Zdar lidičkové! Nechte mě se optat na zaběhlé věci jako práce, koníčky a věk členů vaší kapely.
Tak kapela je složená ze členů: zpěvačka Solen, basák Jeff, bubeník Nico a já jako kytarista. Je nám mezi 25 a 40 lety...

Co znamená BRIXTON CATS a co se za tímto spojením skrývá ?
Brixtonské kočky bylo přízvisko dávané prostitutkám v Londýnském předměstí Brixtonu. Tam žili společně Jamajčané a příslušníci Anglické working class, kteří zase formovali Redskin kulturu. “Cats” je ale take jméno, které často najdeš v názvech rock’n’roll’ skupin…takže všechny tyto věci dávají dokupy název  “Brixton Cats” !

Pár lidí mi už řeklo, že Paříž je město bez boneheadů. Tak mi povězte něco o scéně v tomto městě nebo i v celé Francii.
Je nepravdivé tvrdit, že v Paříži nejsou žádní nacisté nebo fašisté. Ale je pravda, že díky radikálním antifašistům, kteří jim nakopali prdel už jich tu není tak moc jako dříve. Ale stále tu jsou a snaží se organizovat malé koncerty v menších klubech. Jednou se snažili napadnout hospodu kde jsme právě byli…ale museli utéct! Dnešní Paříž je od nich asi téměř vyčištěná, ale musíme být ostražití. Paříž je velké město a na levém břehu Sény je velká část tohoto města vlastněná bohatými a konzervativními rodinami. Řekněme, že boneheads tu nejsou tak početní, ale křesťanští tradicionalisté a bohatí fašisté jsou tu už historicky zakořenění.  

Vydali jste opravdu jen vaše debutové CD? Popište mi vaší diskografii a krátkou historii vaší kapely. Jak dlouho už fungujete?
Máme už 2 nahrávky. První bylo šestipísňové demo před pěti lety. Pak následovalo naše “opravdové” album nazvané Brixton Cats vydané v roce 2005. Už několik měsíců makáme na našem novém CD a doufáme, že počátkem roku 2009 bude realizováno. Vzhledem ke zdravotním komplikacím a odchodu našeho bývalého bubeníka JB jsme museli zrušit dost koncertů a odsunovat i natáčení nových písní. Ale teď už je všechno OK.

Padla řeč na bubeníka. Proč JB opustil kapelu? A nynější bubeník hraje stále ještě s Cartouche?
JB odešel v roce 2007 po mnoha skvělých letech a společně odehraných koncertech. JB se rozhodl jít vlastní cestou a hrát ve vlastní kapele nazvané BMG. Nico ho nahradil v září 2007 a stále hraje také s Cartouche (kteří nahrávají jejich nové LP). Dnes je opravdu těžké najít dobrého hudebníka, ale s Nicem jsme si sedli nejen v rámci hudby, ale i v rámci přátelství.

Na vašem CD hostoval i Julien z Brigada F.M. Asi udržujete s hochy velmi úzké vztahy, že? Jste jako jedna crew?
Julien z BFM  se podílel na nahrávání našeho CD ještě společně s dalšími kamarády. Mnohokrát jsme sdíleli stejné podium s kluky z BFM a opravdu by se dalo mluvit o jedné rodině. Řekněme, že jsou to naši kmotři. Sdílíme stejný pohled na punk rockovou scénu stejně jako naše antifašistické závazky a oddanost. Z toho také asi vyvstává, že Jeff a já nyní hrajeme v Brigadě F.M…BFM tak má nového basáka a kytaristu. 

Znám vaši píseň o utlačující politice sionistického Izraele. Máte kvůli této písni nějaké problémy?
Ano, občas kvůli ní máme problémy. Ale ve skutečnosti jen v Německu a to s lidmi, kteří se nazývají “protiněmci”. Je zvláštní a nudné, že musíme kvůli této písni ospravedlňovat sebe samotné. Napadají nás, že jsme anti-Semité, což je samozřejmě nesmysl. My pouze zpíváme o útlaku Izraelské vlády a kritizujeme politiku imperialismu a okupace. Když se rozhlédneš, tak i NATO ví, že Izrael neuznává hranice a co je a není terorismus a sám tyto hranice překračuje…mnohokrát jsme to v interviews vysvětlovali, ale lidé co nás kritizují to nedělají otevřeně. Pouze tehdy, když se nemůžeme bránit. Proto nám to přijde nudné. Vždycky o nich jen slyšíme, ale nikdy jsme neměli možnosti je vidět a diskutovat s nimi tváří v tvář… 

Booklet mate psaný francouzsky a stejně tak i zpíváte. Nechcete zpívat taky anglicky? Můžeme někde najít překlady vašich textů?
Na našem dalším albu bude několik písní v angličtině. Ale bohužel nemáme překlady našich textů k dispozici.

