Mohli byste nám na úvod poodkrýt část vašich osobností? Věk, záliby, rodinný stav, práce ?
Jmenuji se David, zvaný Conehead, je mi 27 a žiji v Rýnské Republice v pěkném městě Düsseldorfu, ale narodil jsem se ve Vestfálsku. Jsme separatisté, necítíme se být Němci, protože Německo je uměle vykonstruované. Máme své vlastní kořeny, které nejsou v žádném případě německé, nýbrž rýnské. Učil jsem se na fízla (sen každého skinheada), ale momentálně pracuji jako dělník. Mám 1,5 roku starého synka a milující přítelkyni. Žijeme ve starém squatu. Mé záliby jsou sport (kondiční běh), politika, dobrá hudba, dobré jídlo a pití, fotbal (Fortuna Düsseldorf a Athletic Bilbao) a moje rodina.

Chtěli byste něco vzkázat (komukoliv, kdekoliv) ?
Pamatujte na své kořeny, respektujte ostatní lidi a kultury, vybudujte socialistický svět a mějte zatraceně dobrou zábavu!!!

Kdo je podle vás nepřítelem č.1 pro nás pro všechny?
Největšími problémy tohoto věku jsou: Kapitalismus a náboženství. Zničme tyto sračky. My potřebujeme socialismus a zdravé lidské myšlení.

Máte k prodeji nějaké suvenýry? Myslím třeba trička, placky…kde si to můžeme objednávat?
Mám malý label s několika vydanýma věcma (Conehead Records/ Oi!, Ska a Punkrock) a také prodáváme trička a placky naší skupinky Cable Street Beat Düsseldorf a antifašistické fotbalové materiály a republikánské věci od Lost Boyz Flingern a Fortuny. Naše stránky: www.csb-duesseldorf.de, www.lostboyz.de a jestli chcete něco objednat, mailujte mi prosím na adresu: coneheadrecords@freenet.de.

Jaká byla nejvíce exotická oi! kapela kterou jste kdy slyšeli?
Slyšel jsem už mnoho exotických Oi kapel. Většina z nich byla špatných kvalit, ale jedna dobrá je “Roots & Boots” z Malaysie.

Mohli byste mi popsat skinhead scénu ve vašem okolí (Düsseldorf) ?
V západní části Německa máme velkou scénu a v posledních letech neustále sílí skinheadská Redskin/Antifašistická scéna. Ale máme také velikou nepolitickou Oi ! a Ska scénu a taky mnoho pravicového hnoje, který se nazývá « skinheads ». Většina těch nových pravicových kids už teď není boneheady, protože je tu nový styl (okopírovaný z 80tých let od levicového spektra). Teď se nazývají « Nezávislí Nacionalisté ». To je pro skutečné skinheady velmi pozitivní fakt.
Nepolitická Oi ! scéna nás, Redskins, nemá ráda a my nemáme rádi zase je. Ale navzájem se respektujeme. Oni si dělají vlastní koncerty a my taky. Občas přijdou na naše levicové akce a konzíky a občas navštívíme zase my nějakou jejich apolitickou šou.

Vaše osobní budoucí plány (nemyslím koncerty a tak, heh).
Moje rodina. A mám taky mnoho jiných snů: mít dům a třeba lepší politickou situaci pro dělnictvo. Chceme vytvořit náš vlastní malý socialistický svět :o). A co se týče scény: dělání koncertů s mojí skupinou Cable Street Beat a vydat nějakou dobrou muziku. Chci vytvořit skinheadskou scénu s vlastním stylem a postojem.

Zřejmě máte blízko ke Stage Bottles. Můžete mi nastínit váš vztah k této kapele ?
Znám je už strašně moc dlouho. Olaf, zpěvák, je můj velice dobrý přítel. Je taky podporovatelem Fortuny (protože se narodil v Düsseldorfu) a je členem Lost Boyz Flingern. S touto kapelou jsme toho dost nacestoval. Je to velice významná kapela pro německou scénu.

Nějaké problémy, které vás opravdu serou na společnosti…co byste změnili hned teď ?
Nejdříve ze všeho bych rozbořil zkonstruovanou jednotu německého národa. Jsem republikán a nesnáším většinu bavorských obyvatel a nikdy jsem se necítil být Němcem. A které problémy mě zraňují každý den? Pro dělnickou třídu jsou problémy mezinárodní. Pociťuji stejné represe jako ty. V tomto neexistují hranice. Potřebujeme najít cestu jak vyslyšet každý lidský hlas a vytvořit společnost míru, spravedlnosti a svobody. Takže pro mě je cesta socialismu jediná možná šance.

Máte nějaké motto, které by nás všechny mělo provázet?
Život je příliš krátký. Chopte se své šance užít si světa a vytvořit ho ještě lepším. Motto od Redskins vypoví víc: “Pokud se najde čas na párty, vždycky se ještě najde čas pro boj!”

