Vaše kapela je tady velice známá a každý asi rozpozná vaše členy. Ale přibližte mi trochu vaše osobnosti: záliby, práce, rodina ?
Fred: mým zaměstnáním je výuka kung-fu a mým koníčkem je studium filozofie a nemám žádné děti (pokud vím).
Nico: Taky nemám žádné potomky, ale jsem mladší. Je mi 30 let a vyučuji dějepis. Miluju literaturu, kino, hudbu a cestování po světě.
Mateo: Pracuju jen na částečný úvazek, dělám grafiku do novin. Je mi 29 a nemám žádné děti.

A taky bych prosil víc informací o vašem novém členovi Fredu Alpim. Zaslechl jsem, že je docela legendou francouzské scény…
Fred: To je legrace! Nejsem žádná legenda, to je označení pro mrtvoly! Ale je fakt, že mi je 44 a jsem pořád aktivní v nezávislé scéně a ne jako mnozí, kteří se vzdají a zradí jejich ideály, když dosáhnou třiceti. A tento fakt vede některé lidi k tomu, aby ke mně chovali úctu. Moje touha po svobodě, přátelství a rock n roll neustále roste a rád bych se s tím se všemi rozdělil. Prostě rád žiju život, jaký jsem chtěl vždycky žít.
Nico: Ano, on je žijící legendou, protože tento chlápek byl punk rocker už v roku 77!

V bookletu CD Rock or Die máte nějaké fotky ze svatby, promocí nebo jiných oslav…? Je někdo z vaší bandy ženatý ? Jestli jo, tak přijměte mé blahopřání! :o))
Fred: já ne! Podle mě manželství zabíjí lásku. A momentálně na děti nemám čas.
Nico: Někteří přátelé mají děti nebo jsou ženatí, to je život…Ale osobně doufám, že se nikdy neožením, protože si myslím, že manželství je náboženská a instituční záležitost.

Je lehké ve Francii zakoupit byt, žít sám a užívat života dokud jste mladí? Nebo je složitý utáhnout byt, auto, najít si práci atd.? (V České republice tomu tak bohužel je).
Fred: No, není to moc lehké. A je to pro mě složitější než v dobách před 20 lety. Stále si můžeš samozřejmě užívat, ale po materialistické stránce je to těžší: najít práci, byt atp….Kapitalismus tu organizuje nízké platové úrovně, zvláště pro mladé.
Nico: Kámo, my žijeme v Paříži, v jednom z nejdražších měst hned po Londýně, Tokyu a New Yorku. Ale je to úžasný město. Když však vyděláváš 1500 Euro, tak to není moc jednoduché.
Mateo: A hlavně je to víc obtížné pro barevné lidi. Pro černochy a Araby než pro Francouze.

A co rodinná stránka ve Francii? U nás lidi nechtějí mít děti, protože nemáj žádnou jistotu, dostatek peněz a práci…Povězte mi něco o běžném rodinném životě ve Francii. A nějaké speciality z vašich zvyků atd :o)
Fred: V mnoha rodinách si oba-muž a žena- vydělávají sotva minimum příjmů. Takže jsou pak přidušeni když si žádají hypotéku atd. Takže jsou nuceni přijmout jakoukoliv hnusnou práci, aby ji vůbec získali. A TV je droga, která pomalu zabíjí jejich sílu vůle něco změnit a revoltovat a bojovat za svobodu.
Nico: Už bylo dost otázek o rodině! Je to asi podobné jako v České republice!

Já a mnoho mých přátel z celého světa si myslíme, že hlavním viníkem rozšiřování rasismu jsou vládní kroky! Máte na to stejný názor?
Tady je také pravdou, že jak pravicová tak levicová vláda přijala zákonná opatření proti cizincům a hraje si tak s rasistickými náladami. Ukázat na obětního beránka je totiž moc lehké. Je to lehká cesta na to, aby se lidi rvali mezi sebou, místo aby bojovali proti kapitalismu.

Jaká je normální výplata pracujícího člověka ve Francii? Pokud jsi u nás dobrý pracovník, vyděláš si tak 12000 za měsíc!!!
Oficiální minimální mzda je tady kolem 1000 Eur, ale může být samozřejmě menší. Např. pro mladé lidi. Ale jen tak pro představu: V Paříži si třeba nenajdeš byt levnější než 500 Eur měsíčně a za 300 v nějakém menším městě. Takže ta výplata je nic moc.

Ve starém čísle Barricaty jsem četl o problémech mezi kapelou J´aurais Voulu a vaší. Ale asi jsem tomu moc nerozuměl. Jste s touto kapelou v kontaktu, nebo se moc nemusíte? (váš minulý kytarista byl zřejmě frontmanem J.V., že?)
Nemáme žádné problémy. Prošli jsme spolu několik koncertů a Jeremiah a Ludo opustili Brigadu a v tu doby měli v sobě několik smutných emocí. Bylo to něco jako románek, který skončil. Ale teď už je vše OK.