Vzpomínám si na vaše legrační příběhy z koncertů, pití, chcaní na obecenstvo atd. Prozraďte nám vice těchto tajností. Punk rock!!
X
X
X

V prosinci jsme společně navštívili Berlín. Máte rádi toto město? Mathieu koupil pro svoji přítelkyni brož. Měla z dárku radost?
Oh, Ty si to fakt pamatuješ?! Ano, prstýnek ji udělal radost, ale už s ní nejsem…ale nezapříčinil to ten šperk! Aspoň vidíš, že jsem  “romantický-punk-rocker”!

Ohledně toho vašeho nového CD. Bude vydáno a nahráno opět u Solitude Urbaine Records ? Myslím, že tento label je opravdu skvělý! Jaký je váš názor?
Jak jsem Ti už řekl, tak jsme se před nedávnem pustili do práce na nových písních a pár z nich také hrajeme na našich koncertech. Teď nemáme moč času přemýšlet, kde to vydáme a tak. Uvidíme…

Jak byste popsali svá politická stanoviska?
Čistě a jasně jsme antifašisté a libertinští anarchisté. Věříme v rovnostářské a více zdravě rozdělené bytí a společnost. Nezávisle na práci nebo kvalifikaci. Každý by měl zkusit žít slušně a postavit to tak do rozporu se skutečností, ve které někdo neví kam dřív skočit. Mnoho lidí maká v několika pracích najednou a téměř za nic. Na druhé straně spousta lidí vydělává tolik prachů, že by je nestihli utratit ani za 100 let…
Ve Francii máš volbu danou zvolenými poslanci pracovat do 70ti let. Veškerá práva dělníků jsou oklešťována. Po kouskách si nacházejí skulinky, jakými Tě dostávají na kolena. Nemáš pomalu ani na živobytí, tak si hledáš další a další práci. Je to hrozný. A vše je namířené proti Tobě. Proti člověku, který živí tento systém… A krize ohrožují celosvětovou ekonomiku, ale kdo to odskáče? Stát. Takže my, občani. Budeme si půjčovat prachy od bank a zadlužovat se…Pamatujte si kdo vydělává, když systém funguje. Ne Ty, ne já, ale ti, které živíme a kteří jsou schovaní za námi…

Strávil jsem s vámi jeden den a jednu noc :-) Dle mého jste skvělí lidi s věčným úsměvem na tváři. A třeba bubeník mě překvapil svojí sečtělostí, když mi povídal o českých fotbalových klubech a to i těch Druholigových. Snědší Mathieu si v metru hvízdal nějaký nacistický pochod a řval na nás, že jsme rasisti, když jsme mu chtěli ucpat ústa :-) Dejte mi návod na vaši dobrou náladu.  
(Takže děkujeme za lichotky “báječných lidí”) A náš lék??... Sex, láska a rock’n’roll !
Nemáme lék, někteří z nás jsou závislí na alkoholu, ale nejsem si jistý, jestli to z nich dělá “dobré lidi”. Možná je to činí bláznivějšími, ale to je asi tak všechno! Ve skutečnosti opravdu milujeme to co děláme a žijeme tím. Takže jak jsi nás viděl před a po vystoupení, tak je pravda, že jsme byli stále veselí!
Taky jsme si užili Tvoji přítomnost…Nepamatuji si, že bych vyhvizdoval nějaké nazi pochody…každopádně jsme si ale pobyt užili se vším všudy, den i noc…:-)
Nico (bubeník) a fotbal…Je pravda, že je do něho totálně zblázněný. Jakmile dohrajeme, tak si běží zkontrolovat kurzovní lístek, jak dopadl jeho fotbalový tým (Paříž)! A v autě si s Jeffem povídají o fotbale hodiny…takže aspoň nepotřebujeme do auta radio!

A poslední otázka…Poslední vzkazy a pozdravy.
Děkujeme za zájem a za chvíle s Tebou strávené. A omlouvám se ještě jednou za zpoždění s odpověďmi…Udržuj scénu čistou, udržuj víru a užívej si! Bylo opravdu příjemné Tě potkat.