Každý po celém světě zná pár vyjímečných kapel jako např. Stage Bottles, BFM,  LF…ale málokdo už vzpomene na 4 Promille, Loikaemie, Jesus Skins, Troopers…Myslíte, že je škoda že jsou jiné oi kapely ve stínu těch pár, které jsou vidět??
V Evropě je mnoho, mnoho dobrých neznámých levicových skinheadských kapel (Youngang, Hors Controle, Lumpen…). 4 Promille jsou v Německu velice známou kapelou. Jsou z Düsseldorfu a někteří z nich jsou podporovately Fortuny. Všechny je znám. Ale nemám rád Troopers. Myslím, že je to smutné, když se hodně dobrých levicových skinhead kapel nemůže dostat na výsluní, protože jim scéna nedává moc příležitostí. Já budu organizovat v říjnu tour třem novým neznámým antifašistickým Oi! kapelám, abych je podpořil.

Má někdo z vás nějaký poklad související s touto subkulturou, který by v životě neprodal?
Ani ne, ale udělali jsme pár akcí, ale o tom co se stalo ani nemůžu mluvit, protože by to byl pro pár lidí dost velký problém. Myslím, že jsme jednou z nejvíce nenáviděných fanouškovských skupin v západním německu. Jsme také nenávidění v naší vlastní scéně a vím, že pro většinu lidí je naše republikánství a ideál problém.

Vaše nejhorší životní situace?
Těch je mnoho..třeba že se můj nejlepší přítel stal fašistou, ale to je velice soukromá záležitost. Nemůžu o tom ani mluvit. Je to silné.

A ta nejlepší?
Narození mého syna. Skvělej chlap :o)

Co byste udělali, kdybyste vyhráli nebo dědili?
Postavil bych kolektivní dům, abysme mnoha lidem ukázali, že je i jiná a lepší cesta života. A pro mě a moji rodinu: hrozně rád bych cestoval (a asi bych si zařídil sezónní vstup na Athletic, haha).

Kterou kapelu máte nejraději?
Ou, je strašně moc kapel, které mám rád. Ale mé nejoblíbenější jsou Blaggers ITA, Newtown Neurotics, Banda Bassotti (první a druhé album), Red Union, The Upstarts a tak dál…
Jaké čtete fanziny / knihy – popř.žánr?
Znám jenom německé Revolution Times a Das Rote Fanzine (RIP). Levicové Skinziny jsou “Skinheads Black & Red” od RASH Berlin a taky tu máme pár menších fanzinů jako “Stahlwerk”. A taky normální ziny jako Moloko Plus, Oi! the Print a další.

Jak si myslíte, že to tady všechno jednou skončí /proč/?
Věřím ve Fortunu Düsseldorf :o), Karla Marxe a moji rodinu…a to stačí.

Co chystáte vydat / co už jste nahráli, popř.vydali? Na čem se podílí Conehead records?
Vydali jsme kompilaci Oi!, Ska a Punkrockových kapel pro LostBoyz a LP Tradiční Ska kapely 60tých let  „Shot in the dark“ z Říma. Další věc bude soulová kompilace a nějaký ten Oi!. Moji spolupracovníci jsou Rüdiger z Teenage Rebel Records a Mike z Mad Butcher Records. Tímto vás zdravím, chlapi.

Váš web je dost orientovaný na fotbal! Jakému klubu fandíte a co pro vás znamená fotbalové fanouškovství? Děláte rozdíl mezi hooligans a rowdies?
Jsem fanouškem Fortuna Düsseldorf a Athletic Bilbao. Nemám rád moderní fotbal. Neoznačuji se jako hooligan. Pokud se někdo chce rvát, tak klidně – žádnej problém. Ale já chodím na zápasy proto, abych viděl svůj tým a podpořil ho. Mám rád italský ultra styl a styl v Bilbau (mix trocha anglického stylu a ultra elementů). Fotbal je v mém životě velice důležitá věc. Ale je moc těžké pozorovat jakým směrem se fotbal v Evropě ubírá. Komerční sračky a represe – velice tvrdé!!! V Düsseldorfu jsme vytvořili vlastní skupinu, LostBoyz, abysme mohli vytvořit vlastní fotbalový životní styl: Antifašistický, antikomerční a spjatý s naší subkulturou!!!

Máte nějaké oblíbené historické období?
Miluji dvacáté století a všechno kolem odporu a podobných věcí.

Vedle koho byste se nechtěli probudit?
V den, kdy by náš nejhorší nepřítel (1.FC Cologne) vyhrál německou ligu...nejhorší představa!!! Seru na ně na všechny :o).

 Máte rádi skinread zine? :o)
Ano, samozřejmě…to je důvod, proč Ti poskytuju tento rozhovor, příteli!

Nedávné problémy ve Francii a pak zbytku Evropy, imigrantská mládež atp...Jaké z toho máte pocity?
Vždycky za tím stojí stejný problém: Kapitalismus a rasismus !!!  Vláda buduje pro imigranty ghetta. A to těmto lidem jasně naznačuje: vy nejste součást naší společnosti…takže jim zbývá jen pár možností jak získat peníze: prodej drog, kradení aut atd. Na druhou stranu je zde ale spousta zasraných muslimských fanatiků, kteří nasazují mládež, aby provokovala a vytvářela ohniska nepokojů.

Váš vzkaz všem skinheads a čtenářům našeho zinu?
Bojujte za revoluci (také každodenní malá revoluce je revolucí), bavte se, bojujte proti fašismu a užívejte dobrý chlast a drogy (protože život je moc krátký na to, abyste užívali špatné) :o)
Děkuji za rozhovor a omlouvám se za zpoždění!!! Mějte se fajn!!! A zdravíme Bohemians Praha (skvělá antifašistický gang) :o) !!!!