n rollu, hardcore, metalu a reggae...opravdu všechno co cítíme že je dobré a zní nám to dobře.

Co můžeš povědět o vašich textech? (myslím, že jsou opravdu promakané!)
Jakl jsem řekl, tak píšu většinu textů, ačkoliv mi další členové kapely pomáhají a taky už napsali pár písní. Vše o čem zpíváme máme procítěné a snažíme se psát inteligentní texty a promýšlíme je. Když jsme začínali byly docela jednoduché…nějaké všeobecnosti, ale opravdu se snažíme říci něco o lidských právech, antifašismu nebo důležitosti přátelství a jednoty, což je obsaženo ve všech našich nynějších písních. Ne vše je vážné, ale všechno je opravdové. 

Miluješ nějakou zemi na této modré planetě? A proč?
My všichni milujeme Ameriku, ale asi to není nacionalismus, nýbrž naše vlastní cítění a definice. Je to místo, kde jsou naši přátelé a rodiny a bojovníci blízcí našim srdcím. Navzdory všem problémům a našim vůdcům je to báječná země, která je rozmanitější než Evropa sama a kterou představují různé druhy lidí. Někteří z nás hodně cestovali a potkali plno skvělých lidí a zjistili jsme, že milujeme celý svět, ale doma bude vždycky tady.

Můžeme si od vás objednat trika nebo další věci? Kde?
Trika, CD-s a další věci si objednávejte u Insurgence Records (http://www.insurgence.net). Až bude funkční náš nový vlastní web (http://www.fightingchancemd.com), tak tam budou k prodeji exklusivní trika, nášivky, placky, samolepky…Po celé Evropě je ale dost dister, které naše materiály propagují a prodávají.

Kterou část ženského těla nejvíce zbožňuješ? :-)
Moje přítelkyně sedí právě teď vedle mě, takže z důvodu bezpečnosti říkám, že všechny části..ale jenom jejího těla! ;)

Kdy skinhead přestává být skinhead?
Někteří lidé to vzdávají. Já jsem to na hřebík ještě nepověsil a neudělal jsem to ani když jsem byl mladší a běhal mezi prací, školou, vážnými známostmi a i teď je těžké získat trochu času zajít si do baru nebo cokoliv jiného, protože mám kapelu na plný úvazek. Ale znamená to pro mě celý svět a mí přátelé jsou stále mojí rodinou, pro kterou bych udělal cokoliv. Někteří lidé to vzdali úplně ve svých srdcích a zapomněli co to pro ně znamenalo a co oni znamenali pro jejich přátele. A když už přijde konec, tak vlasy nejsou tak důležité jako věrnost ke tvé crew atd.

Máš nějaké idoly (velké osobnosti z historie)?
Jak začít? „Take no idols, only inspiration“. Ale abych jen nekecal: Joe
Hill (syndikalistický zakladatel IWW a hrdina třídní války), Joe Strummer, Johnny Cash, Mensi, Thomas Paine (levicový vůdce Americké Revoluce), Eugene V. Debs(zakladatel IWW a raný socialistický vůdce), James Connolly (Irský republikánský vůdce a hrdina mučedník), všichni rebelové, radikálové a výtržnický nespokojenci, kteří obětují vše ke zlepšení našeho světa (nebo rock n rollu)

Kdo je veřejný nepřítel č.1 pro nás pro všechny?
Chamtivost

Máš rád Americkou vlajku? Co ti prolétne hlavou, když tuto vlajku vidíš?
Pár jich na sobě mám vytetovaných. Pro mě reprezentuje lidi, které miluji a ideály na kterých byla tato zem postavena – svoboda, rovnost, spravedlnost atd. Je příliš špatné, že naše vláda nutí zbytek světa naši vlajku nenávidět a cítit nenávist, jen co ji spatří.

Prosím – nějaké pozdravy nebo motto pro čtenáře Skin-Reada?
Jsem ti vděčný za interview, nezapomínejte odkud pocházíte a vždycky stůjte za dělnickou třídou. Hranice jsou sračka, punks, skins a working class rebelové ze všech různých zemí mají mnohem více společného než všichni naši zasraní vůdci a politici.
Stay rude, stay rebel. No Pasaran!