DANIK INTERVIEW
Ne vše vždy probíhá stále ve stejných kolejích. Doba se technizuje, vše okolo se pochemičťuje a okolo nás vznikají formy či jevy, na které jako laici jen ztěží dokážeme nalézt odpověď. Jednou z takovýchto nadlidských forem je malý street KID, kterého pozoruji už delší dobu. Je to opravdu kus skinheada, který oplývá znalostmi, vlastními názory a světe div se – také svými vypěstovanými protimocnářskými postoji. V jednom roce svého života dosáhl tento gigačlovíček už 75ti centimetrů své výšky, přičemž o kilogramech bych se zde zmiňoval velice nerad. Totiž, toto bojové děťátko nechtělo ztrácet čas a již v šesti měsících po objevení nového světa se vrhlo na slaninu, klobásky, guláše a v omezené míře také na pívo. A jak je známo, po tomto moku se roste a roste. Je třeba dodat, že malý-Velký bojovník má rád i Hard Core, ale v popředí jeho zájmů jsou především styly Oi!, Punk a samozřejmě SKA, při jehož poslouchání si vždy odnese nějakou tu frakturu hopsajících končetin. Jelikož SKIN-READ jako takový hledí kupředu – k novému světu a lepším zítřkům, tak i prostor v něm musel být pro naše street děťátko vymezen! Nic není nemožné…Dakota! Pokud se vám zdá, že v tomto rozhovoru nepadl důležitý počet slov, pak vězte, že ne vše se dá vyjádřit nejlépe slovem! A v tomto případě to platí dvojnásob. Vždyť přece – Slova Kazí Atmosféru !!!

AHOi! Daneši, měl bys na mě chvíli čas? Víš, že bysme udělali ten rozhovor do „Skínreda“…
Jááá /Danešova očiska září/.

Fajn, takže se nám prosím Tě představ.
Po této kulišácké otázce se Daneš odebral plížením plazením k šuplíku svých rodičů a začal z něj vytahovat tuny papírů.

Počkej, počkej – vlastně to není důležitý. Rodný list bys stejně nenašel. Takže Daneš jsi a Daneš taky zůstaneš. Kolik je Ti let?
No, ten prst do nosu jsi mně strkat nemusel…Ale pochopil jsem, že asi 1 rok, ne?! /Sakra, měl by sis ostříhat nehty, na nosní sliznici to docela bolí/.

Tvůj táta býval SKUNK. Ty jsi skin nebo punk?

V tuto chvíli mě Daneš  poplacává  po mé čerstvě oholené hlavě. Z toho se dá jasně vyvodit, že jde o pravověrného skinheada.
A teď teda, když už víme, na čem jsme, tak přejdeme k těm praktickým otázkám: Co posloucháš, když zrovna nespíš nebo nejíš?
/Danešův biorytmus je totiž sestaven výhradně z těchto dvou činností/. Po položení této otázky se ke mně Daneš otočil zády (prdelí) a po čtyřech si to mašíroval k rozsáhlé sbírce svého táty. Začala přehlídka létajících kotoučků a plastových krabiček s obaly. Na mých nohách zůstaly převážně styly ulice – Oi!, Punk as fuck, SKA, ale i nějaký ten metálek…Jmenovitě pak No Respect, N.V.Ú., Zeměžluč, Death, Nev!m, Rat Race, Die Apokalyptische Reiter, The Troopers, 4 Promille, Reazione, Fourth Face, Do řady!, Los Fastidios, The Busters…

Nóóó, to je docela směska. Co takhle Hard Core?
V tuto chvíli začal Daník nebezpečně řvát, kabonit se na mě a jak u nás říkáme „dělat krabice“. Nevím, zda-li to bylo způsobeno mojí otázkou nebo plácnutím do Daneškovy ruky (holt zasáhla ruka otcovského zákona, který už se nemohl dívat, jak mu tento malý rebel demoluje jeho hudební skvosty).

Každopádně na HCčko se Tě už Daneši ptát nebudu.

/třeba má z HC strach – co kdyby se všichni staly VegeAge a připravili ho tak o jeho příděl klobás, gulášů a slaninek, ne?!/. Po tomto mém konstatování slzy pomalu opadaly a na Danikově tváři se začal značit i úsměv.

A co politici a politická scéna? Doufám, že Tě tímhle zase nerozbrečím…
A jéjej – přibíhá máma  s nutností svého mazlíčka přebalit.

Tak jo Daneši – myslím, že tohle je jasná odpověď…

(z plíny na mě kouká velké hnědo-žluté kolo, které neskutečně zapáchá).
Tato událost mě nutí k zamyšlení: i roční človíček si dokáže udělat na politiku skrze veškerá zhodnocení vlastní úsudek. Tak proč vy – dospělí – ještě stojíte jako trubci a ovce a necháváte si od těch nahoře srát na hlavy??!!!
Tak jo Danešku – chce to určitě provětrat vzduch /myslím nejen v politice – haha/. Takže co Ty a revoluce?
Najednou mi k nosu za stálého vřískání vyletěla Danikova pravička sevřená do pěsti a já jsem najednou pochopil, že revoluce určitě ANO!

Ale co znamená to hopsání?
(Možná tím chce Danik říci, že až vyroste).
Ze všech těch pohybů  a toho únavného skákání spočinula Danikova hlavička na pohovce. Už ho teda nebudu dlouho zdržovat – nastává doba, kdy si uvědomil narušení svého biorytmu. Jeho mamča ho teda ještě balamutí šunkou, kterou mu klade na jazýček místo vydatného spánku.

Tak neztrácejme čas: Danešku, co takhle pedofilové, 4% bandy a tak podobně?

V tomto okamžiku Daneš začne provádět pověstný „mlejnek“ a se znechuceným výrazem plive tu vynikající debrecínku na zem.
Promiň Daniku, nechtěl jsem Ti těma nechutnostma a oplzlostma kazit chuť.

A co teda ještě pornografie. Počkej, možná má Tvůj táta něco strčenýho mezi postelema – Ha! Mám to – zrovna pár čísel…Kurňa, nemůžu jmenovat, to by byla reklama jak sviňa. Tak co tomu říkáš?

Daneš na mně žadoní, ať mu to propůjčím. Chvíli váhám, ale pak vlastně – proč ne? Zkaženej už je dost od svýho strejdy! Danik si utrhl hned úvodní stránku, kde jsou zobrazeny všechny kočky, které máte najít uvnitř. Bez rozmyslu si ji nacpal celou do pusy – chachá!
Rozumím Ti – všechny jsou doslova k sežrání! Fajn – už se blíží znova taťulda a není mi úplně jasný, koho z nás dvou chce potrestat tentokrát.

Tak já Ti moc děkuju za rozhovor
/potřásáme si pravicí/ a za pár let zase nashledanou!!!

P.S.: Rozhovor probíhal za občasné asistence obou Danikových rodičů – a to na moji vlastní žádost. Být s tímto děťátkem sám a ještě bez kusu pořádného žvance může být i dost nebezpečné. Na hlavě vám může přistát doslova cokoliv! OSTRAŽITOST!!!!