1) Ahoj Ádo. Od vydání Tvého alba už nějaká doba uběhla a dle všeho bylo úspěšné, když se pak dělala i reedice. Kolik se celkově prodalo nosičů? Připravuješ už nové CD? Dočkáme se opět nějakého toho šlágru z dřívějších dob ?
No nevím, jestli bylo úspěšné, ale celkově bylo 1000 kusů a jěště nějaký doma mám, takže cca 600? Na nové desce pracuju, ale žádná stará věc tam nebude. Začal jsem točit bubny a dneska je jedu dodělávat k Milošovi Doležalovi do studia Hacienda.

2) S vydáním CD souvisí i koncertní šňůra. Pořádali jsme Tě i my v Hradecké Severce. Jak bys své vystoupení zhodnotil? Byl jsi spokojený se zvukařem a s obecenstvem? Byla tam 90% účast skinheadů, že? ;-)
No v Hradci to bylo v pohodě, z mý strany trochu přehmat, protože jsem zkoušel zpěváka v domění, že to neuzpívám sám, ale nebyla to dobrá volba - taky to už nebudu opakovat. Jinak mě se hrálo dobře, zvuk byl v poho a skinheadi mi nevadili a nevaděj, pokud nezačnou hajlovat na koncertě a mlátit lidi okolo.

3) Na jaký koncert nejraději vzpomínáš? Myslím tím koncert novodobý a na druhou stranu i koncert, kdy jsi ještě třeba hrával s Orlíkem...
No novodobě jich zas tak moc nebylo, ale dobrá byla Vopice - tedy křest. A ze starý doby to lze těžko posoudit, moc si z toho nepamatuju:-)

4) Co doma nejčastěji posloucháš za kapely a interprety? S kým by sis chtěl nejvíce zahrát a s jakým interpretem bys chtěl sdílet pódium, aby se Ti splnil Tvůj sen ?
Doma neposlouchám skoro nic, většinou v autě a tam teď mám Methods of Mayhem a Rage. Zahrál bych si se spoustou muzikantů, ale teď  29.6. se mi splní sen a to uvidět naživo Ringo Starra.

5) Vím, že jsi na své rockové cestě narazil i na drogy. Pokud chceš svou zpovědí varovat mladé, tak to prosím udělej. Byly to drogy tzv.měkké nebo i tvrdé? Co Tě vtáhlo do jejich spárů a jaká byla cesta zpátky? Něco Ti to dalo a  nebo jen vzalo? Následovalo i vězení? Jaké to je pro člověka, když se ocitne za  mřížemi ?
Hele, drogy - to je kapitola sama pro sebe, tu bych sem teď netahal. Obecná platforma říká, že jsou špatné. Každý má právo na svůj názor. Mě určitě sebraly deset let života. Nestálo to za to, ale asi bych nic neměnil. Bylo tak, jak jsem já zvolil a jak jsem chtěl.


6) Vím, že i sám vychováváš svoji dcerku. Bereš rodičovství jako poslání ?  Jaký nejlepší příklad bys jí do života dal?
Ester mě dala dobrej motiv, proč žít tak, jak teď žiju. Odpovědnost za ní mě nutí být při zemi a to je dobře.

7) Každý si řekne, že být profi hudebník je fajn a flákárna. Jaká je ale realita? Jak se vůbec živí Áda Vitáček?
Flákárna to rozhodně není. Hlavně se tím neužívím. Pořád jsem ve zkušebně, kde zkouším nový věci s kapelou a kšeftů moc není, a když tak zamálo.To je trochu dlouhá cesta, ale já to nedělám kvůli penězům. Baví mě to, jsem muzikant a tak hraju. Učím lidi hrát na buben, ale ani těch moc není. Ono to není jen tak být bubeník. Lidi si myslí, že přijdou a za rok hrajou jako Bonham, to je blbost. Je to pomalej, nudnej proces a než se dostaneš k tomu, že budeš hrát něco, co Tě baví, uplyne šest let jako voda. Takže živit se hudbou nelze pokud nejsi v první lize.

8) Petr Hošek z Plexis je Tvůj kámoš od nepaměti? Pamatuješ ho ještě jako skinheada? ;-) Jak se Ty zpětně díváš na porevoluční dobu ?
Hošek je kámoš 25let a plešatý období jen matně, protože jsem byl na vojně. Starý časy? Dobrý, ale po profesionální stránce děs. Až tak 88 rok byl o něčem.

9) Když se zaoberu minulostí, tak jaké byly koncerty Orlíku? Měly atmosféru, která třeba dnes na koncertech chybí? Myslíš, že skinheads tenkrát byli jiní než jsou dnes ?
Orlík a koncerty byly dobrý až do doby, kdy tam začali skinheads hajlovat a bejt agresivní. To jsem zaznamenal poprvý v Praze na Deltě. To mi to začalo vadit natolik, že jsem pak za tři měsíce odešel úplně. Současný skinheads už tolik nesleduju, ale pokud mohu soudit z koncertu v Hradci, tak si myslím,že se to ubírá správným směrem, jen je škoda, že to takhle nebylo v roce 1991.

10) Něco bys chtěl vzkázat na závěr – komukoliv a kdekoliv ?
Vzkázat někomu něco? Tak jo, pánům politikům - ať se seberou a táhnou do hajzlu i se svejma stranama, jejichž jediným společným cílem je si co nejvíc namastit kapsu dokud jsou u koryta a programama, který stejně nikdy nesplněj, a to ani zčásti. Fuck off !
A jinak pozdravuj všechny tam okolo, co měli prsty v tom Hradeckým koncertě, bylo to tam fajn.
Baude