Jaký label pro příště zvolíte a proč? Myslím, že to bude FaF, ne?
Stále máme svůj vlastní label Machete, ale spolupracujeme s ostatními kvůli distribuci-FaF pro Německo a ČR a s dalšími u nás.

A co takhle nějaké neuvěřitelné příběhy ze zákulisí a z koncertů ??
Fred: Skoro každý gig je neuvěřitelný příběh! Pamatuju jak jsme se nařehtali, když Nico a Mateo skončili na holé zemi po optimistickém výskoku do vzduchu. A taky neuvěřitelná zákulisní párty s kapelou Los Foiros z Bordeaux.

Váš bubeník je docela silák, co? Dělá nějakej bojovej sport? Slyšel jsem, že byl členem Red Warriors. Řekněte mně něco víc o této crew (nebo organizaci) ?
Fred: Julien dělá už mnoho let kick box a byl také třikrát francouzským šampionem. Stále trénuje a učí a organizujeme taky kick-boxové kurzy v Paříži, kam můžou přijít naši RASH kámoši a taky lidi z CNT (anarchistická unie). Může to být užitečné. A Red Warriors: ano, Julien patřil mezi ně. V 80tých letech pomáhali čistit Paříž od nacistů.

A moje osobní blbá otázka :o) Mateo, proč nosíš na pódiu křusky číny ? Je to kvůli pohodlí nebo skákání ? :o)
Mateo: Móďáku! Nikdy jsem o tom nepřemýšlel. Ano, je to víc pohodlný.

Je ve Francii nějaká více radikální kapela než je ta vaše? Např. mě napadli posmrtní Les Partisans.
Fred: To záleží na tom co myslíš tím radikální. Takových kapel je v antifa scéně stále víc a víc. Abych zmínil nám nejbližší, tak to jsou třeba Brixton Cats a Red Riot.
Nico: Les Partisans se před třemi roky rozpadli. Jsou to dobří přátelé. V červenci jsem potkal zpěváka v Lyonu a bylo to moc příjemný. Ale tato kapela byla definitivně více reformistická než je ta naše.
Mateo: Radikalismus není soutěž. Nejdůležitější je zůstat k sobě férovej a ctít své myšlenky. Lži přenechejme politikům.

Řekněte mi něco o straně National Front vaší země. Nějaké hlavní důvody proč by je normální lidi měli nenávidět! Le Pen navštívil naši zem a řekl bych, že NF je tady docela populární (taky kvůli problémům s cikány a přistěhovalci)…a myslím, že taky proto, že jsou lidi slepí!!!
Fred: jsou to fašisti, což je myslím vhodný důvod proč je nenávidět. Jsou docela vlivní, ale nejhorší je to, že se jejich ideály rozšířili skoro do všech stran politických spekter. Takže vlastně v mnoha aspektech žijeme pod jejich programem.
Nico: Naštěstí je Le Pen už starej a nemá už takovou moc. Tak jako spousta dalších fašounů i on je bohatý muž a ve skutečnosti se vůbec nezajímá o dělnickou třídu. Bojujte za svoji třídu, ne za svou zem!
Mateo: Fašistické aktivity jsou na zdejších ulicích dost skryté. Vylejzaj jenom když mají zajištěnou ochranu policie. Fašouni uměj dost dobře běhat, běhají rychle a dlouho, takže je velice složité je lapit.

Jak dokážete rozpoznat nácka na ulici?
Fred: utíká pryč, když zahlédne redskina.
Nico: stejně jako ve Státech, Německu, Itálii, Španělsku…nacistické odznaky na bundě, trička s pravičáckejma kapelama, národní vlajka na batohu atd.

A teď něco o novém CD. Četl jsem, že bude víc radikální, víc přímé. A po které stránce? Hudebně nebo textově?
Fred: obojí!
Nico: Počkejte si! Právě naše další album nahráváme. Zabírá to spoustu času. Nové songy jsou o vězení, kapitalistické hydře a o mezinárodní solidaritě.

HardxTime byla SHARP kapela z vaší domoviny. Už se rozpadli. Proč si zvolili zrovna Bords De Seine records, když byli SHARPs???? A váš názor na ně?
Nejprve je třeba zdůraznit, že my nemáme vůbec nic proti SHARPs, i když to mnozí prohlašují kvůli naším problémům s Pařížskými SHARPs. Kamarádi SHARPs pro nás organizují koncerty např.v Kanadě nebo Itálii. Ale SHARPs v Paříži, obvykle vedeni členy HardXTime, organizovali koncerty, kam zvali kapely hrající covery od Skrewdriveru a kapely, o kterých se vědělo, že hrají pro nacisty! To je důvod, proč jsme s nimi ve při. Oni nejsou skuteční Sharps, ale pravicoví apolitici snažící se ukrýt za firmu. A to že spolupracují s nacionalistickým labelem nás jen utvrdilo v tom, že jsme právem pochybovali o jejich upřímnosti.

Byli jste také v Ženevě na Festivalu proti rasismu. Vaše vzpomínky? Myslím, že je to velice povedený fest s jasným poselstvím.
Fred: Ano, je to velmi dobrý festival a miloval jsem ten třídenní pobyt tam. Je to příklad, jak skrze solidaritu uvést v cíl nějaké politické poselství.
Nico: je to skvělý antifašistický festival a místo, kde se můžou setkat přátelé z celé Evropy. A pro kapely skvělá příležitost!

Jste skoro všichni skinheads. Média nás nenávidí a šíří o nás lži. A přistěhovalci těmto sračkám věří. Máte problémy kvůli vaší skinheadské vizáži? Mnoho kámošů mi psalo o útocích na ulicích, v metru…Myslím, že je to na celém světě stejný problém.
Ve Francii se situace pomalu zlepšuje, protože na koncerty které organizujeme chodí stále víc lidí-a nejen skinheadů. A taky k tomu napomáhá ohromný útok naší Barricaty, která jasně ukazuje, kde politicky stojíme. Nedorozumění často pramení z nejasností či dvojsmyslů. Ale my všichni se snažíme být jasně zřetelní, takže stále více lidí o nás ví.

The Oppressed jsou zpátky, zdá se. SHARP myšlenka bez politiky. Zahráli na Barricata festu dobře? Stále šíří myšlenku "ani rudej ani rasista" ?
Fred: Poslechni si Roddy Morena: Pokud jsi SHARP, což znamená proti rasismu, je to určitě politické stanovisko, protože jsi proti fašismu. A antifašismus znamená stejně tak dobře i anti-stalinismus, což my, jako anarchisté, jsme. Barricata festival byl úžasnej a každej si to užil. A The Oppressed byli tak nadšeni, že příští rok chtěj přijet znova. Pro mě osobně byli Oi Polloi favoritem festivalu.
Nico: Do roku 2005 jsem nikdy neviděl legendární oi kapelu. Moje nejoblíbenější píseň je "AFA song". Slyšel jsem ji tento rok třikrát: v lednu v Německu, v únoru v Londýně a v červnu na našem festu. Báječný! Oppressed jsou skvělí lidi s jasnou myšlenkou. Myslím, že si Paříž užili, protože politické stanovisko punkové a skinheadské kultury je zde daleko jasnější než bývalo v 80tých letech.

Máte nějaký oblíbený film? A oblíbeného herce?
Fred: můj oblíbenej film je Diktátor a herec Charlie Chaplin. Ve stejnou chvíli lidi rozesmát a přitom je přimět přemýšlet je naprosto úžasný.
Nico: spoustu! Viděl jsi "Captain Conan" od BernardaTaverniera o první světové válce? Je to skvělý film a skvělá kniha. Potom taky Gladiator, Raging bull, Taxi Driver, The Godfather, Apocalypse Now, Aniki, Freaks, Amarcord, Aguirre, Metropolis...
Mateo: můj oblíbenej film je 21 gramů a oblíbená knížka asi Ask to the Dust napsaná Johnem Fantem nebo Great Balls of Fire od Nicka Toshese (biografie Jerry Lee Lewise).

Co nabízí vaše distro?? Máte k dispozici i jiné ziny (například SkinRead) :o)) ?
Na šňůry s sebou bereme spoustu věcí jako CDs, knihy a ziny a všechno to distribuujeme na našem stole. Je pro nás důležité, aby lidé na našich akcích nalezli i informace a ne aby jen přišli konzumovat muziku.

A 1 otázka o Gridalo Forte Records. Mám rád jejich věci, jejich muziku…Ale někdo říká, že jde o moc rudé věci. Nahráli byste rádi split CD s Bandou Bassotti? Myslím, že by to mohlo být zajímavé.
Fred: A někdo zase tvrdí, že už nejsou moc politicky akční, takže sám vidíš, že úhel pohledu může být dost rozdílný. Když jsme hráli v Římě, tak nás přivítali vřele, takže si myslím, že by to mohl být dobrý nápad.
Nico: Splitko s Banda Bassotti by pro nás byla čest! Tuhle kapelu mám rád fakt hodně dlouho, ale upřednostňuju jejich začátky jako "Bella Ciao", "Luna Rossa"..., protože šlo více o punk než o ska.
Mateo: Jak už řekl Nico, tak Banda Bassotti nebo Stage Bottles či Opció K-95 jsou naši dobří přátelé, takže by to pro nás byla pocta a bylo by to jistě příjemný.

Znáte můj zin už dlouho. Posílám vám ho každý půlrok až rok. Má můj zin nějakou vadu, kterou byste rádi vyřešili?
Fred: Teď ho tady nemám (jsem právě ve Švédsku), takže nemůžu říct. Ale přesto vydrž! Bude líp a líp, když do toho vložíš svou duši a energii. Buď silnej.
Nico: Neumím česky, ale zdá se, že každé nové číslo je lepší a lepší. Nejdůležitější je pokračovat v ničení fašistického jedu, homofóbie a kapitalismu a šířit anarchistické ideje. Pokračujte! Vstaňte a bojujte!